shop.musicserver.cz
(Někdy) lepší než originál: Britney Spears

(Někdy) lepší než originál: Britney Spears

Vydáno: 27.10.2009 05:00 v sekci Publicistika - Katka Šebestová | foto: facebook interpreta

Takový díl tady ještě nebyl. V pasti se tentokrát ocitla Britney Spears, která by to se svým rozsahem nedotáhla pěvecky ani na okresního skřivana, takže vylepšovatelé měli prakticky snadnou pozici. Podařilo se jim ale vložit do songu i dávku charismatu jako Britney? Posuďte sami!

Lezou vám některé písně už krkem? Nebo se vám prostě tak nelíbí, že jen když slyšíte jejich úvodní tón, vypínáte rádio? Dejte jim novou šanci v naší nové rubrice. Zalovíme pro vás na YouTube.com a vybereme pro nejlepší předělávky známých hitů. A vězte, že někdy opravdu bývají lepší než originál.

Britney Spears
© last.fm
Ruku na srdce, Britney Spears není žádná pěvecká diva. Její hlasovou výbavu by s přehledem překonal každý finalista SuperStar, ale showbusiness je zkrátka takový a pěvecky podprůměrná Britney to dotahuje svým charismatem, sexappealem, choreografií a hlavně zručným PR. Z počátku své kariéry útočila také svou dravostí a vychytralým marketingem pracujícím s její sexualitou. Čas poté zavál Britney Spears z vod úspěchu spíš do uměleckého bahna, ze kterého se vyhrabala pořádně až před rokem. Tak či tak všechny pozitivní a negativní události v její kariéře z ní udělaly fenomén. My teď můžeme na chvíli vypnout hvězdné reflektory, ve kterých se kroutí playbacková Britney na svůj mašinkami upravený hlas, dáme šanci zpěvákům, kterým bylo na rozdíl od blonďaté Američanky do hrdla naděleno, a tak její písně s gustem předělali a mnohdy jí dali pořádně na frak.

Cover 1: THE ALL-AMERICAN REJECTS - Womanizer

The All-American Rejects
Loňský rok nezačal pro Britney moc dobře. Ačkoli její fanoušci z valné většiny už stojí v sedmadvaceti na vlastních nohou, u Britney to bylo naopak, její život tehdy chopil za otěže její otec. Ten ji zatrhl vylomeniny a zařídil, aby Britney měla řádný denní program, který zahrnoval i chodit do nahrávacího studia, jen aby se Britney nenudila. A díky tomu vznikl jeden z jejich největších hitů "Womanizer", se kterým po téměř deseti letech hitparádového živoření opět dobyla čelo amerického singlového žebříčku. Song se lidem tak zalíbil, že si jej vzalo do parády tolik umělců, že by to vystačilo na samotný díl této rubriky. Pro připomenutí mezi vylepšovateli byla Lily Allen, Ladyhawke nebo i Franz Ferdinand. Mě ale nejvíce zaujala verze oklahomských post puberťáků The All-American Rejects. Svůj "Womanizer" zahráli vtipně a s nadhledem a přidaná harmonika a ťukání piv do rytmu mu dodává na zábavnosti.


Cover 2: SHAN MALAIKA - I’m A Slave 4 U

Shan Malaika
Třetí eponymní řadovku z roku 2001 doprovázel pořádný humbuk. Britney vydala píseň, která zněla úplně jinak než celá její předchozí tvorba a i mravokárcům se ze sexy videoklipu musela pořádně zatočit hlava. V hitparádách ale píseň bojovala hodně rozporuplně. Evropa ze songu slastně chrochtala, ale američtí fanoušci jako by Britney ukázali prostředníček a na nový singl se vykašlali. Paradoxem je, že až po pár letech se song "I’m A Slave 4 U" začíná objevovat v žebříčcích schraňujících různá nej. A která že verze v mých očích překonala originál? Budete se divit, nejedná se o žádné zaběhlé jméno, ale po čase jsem vylovila i někoho z davu a tentokrát je to dvacetiletá americká slečna Shan Malaika, jejíž YouTube kanál se covery jenom hemží. Její verze otrockého songu je úplně jiná než originál a je zářným důkazem toho, jak obyčejní lidé dokážou přebít hlasový projev Britney Spears.


Cover 3: GLEN HANSARD - Everytime

Glen Hansard
Britney skoro celou svou kariéru provokovala. Otázkou je, nakolik to byla velká provokace z její strany a nakolik vítr vál od managementu. "Everytime" je asi nejlepší balada Britney v její kariéře, hvězdnou korunu jí ale přidává i kontroverzní videoklip, ve kterém Britney nešťastnou náhodou utone/spáchá sebevraždu (nehodící se škrtněte). Vrabci na střeše navíc štěbetali, že píseň napsala zpěvačka pro svého ex-obšťastňovatele Justina Timberlakea, k tomu se ale nikdy přímo nevyjádřila. Tak či onak z hlediska úspěšnosti byl song trefa do černého, ve velkém na něj ronily slzy skoro všichni na téhle planetě, nejvíce ale Australané a Irové. Z Irska pochází i pán, který si píseň vzal na paškál na tamní kompilaci "Even Better Than The Real Thing Vol. 2". Tím pánem je Glen Hansard, kterému hraje do rytmu na violu jeho spoluhráč z The Frames Colm MacConlomaire. Koncertní provedení písně je bohužel vždy zaznamenáno se sníženou kvalitou, proto nabízím originální studiovou verzi bez materiálu ke koukání.


Cover 4: DANIEL MERRIWEATHER (FEAT. MARK RONSON) - Toxic

Daniel Merriweather
Britský producent Mark Ronson je hračička, proto se asi i vrhl na profláklé písně a předělal je k obrazu svému. Na své desce "Version" se jedné z nejúspěšnějších písní Britney chopil pěvecky sám, během vystoupení si raději pověsil na krk kytaru a za mikrofon postavil svého hudebního syna Daniela Merriweathera, jemuž do toho kecá i rapper Tiggers. Jinak "Toxic" je společně s "Womanizer" zřejmě pro Britney nejparodovanější song, a také jediný v celé její hudební dekádě, za který si odnesla cenu Grammy. Za jeho stvoření může děkovat dvojici Bloodshy & Avant, kteří Britney později napsali i další profláklinu "Piece Of Me".


Cover 5: BLACK INGVARS - ...Baby One More Time

Black Ingvars
A na konec nejlepší pětky si dáme samotný počátek. Tedy píseň "...Baby One More Time", se kterou celá kariéra a mánie kolem Britney Spears vypukla. Kolem písničky byl pořádný hukot, každý si ji vysvětloval po svém, někdo k tomu přidal pořádnou dávku fantazie a nazval posléze Britney masochistkou nebo propagátorkou domácího násilí. Tahle i jiná bizarní nařčení ale jen kulminovala ve větší úspěch. Song tehdy dobyl snad všechny světové žebříčky a prodal se v milionových nákladech. Milionově to sice nedopadlo v podání Black Ingvars, ale zajímavě určitě. Není to verze, kterou byste si pouštěli před spaním na dobrou noc, protože z roztouženého dívčího vokálu nezbylo vůbec nic a nahradil ho testosteronem nabitý metalový hlas.


Bonus: E. DEGENERES, P. STUMP & P. WENTZ - Womanizer

Patrick Stump
Ač to zní neuvěřitelně, vybrat bonus pro tento díl bylo daleko těžší než v předchozích dílech. Použitelného materiálu se na YouTube.com válí nepřeberné množství, ale než balancovat mezi hranicí vtipné a smutné, to jsem raději vsadila na jistotu a vybrala video, které mě už několikrát rozesmálo. Moderátorka Ellen Degeneres je velkou fanynkou Britney, ke krátké ale vtipem výživné coververzi přemluvila členy Fall Out Boy Patricka Stumpa a Petea Wentze. Já myslím, že je to dostatečná funny tečka na závěr. A co vás nejvíce rozesmálo, pobavilo nebo pobouřilo?

ANKETA
Kdo se s hitem Britney Spears vypořádal nejlépe?Podívat se na výsledky


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Emeli Sandé - How Were We To Know 8/10
Recenze: Emeli Sandé na desce "How Were We To Know" kraluje svým úchvatným hlasem Album "How Were We To Know" je v diskografii Emeli Sandé už pátým v pořadí, z většiny se drží zpěvaččina osvědčeného rukopisu a nijak výrazně nezatřáslo hitparádami. Proč o něm tedy psát? Protože obsahuje výborné písně v... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Tata Bojs, Divadlo Archa, Praha, 7.12.2023
Naživo: Jak se Tata Bojs loučili s Divadlem Archa Zatímco loni v těchto prostorách Tata Bojs zavzpomínali na album "Kluci kde ste?" a loučili se s klávesákem Jurou Hradilem, kterého posléze nahradil Matěj Belko, letos dávali sbohem přímo Arše. Ne té Noemově, ale pražské. A... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2023 12:45 v sekci Naživo
0
Mark Lanegan - Zpívej pozpátku a plač 10/10
Hudba v tisku: Mark Lanegan je v syrové autobiografii "Zpívej pozpátku a plač" krutý k sobě i ke čtenáři Mark Lanegan vždy bude patřit mezi nejvýraznější hlasy grunge. Kariéru si vybudoval se Screaming Trees, zároveň si ale prošlapával i sólovou cestu - a ta mu vynesla ještě více slávy. Jeho život ovšem provázela spousta démonů,... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2023 09:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
0
Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover
Rozhovory: Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover Cocotte Minute mají venku EP "Zllá láska", které obsahuje tři novinky. Kromě autorských písní "Řeka" a "Černý šaty" je v tracklistu taky cover hitu "Milujem se čím dál víc" od Petra Kotvalda. O tom, jak fanoušci kontroverzní song... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2023 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
The Prodigy, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.12.2023
Naživo: The Prodigy v Praze své umění rozmělnili, vzpomínka na Keitha Flinta mohla být emotivnější Když se po smrti Keitha Flinta tvrdě elektronická formace vrátila na scénu s turné nazvaným "Army Of The Ants", vypadalo to, že by do Prahy mohla přijet snad už i s novou, takto nazvanou deskou. Ta se ale zatím nekoná, a tak byla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 17:15 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Glen Hansard v Lucerně obrazech (16.11.2023 10:21)
- Naživo: Glen Hansard v Praze řval, šeptal i vyprávěl (15.11.2023 19:06)
- Nové desky 42/2023 - od The Rolling Stones přes Blink-182 po Samphu (25.10.2023 20:30)
- Britney Spears v nové knize šokuje: "S Justinem Timberlakem jsem čekala dítě" (22.10.2023 16:26)
- Fotogalerie: Fall Out Boy poprvé navštívili Prahu. A málem ji podpálili (19.10.2023 17:08)
- Naživo: Reparát za jedna! Fall Out Boy se v Praze předvedli v nebývalé formě. A ukázali i dobrmana (19.10.2023 12:42)
- Video: Timbaland, Nelly Furtado a Justin Timberlake si v "Keep Going Up" zavzpomínali na staré časy (04.09.2023 14:33)
- Hudba v TV: Seriál "Idol" s The Weekndem si kritiku nezaslouží. Je krutý a nestydatě sexy, ale tne do živého (05.08.2023 09:00)
- Audio: Britney Spears a will.i.am znovu spojili síly. Singl "Mind Your Business" ale velká očekávání nesplní (24.07.2023 17:25)
- Britney Spears vydá v říjnu knihu "The Woman In Me". Popíše v ní i mnohaleté opatrovnictví (17.07.2023 10:18)

ALBUM TÝDNE 50/2023

Emeli Sandé
How Were We To Know

Album "How Were We To Know" je v diskografii Emeli Sandé už pátým v pořadí, z většiny se drží zpěvaččina osvědčeného rukopisu a nijak výrazně nezatřáslo hitparádami. Proč o něm tedy psát? Protože obsahuje výborné písně v podání umělkyně se strhujícím vokálem, které jen tak nezestárnou.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 16.12.
Bryan Adams (CAN) (O2 arena, Praha)
Út 19.12.
Tři sestry (CZ) / Horkýže Slíže (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 16.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Pá 19.01.
Divokej Bill (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 28.01.
Slowdive (UK) (Divadlo Archa, Praha)
Út 30.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 06.02.
Pocta Haně Zagorové (O2 Arena, Praha)
Čt 08.02.
Cobrah (SWE) (Fuchs2, Praha)
Pá 16.02.
Nothing But Thieves (UK) (Forum Karlín, Praha)
So 17.02.
Black Foxxes (UK) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Prince Vladimír Mišík Justin Bieber Viktor Sheen Lucie Vondráčková Taylor Swift Madonna The Beatles Kryštof Ewa Farna Lady Gaga Ben Cristovao Adele AC/DC Milly Honsová Burian Like She Sia Jethro Tull
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu