Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 5. týden

Nové desky pro 5. týden

Vydáno: 31.01.2010 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Doba prázdných edičních plánů skončila. Vycházejí CD velkých jmen a vévodí jim ex-Brouk Ringo Star s řadou hostů. Jazzový mág Pat Metheny představuje svůj orchestrion, Nick Jonas svoji kapelu, co hrávala s Princem, a po letech se vrací i Corrine Bailey Rae. Jo, a Lil' Wayne konečně vydává rockovou "Rebirth".

Pokud se v pondělí 1. února vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Ringo Starr - Y Not (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock

Ringo Starr - Y Not
Ringo Starr, jeden ze dvou žijících členů legendárních The Beatles, se vrací se zbrusu novým albem “Y Not“ a, jak sám dodává, jde o jeho nejosobnější desku už proto, že je první, kterou si produkoval sám. I tak mu ale při natáčení pomohla řada hudebníků a především jeho dobrých kamarádů z branže - jmenovitě ostřílení pardálové Joe Walsh, Dave Stewart z Eurythmics nebo například Benmont Tench z Tom Petty and The Heartbreakers, který se postavil za klávesy. Hvězdní jsou ale i hosté, které si Ringo Starr přizval k jednotlivým písním. Uslyšíme například Joss Stone, Bena Harpera nebo Richarda Marxe, ovšem bezesporu nejslavnějším a zároveň nejzajímavějším hostem je jeho někdejší spoluhráč Paul McCartney, který s ním nazpíval pilotní singl “Walk With You“. Ten a dalších pět písniček z "Y Not" naleznete na Ringově MySpace.com.


Pat Metheny - Orchestrion (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: jazz

Pat Metheny - Orchestrion
Většina Čechoslováků zná orchestrion především ze seriálu "Chalupáři", nyní se s ním seznámí i celý svět. Jeho slávu se totiž rozhodl oživit Pat Metheny. "Orchestrion" ovšem není pouze název jeho nového alba, ale především vedle řady jeho kytar právě i jediným doprovodným nástrojem. Jestliže ale v "Chalupářích" vypadal orchestrion jako historická almara, pak vězte, že ten Patův zabírá celou místnost v jeho nahrávacím studiu a obsahuje celkem pětadvacet nástrojů. Je řízený počítačem a programovaný samotným hudebníkem, který tuto myšlenku rozvíjí již několik desetiletí. O celém projektu, který ve výsledku prezentuje pět kompozic, vypráví jeden z nejlepších kytaristů světa na svých stránkách. Kdo by chtěl vidět orchestrion naživo, musí si udělat 26. února výlet do Bratislavy, eventuelně v jiném termínu do jiného evropského města. Metheny možná zavítá letos i do Česka, ale to už opět se svojí Pat Metheny Group.


Lil' Wayne - Rebirth (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / rap / hip hop

Lil Wayne - Rebirth
Dlouho očekávané a několikrát odsunuté album Lil' Wayna "Rebirth" je konečně tady, ačkoli to vypadalo, že v souvislosti s jeho uvězněním se ho jen tak nedočkáme. Rapper přerušil před pár lety započatou řadu "The Carter", což má jasný důvod - tentokrát se vydává odlišnou cestou. Novinka se více než k hip hopu přiklání k rocku a kytarám. První zprávy hovořily o tom, že na ní spolupracuje s Fall Out Boy, Lennym Kravitzem či Petem Wentzem. Nakonec se na albu jako host objeví třeba Eminem, Shanell nebo Kevin Rudolf. Poslední jmenovaný se ujal i produkce a doplnila ho řada dalších jako DJ Infamous, Cool & Dre nebo J.U.S.T.I.C.E. League. Lil' Wayne nahrál celou desku na své MySpace.com.


Nick Jonas &The Administration - Who I Am (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: soft rock / blues

Nick Jonas - Who I Am
Protože si Jonas Brothers užívají pauzy po vydání alba "Lines, Vines & Trying Times" a následném úspěšném turné, mají jednotliví členové čas nejen na své soukromí, ale i na sólové projekty. Prvním je překvapivě nejmladší Nick. Založil vlastní kapelu, se kterou počátkem ledna vyjel na turné po Americe, a stihl již natočit i celé album. Pod značkou Nick Jonas & The Administration vydá desku "Who I Am", na které prezentuje výhradně autorské písně, které by se dle jeho slov příliš nehodily do repertoáru své domovské kapely. První ohlasy mu dávají za pravdu a dokonce hovoří o bluesových vlivech. Kapelu tvoří kromě Nicka i věhlasný John Fields, který produkoval desky Jonas Brothers, Demi Lovato nebo Miley Cyrus. Tyto dva doplňují zakládající členové Princovy doprovodné skupiny New Power Generation. "Who I Am" hraje již nyní na MySpace.com formace.


Hot Chip - One Life Stand (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / indie

Hot Chip - One Life Stand
Skoro na den přesně dva roky od té předchozí vydává britská formace Hot Chip svou novou a v pořadí čtvrtou nahrávku "One Life Stand". Nástupce kladně přijaté "Made In The Dark" vznikal v Lanark Studios v Londýně. Elektropopový kvintet si navíc pozval i několik hostů jako Lea Taylora, známého z kapely The Invisible, nebo Charlese Haywarda, který je jedním ze zakladatelů progresivní rockové kapely This Heat. Jako první ochutnávku vybrali členové skupiny titulní song a společně s ostatními novými písněmi ho umístili na své MySpace.com. Kromě standardní edice na CD bude k dostání i luxusní verze alba, která bude obohacená o DVD s krátkým filmem "Brothers" a třemi klipy z vystoupení v Brixtonu.


Corinne Bailey Rae - The Sea (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: soul / r'n'b / folk

Corinne Bailey Rae - The Sea
Ač se to možná nezdá, od vydání eponymní debutové desky Corinne Bailey Rae uplynuly už čtyři roky. Dlouhá odmlka měla bohužel tragický důvod, a sice smrt jejího manžela. Fanoušci mohli v tomto mezidobí písničkářku vidět alespoň na koncertním DVD nebo zaslechnout na Grammy oceněném albu Herbieho Hancocka "River: The Joni Letters". Novinka "The Sea" je samozřejmě ovlivněná především zmíněnou osobní tragédií a není divu, že celá vznikla ve zpěvaččině autorské a produkční režii. V akustickém duchu posluchače nechává plout po směsi melancholického soulu, r'n'b, blues a folku. Album už dnes můžete poslouchat na jejím MySpace.com.


Joe Satriani - Live In Paris: I Just Wanna Rock (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / hard rock

Joe Satriani - Live In Paris: I Just Wanna Rock
Joe Satriani je i ve svých třiapadesáti letech velmi plodným kytaristou. Alba vydává se železnou pravidelností a své fanoušky pilně zásobuje koncertními balíčky a záznamy ze živých vystoupení. Jedním takovým je i nový set dvou CD a DVD "Live In Paris: I Just Wanna Rock", který dokumentuje show v pařížském divadle The Grand Rex Theater. Kytarový virtuoz zde odehrál na dvaadvacet skladeb. Kromě nich se diváci mohou těšit na rozhovor a záběry ze zákulisí. Na jeho YouTube.com kanálu najdete trailer a pár dalších vybraných videí.


Charlotte Gainsbourg - IRM (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie pop / elektronika

Charlotte Gainsbourg - IRM
Francouzská zpěvačka, herečka a dcera britské herečky Jane Birkin a francouzského herce, básníka, muzikanta a režiséra Serge Gainsbourga Charlotte Gainsbourg se po třech letech vrací s třetím albem "IRM", jehož inspirací se stal scanner pro magnetickou rezonanci. "IRM" je částečně francouzsky a částečně anglicky zpívané a jeho hudební složku včetně produkce má na svědomí Beck, který si s Gainsbourg zazpíval i v jedné písničce. V řadě zemí toto CD vyšlo již před dvěma měsíci, a tak už nyní můžeme číst v zahraničních médiích pochvalné až nadšené recenze, o čemž vypovídá i 83% na metacritic.com. Zpěvačka nabízí na svém webu desku v krátkých ukázkách.


The Murder Of My Sweet - Divanity (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Murder Of My Sweet - Divanity
Švédská formace The Murder Of My Sweet se hlásí o pozornost posluchačů s debutovou nahrávkou "Divanity". Při tvorbě materiálu se pětice v čele se zpěvačkou Angelicou Rylin nechala inspirovat kultovním snímkem ze třicátých let "Sbohem buď, lásko má" a původní název filmu ("Murder, My Sweet") se odrazil i v názvu kapely. Muzikanti chtěli vytvořit materiál plný překvapivých momentů, smutku, humoru - tedy přesně takový, jaký je sám život. Jestli se jim to povedlo, můžete ohodnotit na MySpace.com, kde najdete k poslechu tři písně.


Cobra Starship - Hot Mess (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní pop / dance-pop / punk pop

Cobra Starship - Hot Mess
Americká formace Cobra Starship působí na hudební scéně od roku 2006, ale na výraznější úspěch čekala až do loňského roku. Tím zlomovým momentem byla deska "Hot Mess", která se dostává nyní se zpožděním i k nám, a také první singl z ní "Good Girls Go Bad". Kluci a holka se na této desce prezentují pestrou směsicí stylů, punkem počínaje a synth-popem konče, které zamíchávají do popového základu. Drtivou část CD si pětice napsala a vyprodukovala sama a jen s několika skladbami jí vypomohli lidé jako Kevin Rudolf nebo Mike Caren (Estelle, Ashanti, Flo Rida). Zvolila nejspíš velmi dobrý recept, protože "Hot Mess" se daří jak v prodejích, tak i v článcích hudebních kritiků. Jestli zaujme i vás, můžete zjišťovat na MySpace.com.


Rara Avis - The Portrait (X Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Rara Avis - The Portrait
Zatímco loňský rok byl ve znamení debutu Kazet, ten letošní by mohl patřit dalšímu koni stáje X Production, česko-slovenským dekadentům Rara Avis. Debut jim vyšel v pátek 29. ledna a muzikanti k němu plánují odjet turné, které se bude skládat z koncertů v Česku, na Slovensku a v Rakousku. Energický repertoár Rara Avis se na desce "The Portrait" vyznačuje naléhavostí, agresivitou a frustrací, což je ve světovém měřítku spojuje s Marvel Hill nebo Muse. Album vznikalo ve studiu Lavagance a vedle osmi energických songů obsahuje i dvě balady. Právě jedna z nich, "January And The Kindred Spirit", se stala pilotním singlem a připravuje se k ní i videoklip. Naživo se Rara Avis fanouškům představí 22. února v Lucerna Music Baru, kde novinku pokřtí za doprovodu Sunflower Caravan.


Rob Zombie - Hellbilly Deluxe 2 (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Rob Zombie - Hellbilly Deluxe 2
Rob Zombie kvůli kariéře producenta dlouho odkládal vydání své nové nahrávky, jednu chvíli se dokonce zdálo, že deska ani nevyde. Loni v září ale rocker slíbil, že ji do konce roku vydá. Jenže se zase nic nedělo a termín vydání nahrávky s předlouhým názvem "Hellbilly Deluxe 2: Noble Jackals, Penny Dreadfuls And The Systematic Dehumanization Of Cool" připadl až na začátek února. Aby to čekání ztrápeným fanouškům trochu vynahradil, vyslal Zombie koncem ledna videoklip k jedné z nových písní - "Sick Bubblegum". Společně s prvním singlem "What?" si tuto skladbu můžete poslechnout na rockerově MySpace.com profilu. On sám pak dodal, že nové jedenáctiskladbové dílo může být jeho vůbec posledním fyzicky vydaným CD. Tento formát bude podle něj totiž brzy nahrazen "download" verzí.


Andre Matos - Mentalize (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: heavy metal

Andre Matos - Mentalize
Brazilského zpěváka a klavíristu Andreho Matose mohou posluchači znát hned z několika kapel: výrazně ovlivnil formace Viper, Angra nebo Shaman a oslovil ho také Tobias Sammet při práci na dvou dílech své metalové opery Avantasia. Od roku 2006 působí na scéně jako sólový umělec. Po úspěšné debutové nahrávce "Time To Be Free" vydává svou druhou desku nazvanou "Mentalize". Milovníkům melodického heavy metalu s trochou progresívních prvků přináší čtrnáct písní a některé z nich najdete k poslechu na umělcově MySpace.com profilu.


Freedom Call - Legend Of The Shadowking (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: power metal

Freedom Call - Legend Of The Shadowking
Pro vhodné téma své nahrávky zabrousila německá metalová sebranka Freedom Call do historie. Muzikanty uchvátila postava krále Ludvíka II., který vládl v Bavorsku. Na jeho životním příběhu postavili všech čtrnáct písní šesté řadovky. Velkou hudební inspirací jim byl fakt, že tento král měl velmi blízko k německému skladateli Richardu Wagnerovi. Tragická smrt tohoto vladaře byla zřejmě předlohou ke ztvárnění tématického přebalu nahrávky - traduje se, že Ludvík II. zemřel v tmavých vodách Starnbergského jezera. Více vám napoví krátká upoutávka k albu "Legend Of The Shadowking", kterou muzikanti umístili na svůj kanál YouTube.com.


The Magnetic Fields - Realism (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie pop / folk-pop

The Magnetic Fields - Realism
Kapela písničkáře Stephina Merritta The Magnetic Fields albem "Realism" završí bez-syntetizátorovou trilogii, kterou otevřela v roce 2004 deskou "i" a pokračovala předloni počinem "Distortion". Letošní novinka ale přesto velmi kontrastuje s předchozí nahrávkou - sám zpěvák ji označuje za svoje folkové album, což dokládá například i takřka bezvýhradná absence elektrické kytary. "Realism" na MySpace.com The Magnetic Fields reprezentují dva songy.


Helloween - Unarmed: Best Of 25th Anniversary (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / metal

Helloween - Unarmed: Best Of 25th Anniversary
Kultovní metalová formace Helloween se po pětadvaceti letech řezání do strun a sekání tvrdých riffů pokusila o něco zcela nového. V rámci oslav svého kulatého jubilea dali muzikanti dohromady výběr toho nejlepšího. Pojali ho ale jinak: za pomoci producenta Charlieho Bauerfeinda všechny písně důkladně přearanžovali a společně s pražským symfonickým orchestrem o sedmdesáti členech znovu nahráli. Celkem se tak dostalo na jedenáct kousků. Jako pilotní ochutnávku vybrali muzikanti kousek "Dr. Stein", ke kterému vzniklo i vtipné video. Jak znějí všechny písně, můžete sami otestovat na stránkách helloween.org.


Karel Svoboda - Já tu stojím dál (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / střední proud

Karel Svoboda - Já tu stojím dál
U příležitosti třetího výročí úmrtí skladatele Karla Svobody vychází unikátní album jeho nově objevených a nikdy nevydaných nahrávek "Já tu stojím dál". Za přispění jeho syna Petra Svobody se tak k posluchačům dostávají jednak prapůvodní snímky "Draculy", které nazpíval sám autor, jednak nahrávky děl, na kterých pracoval a které připravoval k realizaci. Jde například o píseň vybočující z hlavní linie jeho tvorby "Tenhle bílej měsíc" nebo o pracovní snímky chystaných muzikálů "Marie Antoinetta" a "Rasputin". Kromě samotného Karla Svobody, který se představuje nejen jako skladatel, ale také jako interpret (klavírista a zpěvák), v nahrávkách uslyšíte Petra Koláře a Daniela Hůlku.


Dále vychází:

Blur - No Distance Left To Run (DVD) (EMI)
Bruce Kulick - Bk3 (Mystic Production)
Crematory - Infinity (Mystic Production)
Dáda Patrasová - Julidáda (EMI)
Dáda Patrasová - Julidáda show (DVD) (EMI)
Dommin - Love Is Gone (Warner Music)
Dr. Feelgood - Oil City Confidential (soundtrack) (EMI)
Excalion - High Time (Mystic Production)
Charred Walls Of The Damned - Charred Walls Of The Damned (Mystic Production)
Ihsahn - After (Mystic Production)
Keel - Streets Of Rock & Roll (Mystic Production)
Matadors - Classic (Supraphon)
Placido Domingo - My Greatest Roles (DVD) (Warner Music)
Různí - One Hit Wonders (Universal)
Různí - Taneční liga 118 (Universal)
Různí - Ultimate R&B Love 2010 (Universal)
Různí - Ultimate R&B Love 2010 / Rv (Universal)
Saxon - Destiny / Remastered (EMI)
Saxon - Innocence Is No Excuse/Remaster (EMI)
Saxon - Rock The Nations / Remastered (EMI)
Sternblut - Komm, wir malen uns das Leben (singl) (Warner Music)
Troll - Neo-Satanic Supremacy (Mystic Production)
Varg - Blutaar (Mystic Production)
Wig Wam - Non Stop Rock And Roll (Mystic Production)
Winter's Verge - Tales Of Tragedy (Mystic Production)

NÁZORY
  • CS (Vojta, 31.01.2010 12:18) Reagovat

    Cobra Starship? Neni mozne, ze jsem se dockal!!! Parada:)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Treetop - Treetop 8/10
Recenze: Treetop tvoří na bezejmenném debutu hudební světy neobvyklých barev Jazz byl vždycky prostorem absolutní hudební svobody. A nemusí se hned jednat o nějaké free nebo improvizované výlety či o jiná posluchačsky často dost nevlídná extempore. Mám na mysli i svobodu ve zvuku či v nástrojovém obsazení.... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2021 08:30 v sekci Recenze
0
Abba - Little Things 7/10
Video: V klipu k vánoční písni "Little Things" si na Abbu hrají děti Comeback kapely Abba s albem "Voyage" po čtyřiceti letech je takový malý zázrak, a tak proč nepřijít s dalším, tentokrát zimním zázrakem. Ten má název "Little Things", je vánočním singlem a švédská čtveřice k němu natočila... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2021 08:54 v sekci Audio / Video | Video
0
Ed Sheeran & Elton John - Merry Christmas 7/10
Video: Ed Sheeran a Elton John dostali do "Merry Christmas" úplně všechna vánoční klišé Byly doby, kdy britské vánoční číslo jedna bylo pojmem, který rezonoval celou Evropou. Interpreti se snažili dobýt singlovou hitparádu právě během adventu, aby vstoupili do historie. Od doby prvních singlů vítězů X-Factoru a... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2021 16:35 v sekci Audio / Video | Video
0
The Flaming Lips / Nell Smith - Where the Viaduct Looms 5/10
Recenze: The Flaming Lips a Nell Smith to na albu "Where the Viaduct Looms" nedali. Generační rozdíl a neznalost repertoáru vzaly písním Nicka Cavea jejich kouzlo Jak to dopadne, když se spojí zasloužilí rockeři z kapely The Flaming Lips s mladičkou zpěvačkou Nell Smith? Může sestava, v níž je kapela více než dvaapůlkrát starší než zpěvačka, fungovat? A osloví tak holku, co má ještě... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2021 08:00 v sekci Recenze
0
Pohled do českých hitparád - 47. týden 2021
Viktora Sheena na cestě za triumfem v českém albovém žebříčku nezastavila ani Adele Tuzemskou rádiovou hitparádu nadále vede Dua Lipa, zato v pořadí alb došlo k souboji dvou výrazných novinek. Viktor Sheen, jehož hudba se dlouhodobě těší mimořádné popularitě na streamovacích platformách, nakonec s nahrávkou... čtěte zde
Vydáno: 02.12.2021 15:55 v sekci Novinky | České hitparády
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 47/2021 - od Deep Purple přes Westlife po Black Label Society (01.12.2021 16:35)
- Nové desky 46/2021 - od Adele přes Roberta Planta s Alisson Krauss po Stinga (24.11.2021 19:30)
- Nové desky 45/2021 - od Taylor Swift přes Roda Stewarta po Mirai (17.11.2021 19:00)
- Vyšla dosud neslyšená píseň, na níž hrají Beatlové Starr a Harrison (13.11.2021 15:59)
- Nové desky 44/2021 - od Abby přes Bullet For My Valentine po Jamese Arthura (10.11.2021 20:30)
- Nové desky 43/2021 - od Eda Sheerana přes Black Veil Brides po Xindla X (04.11.2021 08:00)
- Nové desky 42/2021 - od Eltona Johna přes Lanu Del Rey po Biffy Clyro (27.10.2021 08:00)
- Video: Ringo Starr oprašuje rokenrolový hit "Rock Around The Clock" klipem ze studia (24.10.2021 15:29)
- Nové desky 41/2021 - od Coldplay přes Santanu po Kelly Clarkson (20.10.2021 08:00)
- Nové desky 40/2021 - od Kryštof přes We Are Scientists po Oh Wonder (13.10.2021 08:00)

ALBUM TÝDNE 48/2021

Sting
The Bridge

V jedné z nejkrásnějších českých písní "Mosty" zpívá Karel Zich s Lenkou Filipovou, že postaví bezvadný most s pevnými pilíři. Na svém novém albu "The Bridge" se totéž daří i britskému veteránovi Stingovi. O pevnosti jeho pilířů nelze při jeho mnohaleté praxi pochybovat.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 10.12.
The Hives (SWE) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.01.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 05.02.
BirdPen (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 08.02.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 09.02.
The Driver Era (USA) (Roxy, Praha)
St 09.02.
Lime Cordiale (Café V lese, Praha)
Čt 10.02.
The Dead Daises (AUS/US) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 12.02.
The Sheepdogs (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)
Út 15.02.
The Districts (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Deep Purple Coldplay Ed Sheeran Dua Lipa Metallica Lady Gaga Ewa Farna On Air Adele Marie Rottrová Kryštof BTS Ozzy Osbourne Beata Hlavenková Imagine Dragons Karel Gott Billie Eilish Abba Mirai Black Label Society
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu