Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 15. týden

Nové desky pro 15. týden

Vydáno: 11.04.2010 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Zatímco příroda rozkvétá do krásy, hudební novinky lehce ustrnuly, a je nutné se spokojit s méně věhlasnými jmény. Výjimkou potvrzující pravidlo je druhá deska MGMT a zřejmě už v Česku dostatečně známí Imodium. Zpět jsou navíc hiphopoví DeFuckTo a parádním soulem se představí nováček Eli 'Paperboy' Reed.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 12. dubna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

MGMT - Congratulations (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: psychedelický rock / elektronika

MGMT - Congratulations
MGMT se po dvou, respektive třech letech vracejí s jedním z netrpělivě očekávaných alb roku 2010. Brooklynská partička tehdy debutovala skvělým albem "Oracular Spectacular" a hned napoprvé si vydobyla místo na světové popové scéně včetně dvou nominací na Grammy. Nyní natočila ve studiích v New Yorku, Malibu a v rodném Brooklynu devět nových skladeb, které jsou jakousi kolekcí devíti individuálních songů zabalených pod jednotný název "Congratulations". Dvojice se opět vrací o čtyřicet let zpět, do doby psychedelie, ale přesto trošku odlišně než na debutu, ačkoli i špetka "klasických MGMT" zůstala. My jsme se "Congratulations" věnovali již v rubrice Slyšeno v předstihu a vy si naše postřehy můžete zkonfrontovat s kompletním albem, které je celé ke slyšení na webu MGMT. Vedle standardního CD vychází i v limitované edici v exkluzivním digipacku a na 2LP.


Eli 'Paperboy' Reed - Come & Get It (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: soul

Eli 'Paperboy' Reed - Come & Get It
Po dvou albech vydaných na nezávislých labelech se Eli 'Paperboy' Reed představuje se třetí deskou "Come & Get It", jež vychází u velkého vydavatelství, a bude tak nejspíš považována za ten opravdový debut. Stejně jako už několik lidí před ním se i tento nadaný zpěvák z Massachusetts, jehož přezdívka Paperboy vznikla v době, kdy hrál v různých salónkách a klubech, vrací k soulu konce šedesátých let a ke zlatým časům Motown Records, a to v historizujícím stylu. Tato informace nabere ještě více na váze, dodáme-li, že je jeho hlas srovnáván se Samem Cookem či králem soulu Otisem Reddingem. Poslechnete-li si několik skladeb na jeho MySpace.com, zjistíte, že toto přirovnání určitě není od věci a že je v jeho hudbě slyšet i zřejmá inspirace Jamesem Brownem či Jackson 5. Kritika si Paperboye všimla už loni, kdy byl nominován na Mojo Awards v kategorii Nováček roku, určitou zárukou kvality pak může být i producent Mike Elizondo, jehož schopností doposud využila pestrá squadra interpretů jako Eminem, Pink, Gwen Stefani, Fiona Apple nebo Carrie Underwood.


Imodium - Polarity (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

Imodium - Polarity
Tři roky nechala skupina Imodium čekat své příznivce na nové studiové album, a možná proto jim to nyní vynahrazuje v podobě rovnou dvoudiskového CD "Polarity". Za tímto názvem máme hledat ústřední téma celého počinu - různé protiklady a protipóly. I z toho důvodu kolekci tvoří vždy dvě verze jedné skladby - první je elektrická, ve které kapela nahrála nové písničky tak, jak je zvyklá z předchozích desek, ta druhá pak přinese intimnější aranžmá. V akustických písničkách se v rolích hostů objeví Michal Hrůza, Honza Křížek z Blue Effectu a Martin Zeller z Cocotte Minute. I tentokrát bude přílohou k hudbě na CD datová stopa, na které bude ke zhlédnutí krátký dokument zachycující atmosféru nahrávání obou podob alba a také bonusy ke stažení. "Polarity" jsou již dnes ke stažení na portálu t-music.cz.


Civil Twilight - Civil Twilight (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Civil Twilight - Civil Twilight
Než se muzikanti z rockové formace Civil Twilight odvážili vyjít se svou tvorbou na světlo, strávili několik let cvičením na své nástroje a vylepšováním svého umu. Nejprve uspěli na klubové scéně a po přestěhování z Kapského města do Los Angeles dostali příležitost nahrát album. Svou první plnohodnotnou a stejnojmennou nahrávku vydali nejprve nezávisle v roce 2008, rok nato vyšla "Civil Twilight" ve velkém nákladu. Nyní se dostává k nám a posluchačům přináší čtrnáct písní. Asi nejznámější je kousek "Letters From The Sky", který dokonce zazněl i v americkém televizním seriálu "One Tree Hill". Na příslušný videoklip k této skladbě se můžete podívat na oficiálních stránkách formace.


DeFuckTo - Deja Vu (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop

De Fuck To - Deja Vu
Jedna z nejznámějších českých hiphopových skupin DeFuckTo stojící u zrodu české scény ohlásila comeback. Čtveřice se rozpadla v roce 2006 a znovu se dala dohromady loni. Výsledkem je pak nové album po šesti letech s názvem "Deja Vu". To skupina nahrávala ve zlínském studiu. V průběhu příprav ze skupiny odešel DJ Fatte, kterého posléze nahradil DJ Lowa. Produkce se stejně jako na předchozích deskách ujal Headdy. Na rozdíl od ostatních hiphopových počinů se "Deja Vu" může chlubit nezvykle malým počtem hostů. Rappeři si pozvali pouze jediného - českého r’n’b zpěváka Toma Malara. Novinka má podle skupiny přinést vyváženost, vyzrálé skladby, nadsázku, nenapodobitelný pozitivní styl typický pro DeFuckTo, ale také moderní věci s tvrdším zvukem. "Deja Vu" reprezentuje zatím pouze první singl "To neřeš", který skupina nahrála na YouTube.com


Gentleman - Diversity (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: reggae

Gentleman - Diversity
Již páté album přichystala německá reggae star s jamajskými kořeny Gentleman. Ponese název "Diversity", což znamená v překladu rozmanitost, a právě ta by měla být největší předností tohoto alba. Zřejmě i proto si Otto Tilmann pozval ke spolupráci celkem osm hostů, mezi nimiž naleznete spíše méně známá jména jako Christopher Martin, Red Roze, Tanya Stephens, Million Stylez či Sugar Minott. Společně s nimi dal Gentleman dohromady hned devatenáct písniček, které si můžete poslechnout už nyní na jeho oficiálních stránkách.


Kiko Loureiro - Fullblast (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal / melodický metal

Kiko Loureiro - Fullblast
Fanoušci powermetalové formace Angra nedají dopustit na tamějšího kytaristu Kika Loureira a jistě je potěší zpráva o jeho novém počinu. Muzikant, který se hře na kytaru začal věnovat v jedenácti letech, vydává třetí sólovou nahrávku "Fullblast". Album přináší dvanáct skladeb a všechny jsou čistě instrumentální. Kiko Loureiro se nenechal nijak omezovat žánry a kromě rocku a metalu posluchačům neuniknou ani rytmy samby. Jak sám autor prozradil, při skládání nemůže popřít fakt, že pochází z Brazílie, a tamější rytmy a jazyk jsou v písních jasně poznat. Z dalších muzikantů se na CD "Fullblast" podílel například bubeník Mike Terrana, se kterým kytarista spolupracoval už na albu zpěvačky Tarjy Turunen "My Winter Storm".


Rufus Wainwright - All Days Are Nights: Songs For Lulu (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk

Rufus Wainwright - All Days Are Nights: Songs For Lulu
Kanadský zpěvák a skladatel Rufus Wainwright se ani ne po roce od vydání živáku "Milwaukee at Last!!!" opět hlásí o slovo. Při výběru názvu desky "All Days Are Nights: Songs For Lulu" se nechal inspirovat Williamem Shakespearem a z jeho sonetů si vypůjčil první část titulu "All Days Are Nights". Lulu pak zpěvák popsal jako tajemnou a nebezpečnou ženu, která je součástí každého člověka. V jeho případě je Lulu herečka Louise Brooks z filmu "Pandořina skřínka" z roku 1929. Samotného Shakespeara Wainwright zhudebnil ve třech sonetech. Oproti předchozím počinům, kde se obklopil orchestrem, je tato nahrávka především v režii jeho hlasu v kombinaci s piánem. Intimnější atmosféru má na svědomí zřejmě i lednové úmrtí zpěvákovy matky. Letmý náhled na "All Days Are Nights: Songs For Lulu" v podobě krátkých ukázek nabízí Rufus Wainwright na svém webu.


Solution .45 - For Aeons Past (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal

Solution .45 - For Aeons Past
Po třech letech působení na hudební scéně vydává švédská formace Solution .45 své první plnohodnotné album "For Aeons Past". Kvintet muzikantů by klidně mohl mít status superskupiny, neboť posluchači znají všechny členy z kvalitních metalových kapel jako třeba Miseration nebo Scar Symmetry, kde působil zpěvák Christian Älvestam. Dlouho očekávaná novinka obsahuje včetně japonského bonusu jedenáct písní a dvě z nich - "Wirethrone" a "Gravitational Lensing" - si můžete poslechnout na MySpace.com profilu kapely. Jako hosté se tu předvedli klávesák Mikko Härkin, známý z kapely Sonata Arctica, a frontman Dark Tranquillity Mikael Stanne. Ten přispěl i při tvorbě textů.


NIL - Dirty (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock

NIL - Dirty
Rocková čtveřice NIL se zpěvačkou Hankou Kosnovskou, která před třemi roky zaujala debutem "The River Spring", nahrála pod producentským dohledem Ecsona Waldese ve Studiu Biotech druhé album "Dirty". Fanoušci se opět mohou těšit na anglicky zpívané melodické rockové písně, které se ale na rozdíl od debutu ponesou v trochu méně veselém pohledu na svět. Dle slov zpěvačky Hanky Kosnovské není novinka už příliš veselá, ale spíše temná (přesto ne depresivní) a k tomu i velmi osobní. Jak se zvuk kapely proměnil, můžete posoudit již dnes pomocí ukázek z "Dirty" nahraných na stránkách vydavatelství Indies.


Vlasta Třešňák - Němý Suflér (Galén)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk / blues / rock

Vlasta Třešňák - Němý Suflér
Nové album Vlasty Třešňáka a jeho kapely vzniklo v lednu a únoru 2010 a navazuje na předchozí alba "Inventura" a "Skopolamin". "Němý Suflér" obsahuje čtrnáct nových rockových, folkových i bluesových písní s tradičními nekompromisními texty a osobitým, syrově "bigbítovým" zvukem Třešňákova Bandu a také s osvědčenými hosty Janem Štolbou a Jaroslavem Olinem Nejezchlebou.


Felix Holzmann - Všechny šplechty (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: mluvené slovo

Felix Holzmann - Všechny šplechty
Pod názvem "Všechny šplechty" bude k dostání pětidiskový komplet všech dostupných archivních nahrávek, které vycházely kdysi na LP pod názvy "Šplechty" či "Humoriády Felixe Holzmanna" a posléze na CD. Naleznete zde i nahrávky z rodinných archivů, amatérské záznamy, patřičně zvukově vyčištěné. Bonusový pátý disk obsahuje nevydané anekdoty ze soukromého Holzmannova archivu, nově objevený výstup "Divácká soutěž" s Janem Borovičkou (scénka známá dosud jen s Františkem Budínem) a ve zvuku nevydaná scénka "Klobouky". Vedle Holzmanna tu dále hrají a hovoří František Budín, Lubomír Lipský, Iva Janžurová, Milan Neděla, Viktor Maurer, Milan Mach, Karel Gott, Miloslav Šimek, Jiří Bruder, Zdeněk Podskalský, Jan Borovička a Ondřej Suchý.


Dále vychází:

Arcadia - So Red The Rose / Special (EMI)
Iggy & The Stooges - Raw Power (Legacy Edition) (Sony Music)
Jitka Čechová - Live At The Rudolfinum (Supraphon)
Různí - Happily Ever After (EMI)
Různí - Pohádky o kohoutkovi a slepičce (Supraphon)
Slim Whitman - Very Best Of Slim... (EMI)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Kiko Loureiro a obal Editors?? (b, 11.04.2010 11:41) Reagovat

  asi chyba ne?

 • GW (Wendy, 11.04.2010 15:44) Reagovat

  A Generation wild od Crashdiet..,

 • By mne zajímalo (zrzavej, 12.04.2010 07:55) Reagovat

  jak na ty "novinky" chodíte. Např. Immodium už je minimálně měsíc ke stažení zdarma (resp. za zaplať, kolik uznáš za vhodnéé) na t-zones.cz

  • Re: By mne zajímalo (Honza Balušek, 12.04.2010 08:03) Reagovat

   ...kam na ty připomínky chodíte. Že bychom měli informace od vydavatelů? Že by od 29.3. (=minimálně měsíc, hm?) byla na t-music ke stažení první CD a 12.4. vyšlo 2CD verze ve fyzickém formátu?

   A navíc - aspoň název kapely kdybyste napsal správně...

 • civil twilight (dejla, 17.04.2010 21:07) Reagovat

  diky za informaci o seskupeni Civil Twilight!!! neskutecne me zaujali svou hrou!! co takhle o nich neco malo zjistit a napsat clanek?? Diky ;-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 29. týden 2021
Olivia Rodrigo znovu přebírá vedení v albovém žebříčku, na paty jí šlapou Maniak a DJ Wich Minulý týden jsme v komentáři českých hitparád oslavovali nové vítěze v rádiové i albové části. Tentokrát se do čela vracejí šampioni zpřed dvou týdnů - Coldplay dobývají s hitem "Higher Power" celkově třetí prvenství,... čtěte zde
Vydáno: 29.07.2021 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
4
Zrní, Střecha Radost, Praha, 26.7.2021
Naživo: Zrní - pokaždý je jiný aneb Jak kapela z Kladna oslavila svoje dvacetiny i přes vrtochy počasí Zrní slaví tento rok dvě desítky let existence a to je velký důvod k oslavě. Slaví se sice jinak, než bylo v plánu, to ale kapelu, která se svými fanoušky udržuje pevné pouto, nemohlo rozhodit. Koncert byl kvůli předpovědi... čtěte zde
Vydáno: 28.07.2021 14:12 v sekci Naživo
0
Nové desky 29/2021 - od Anne-Marie přes Jacksona Browna po Johna McLaughlina
Nové desky 29/2021 - od Anne-Marie přes Jacksona Browna po Johna McLaughlina Závěr července nabídne anglickou zpěvačku Anne-Marie, jazzrockového matadora Johna McLaughlina, jeho country-rockového kolegu Jacksona Browna, neosoulového Leona Bridgese, americkou zpěvačku Ledisi, folkového písničkáře Joshuu Radina,... čtěte zde
Vydáno: 28.07.2021 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
1
Tomáš Fiala - Jsme rádi, že jsme naším festivalem naplnili slova Brutal Assault novým významem
Rozhovory: Tomáš Fiala - Jsme rádi, že jsme naším festivalem naplnili slova Brutal Assault novým významem S Tomášem Fialou z agentury Obscure Promotion jsme se sešli na jejich první letošní akci, minifestivalu Obscure Mosh v pražské Modré Vopici. Měsíc před začátkem skromnější verze Brutal Assaultu, pro letošek nazvané Josefstadt, byla... čtěte zde
Vydáno: 27.07.2021 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Måneskin - Teatro d'Ira: Vol. I 8/10
Recenze: Måneskin albem "Teatro d’Ira: Vol. I" dokazují, že Eurovize může zrodit opravdovou hvězdu Soutěž Eurovision Song Contest nepřinesla mnoho vítězů, jejichž tvorba by zaujala i české posluchače, vůči této písňové přehlídce často skeptické. Šampioni letošního ročníku, římští rockeři Måneskin, se však brzy po... čtěte zde
Vydáno: 26.07.2021 00:00 v sekci Recenze
31
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 29/2021 - od Anne-Marie přes Jacksona Browna po Johna McLaughlina (28.07.2021 08:00)
- Nové desky 28/2021 - od Johna Mayera přes Clairo po Dee Gees (21.07.2021 08:00)
- Nové desky 27/2021 - od Marpa přes The Wallflowers po Toma Odella (13.07.2021 08:00)
- Nové desky 26/2021 - od Laury Mvuly přes Vince Mendozu s ČNSO po The Quireboys (06.07.2021 19:14)
- Nové desky 25/2021 - od Jacka Savorettiho přes Gorgon City po Toto (29.06.2021 17:00)
- Nové desky 24/2021 - od Fear Factory přes Helloween po Styx (22.06.2021 08:30)
- Nové desky 23/2021 - od Maroon 5 přes AFI po Garbage (15.06.2021 08:00)
- Nové desky 22/2021 - od Rise Against přes Chrise Thileho po Wolf Alice (08.06.2021 16:25)
- Video: Rufus Wainwright odstartoval měsíc hrdosti coververzí "Over The Rainbow". Zatleskala mu i Renée Zellweger (02.06.2021 10:14)
- Nové desky 21/2021 - od Texas přes Pokáče po The Veronicas (01.06.2021 08:00)

ALBUM TÝDNE 30/2021

Måneskin
Teatro d'Ira: Vol. I

Soutěž Eurovision Song Contest nepřinesla mnoho vítězů, jejichž tvorba by zaujala i české posluchače, vůči této písňové přehlídce často skeptické. Šampioni letošního ročníku, římští rockeři Måneskin, se však brzy po triumfu stali senzací mnoha hitparád. Jejich album "Teatro d’Ira: Vol. I" za pozornost jednoznačně stojí.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 29.07.
D.Y.K. (S-Klub Open Air, Olomouc)
Út 03.08.
D.Y.K. (Zámecké nádvoří, Pardubice)
St 04.08.
D.Y.K. (Biskupský dvůr, Brno)
Čt 05.08.
D.Y.K. (Biskupský dvůr, Brno)
St 18.08.
Bright Eyes (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 21.08.
Billy Barnan (SK) (Střecha Radost, Praha)
Út 24.08.
Matthew Mole (JAR) (Střecha Radost, Praha)
St 01.09.
Warmduscher (UK) (Café V lese, Praha)
Čt 09.09.
Mighty Oaks (DE) (Rock Café, Praha)
Pá 10.09.
Pigeon John (US) (+XL the Band (CAN)) (Café V lese, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Miley Cyrus Coldplay Metallica Lady Gaga Kryštof Madonna Imagine Dragons Ewa Farna BTS Foo Fighters Queen Marpo Britney Spears Taylor Swift Pokáč The Weeknd Billie Eilish Mirai AC/DC Vypsaná fiXa
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu