shop.musicserver.cz
Česko Slovenská SuperStar II, 3. semifinále - dívky, 2.4.2011

Kterak Češky převálcovaly Slovenky

Vydáno: 03.04.2011 08:35 v sekci Naživo - Tomáš Parkan a Honza Průša | foto: facebook interpreta

Semifinálová část Česko Slovenské SuperStar se dostala opravdu do svého závěru a první byly na řadě holky, kterých zbylo v soutěži už jen osm. Měly tak naposled možnost ukázat, co v nich je, a zabojovat. Po pravdě, žádné velké překvapení se nekonalo, i když oproti minulému kolu se poměrně zlepšily.

Live: Česko Slovenská SuperStar II

kolo: 3. semifinále - holky
datum: 2. dubna 2011
Předchozí kolo

Česko Slovenská SuperStar
© superstar.tv
O úvod posledního holčičího semifinále se tentokrát postarala Debbi s "Touch The Sun", která před pár týdny obdržela Anděla za skladbu roku. Dost často slýcháváme, že SuperStar české hudbě vedle Anety Langerové nic nepřinesla. V případě téhle zpěvačky je snad vidět, že to až tak pravda není. Nicméně paradoxem je, že potvrzuje tu smutnou skutečnost, že ty nejzajímavější zpěvačky vypadávají velmi záhy a často ještě v semifinále, jako například Naďa Válová nebo Magda Šalamounová z Photolab.

Když jsem viděl, že si Aneta Salačová vybrala "Without You" od britských Badfinger, říkal jsem si, že je snad nepoučitelná, a ono to platilo tak z poloviny (možná i trochu víc). Všechno by bylo super, kdyby tahle holka uměla udržet tón, jenže to ona nesvede. Přesto v téhle širokorozsahové písničce v některých fázích ukázala velmi zajímavou barvu i hlas, jenže hned záhy to opět naprosto zabila neposlouchatelným vytím. Možná kdyby se netlačila do verze Mariah Carey, ale třeba do té, jak ji známe od Harryho Nilssona, dopadla by o něco lépe.

Třeba jako Klaudie Pappová se "I Say Little Prayer" Dionne Warwick. Jenže ta se mi minule díky její dravosti a energii líbila daleko víc, ačkoli ji porotci zkritizovali. Tentokrát to byla taková nuda, nuda, šeď, šeď - zkrátka průměr. A jediné, co mě z ní trochu vytrhovalo, ovšem bohužel v negativním slova smyslu, byla její výslovnost, respektive vůbec nesrozumitelné notování, které asi stejným způsobem iritovalo Paľa Haberu.

S Gabrielou Gunčíkovou obvykle přichází velká kvalita a tentokrát i "Send Me An Angel" Scorpions. Touto písničkou si reputaci rozhodně nepokazila. Její pilovitý hlas opět v těch pravých místech řezal a naopak dokázala v pravou chvíli přiměřeně ubrat. Její výkon byl perfektní - opět a já stejně jako Gabína Osvaldová už nevím, jak bych ji nejlíp vychválil. Jen doufám, že nedopadne stejně jako Veronika Zaňková v první řadě, protože tu mi Gabriela hodně připomíná.

Bez mučení se přiznám, že "Búrku" Márie Čírové, po níž sáhla Simona Fecková, jsem do sobotního večera vůbec neznal. To může být snad jediný podstatný kámen úrazu, zda osloví českou část publika, které ji dost možná taktéž slyšelo poprvé. Přesto se ale dá říct, že to byla asi o sto procent lepší volba než minulá Aneta Langerová. Už jen ta slovenština jí šla přes zuby daleko lépe, ukázala svůj silný hlas s hutnou barvou a v téhle písničce mi dokonce nevadila ani jistá křečovitost. Když jsem si ji porovnal s originálem, pak i já souhlasím s Helenou Zeťovou - Simona byla lepší nejen než Mária, ale i ostatní Slovenky.

Velmi záhy přišla na pódium i nejlepší z Češek, ačkoli Alžběta Kolečkářová má v Gabriele Gunčíkové velmi vyrovnanou soupeřku. Bětka tentokrát sáhla do minulosti na "Jealous Guy" Johna Lennona a stejně jako v případě její již zmiňované soupeřky, lze její zpěv a projev jen a jen chválit. Ačkoli v tom jejím projevu, nejspíš jen mně osobně, cosi překáželo. "Jealous Guy", respektive v jejím podání překřtěnou na "Jealous Girl", chápu jako vážnou písničku a to její uculování mi tam úplně nesedlo, ale na druhou stranu to respektuju - Alžběta je prostě taková - diblík.

Po těchto několika skvělých výkonech není divu, že opět a pořádně dostala naloženo Celeste Buckingham, která si vybrala "Listen" od Beyoncé. Porota ji kritizovala za to, že je na písničku příliš dětská a nedá tomu ten prožitek. Měla zcela jistě pravdu, ale nevím, zda je to tím, že na rozdíl od poroty nejsem na Beyoncé tak fixovaný, ale mně se její výkon vcelku líbil. Uznávám, technicky to bylo spíše průměrné, ale Celeste to dokázala kompenzovat výborným kontaktem s publikem i kamerou. Trošku mi připomíná Dominiku Starou, která před dvěma lety došla nakonec z holek nejdál.

V případě Natashy Bedingfield a její "Soulmate", kterou si chtěla spravit reputaci Alexandra Vokáliková, mě překvapil už úvodní komentář. Nemohu si pomoct, ale za nejúspěšnější písničky téhle anglické zpěvačky bych rozhodně považoval spíše "These Words" nebo "Unwritten", nicméně zpět k Alexandře. V jejím případě je to celkem jednoduché. I přes naprosto signifikantní barvu hlasu se nedá její zpěv poslouchat. Vadilo mi její frázování, anglická výslovnost i právě ona barva hlasu, což je hodně špatně. Těžko říct, zda by to spravila jiná písnička, ale obávám se, že těch, které by si sedly s jejím zvukem hlasu, moc nebude.

Ještě že na samotný závěr přišla na pódium společně s Monikou Povýšilovou kvalita. Ta tentokrát zvolila Whitney Houston a její "I Have Nothing" a předvedla velmi slušný výkon. To znamená ne tak skvělý jako v minulém kole, avšak stále takový, že by stačil na dvě třetiny soupeřek. Originál, ačkoli je to pomalá písnička, je daleko dynamičtější a ta dynamika v Moničině verzi bohužel citelně chyběla. A s tím zřejmě souvisela i další věc, že se tentokrát ne zcela sešla se skupinou. Přesto ale jsou to takové hnidopišské detaily, které by neměly zastínit fakt, že by tahle holka ve finále chybět neměla.

Doufám, že se naši slovenští čtenáři neurazí, ale v této druhé SuperStar se jejich reprezentantky nechávají těmi českými doslova válcovat a zdá se, že to budou mít ve finále hodně těžké, což nevrhá právě dobré světlo na porotu. Přesto pokud musím ukázat prstem na jednu zástupkyni z každého státu, pak je to jednoduché a od minule se nic nemění - Alexandra Vokáliková a Aneta Salačová.

Jak to viděl Honza Průša

Další kolo SuperStar byl jeden velký průser. Jak správně řekli někteří porotci, slyšet jsme mohli jen tři zajímavé výkony. Na pódiu hořely svíčky, což byl v případě většiny holek bez jiskry jediný náznak plamene či energie. A pořád a v tomto kole ještě víc platila obrovská disproporce mezi Češkami a Slovenkami, mně osobně se žádná(!) zpěvačka ze Slovenska dnes nelíbila.

Aneta Salačová se nelíbí porotě a vzhledem k silné konkurenci je nejslabším článkem české části zpěvaček. Přesto mě v každém dílu zaujala, a to pro své přirozené emoce a jiskru, i když platí pořád to, že musí ještě hodně pracovat na zpěvu. Klaudiu Pappovou naprosto přesně charakterizoval Tomáš. Její vystoupení bylo neusazené a nevýrazné a chyběl tomu prvek jedinečnosti. Jedno z mnoha. Z moc mnoha. Bez jiskry, bez názoru, jak z maturitního plesu. Ještě že po ní přišla perfektní Gábina Gunčíková, které také nemám co vytknout.

Nejméně se dnes shodneme na Simoně Feckové. Podle mě to bylo stejné jako minule v případě písničky od Anety Langerové. Simoně chyběly cit, něha, jemnost a ženskost a ani hlasově to nebylo zrovna ideální. Alžběta Kolečkářová opět předvedla, že je úplně jiná liga než ostatní holky. Nejen že fantasticky zpívá, navíc je na pódiu tak přirozená a přesvědčivá! Emoce, hlas, cit. Věřím jí všechno. A navíc si vybrala nejhezčí písničku tohoto kola.

Velkým propadákem však byla Celeste Buckingham. V úvodu se jí povedlo dát do skladby pěknou dramatičnost, ale pak se někde ztratila a zabloudila, takže to působilo hrozně rozpačitě. Gól do vlastní brány. Celeste má ale štěstí, protože ještě horší je Alexandra Vokáliková. To je prostě velký průser a já nechápu, jak to že tam tahle holka zůstala tak dlouho. Ona totiž zpívat vůbec neumí. Naštěstí po ní následovala Monika Povýšilová. Ona si sice vybírá písničky, které mě osobně nebaví, ale je tak dobrá, že patří mezi trojici nejlepších zpěvaček v soutěži.

Dnes se na označení nejslabších míst kola s Tomášem a věřím, že i s porotou, shodnu. Vypadnout by měly Alexandra Vokáliková a Aneta Salačová (i když ze Slovenek by to měly být všechny čtyři dívky). Myslím, že se ale můžeme dočkat ještě hodně nečekaného překvapení. V zemi, kde TýTý dostávají hudební mafiáni jako Michal David, je totiž možné cokoliv.


NÁZORY
 • čo by sme sa urážali (Peter, 03.04.2011 13:19) Reagovat

  je to proste tak :)

  • Re: čo by sme sa urážali (casko, 03.04.2011 20:45) Reagovat

   Presne tak, je to tak.

 • Alex si trochu nešťastně vybírá písničky (andy, 04.04.2011 13:27) Reagovat

  Na ty diskokusy se její hlas opravdu moc nehodí, ale chtěl bych ji slyšet zpívat něco od Kate Bush, Joanny Newsom nebo Tori Amos - to by jí podle mě sedlo víc.

 • Chápu dobře.. (huscak, 04.04.2011 14:40) Reagovat

  ...že všechny holky, co tam dneska zpívají (a zpívaly) a které teď porota tak kritizuje, že jsou "otřesné" apod., vybrala právě sama porota?? Pokud ano, pak nechápu, že před tím se jim holky líbily a teď jim přijdou (některé samozřejmě) tak otřesné...

 • Jsem jediný (Martin, 06.04.2011 17:24) Reagovat

  komu přijde, že tolik opěvovaná Alžběta Kolečkářová nádhernou písničku Jealous Guy doslova zabila? Zpívat teda asi umí, ale přišlo mi, že vůbec nepochopila o čem zpívá a místo jemného, střízlivého zpěvu ala Lennon si tam přidávala kudrlinky, aby dokázala jak je dobrá.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Innersphere - In the Shadow of the Sun 8/10
Recenze: "In the Shadow of the Sun" od Innersphere nabízí mystickou atmosféru i promyšlenost Pozice plzeňských melodických deathmetalistů Innersphere na scéně je už spolehlivě vycementovaná. Být žánrovou jistotou ale s sebou nese i riziko větších očekávání. Albu "In the Shadow of the Sun" vydláždila cestu trojice... čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 19:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád 8. týden 2024
Ofenbach se s oživeným hitem Kim Wilde protančili do čela rádiového žebříčku Po pěti kolech v čele musela Dua Lipa přepustit vedení v tuzemském éteru francouzským DJům Ofenbach. Jejich vítězný singl "Overdrive" čerpá z déle než čtyři desítky let starého hitu Kim Wilde. Na nejvyšší příčku v albovém... čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Marcell & fiedlerski, Roxy, Praha, 28.2.2024
Naživo: Marcella & fiedlerskiho na křtu v Roxy podpořili i jejich rodiče Marcell & fiedlerski vydali koncem loňského roku společnou desku "Duše, která opustila tento svět, váží 21 gramů", na níž se vyrovnávali s úmrtím tatínka Ondry Fiedlera. Své únorové turné na podporu tohoto alba zakončili v klubu... čtěte zde
Vydáno: 29.02.2024 11:34 v sekci Naživo
Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe
Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe Aktuálním hudebním novinkám vládnou rock a metal. Svorně je zajistili MGMT, kytarista Mötley Crüe Mick Mars, The Snuts, Amaranthe, Borknagar, Darkest Hour a Ace Frehley. Swingem konkurují pouze Rod Stewart a Jools Holland, folkem Hurray For... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2024 22:30 v sekci Novinky | Nové desky
WYFE - Do You Ever Wonder? 9/10
Recenze: "Do You Ever Wonder?" od WYFE je velká deska malé kapely Trojice (+ bubeník, jakého zrovna seženou) WYFE se na podzim roku 2021 blýskla povedeným debutem "Good Times". Na ten nyní navazuje po všech stránkách dotaženější, jen trochu kratší druhou studiovkou. Ta nese název "Do You Ever... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2024 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Audio: Debbi s písní "Sunshine" jede na letní vlně (21.06.2023 11:18)
- Video: Debbi to zkouší "V dobrým i zlým" s češtinou (17.08.2022 13:52)
- Video: Deset let hitu "Ležím v tvé blízkosti" oslavili Lipo a Debbi naživo s celou kapelou (24.01.2022 16:11)
- Audio: Debbi se do hravé novinky "Together" zamilovala. Složily ji pro ni kolegyně Patricie a Nela (04.09.2019 10:32)
- Audio: Debbi v pohodové letní novince "Lighthouse" vzhlíží ke svému majáku (30.04.2019 09:18)
- Naživo: Debbi publikum roztančila, David Stypka uhranul slovy (11.12.2018 14:26)
- Fotogalerie: Debbi & David Stypka pokořili pražský Palác Akropolis (11.12.2018 11:04)
- Rozhovory: David Stypka & Debbi - Třeba kvůli nám vybuchne Akropole (07.12.2018 09:30)
- Video: Hvězdy připomínají 100 let republiky společnou písní (16.10.2018 11:28)
- Anděly ověnčení David Stypka a Debbi chystají společný koncert v Akropoli (28.09.2018 18:21)

ALBUM TÝDNE 09/2024

Declan McKenna
What Happened to the Beach

Od vítězství v soutěži Glastonbury Emerging Talent v pouhých 15 letech prošel anglický písničkář Declan McKenna dlouhou cestou. Zaujal už jeho debut "What Do You Think About the Car?", ze kterého pochází hit "Brazil". Po druhé řadovce "Zeros" letos začátkem února vyšla další, "What Happened to the Beach".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 06.03.
Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.03.
DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
Ne 10.03.
Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
Po 11.03.
Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
St 13.03.
Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
Pá 15.03.
Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
Út 19.03.
Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
Pá 22.03.
Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)
Ne 24.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)
Ne 24.03.
Mother Mother (CAN) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Prince Justin Bieber Vladimír Mišík Karel Gott Depeche Mode Dua Lipa Humanist Blackosh Taylor Swift Madonna Lucie Vondráčková Viktor Sheen Ed Sheeran Queen BTS AC/DC Billie Eilish Lady Gaga Kanye West
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu