shop.musicserver.cz
Nové desky pro 15. týden

Nové desky pro 15. týden

Vydáno: 11.04.2010 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Zatímco příroda rozkvétá do krásy, hudební novinky lehce ustrnuly, a je nutné se spokojit s méně věhlasnými jmény. Výjimkou potvrzující pravidlo je druhá deska MGMT a zřejmě už v Česku dostatečně známí Imodium. Zpět jsou navíc hiphopoví DeFuckTo a parádním soulem se představí nováček Eli 'Paperboy' Reed.

Pokud se v pondělí 12. dubna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

MGMT - Congratulations (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: psychedelický rock / elektronika

MGMT - Congratulations
MGMT se po dvou, respektive třech letech vracejí s jedním z netrpělivě očekávaných alb roku 2010. Brooklynská partička tehdy debutovala skvělým albem "Oracular Spectacular" a hned napoprvé si vydobyla místo na světové popové scéně včetně dvou nominací na Grammy. Nyní natočila ve studiích v New Yorku, Malibu a v rodném Brooklynu devět nových skladeb, které jsou jakousi kolekcí devíti individuálních songů zabalených pod jednotný název "Congratulations". Dvojice se opět vrací o čtyřicet let zpět, do doby psychedelie, ale přesto trošku odlišně než na debutu, ačkoli i špetka "klasických MGMT" zůstala. My jsme se "Congratulations" věnovali již v rubrice Slyšeno v předstihu a vy si naše postřehy můžete zkonfrontovat s kompletním albem, které je celé ke slyšení na webu MGMT. Vedle standardního CD vychází i v limitované edici v exkluzivním digipacku a na 2LP.


Eli 'Paperboy' Reed - Come & Get It (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: soul

Eli 'Paperboy' Reed - Come & Get It
Po dvou albech vydaných na nezávislých labelech se Eli 'Paperboy' Reed představuje se třetí deskou "Come & Get It", jež vychází u velkého vydavatelství, a bude tak nejspíš považována za ten opravdový debut. Stejně jako už několik lidí před ním se i tento nadaný zpěvák z Massachusetts, jehož přezdívka Paperboy vznikla v době, kdy hrál v různých salónkách a klubech, vrací k soulu konce šedesátých let a ke zlatým časům Motown Records, a to v historizujícím stylu. Tato informace nabere ještě více na váze, dodáme-li, že je jeho hlas srovnáván se Samem Cookem či králem soulu Otisem Reddingem. Poslechnete-li si několik skladeb na jeho MySpace.com, zjistíte, že toto přirovnání určitě není od věci a že je v jeho hudbě slyšet i zřejmá inspirace Jamesem Brownem či Jackson 5. Kritika si Paperboye všimla už loni, kdy byl nominován na Mojo Awards v kategorii Nováček roku, určitou zárukou kvality pak může být i producent Mike Elizondo, jehož schopností doposud využila pestrá squadra interpretů jako Eminem, Pink, Gwen Stefani, Fiona Apple nebo Carrie Underwood.


Imodium - Polarity (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

Imodium - Polarity
Tři roky nechala skupina Imodium čekat své příznivce na nové studiové album, a možná proto jim to nyní vynahrazuje v podobě rovnou dvoudiskového CD "Polarity". Za tímto názvem máme hledat ústřední téma celého počinu - různé protiklady a protipóly. I z toho důvodu kolekci tvoří vždy dvě verze jedné skladby - první je elektrická, ve které kapela nahrála nové písničky tak, jak je zvyklá z předchozích desek, ta druhá pak přinese intimnější aranžmá. V akustických písničkách se v rolích hostů objeví Michal Hrůza, Honza Křížek z Blue Effectu a Martin Zeller z Cocotte Minute. I tentokrát bude přílohou k hudbě na CD datová stopa, na které bude ke zhlédnutí krátký dokument zachycující atmosféru nahrávání obou podob alba a také bonusy ke stažení. "Polarity" jsou již dnes ke stažení na portálu t-music.cz.


Civil Twilight - Civil Twilight (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Civil Twilight - Civil Twilight
Než se muzikanti z rockové formace Civil Twilight odvážili vyjít se svou tvorbou na světlo, strávili několik let cvičením na své nástroje a vylepšováním svého umu. Nejprve uspěli na klubové scéně a po přestěhování z Kapského města do Los Angeles dostali příležitost nahrát album. Svou první plnohodnotnou a stejnojmennou nahrávku vydali nejprve nezávisle v roce 2008, rok nato vyšla "Civil Twilight" ve velkém nákladu. Nyní se dostává k nám a posluchačům přináší čtrnáct písní. Asi nejznámější je kousek "Letters From The Sky", který dokonce zazněl i v americkém televizním seriálu "One Tree Hill". Na příslušný videoklip k této skladbě se můžete podívat na oficiálních stránkách formace.


DeFuckTo - Deja Vu (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop

De Fuck To - Deja Vu
Jedna z nejznámějších českých hiphopových skupin DeFuckTo stojící u zrodu české scény ohlásila comeback. Čtveřice se rozpadla v roce 2006 a znovu se dala dohromady loni. Výsledkem je pak nové album po šesti letech s názvem "Deja Vu". To skupina nahrávala ve zlínském studiu. V průběhu příprav ze skupiny odešel DJ Fatte, kterého posléze nahradil DJ Lowa. Produkce se stejně jako na předchozích deskách ujal Headdy. Na rozdíl od ostatních hiphopových počinů se "Deja Vu" může chlubit nezvykle malým počtem hostů. Rappeři si pozvali pouze jediného - českého r’n’b zpěváka Toma Malara. Novinka má podle skupiny přinést vyváženost, vyzrálé skladby, nadsázku, nenapodobitelný pozitivní styl typický pro DeFuckTo, ale také moderní věci s tvrdším zvukem. "Deja Vu" reprezentuje zatím pouze první singl "To neřeš", který skupina nahrála na YouTube.com


Gentleman - Diversity (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: reggae

Gentleman - Diversity
Již páté album přichystala německá reggae star s jamajskými kořeny Gentleman. Ponese název "Diversity", což znamená v překladu rozmanitost, a právě ta by měla být největší předností tohoto alba. Zřejmě i proto si Otto Tilmann pozval ke spolupráci celkem osm hostů, mezi nimiž naleznete spíše méně známá jména jako Christopher Martin, Red Roze, Tanya Stephens, Million Stylez či Sugar Minott. Společně s nimi dal Gentleman dohromady hned devatenáct písniček, které si můžete poslechnout už nyní na jeho oficiálních stránkách.


Kiko Loureiro - Fullblast (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal / melodický metal

Kiko Loureiro - Fullblast
Fanoušci powermetalové formace Angra nedají dopustit na tamějšího kytaristu Kika Loureira a jistě je potěší zpráva o jeho novém počinu. Muzikant, který se hře na kytaru začal věnovat v jedenácti letech, vydává třetí sólovou nahrávku "Fullblast". Album přináší dvanáct skladeb a všechny jsou čistě instrumentální. Kiko Loureiro se nenechal nijak omezovat žánry a kromě rocku a metalu posluchačům neuniknou ani rytmy samby. Jak sám autor prozradil, při skládání nemůže popřít fakt, že pochází z Brazílie, a tamější rytmy a jazyk jsou v písních jasně poznat. Z dalších muzikantů se na CD "Fullblast" podílel například bubeník Mike Terrana, se kterým kytarista spolupracoval už na albu zpěvačky Tarjy Turunen "My Winter Storm".


Rufus Wainwright - All Days Are Nights: Songs For Lulu (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk

Rufus Wainwright - All Days Are Nights: Songs For Lulu
Kanadský zpěvák a skladatel Rufus Wainwright se ani ne po roce od vydání živáku "Milwaukee at Last!!!" opět hlásí o slovo. Při výběru názvu desky "All Days Are Nights: Songs For Lulu" se nechal inspirovat Williamem Shakespearem a z jeho sonetů si vypůjčil první část titulu "All Days Are Nights". Lulu pak zpěvák popsal jako tajemnou a nebezpečnou ženu, která je součástí každého člověka. V jeho případě je Lulu herečka Louise Brooks z filmu "Pandořina skřínka" z roku 1929. Samotného Shakespeara Wainwright zhudebnil ve třech sonetech. Oproti předchozím počinům, kde se obklopil orchestrem, je tato nahrávka především v režii jeho hlasu v kombinaci s piánem. Intimnější atmosféru má na svědomí zřejmě i lednové úmrtí zpěvákovy matky. Letmý náhled na "All Days Are Nights: Songs For Lulu" v podobě krátkých ukázek nabízí Rufus Wainwright na svém webu.


Solution .45 - For Aeons Past (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal

Solution .45 - For Aeons Past
Po třech letech působení na hudební scéně vydává švédská formace Solution .45 své první plnohodnotné album "For Aeons Past". Kvintet muzikantů by klidně mohl mít status superskupiny, neboť posluchači znají všechny členy z kvalitních metalových kapel jako třeba Miseration nebo Scar Symmetry, kde působil zpěvák Christian Älvestam. Dlouho očekávaná novinka obsahuje včetně japonského bonusu jedenáct písní a dvě z nich - "Wirethrone" a "Gravitational Lensing" - si můžete poslechnout na MySpace.com profilu kapely. Jako hosté se tu předvedli klávesák Mikko Härkin, známý z kapely Sonata Arctica, a frontman Dark Tranquillity Mikael Stanne. Ten přispěl i při tvorbě textů.


NIL - Dirty (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock

NIL - Dirty
Rocková čtveřice NIL se zpěvačkou Hankou Kosnovskou, která před třemi roky zaujala debutem "The River Spring", nahrála pod producentským dohledem Ecsona Waldese ve Studiu Biotech druhé album "Dirty". Fanoušci se opět mohou těšit na anglicky zpívané melodické rockové písně, které se ale na rozdíl od debutu ponesou v trochu méně veselém pohledu na svět. Dle slov zpěvačky Hanky Kosnovské není novinka už příliš veselá, ale spíše temná (přesto ne depresivní) a k tomu i velmi osobní. Jak se zvuk kapely proměnil, můžete posoudit již dnes pomocí ukázek z "Dirty" nahraných na stránkách vydavatelství Indies.


Vlasta Třešňák - Němý Suflér (Galén)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk / blues / rock

Vlasta Třešňák - Němý Suflér
Nové album Vlasty Třešňáka a jeho kapely vzniklo v lednu a únoru 2010 a navazuje na předchozí alba "Inventura" a "Skopolamin". "Němý Suflér" obsahuje čtrnáct nových rockových, folkových i bluesových písní s tradičními nekompromisními texty a osobitým, syrově "bigbítovým" zvukem Třešňákova Bandu a také s osvědčenými hosty Janem Štolbou a Jaroslavem Olinem Nejezchlebou.


Felix Holzmann - Všechny šplechty (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: mluvené slovo

Felix Holzmann - Všechny šplechty
Pod názvem "Všechny šplechty" bude k dostání pětidiskový komplet všech dostupných archivních nahrávek, které vycházely kdysi na LP pod názvy "Šplechty" či "Humoriády Felixe Holzmanna" a posléze na CD. Naleznete zde i nahrávky z rodinných archivů, amatérské záznamy, patřičně zvukově vyčištěné. Bonusový pátý disk obsahuje nevydané anekdoty ze soukromého Holzmannova archivu, nově objevený výstup "Divácká soutěž" s Janem Borovičkou (scénka známá dosud jen s Františkem Budínem) a ve zvuku nevydaná scénka "Klobouky". Vedle Holzmanna tu dále hrají a hovoří František Budín, Lubomír Lipský, Iva Janžurová, Milan Neděla, Viktor Maurer, Milan Mach, Karel Gott, Miloslav Šimek, Jiří Bruder, Zdeněk Podskalský, Jan Borovička a Ondřej Suchý.


Dále vychází:

Arcadia - So Red The Rose / Special (EMI)
Iggy & The Stooges - Raw Power (Legacy Edition) (Sony Music)
Jitka Čechová - Live At The Rudolfinum (Supraphon)
Různí - Happily Ever After (EMI)
Různí - Pohádky o kohoutkovi a slepičce (Supraphon)
Slim Whitman - Very Best Of Slim... (EMI)

NÁZORY
 • Kiko Loureiro a obal Editors?? (b, 11.04.2010 11:41) Reagovat

  asi chyba ne?

 • GW (Wendy, 11.04.2010 15:44) Reagovat

  A Generation wild od Crashdiet..,

 • By mne zajímalo (zrzavej, 12.04.2010 07:55) Reagovat

  jak na ty "novinky" chodíte. Např. Immodium už je minimálně měsíc ke stažení zdarma (resp. za zaplať, kolik uznáš za vhodnéé) na t-zones.cz

  • Re: By mne zajímalo (Honza Balušek, 12.04.2010 08:03) Reagovat

   ...kam na ty připomínky chodíte. Že bychom měli informace od vydavatelů? Že by od 29.3. (=minimálně měsíc, hm?) byla na t-music ke stažení první CD a 12.4. vyšlo 2CD verze ve fyzickém formátu?

   A navíc - aspoň název kapely kdybyste napsal správně...

 • civil twilight (dejla, 17.04.2010 21:07) Reagovat

  diky za informaci o seskupeni Civil Twilight!!! neskutecne me zaujali svou hrou!! co takhle o nich neco malo zjistit a napsat clanek?? Diky ;-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku
Rozhovory: Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku "Písně, které skládám, jsou vždy podvědomé výkřiky tématu, se kterým se musím vypořádat, jinak zešílím. Pak po nocích nedělám nic jiného, dokud tam tu emoci prostě nemám. A pak zase brečím, když ji tam mám," říká ... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 12:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
2Cellos, Matt Simons, O2 arena, Praha, 18.5.2022
Naživo: Bouřlivé i trochu rozpačité loučení s 2Cellos Ještě před covidem si oba členové chorvatského dua 2Cellos střihli své sólové projekty, které byly trochu jiného ražení, než je to, co hrají společně. Ačkoli měl pražský koncert jejich rozlučkového turné ve výsledku... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 08:25 v sekci Naživo
0
Zemřel Vangelis
Zemřel Vangelis Ve věku 79 let zemřel dnes, ve čtvrtek 19. května, známý řecký hudební skladatel a hráč na klávesové nástroje Vangelis, vlastním jménem Evangelos Odysseas Papathanassiou. Patřil k průkopníkům elektronického popu, jeho tvorba ale... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2022 20:17 v sekci Novinky
0
Pohled do českých hitparád - 19. týden 2022
Na přední místa české rádiové hitparády se tlačí Imagine Dragons, Mirai nebo The Rasmus Rádiový žebříček hlásí díky singlu "Thunder" od tria Gabry Ponte, Lum!x a Prezioso staronové vítěze, za nimi se však objevují noví vyzyvatelé. Na záda jim dýchají Imagine Dragons s "Bones" a polepšili si také Mirai nebo The... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2022 13:30 v sekci Novinky | České hitparády
0
The Smile - A Light For Attracting Attention 9/10
Recenze: "A Light For Attracting Attention" od The Smile je víc než jen volné pokračování Radiohead Thom Yorke a Jonny Greenwood vydali mimo svou domovskou kapelu ohromné ​​množství ceněné hudby, ale stín slavných Radiohead dosud nepřekročili. Pak přišla pandemie a trocha volného času, který pánové využili k založení nové... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2022 08:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 19/2022 - od Florence + The Machine přes The Black Keys po Kendricka Lamara (18.05.2022 08:00)
- Nové desky 18/2022 - od Halestorm přes Sigrid po Arcade Fire (10.05.2022 17:00)
- Nové desky 17/2022 - od Rammstein přes Bloc Party po Martina Garrixe (04.05.2022 08:30)
- Nové desky 16/2022 - od Bonnie Raitt přes Bowling For Soup po Petra Jandu (26.04.2022 14:30)
- Nové desky 15/2022 - od Jewel přes Nazareth po Swedish House Mafia (20.04.2022 11:00)
- Nové desky 14/2022 - od Camily Cabello přes Jacka Whitea po Papa Roach (13.04.2022 08:00)
- Nové desky 13/2022 - od Red Hot Chili Peppers přes Lights po Meshuggah (06.04.2022 08:00)
- Nové desky 12/2022 - od Michaela Bublého přes Placebo po Machine Gun Kellyho (30.03.2022 17:00)
- Nové desky 11/2022 - od Charli XCX přes Weezer po Little Boots (23.03.2022 10:30)
- Nové desky 10/2022 - od Bryana Adamse přes Radůzu po Dymytry (16.03.2022 08:00)

ALBUM TÝDNE 20/2022

Lucie Redlová
Lidová Redlová

Pokud jste někdy byli na festivalu v Banátu, určitě jste zažili tu nestrojenou lásku k hudbě a s ní spojené veselí Lucie Redlové. Všechny ty noční pařby, zpívání a hraní táborákových písní U Medvěda nebo kdekoliv jinde. A přesně tahle bezbřehá muzikantská radost tryská z její aktuální desky "Lidová Redlová".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 22.05.
Benee (NZ) (Roxy, Praha)
Po 23.05.
Tool (US) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
Scorpions (DE) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
David Pomahač (Café V lese, Praha)
Pá 27.05.
Korn (USA) (Tipsport Arena, Praha)
So 28.05.
Declan McKenna (UK) (Roxy, Praha)
St 01.06.
Yungblud (UK) VYPRODÁNO (Malá Sportovní hala, Praha)
Čt 02.06.
Yungblud (UK) (Malá Sportovní hala, Praha)
Ne 05.06.
Imagine Dragons (US) (Letiště Letňany, Praha)
Po 06.06.
Yung Gravy (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lucie Vondráčková Rammstein Michal Prokop Adele Madonna Slash Viktor Sheen BTS Queen Ed Sheeran Vojtaano Dua Lipa The Beatles Abba Jack White Pink Floyd Avril Lavigne The Weeknd Mirai Billie Eilish
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu