50 Cent, Tesla Arena, Praha, 5.3.2010

Fifty in da Prague. Fifty da King!

Vydáno: 06.03.2010 08:47 v sekci Naživo - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

"Být dobrý znamená být třetí, čtvrtý, na tyhle si nikdo nevzpomene... já chci být skvělý!" prohlásil 50 Cent a české publikum začalo neskutečně řádit. Rapper si za svou show aplaus rozhodně zasloužil. Po výborném dvouhodinovém vystoupení bylo jasné, že se na něj jen tak nezapomene.

Live: 50 Cent

support: Lloyd Banks, Tony Yayo, Governor, DJ Whoo Kid
místo: Tesla Arena, Praha
datum: 5. března 2010
Setlist (úplný z 90%): Crack A Bottle, Rider Pt. 2, I Got Money, What Up Gangsta, Crime Wave, Strong Enough, Psycho, Baby By Me, Do You Think About Me, Let's Get It On (Marvin Gaye), Ayo Technology, Follow My Lead, Have A Party, P.I.M.P., How We Do, Hate It Or Love It, On Fire, Hands Up, Beamer, Benz Or Bentley, Disco Inferno, Just A Lil Bit, Candy Shop, Magic Stick, 21 Questions, Hold Me Down, Ryder Music, Straight To The Bank, Ok, You're Right, Is This Love (Bob Marley), Death To My Enemies, So Seductive, Many Men, In Da Club, Then Days Went By, So Disrespectful, Wanksta, Respect It Or Check It, I Can't, Get Up, When Death Becomes You, Outta Control, Gunz Come Out, Curtis 187, Casualties Of War, I'll Still Kill, Patiently Waiting, I'll Whip Ya Head Boy, I'm Supposed To Die Tonight, Window Shopper, Get In My Car, Lay You Down, Hustler's Ambition
Fotogalerie

50 Cent, Tesla Arena, Praha, 5.3.2010
© Vojta Florian / musicserver.cz
O prvních minutách 50 Centovy show vám nic nepovím. "Byla jsem na hajzlu," řekla čekajícím novinářům slečna z pokladen, proč nedostali včas lístky. Když jsme se dostali dovnitř, dojem z obsazenosti haly byl překvapující. Oficiální čísla sice mluví o návštěvnosti okolo pěti tisíc, aréna ale byla na první pohled plná. Značka 50 Cent, zdá se, ani posledním propadákovým albem na hodnotě neztratila. V Česku sice sólový koncert nikdo z největších rapperů kromě 50 Centa nepořádal (Game, Wayne, Kanye, Jay-Z...), takže není s kým v úspěšnosti srovnávat, ale přesto bylo vidět, že to u nás má Fifty pojištěné.

A že si uznání od Čechů 50 Cent zasloužil! Už jste někdy zažili dvouhodinový hiphopový koncert, na kterém zazněla více jak padesátka tracků? Fifty to s kámoši z G-Unit - Lloydem Banksem a Tony Yayem - zvládl. Ze začátku sněhem překvapené obecenstvo možná působilo trochu ztuhle, 50 Cent však své pecky předváděl tak poctivě, že každý jej brzy začal obdivovat. Z jeho marných uměleckých pokusů poslední doby si často dělám srandu, teď jsem však na jeho adresu nemohl říct nic negativního, Curtis Jackson se na pódiu neskutečně snažil.

50 Cent, Tesla Arena, Praha, 5.3.2010
© Vojta Florian / musicserver.cz
Stačilo se podívat na projekce na bocích s detailními záběry na rapperův obličej a viděli jste profesionální výkon. Na jednu stranu byla škoda, že instrumentálky byly docela utlumené, na druhou jste si aspoň mohli vychutnat Fiftyho rap - jeho zanícenost. Projektory z nějakého důvodu často vypadávaly, naštěstí pro krátkozraké nebyl problém se dostat blízko k pódiu a navíc: Fiftyho velký bělozubý úsměv zářil až úplně dozadu. Pěkně nás například rozesmál, když imitoval procítěné r'n'b zpívání hostujícího Governora při "Do You Think About Me".

Show byla rozdělena do několika částí, mezi nimiž se 50 Cent převlékal a Banks a Yayo měli prostor dát něco ze svého repertoáru. Zazněl tak třeba nejnovější hit "Beamer, Benz Or Bentley". Očekávaně největší odezvu měly ale Fiftyho nejúspěšnější singly, předně "Candy Shop", "In Da Club" a především "Hate It Or Love It". Velkou část koncertu podporovala živá kapela (hlavně "Ayo Technology" se velmi povedla).

50 Cent, Tesla Arena, Praha, 5.3.2010
© Vojta Florian / musicserver.cz
Když v deset hodin trojice zmizla z pódia, DJ Whoo Kid ani nemusel vyburcovávat publikum k řevu, fanoušci si mohutnou odezvou rappery přivolali zpátky. A následné přídavky trvaly ještě dalších čtyřicet minut. Hity přicházely v takovém sledu, že jsem ani nedokázal stoprocentně sestavit setlist. V jednu chvíli sehráli scénku, že jim produkce řekla, že už přesáhli povolený čas a za každých pět minut dostanou pokutu tisíc euro.

Největší sranda večera však přišla, když si Fifty pozval fanoušky na stage. A tehdy se bohužel potvrdilo, že hiphopové publikum se až na výjimky rekrutuje z jednoduchých lidí. Ani zhruba sedmnáctiletý klučina nedokázal vyloudit ba jediné anglické slovíčko, takže Fifty si musel připadat jak mezi Marťany. Další hoch byl sotva z první třídy a když na něj 50 Cent mluvil z deseti centimetrů, vypadal, jako by právě viděl bubáka. A poslední dvojice žáků vyššího stupně základní školy definitivně ukázala smutnou pravdu o českých hiphoperech: rapu ani jeho kultuře, natož jazyku, nerozumí, ale oblíknou se podle videoklipů, mezi svou bandou jsou hrozní frajeři, vyrazí na koncert, ale když dojde na akci, jsou najednou zcela ztracení. Fifty, když z nich nedostal víc než pokrčená ramena, to trefně okomentoval: "He was so tough over there, take me, take me!"

50 Cent, Tesla Arena, Praha, 5.3.2010
© Vojta Florian / musicserver.cz
50 Cent na stejném místě koncertoval před dvěma a půl lety a nabízí se tak srovnání, nad kterým však není nutné dlouze přemýšlet. Tento koncert byl o třídu lepší a kromě horší rozeznatelnosti instrumentálek mu vlastně není co vytknout. 50 Cent za dvě hodiny přesvědčil, že to je pan Rapper.

P.S.: Čtenáři nám v diskuzi můžou pomoct s doplněním setlistu a s odpovědí na otázku, kde nakonec celá parta okolo Fiftyho pařila po koncertu. Whoo Kid zmínil jeden hotel, kde mi však bylo později v noci sděleno, že už všichni z entourage spí, a v klubu na Novotného lávce nakonec plánovaná návštěva potvrzena také nebyla.

  • ? (k, 06.03.2010 11:48) Reagovat

    tak v jedny recenzi napisou, ze tam bylo misto ocekavanych 5ti slabych 2500 a tady ze 14tisicova hala vypadala plna :D to mi po.er :D

    • Re: ? (Doupik, 06.03.2010 16:40) Reagovat

      (autor článku) Přes osm tisíc tam být muselo, což by vystačilo na to, aby byla na první pohled plná .-)

  • Angličtina (Majk, 06.03.2010 13:06) Reagovat

    "He was so though over there, take me, take me!" .... nema byt misto 'though' - tough ? xD

    • Re: Angličtina (Eric D., 06.03.2010 13:21) Reagovat

      Má ...

    • Re: Angličtina (Doupik, 06.03.2010 16:41) Reagovat

      (autor článku) Jsem na ten monitor už ráno špatně viděl, promiňte :-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava - den třetí, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.7.2026
Naživo: Poručil větru, dešti i kolotoči. Publikum uchvátil. Druhý pohled na Mobyho či skvělí Tata Bojs ve třetím dni Colours Hrdý vegan měl spoustu variant, jak svůj koncert v Ostravě pojmout, ostatně klidně by mohl mít jen DJský pult a pouštět taneční remixy či naopak ukázky ze své ambientní tvorby. Místo toho ale Moby pomyslně polil své největší... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2026 17:12 v sekci Naživo
Moby, Colours Of Ostrava, Dolní Vítkovice, Ostrava, 17.7.2026
Naživo: Ani bouřka ho nezastavila. I bez tabletky extáze dokázal Moby zbořit Colours Of Ostrava Došlo na Mobyho ikonické tracky, které psaly historii, a vzpomínalo se i na Davida Bowieho - od každého trochu. Byl to energií nabitý hudební výlet, který neměl slabin a který dal rychle zapomenout na intenzivní průtrž mračen. Bláto... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2026 13:46 v sekci Naživo
Victor Kal. - bojím se být sám 9/10
Recenze: Victor Kal. se bojí být sám, ale nemá k tomu důvod Victor Kal., známý především díky společnému albu s Gufrau, často mluvil o tom, že se bojí dělat hudbu bez featů. Po "Boybandu" vydal dva singly, nejprve energické "Víno" s Lajfrem a pak romantickou "Kytku a dva redbully" s Juli Koli.... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2026 08:00 v sekci Recenze
Colours Of Ostrava, den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 15.7.2026
Naživo: LP na Colours Of Ostrava našla svou ztracenou formu, Audrey Nuna filmový hit "Golden" vynechala Na to, jaké deště hlásila předpověď, je zatím na Colours až nečekaně sucho. Ve svém druhém dni dokonce festival zažíval i vyloženě horké odpoledne, takže Kateřina Marie Tichá, The Libertines i řada dalších měli co dělat, aby... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2026 17:22 v sekci Naživo
Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 16.7.2026
Naživo: Kateřina Marie Tichá je bohyně. Na Colours se opékala na slunci a vzpomínala na Davida Stypku Buďme rádi, že v Česku máme Kateřinu Marii Tichou. A taky že se spojila s Bandjeez, že si je našli posluchači a že umělecky stále roste. V odpoledním čase na hlavním pódiu Colours of Ostrava zpěvačka opět ukázala, že tvůrčí... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2026 14:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: 50 Cent, Busta Rhymes a Jeremih v O2 areně doslova kouzlili (29.10.2023 14:30)
- Fotogalerie: 50 Cent se vrátil do Prahy (29.10.2023 11:19)
- 50 Cent přiveze do O2 areny i Bustu Rhymese (10.05.2023 19:33)
- Eminem řekl ne osmi milionům dolarů za vystoupení na fotbalovém šampionátu v Kataru (10.01.2023 18:09)
- Naživo: 50 Cent v Praze předvedl nostalgickou podívanou bez šťávy (20.10.2022 15:01)
- Nejvíc nej: Pět nejlepších videoklipů 50 Centa (14.10.2022 14:00)
- Dvě vystoupení 50 Centa v O2 areně se blíží (10.10.2022 13:47)
- 50 Cent hlásí vyprodáno a přidává druhý koncert v O2 areně (11.08.2022 10:35)
- Video: Poločas Super Bowlu 2022 ovládli Eminem a Dr. Dre (15.02.2022 09:11)
- Nové desky 22/2021 - od Rise Against přes Chrise Thileho po Wolf Alice (08.06.2021 16:25)

ALBUM TÝDNE 28/2026

The Rolling Stones
Foreign Tongues

Děkujme přírodě za Andrewa Watta! Stále teprve pětatřicetiletý producent už podruhé vymáčkl z největší rokenrolové kapely světa to nejlepší, co v ní po více než šedesáti letech existence zůstává. "Foreign Tongues" je ještě lepší deska než tři roky stará "Hackney Diamonds".

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 22.07.
OMD (UK) (Areál 7, Praha)
Pá 24.07.
Vráťa Hošek (CZ) (Barrák Music Club, Ostrava)
Út 28.07.
Charlie Puth (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 02.08.
Judas Priest (UK) (Ostravar Arena, Ostrava)
Čt 06.08.
Pop Messe (Velodrom, Brno)
Čt 06.08.
Paolo Fresu & Omar Sosa feat. Nguyên Lê (CB/FR) (Sono Centrum, Brno)
Pá 07.08.
Marek Ztracený (CZ) (Letenská pláň, Praha)
Ne 09.08.
Nguyên Lê Saiyuki Trio (FR) (Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno)
Pá 14.08.
MISSIO (US) (Kabinet Múz, Brno)
So 15.08.
Show Me The Body (US) (Bike Jesus, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Madonna Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Coldplay Kryštof
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe