Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Česko Slovenská SuperStar II, 3. semifinále - dívky, 2.4.2011

Kterak Češky převálcovaly Slovenky

Vydáno: 03.04.2011 08:35 v sekci Naživo - Tomáš Parkan a Honza Průša | foto: facebook interpreta

Semifinálová část Česko Slovenské SuperStar se dostala opravdu do svého závěru a první byly na řadě holky, kterých zbylo v soutěži už jen osm. Měly tak naposled možnost ukázat, co v nich je, a zabojovat. Po pravdě, žádné velké překvapení se nekonalo, i když oproti minulému kolu se poměrně zlepšily.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

Live: Česko Slovenská SuperStar II

kolo: 3. semifinále - holky
datum: 2. dubna 2011
Předchozí kolo

Česko Slovenská SuperStar
© superstar.tv
O úvod posledního holčičího semifinále se tentokrát postarala Debbi s "Touch The Sun", která před pár týdny obdržela Anděla za skladbu roku. Dost často slýcháváme, že SuperStar české hudbě vedle Anety Langerové nic nepřinesla. V případě téhle zpěvačky je snad vidět, že to až tak pravda není. Nicméně paradoxem je, že potvrzuje tu smutnou skutečnost, že ty nejzajímavější zpěvačky vypadávají velmi záhy a často ještě v semifinále, jako například Naďa Válová nebo Magda Šalamounová z Photolab.

Když jsem viděl, že si Aneta Salačová vybrala "Without You" od britských Badfinger, říkal jsem si, že je snad nepoučitelná, a ono to platilo tak z poloviny (možná i trochu víc). Všechno by bylo super, kdyby tahle holka uměla udržet tón, jenže to ona nesvede. Přesto v téhle širokorozsahové písničce v některých fázích ukázala velmi zajímavou barvu i hlas, jenže hned záhy to opět naprosto zabila neposlouchatelným vytím. Možná kdyby se netlačila do verze Mariah Carey, ale třeba do té, jak ji známe od Harryho Nilssona, dopadla by o něco lépe.

Třeba jako Klaudie Pappová se "I Say Little Prayer" Dionne Warwick. Jenže ta se mi minule díky její dravosti a energii líbila daleko víc, ačkoli ji porotci zkritizovali. Tentokrát to byla taková nuda, nuda, šeď, šeď - zkrátka průměr. A jediné, co mě z ní trochu vytrhovalo, ovšem bohužel v negativním slova smyslu, byla její výslovnost, respektive vůbec nesrozumitelné notování, které asi stejným způsobem iritovalo Paľa Haberu.

S Gabrielou Gunčíkovou obvykle přichází velká kvalita a tentokrát i "Send Me An Angel" Scorpions. Touto písničkou si reputaci rozhodně nepokazila. Její pilovitý hlas opět v těch pravých místech řezal a naopak dokázala v pravou chvíli přiměřeně ubrat. Její výkon byl perfektní - opět a já stejně jako Gabína Osvaldová už nevím, jak bych ji nejlíp vychválil. Jen doufám, že nedopadne stejně jako Veronika Zaňková v první řadě, protože tu mi Gabriela hodně připomíná.

Bez mučení se přiznám, že "Búrku" Márie Čírové, po níž sáhla Simona Fecková, jsem do sobotního večera vůbec neznal. To může být snad jediný podstatný kámen úrazu, zda osloví českou část publika, které ji dost možná taktéž slyšelo poprvé. Přesto se ale dá říct, že to byla asi o sto procent lepší volba než minulá Aneta Langerová. Už jen ta slovenština jí šla přes zuby daleko lépe, ukázala svůj silný hlas s hutnou barvou a v téhle písničce mi dokonce nevadila ani jistá křečovitost. Když jsem si ji porovnal s originálem, pak i já souhlasím s Helenou Zeťovou - Simona byla lepší nejen než Mária, ale i ostatní Slovenky.

Velmi záhy přišla na pódium i nejlepší z Češek, ačkoli Alžběta Kolečkářová má v Gabriele Gunčíkové velmi vyrovnanou soupeřku. Bětka tentokrát sáhla do minulosti na "Jealous Guy" Johna Lennona a stejně jako v případě její již zmiňované soupeřky, lze její zpěv a projev jen a jen chválit. Ačkoli v tom jejím projevu, nejspíš jen mně osobně, cosi překáželo. "Jealous Guy", respektive v jejím podání překřtěnou na "Jealous Girl", chápu jako vážnou písničku a to její uculování mi tam úplně nesedlo, ale na druhou stranu to respektuju - Alžběta je prostě taková - diblík.

Po těchto několika skvělých výkonech není divu, že opět a pořádně dostala naloženo Celeste Buckingham, která si vybrala "Listen" od Beyoncé. Porota ji kritizovala za to, že je na písničku příliš dětská a nedá tomu ten prožitek. Měla zcela jistě pravdu, ale nevím, zda je to tím, že na rozdíl od poroty nejsem na Beyoncé tak fixovaný, ale mně se její výkon vcelku líbil. Uznávám, technicky to bylo spíše průměrné, ale Celeste to dokázala kompenzovat výborným kontaktem s publikem i kamerou. Trošku mi připomíná Dominiku Starou, která před dvěma lety došla nakonec z holek nejdál.

V případě Natashy Bedingfield a její "Soulmate", kterou si chtěla spravit reputaci Alexandra Vokáliková, mě překvapil už úvodní komentář. Nemohu si pomoct, ale za nejúspěšnější písničky téhle anglické zpěvačky bych rozhodně považoval spíše "These Words" nebo "Unwritten", nicméně zpět k Alexandře. V jejím případě je to celkem jednoduché. I přes naprosto signifikantní barvu hlasu se nedá její zpěv poslouchat. Vadilo mi její frázování, anglická výslovnost i právě ona barva hlasu, což je hodně špatně. Těžko říct, zda by to spravila jiná písnička, ale obávám se, že těch, které by si sedly s jejím zvukem hlasu, moc nebude.

Ještě že na samotný závěr přišla na pódium společně s Monikou Povýšilovou kvalita. Ta tentokrát zvolila Whitney Houston a její "I Have Nothing" a předvedla velmi slušný výkon. To znamená ne tak skvělý jako v minulém kole, avšak stále takový, že by stačil na dvě třetiny soupeřek. Originál, ačkoli je to pomalá písnička, je daleko dynamičtější a ta dynamika v Moničině verzi bohužel citelně chyběla. A s tím zřejmě souvisela i další věc, že se tentokrát ne zcela sešla se skupinou. Přesto ale jsou to takové hnidopišské detaily, které by neměly zastínit fakt, že by tahle holka ve finále chybět neměla.

Doufám, že se naši slovenští čtenáři neurazí, ale v této druhé SuperStar se jejich reprezentantky nechávají těmi českými doslova válcovat a zdá se, že to budou mít ve finále hodně těžké, což nevrhá právě dobré světlo na porotu. Přesto pokud musím ukázat prstem na jednu zástupkyni z každého státu, pak je to jednoduché a od minule se nic nemění - Alexandra Vokáliková a Aneta Salačová.

Jak to viděl Honza Průša

Další kolo SuperStar byl jeden velký průser. Jak správně řekli někteří porotci, slyšet jsme mohli jen tři zajímavé výkony. Na pódiu hořely svíčky, což byl v případě většiny holek bez jiskry jediný náznak plamene či energie. A pořád a v tomto kole ještě víc platila obrovská disproporce mezi Češkami a Slovenkami, mně osobně se žádná(!) zpěvačka ze Slovenska dnes nelíbila.

Aneta Salačová se nelíbí porotě a vzhledem k silné konkurenci je nejslabším článkem české části zpěvaček. Přesto mě v každém dílu zaujala, a to pro své přirozené emoce a jiskru, i když platí pořád to, že musí ještě hodně pracovat na zpěvu. Klaudiu Pappovou naprosto přesně charakterizoval Tomáš. Její vystoupení bylo neusazené a nevýrazné a chyběl tomu prvek jedinečnosti. Jedno z mnoha. Z moc mnoha. Bez jiskry, bez názoru, jak z maturitního plesu. Ještě že po ní přišla perfektní Gábina Gunčíková, které také nemám co vytknout.

Nejméně se dnes shodneme na Simoně Feckové. Podle mě to bylo stejné jako minule v případě písničky od Anety Langerové. Simoně chyběly cit, něha, jemnost a ženskost a ani hlasově to nebylo zrovna ideální. Alžběta Kolečkářová opět předvedla, že je úplně jiná liga než ostatní holky. Nejen že fantasticky zpívá, navíc je na pódiu tak přirozená a přesvědčivá! Emoce, hlas, cit. Věřím jí všechno. A navíc si vybrala nejhezčí písničku tohoto kola.

Velkým propadákem však byla Celeste Buckingham. V úvodu se jí povedlo dát do skladby pěknou dramatičnost, ale pak se někde ztratila a zabloudila, takže to působilo hrozně rozpačitě. Gól do vlastní brány. Celeste má ale štěstí, protože ještě horší je Alexandra Vokáliková. To je prostě velký průser a já nechápu, jak to že tam tahle holka zůstala tak dlouho. Ona totiž zpívat vůbec neumí. Naštěstí po ní následovala Monika Povýšilová. Ona si sice vybírá písničky, které mě osobně nebaví, ale je tak dobrá, že patří mezi trojici nejlepších zpěvaček v soutěži.

Dnes se na označení nejslabších míst kola s Tomášem a věřím, že i s porotou, shodnu. Vypadnout by měly Alexandra Vokáliková a Aneta Salačová (i když ze Slovenek by to měly být všechny čtyři dívky). Myslím, že se ale můžeme dočkat ještě hodně nečekaného překvapení. V zemi, kde TýTý dostávají hudební mafiáni jako Michal David, je totiž možné cokoliv.


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • čo by sme sa urážali (Peter, 03.04.2011 13:19) Reagovat

  je to proste tak :)

  • Re: čo by sme sa urážali (casko, 03.04.2011 20:45) Reagovat

   Presne tak, je to tak.

 • Alex si trochu nešťastně vybírá písničky (andy, 04.04.2011 13:27) Reagovat

  Na ty diskokusy se její hlas opravdu moc nehodí, ale chtěl bych ji slyšet zpívat něco od Kate Bush, Joanny Newsom nebo Tori Amos - to by jí podle mě sedlo víc.

 • Chápu dobře.. (huscak, 04.04.2011 14:40) Reagovat

  ...že všechny holky, co tam dneska zpívají (a zpívaly) a které teď porota tak kritizuje, že jsou "otřesné" apod., vybrala právě sama porota?? Pokud ano, pak nechápu, že před tím se jim holky líbily a teď jim přijdou (některé samozřejmě) tak otřesné...

 • Jsem jediný (Martin, 06.04.2011 17:24) Reagovat

  komu přijde, že tolik opěvovaná Alžběta Kolečkářová nádhernou písničku Jealous Guy doslova zabila? Zpívat teda asi umí, ale přišlo mi, že vůbec nepochopila o čem zpívá a místo jemného, střízlivého zpěvu ala Lennon si tam přidávala kudrlinky, aby dokázala jak je dobrá.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dido - No Angel
Zaprášenosti: Dido - No Angel Na některé desky se čeká dlouho před vydáním a ony pak rovnou sbírají vavříny. Jiné si svou cestu ke slávě musejí vyšlapat na dlouhé cestě. Jako třeba debut "No Angel" britské zpěvačky Dido. Než se před dvaceti lety nakonec... čtěte zde
Vydáno: 10.07.2020 14:30 v sekci Recenze | Zaprášenosti
8
Pohled do českých hitparád - 27. týden 2020
Ektor přebírá vedení v domácím albovém žebříčku, The Weeknd stále vládne rádiím Zatímco rádiový žebříček má v posledních týdnech pořád stejného vítěze, Kanaďana The Weeknda, v čele albové hitparády se letos střídá snad celá česká rapová scéna. Minule se radoval Robin Zoot, tentokrát se štěstěna... čtěte zde
Vydáno: 09.07.2020 19:22 v sekci Novinky | České hitparády
0
The Neverly Boys - Dark Side of Everything 8/10
Recenze: "Dark Side of Everything" od The Neverly Boys spojuje dva výborné hudebníky do precizního celku Za projektem The Neverly Boys stojí Daniel Ledinsky a David Sitek. Oba patří mezi renomované muzikanty - druhý zmíněný je známý především z oceňované skupiny TV On The Radio. Oba nyní spojili své síly, aby společně nahráli... čtěte zde
Vydáno: 09.07.2020 11:45 v sekci Recenze
0
Nové desky 26/2020 - od Willieho Nelsona přes Powerwolf po Robota Kocha
Nové desky 26/2020 - od Willieho Nelsona přes Powerwolf po Robota Kocha První prázdninový týden se můžete těšit na novinky rappera Gucci Mane, countryové legendy Willieho Nelsona, posmrtný debut Pop Smoka, třetí desku Polly Scattergood, album plné hvězd Sama Spiegela, keltské pankáče The Real Mckenzies... čtěte zde
Vydáno: 08.07.2020 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Miroslav Žbirka - Nemoderný chalan
Zaprášenosti: Miroslav Žbirka - Nemoderný chalan Letos v červenci má v českých a slovenských kinech premiéru filmový dokument Šimona Šafránka "Meky". Životní příběh slovenského muzikanta Mira Žbirky zobrazený na velkém plátně nás dovedl k ohlédnutí za jedním z... čtěte zde
Vydáno: 07.07.2020 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
12
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Audio: Debbi se do hravé novinky "Together" zamilovala. Složily ji pro ni kolegyně Patricie a Nela (04.09.2019 10:32)
- Audio: Debbi v pohodové letní novince "Lighthouse" vzhlíží ke svému majáku (30.04.2019 09:18)
- Naživo: Debbi publikum roztančila, David Stypka uhranul slovy (11.12.2018 14:26)
- Fotogalerie: Debbi & David Stypka pokořili pražský Palác Akropolis (11.12.2018 11:04)
- Rozhovory: David Stypka & Debbi - Třeba kvůli nám vybuchne Akropole (07.12.2018 09:30)
- Video: Hvězdy připomínají 100 let republiky společnou písní (16.10.2018 11:28)
- Anděly ověnčení David Stypka a Debbi chystají společný koncert v Akropoli (28.09.2018 18:21)
- Video: Česká hudební elita se spojila s Kazmou. "Cizí zeď" chce šířit osvětu (14.09.2018 11:28)
- Dance Divas oslaví Michaela Jacksona a Whitney Houston (30.05.2018 08:45)
- Video: Debbi se spojila s Jelenem a v "Mars a Venuše" si zazpívala česky (10.04.2018 12:32)

ALBUM TÝDNE 27/2020

CeeLo Green
CeeLo Green Is Thomas Callaway

O CeeLo Greenovi se pět let nevědělo. Pak jej Daniel Quine Auerbach, zpěvák kapely The Black Keys, přizval ke spolupráci. A jak už se tak v příbězích vykládá, zbytek je historie. Protože je nad slunce jasné, že desku "CeeLo Green Is Thomas Callaway" budou fanoušci soulu poslouchat ještě dlouho. Je totiž výborná.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 14.07.
Amelie Siba + Chief Bromden (Chapeau Rouge, Praha)
St 15.07.
NeFestival Colours of Ostrava! (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 24.07.
Colour Meeting (Park U hradeb, Polička)
Po 10.08.
The Chainsmokers (USA) (Tipsport Arena, Praha)
Po 10.08.
Fource Live: Aiko + Teepee (Střecha Radost, Praha)
So 15.08.
Limp Bizkit (USA) (Forum Karlín, Praha)
Po 17.08.
Giant Rooks (DE) (Rock Café, Praha)
Út 25.08.
Fource Live: Ai Fen + Khoiba (Střecha Radost, Praha)
Po 07.09.
Mighty Oaks (DE) (Rock Café, Praha)
Út 08.09.
Rage Against The Machine (USA) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Bruno Mars Mark Salling Kryštof Misery Index Lady Gaga Adele Beyoncé Madonna Rihanna Sia Coldplay The Cure The Weeknd AC/DC Ewa Farna Pokáč Billie Eilish Depeche Mode Britney Spears Rammstein
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver