shop.musicserver.cz
Chinaski, Tesla Aréna, Praha 14.10.2010

Lesk i bída ostrých hochů v plném tažení (a mladého Oty plného sil)

Vydáno: 15.10.2010 16:23 v sekci Naživo - Katarína Straková | foto: Tomáš Břínek / musicserver.cz

Na Chinaski se ten večer stála před Tesla Arénou dlouhá fronta. Show spojená se křtem aktuálního alba měla být inspirovaná koncerty hvězd typu Pink, nezapomenutelná show se však nekonala. Že by ale návštěvníci byli ochuzení o emoce nebo písničky, které mají rádi, se vůbec nedá říct.

Live: Chinaski

support: Eddie Stoillow
místo: Tesla Aréna, Praha
datum: 14. října 2010
setlist: Hádalo se..., Jak mám ti říct, Basama Fousama, Stejně jako já, 7 hříchů, Spáč, Vo co de, Podléhám, Digitálně, 1. signální, Vedoucí, 1970, Rádio Bubeneč, Sen 1996, Šatna, Kompy, Drobná paralela, Slovní pyrotechnika, Zadarmo, Vakuum, Vrchlabí, Kérka, Můj svět, Tabáček, Klára, Vinárna u Valdštejna
Fotogalerie

Chinaski, Praha, Tesla Aréna, 14.10.2010
© Tomáš Břínek / musicserver.cz
K holešovické Tesla Aréně v Praze se ve čtvrtek večer stály několik metrů dlouhé fronty, které uvnitř haly vyústily v několikatisícový koberec nadšenců poprockové kapely Chinaski, zvědavých na koncert slibující zahraniční dimenzi a většinu písní na playlistu z nového alba "Není na co čekat", k němuž se celé turné vztahuje.

Předskakování se zhostila pražská pětičlenná skupina Eddie Stoillow a bez váhání potvrdila klepy o svých "světovostních" ambicích. S téměř bezchybným soundem kluci zahráli song "Hey You", s nímž se v únoru umístili v první desítce českého žebříčku IFPI TOP 100 CZ Radio, střihli si také cover "Sweet Harmony" od britských The Beloved a za asistence doprovodných tanečnic a vokalistky Olgy Lounové také nadmíru povedený aktuální singl "Floating" (mimochodem, právě Lounové se podařilo jejich krátký a neobyčejný koncert shodit minimálně o dvě příčky níž, když svým laciným High School Musical-hlasem vypadávala jak z rytmu, tak z intonace). Závěr Stoillow věnovali songu "Caroline", jímž se dali před šesti lety dohromady a který mezi posluchači stále ještě frčí.

Chinaski, Praha, Tesla Aréna, 14.10.2010
© Tomáš Břínek / musicserver.cz
Samotní Chinaski, jejichž turné režíruje americký producent Simon Sidi (Pink, Depeche Mode, Annie Lennox), nastoupili kolem půl deváté s lehkými rozpaky. Na slibovanou show, údajně inspirovanou právě koncertem Pink, byl Michal Malátný očividně krátký a koncert se, až na vynikající světelné efekty a promakanou videoprojekci ze štětce Malátného manželky Petry Stránské, vizuálně výrazně nelišil od jejich festivalových vystupování. Počáteční písničky pocházely z nové desky "Není na co čekat" (už po třech týdnech od vydání oceněné Zlatou deskou) a naživo bolestivě belhaly za CD provedením, které se těší výbornému zvuku.

Přibližně v polovině naštěstí začala sílit jak kvalita hudby, tak komunikace s publikem. Šestice si znatelně zvykla na velké jeviště Tesla Arény, získala přehled a jistotu. Zejména text skladby "7 hříchů", částečně ještě napsaný Pavlem Grohmanem, už zpěvák oddeklamoval s kreativitou sobě vlastní a vůbec mu nevadilo ještě se hojící zranění, jež prodělal několik dní před avizovaným začátkem šňůry; naopak berli použil ke gestikulaci a hlavně ve skladbě "Vedoucí" z roku 2005 mu pomohla k získání potřebné autority.

"Přátelé, jestli chcete mít kapelu, varuju vás - je to strašně kabelů. Furt se s někým domlouvat, aby NEHRÁL," poučoval Malátný publikum, zatímco bubeník Ota Petřina alias Marpo paličkami provokativně dráždil činely. "Člověk se chce často vyhnout určitým slovům, to je na hovno takováhle práce," pokračoval frontman citací Cimrmanovy hry "Dlouhý, široký a krátkozraký".

Chinaski, Praha, Tesla Aréna, 14.10.2010
© Tomáš Břínek / musicserver.cz
Během večera došlo i na křest alba, čehož se s úsměvem ujala modelka Tereza Maxová. Ač to snad měla být hlavní událost večera, nad "Marpa nahoře bez" se rozhodně nevyšplhala. Bubeník si odložil před novinkou "Kérka", v níž si Chinaski utahují z punkových kapel, které si odmítají připustit svoje stáří. Rozporuplný večer vygradoval účastí vyvolených fanoušků přímo na pódiu, kde si mohli zazpívat "Můj svět" Malátnému hned za zády.

I přes nejistý rozjezd nakonec Chinaski dosáhli u publika emocí (i když to bylo zejména rádiovými vypalovačkami typu "1. Signální", "Vakuum" nebo "Zadarmo" a na nové melodie se většina přítomných tvářila takřka zaraženě) patrných na české scéně snad jen u Kabátů a jim podobných. Nezapomenutelná show, v kterou kapela podle svých slov doufala, se sice nekonala, "dříve mladí" čtyřicátníci však stále mají koule na to tvořit kvalitní a celistvou muziku (a kdo ví, třeba časem dosáhnou i té nevídanosti).

NÁZORY
 • ta reportérka.. (já, 15.10.2010 17:47) Reagovat

  očividně byla mimo, když je schopná napsat takovou kravinu...

 • Byl jsem tam.... (FANTOMAS, 17.10.2010 14:47) Reagovat

  Na koncertě jsem byl a musím potvrdit že velké emoce se nekonaly. Přitom všechno bylo takřka ideální - téměř plná aréna, výbornej zvuk, výborní muzikanti a Malátný s lidma komunikoval už od začátku a narozdíl od některých jiných kapel mu to šlo..Chinaski dělali dobrou show- u málokteré české kapely jsem něco takového viděl, ale lidi kteří tam byli...nějak prostě...nepařili. Už jsem se smířil s tím, že lidi, kteří jdou na Chinaski si je jdou hlavně poslechnout, ale skákat a pařit už se na ně asi nikdy nebude. Nevadí, i tak jsem měl jako muzikant zážitek z koncertu, kterej byl fakt na úrovni! Jinak ještě k těm vynikajícím světelným efektům- scénu tvořilo vlastně pouze a jenom asi 50 stroboskopů a 7 Led panelů- to byly veškeré efekty. Pravda, svítilo to docela vkusně:)

  • Re: Byl jsem tam.... (Petr, 17.10.2010 19:28) Reagovat

   Přesně tak... Byl jsem někde v 1/3 na ploše od podia. Výborný zvuk, dovedl bych si představit trochu hlasitěji, ale to je drobnost. Duležitější je kvalita, akorát dechy trochu nebyly slyšet, ale detail... Kluci hráli výborně, skoro plnej dům.. Já si myslím, že to bylo zvoleným setlistem. Hráli podle mě zbytečně mnoho nových věcí, které lidi nemaj naposlouchaný a bohužel nedosahují takových kvalit, jako starší věci. Mně se to líbilo, ale nebyla atmosféra a ta bohužel udělá polovinu zážitku...

   • Re: Byl jsem tam.... (FANTOMAS, 17.10.2010 22:12) Reagovat

    U těch nových věcí bych pochopil, že ještě nejsou zažitý a naposlouchaný a na druhou stranu že je chce kapela "prodat", ale co mě mrzelo, že jedny z nejlepších věcí večera- mix nejstarších písniček - Vo co de, Moc toho nevim a Podléhám lidi co tam byli vůbec neznali..přitom to byly jedny z prvních velkejch hitů týhle kapely. Já bych byl osobně pro víc takovejch starejch písniček..

    My jsme stáli asi 10 metrů od podia přímo pod hroznem reproduktorů a tam byl zvuk dost hlasitej, to mi ale vyhovovalo:)

 • Bublina (Scoty, 17.10.2010 15:24) Reagovat

  Chinaski :D.. V česku už se ničemu nedivím.. Jen se tomu musím smát, jak je to tady čímdál horší s tou hudbou..

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dean Lewis, Roxy, Praha, 3.10.2022
Naživo: Dean Lewis v Praze ukázal, že Roxy už je mu malé Vůbec první český koncert čtyřiatřicetiletého australského písničkáře se setkal s velkým zájmem. Klub Roxy, který letos slaví třicet let, praskal ve švech. A tak si Dean Lewis, který má těsně před vydáním druhého alba,... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2022 13:05 v sekci Naživo
0
Fast Food Orchestra, Vojtaano - Kdyby Pražáci měli něco hodně extra, tak by nám to jinde neprošlo
Rozhovory: Fast Food Orchestra, Vojtaano - Kdyby Pražáci měli něco hodně extra, tak by nám to jinde neprošlo Skupina Fast Food Orchestra a písničkář Vojtaano vyrážejí na společné turné. Během něj navštíví sedm měst, aby představili společný singl "Jeden rok" i své poslední desky, jejichž křty byly kvůli covidu několikrát odloženy.... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2022 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Vltava - Spass muss immer sein 8/10
Recenze: Snový svět Vltavy na "Spass muss immer sein" poněkud potemněl Hudební skupina Vltava je na domácí scéně unikát. Vloni oslavila pětatřicet let, neúnavně koncertuje a rozhodně neusíná na vavřínech. Nyní se formace kolem Roberta Nebřenského vrací i se studiovkou. "Spass muss immer sein" je... čtěte zde
Vydáno: 03.10.2022 17:45 v sekci Recenze
0
Björk - Fossora 9/10
Recenze: Björk sa z výšin Utopie obrátila na zem. Album "Fossora" je o materstve, pôvode a siaha hlboko ku koreňom Islandská umelkyňa Björk vydala 30. septembra novú platňu "Fossora". V trinástich skladbách sa koncentruje na symboliku zeme reflektujúcu prazáklad, vznik, na symboliku zeme, z ktorej vyviera a súčasne do nej ústi kolobeh života. V... čtěte zde
Vydáno: 03.10.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Ben Cristovao, O2 arena, Praha, 1.10.2022
Naživo: "Dokážete cokoliv!" Ben Cristovao s hosty bavil O2 arenu skoro tři hodiny Zmíněným zvoláním se v téměř zaplněné vysočanské hale loučil Ben Cristovao potom, co se do ní po několikanásobném odkladu znovu vrátil. A protože je to týmový hráč, pozval si k tomu hromadu hostů. Obecně dobré dojmy tak... čtěte zde
Vydáno: 02.10.2022 14:43 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Chinaski vydali album "Frihet" a zvou na netradiční křty (01.10.2022 15:56)
- Jaké je nové album od Chinaski? Slyšeli jsme ho jako jedni z prvních (23.09.2022 08:00)
- Putovní hudební festival Hrady CZ se přesouvá na Moravu, první zastávkou je Veveří s Chinaski, Rybičkami 48, Tomášem Klusem či Davidem Kollerem (09.08.2022 09:27)
- Hudební festival Hrady CZ rozezní Rožmberk nad Vltavou s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Divokej Bill (02.08.2022 09:06)
- Naživo: Návrat Benátské! s Impulsem nezkazil chlad ani déšť. Hlavní pódium opanovali Team, Chinaski i Mirai (31.07.2022 19:00)
- Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Švihov s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Divokej Bill (26.07.2022 09:39)
- Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a oznamuje kompletní program pro osm zastávek v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski (26.05.2022 11:49)
- Video: Chinaski zvou do kina na svůj dokument solidní baladou "Dvě srdce vejpůl" (02.03.2022 16:18)
- Nové desky 47/2021 - od Deep Purple přes Westlife po Black Label Society (01.12.2021 16:35)
- Chinaski slaví čtvrtstoletí fungování rozsáhlým výběrem (30.11.2021 14:20)

ALBUM TÝDNE 40/2022

Björk
Fossora

Islandská umelkyňa Björk vydala 30. septembra novú platňu "Fossora". V trinástich skladbách sa koncentruje na symboliku zeme reflektujúcu prazáklad, vznik, na symboliku zeme, z ktorej vyviera a súčasne do nej ústi kolobeh života. V stručnom opise nahrávky speváčka hovorí o "albume húb".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 07.10.
The Neighbourhood (USA) (NTC Aréna, Bratislava)
Ne 09.10.
Allie X (US) (Rock Café, Praha)
Po 10.10.
All Them Witches (USA) (MeetFactory, Praha)
Po 10.10.
Il Divo (CH/FR/US) (O2 Universum, Praha)
Po 10.10.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 11.10.
Jozef Van Wissem (NL) + Tomáš Niesner (CZ) (Kabinet MÚZ, Brno)
So 15.10.
The Rasmus (FIN) (Forum Karlín, Praha)
Po 17.10.
Men I Trust (CA) (Rock Café, Praha)
Po 17.10.
Lime Cordiale (Futurum Music Bar, Praha)
Po 17.10.
50 Cent (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince Lucie Vondráčková BTS Madonna Michal Prokop Viktor Sheen Slash Adele Vojtaano Dua Lipa Queen Ed Sheeran Mirai The Weeknd Pink Floyd The Beatles Olivia Rodrigo
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu