shop.musicserver.cz

Humanoid City na štíru s technikou

Vydáno: 15.10.2010 13:00 v sekci Recenze - Tomáš Parkan | foto: facebook interpreta

Je to teprve pár měsíců, co museli fanoušci Tokio Hotel čekat v Praze několik hodin na to, než bude připravené pódium, které se zpozdilo na cestě z předchozí zastávky. Tehdy se čekání vyplatilo. V případě jejich nového DVD "Humanoid City Live" tomu tak ale rozhodně není.

3/10

Tokio Hotel - Humanoid City Live

Vydáno: 20.7.2010
Celkový čas: cca 100 min.

Skladby: Noise, Human Connect To Human, Break Away, Pain Of Love, World Behind My Wall, Hey You, Alien (English), Ready Set Go, Humanoid (German), Phantomrider, Dogs Unleashed, Love & Death, In Your Shadow I Can Shine, Automatic, Screamin, Darkside Of The Sun, Zoom Into Me, Monsoon, Forever Now
Bonusy: Backstage At Humanoid City (Tokio Hotel TV Episode + Picture Gallery)

Vydavatel: Universal

Hned v úvodu je nutné předeslat, že za tento nezdar Tokio Hotel nejspíše nemohou, respektive není to vada zaznamenaného koncertu. Každý, kdo byl v Praze, musel uznat, že s takovouto propracovanou show s řadou nápadů, navíc s designem od lidí, kteří se podíleli na filmu "Pátý element", mohli a mohou Tokio Hotel v klidu soupeřit s těmi nejlepšími kapelami. Navíc jejich zjevná inspirace elektronickými kapelami jako Depeche Mode, Tears For Fears nebo Camouflage je posunula dál i hudebně. Takže v čem je vlastně problém, že hodnocení DVD je jen o málo lepší než stejnojmenného CD?

První je zřejmě ten, že si Tokio Hotel vybrali pro DVD zastávku turné, kde předvedli anglicky zpívaný setlist. V němčině zkrátka jejich hudba daleko líp vyzní, a tak zatímco návštěvníci pražského koncertu, kde zazněla právě německá podoba, mohou brát "Humanoid City Live" jako doplnění svých zážitků s kapelou, ti, kteří se tam nedostali, mohou smutnit - o tu lepší podobu přišli. Na druhou stranu ale výhodou je, že v italském Miláně, kde záznam vznikl, nemají v hale tak nízký strop jako v Holešovicích. Na DVD tedy uvidí dominantu pódia - obrovské plechové vajíčko - v celé kráse.

Angličtina ale není zdaleka takovým průšvihem jako jeho technická úroveň nejvíc srážející toto DVD. Asi největší katastrofou je zvuk. V dnešní době, kdy je jakýmsi povinným standardem alespoň 5.1 Surround, Tokio Hotel svým fanouškům servírují pouze obyčejné dvoukanálové stereo. V tento moment snad ani nelze opomenout Radiohead, kteří v té samé kvalitě dali k dispozici svůj pražský koncert volně ke stažení.

Naneštěstí se moc nevydařila ani vizuální stránka. Měl ji na starosti režisér Jim Gable, který má bohaté zkušenosti s lidmi jako Sting, Chris Botti, Korn nebo třeba Offspring, ale zde si zřejmě vybral nějakou slabší chvilku. "Humanoid City Live" i díky nasnímání působí, jako kdyby kapela byla od svých fanoušků na hony vzdálená, což rozhodně nespraví několik prostřihů do publika. Jako by koncertu chyběla jakákoli atmosféra. Jakékoli povedenější koncertní DVD umí pracovat s celkovým dojmem o sto procent lépe.

Obraz celého DVD bohužel nenapraví ani bonusová výbava obsahující pouze dvě položky - jeden docela povedený dokument z příprav turné a fotogalerie, o kterých jsem byl přesvědčený, že už z koncertních DVD vymizely. Jinak nic. Vlastně jedna věc by tu byla - výborně udělaný booklet s ještě lepšími fotkami v něm. Ale uznejte, to nelze brát jako nějaký extra klad.

"Humanoid City Live" je pro mě velké zklamání. Poměrně dobrý koncert a ještě lepší show jsou tu úplně zabité záležitostmi technického rázu. Být tento aspekt lepší, tak v klidu toto DVD doporučím i jiným, aby se podívali, kam už dospěla tahle čtyřka, už zřejmě navždy a neprávem zařazená do skupin pro uvřeštěné děti. Ale výsledek je opravdu tristní, a tak bude opět dělat radost nejspíše pouze skalním příznivcům.

 • trolling (jarecek, 15.10.2010 13:35) Reagovat

  .. is an art :)

 • AUTOR...má pravdu..! (alexy, 15.10.2010 16:17) Reagovat

  I když kritiky na mojí nejoblíbenější kapelu nemám ráda,s tímto musím bohužel souhlasit.Už s tím že vybrali setlist kde zpvíali anglicky byla chyba,jsem také zastánce toho že Německy znějí o 100% líp,je to přece jen jejich rodný jazyk :)) Ale zase musím konstatovat že v Miláně to bylo opravdu narvané!
  Zvuk mi ale přijde v pořádku..Na druhou stranu ale zase DVD live není o bonusech..
  Myslím že ty kteří TH nemají rádi si budou stát za názorem,že jsou hrozní i kdyby měli hudbu jako AC/DC a DVD LIVE natočení jako Bohové tak se těm odpurcům a tzv. ANTI fans nebude zamlouvat!A ti kteří milují TH tak jako já se s chybami vypořádá :o) Ale musím konstatovat že tahle "kritika" mě nijak nenaštvala,nevytočila ale musela jsem chvílemi kývat hlavou,protože sem v jistých částech souhlasila..Souhlasím také s tím že ten kdo na TH live nebyl,nebude se mu to zdát z DVD taková bomba jako to bylo naživo...Efekty,hořící piano při Zoom into me,konec písně Dark side of the sun završil Gustav bicíma a zároveň vystřelily plameny ohně...bylo to skvělé,ale bylo nás tam málo ...
  Chci jen vzkázat všem ANTI aby se na mě nevrhli hned jak na blbou 12 letou holku co poslouchá TH,protože už mi dávno 12 NEní,a protože se mi jejich hudba neskutečně zamlouvá a texty mi hřejí u srdce,myslím že kdyby všichni nekoukali jen na vzhled zpěváka Billa Kaulitze ale poslechli si poslední CD tzn. Humanoid,tak by třeba nebyli 100% nadšený,ale nemohli by ani říct že to stojí za ho*no...Takže všichni ANTI než začnete nadávat...poslechněte si například...HEY DU,SCREAMIN´ a podobně a pak kritizujte ;o)


 • Dobrá recenze (emma, 15.10.2010 16:34) Reagovat

  Pěkná recenze, konečně se našel někdo, kdo je schopný napsat profesionální a objektivní recenzi na něco od Tokio Hotel. Od Vás by se měl učit ten, co se pokoušel napsat recenzi na stejnojmenné cd, protože to byla naprostá katastrofa, přinejmenším co se objektivity týče.
  V některých věcech s Vámi souhlasím, například bonusy jsou opravdu slabé, dříve to bývalo rozhodně lepší. Angličtina mi sice nevadí, mám ty songy ráda v obou verzích, ale němčina má přece jenom své kouzlo, takže kdyby bylo dvd s německým setlistem, bylo by to rozhodně plus. Co se týče zmiňované technické kvality, tak mi nezbývá než vám věřit, protože v tomhle se skutečně neorientuji:-)
  Já jako posluchač-laik, bych sice dala trochu více bodů, ale chápu, že Vy to hodnotíte i z jiných hledisek, které pro mě při shlédnutí dvd nejsou až tak podstatné. V každém případě díky za konečně normální recenzi na TH, to je u nás v Česku velmi vzácné. Chtělo by to více takových objektivních autorů, kteří si odpustí nesmyslné narážky na vzhled kapely, případně na fanoušky, kterými už dávno nejsou pouze uječené náctileté slečny, ty už jsou dneska spíše výjimkami.

 • ... (Jana, 15.10.2010 20:22) Reagovat

  Ač nerada, tak musím souhlasit. Přijde mi, že tomuto live dvd, například při porovnání s dvd předchozím, tak nějak chybí šťáva. Nevím, zdali je to anglickým setlistem, který mně až tak nevadí, či autorem zmiňované technické nedostatky, ale rozhodně toto dvd nenabízí tak silný koncertní zážitek, jako dvd předchozí ... nebo také jako koncert samotný ;-) ... ale pořád si stojím za svým tvrzením, že Tokio Hotel jsou perfektní live kapela a mnozí by se od nich mohli učit.

 • . (kocarda, 15.10.2010 20:51) Reagovat

  No hurá. Konečně normální recenze na TH, bez trapných urážek, s podloženými argumenty.
  Mně se DVD taky spíše nelíbilo, přestože koncert byl výbornej. Navíc vzhledem k jménu režiséra jsem čekala opravdu hodně....a výsledek zklamání. Ale na druhou stranu, pro ty, co si chtějí připomenout zpracování koncertu, kostýmy atd, je dobré si DVD koupit a občas pustit.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Silversun Pickups definovali debutem "Carnavas" svůj uřvaný a na emoce bohatý zvuk
Zaprášenosti: Silversun Pickups definovali debutem "Carnavas" svůj uřvaný a na emoce bohatý zvuk Těžko uvěřit, že letos Silversun Pickups oslaví už osmnáct let od vydání debutové desky "Carnavas". Čtveřice vtrhla v roce 2006 na alternativní scénu jako hurikán. Od té doby stihla představit ještě pět dalších řadových alb,... čtěte zde
Vydáno: 13.07.2024 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Royal Blood, Ledárny Braník, Praha, 11.7.2024
Naživo: Pšššššt! Royal Blood na Ledárny Braník nejspíš nebudou vzpomínat v dobrém. A jejich fanoušci také ne Britské rockové duo fungující od roku 2011 se podruhé ukázalo v České republice. Cestou na slovenský festival Pohoda ale Royal Blood odehráli koncert, který byl pohodový až moc. Konal se totiž v pražských Ledárnách Braník - na... čtěte zde
Vydáno: 12.07.2024 11:20 v sekci Naživo
Johnny Cash - Songwriter 7/10
Recenze: Albu Johnnyho Cashe "Songwriter" by prospěla větší odvaha producentů O tom, jak ošemetné může být vydávání nového materiálu již nežijících hudebníků, už byly prodiskutovány hodiny. Výsledek většinou nostalgicky zahřeje u srdce, ale zároveň vyvolává otázky, zda by ho takto dotyčný umělec... čtěte zde
Vydáno: 12.07.2024 09:20 v sekci Recenze
Black Eyed Peas, Žluté lázně, Praha, 10.7.2024
Naživo: Black Eyed Peas v Praze pomáhala hlavně nostalgie a ochota ke kompromisům "I gotta feeling / that tonight's gonna be a good night," zpívali si mnozí už v nekonečné frontě u Žlutých lázní, kam se nečekaně podívala jedna z největších kapel milénia na světě. Přes osmdesát milionů prodaných nosičů,... čtěte zde
Vydáno: 11.07.2024 17:00 v sekci Naživo
Kylie Minogue with Bebe Rexha & Tove Lo - My Oh My 8/10
Audio: Kylie Minogue si do nového letního hitu "My Oh My" přizvala Bebe Rexhu a Tove Lo Během uplynulého roku se australská diva Kylie Minogue moc nezastavila. Po příjemném šestnáctém studiovém albu "Tension" si prošla úspěšnou štací v Las Vegas, získala jednu cenu Grammy, nahrála hitovku se Siou "Dance Alone" a... čtěte zde
Vydáno: 11.07.2024 15:40 v sekci Audio / Video | Audio
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 46/2022 - od Nickelback přes Disturbed po Tokio Hotel (23.11.2022 16:30)
- Nové desky 9/2017 (06.03.2017 09:09)
- Nové desky pro 41. týden (05.10.2014 10:58)
- Video: Tokio Hotel zvou v "Love Who Loves You Back" na láskyplné orgie (02.10.2014 12:37)
- Video: Tokio Hotel jsou v "Girl Got A Gun" konečně divocí a obscénní (27.09.2014 08:58)
- Video: Tokio Hotel přináší v "Run, Run, Run" křehkost a smutek (14.09.2014 08:29)
- Tokio Hotel mají hotovo, nová deska vyjde začátkem října (05.09.2014 16:07)
- Nové desky pro 50. týden (12.12.2010 05:00)
- Lady Gaga si podmanila i MTV European Music Awards (07.11.2010 23:50)
- Recenze: Odlehlo-li vám už v uších po jarním koncertě, musíte to zklamání sami slyšet (03.10.2010 05:00)

ALBUM TÝDNE 28/2024

Marien
Světla je víc...

Marien se sami stále řadí do kategorie nová krev českého folku, i když hrají už dvacet let. Svoji současnou pozici a oblibu si vybudovali nevykalkulovaným a ryzím přístupem k muzice i posluchačům. Novinka "Světla je víc..." znovu nabízí oázu naděje a víry v dobro.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 15.07.
Shemekia Copeland (US) (Divadlo Hybernia, Praha)
St 17.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 18.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 19.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy mp3.com Miley Cyrus Judy Garland Adele Kabát Queen Mirai Taylor Swift Imagine Dragons Dua Lipa Avril Lavigne Lucie Vondráčková Beyoncé Madonna Billie Eilish Ava Max
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe