Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 32. - 33. týden

Nové desky pro 32. - 33. týden

Vydáno: 09.08.2009 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Letní hudební letargie ještě zdaleka nekončí, ale i tak hudební fanoušky může potěšit jamajský dancehallový premiant Sean Paul, bluesman Robert Cray, nová r'n'b naděje Kristinia DeBarge, představitelé filmu "Bandslam" a pětice metalových kapel v čele s Hackneyed a Behemoth.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 10. srpna, respektive 17. srpna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Sean Paul - Imperial Blaze (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: dancehall / hip hop / reggae

Sean Paul - Imperial Blaze
Nové album momentálně jednoho z nejvýraznějších představitelů jamajské hudby Seana Paula bylo plánováno na léto 2007, posléze bylo odsunuto na listopad o rok později a nakonec "Imperial Blaze" vychází až nyní. Sean Paul čekací lhůtu kompenzuje hned devatenácti písničkami, přičemž vybíral z celkem šedesáti nahraných skladeb. Hudba Seana Paula se stále nese především v rytmu dancehallu, ovšem tématicky se rapper začíná obracet k zodpovědnějšímu směru a zaměřuje se především na násilí mladých na Jamajce. Novinku reprezentuje první singl "So Fine" a písnička "Press It Up". Obě naleznete na jeho MySpace.com.


Behemoth - Evangelion (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: death / black metal

Behemoth - Evangelion
Polští Behemoth se nikdy nebáli kontroverzních témat a po vyšperkované "The Apostasy" zabrousili rovnou do svatých textů a posluchačům představí svou verzi příběhu o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Deska "Evangelion" toto téma rozebírá v devíti nových písní, které v plném počtu najdete na MySpace.com profilu formace. Nápaditý přebal alba z dílny Tomasze Danilowicze vyobrazuje postavu Harlot z Babylonu (známou také jako "Whore Of Babylon"). O té vypráví poslední kniha Nového zákona "Zjevení svatého Jana" a popisuje ji jako symbol rebelství a odporu proti Bohu.


Robert Cray - This Time (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: blues

Robert Cray - This Time
Robert Cray patří momentálně ke špičce bluesových kytaristů - ověnčený několika cenami Grammy a vyučený spoluprácí s Ericem Claptonem, B. B. Kingem, Tinou Turner či Dianou Ross. České publikum jej mohlo vidět krátce naživo jako předskokana Erica Claptona a nyní si jej může vychutnat i na jeho nové desce "This Time", první studiové po pěti letech. K nahrání novinky hledal Cray novou kapelu - ke spolupráci s ním se vrátil basák Richard Cousins, který s sebou přivedl klávesistu Jima Pugha. Této trojici se pak podařilo ulovit ještě vynikajícího bubeníka Tonyho Braunagela, který v minulosti bubnoval pro Bonnie Raitt, Keb’ Mo’ nebo B. B. Kinga. Výsledek práce kvartetu ale není čistě bluesový; vstupují do něj rock, soul, jazzu a gospelu.


Hackneyed - Burn After Reaping (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: death metal

Hackneyed - Burn After Reaping
Poté, co na sebe Hackneyed strhli pozornost loni vydanou deskou "Death Prevails", se němečtí řezníci pustili do práce na dalším počinu a nová deska na sebe nenechala dlouho čekat. Členové formace jsou oproti předchozí desce o něco starší (nahráli ji v šestnácti letech) a po hudební stránce se opět posunuli dopředu. Jedna z nejmladších deathmetalových formací nyní posílá k fanouškům čtrnáctku nových skladeb včetně dvou bonusů. Pomohl s nimi producent Corni Bartels, který spolupracoval také s End Of Green nebo Killerpilze. Výsledek této spolupráce můžete otestovat poslechem několika nových skladeb na MySpace.com kapely a pokud to chcete vidět na vlastní oči, je pro vás připraven trailer na YouTube.com.


Kristinia DeBarge - Exposed (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: r'n'b / pop

Kristinia DeBarge - Exposed
Ačkoli je Kristinii DeBarge teprve devatenáct let a album "Exposed" je jejím debutem, stojí za ní velká zkušenost. Ať už v podobě jejích rodičů, kteří působili v rodinné skupině DeBarge, nebo v podobě dvojice, která má album z velké části na svědomí. Je jí mírně nesourodé duo Ryan Tedder z OneRepublic a Babyface. Oba se podíleli jak na psaní písniček, tak i na jeho produkci. Už ze složení této dvojice je patrné, že "Exposed" bude oscilovat mezi r'n'b a popem, což dokládají i ukázky na MySpace.com Kristinie DeBarge.


Andreas Kisser - Hubris I & II (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: thrash / heavy metal

Andreas Kisser - Hubris I & II
Pokud obdivujete Sepulturu a milujete ten třaskavý zvuk kytar, vůbec první sólový počin kytaristy a thrashmetalového virtuoza Andrease Kissera by vám rozhodně neměl uniknout. Nejen, že spolupracoval s řadou slavných kapel a interpretů, jako třeba Metallica nebo Scorpions, je také zodpovědný za progresívní zvuk brazilské modly. Na materiálu svého debutu rozhodně nešetřil a po strastiplném nahrávání vydává rovnou dvojalbum s jednadvaceti skladbami. Šest z nich si můžete poslechnout už nyní na Andreasově MySpace.com a jeho práci zhodnotit. Třeba pak přestane být tím "nejvíce přehlíženým kytaristou", jak se o něm říká.


Různí - Bandslam (soundtrack) (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop rock / rock / filmová hudba

Různí - Bandslam (soundtrack)
Po "Camp Rock" či "High School Musical" se hlásí další hudební film pro mladé - "Bandslam" o jedné hudební soutěži. Hlavními představiteli jsou kytarista a zpěvák Gaelan Connell, člen kapely Exit, polovina dua Aly & AJ, zpěvačka, kytaristka, pianistka a skladatelka Alyson Michalka, dobře známá Vanessa Hudgens a Lisa Kudrow alias Phoebe z "Přátel". Na soundtracku k tomuto filmu si pochopitelně zazpívali jeho představitelé, ovšem mezi nimi se dostalo i na Davida Bowieho, kapelu Wilco, Velvet Underground, Cheap Trick a další. Poslechový náhled na "Bandslam (soundtrack)" nabízí web filmu.


Horde Of Hel - Blodskam (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: black / death metal

Horde Of Hel - Blodskam
Na tvrdé metalové scéně se nyní hlásí o slovo nová formace Horde Of Hel. Tvoří ji členové sesbíraní ze švédských deathmetalových kapel a jako debut posílají do světa dílo "Blodskam". Toto CD přináší čtrnáct skladeb, jejichž mastering obstaral Magnus Devo Andersson z formace Marduk. Slabým náturám je vstup zakázán, neboť i přes svůj nepolitický ráz se muzikanti netají obdivu k tyranům, kteří dříve vládli světu. Imponuje jim jejich um srazit lidské bytosti na kolena. Pokud se sami chcete přesvědčit, na jejich MySpace.com najdete několik skladeb a pokud se vám zalíbí, jistě vás potěší zpráva o dalším albu. Členové formace totiž nyní dokončují i druhou desku otitulovanou "Likdagg", má vyjít na konci tohoto roku.


Karel Gott - Mé písně - Zlatá albová kolekce 36CD (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / swing / střední proud

Karel Gott - Mé písně - Zlatá albová kolekce
Letošní životní jubileum Karla Gotta bylo už několikrát omíláno a u této příležitosti vyšlo několik titulů. Vydavatelství Supraphon ale tentokrát přichystalo velikou specialitu v podobě luxusního boxu "Mé písně - Zlatá albová kolekce". V limitované edici se tu k posluchači dostává mohutná dávka Gottovy hudby v podobě kompletu 33 supraphonských alb z let 1965 až 1992 plus dalších 3 bonusových CD, shrnujících jeho nahrávky z oblíbeného televizního pořadu natáčeného ve Slaném, ale také hity v angličtině a italštině. Celkově několik stovek písní dostalo nový zvukový remastering, každé albové CD je umístěno v samostatném a graficky originálním obalu, součástí kartonové krabice o rozměru 32 x 28 cm je také velkoformátová tištěná příloha, plná zajímavých údajů a fotografií. Kompletní seznam písniček naleznete na stránkách Supraphonu.


The Stone Roses - The Stone Roses (20th Anniversary Edition) (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

The Stone Roses - The Stone Roses (20th Anniversary Edition)
Anglická kapela The Stones Roses natočila před dvaceti lety svůj eponymní debut, který posléze vstoupil do hudebních dějin jakožto jedna ze zásadních nahrávek, přičemž britský časopis NME jej dokonce v roce 2006 prohlásil nejlepším britským albem všech dob. Při příležitosti tohoto výročí vychází speciální edice této desky. "The Stone Roses (20th Anniversary Edition)" bude k sehnání hned ve třech verzích. Ta nejjednodušší přináší pouze remastrovanou verzi CD s "Fool's Gold" v celé své původní délce. O něco bohatší The Legacy Edition má už disky tři. K prvnímu z předešlé přidává ještě jedno audio s demoverzemi a živé DVD "Live In Blackpool" s koncertem z roku 1989. Třetí verzí je neuvěřitelně bohatá sběratelská edice, jejíž popis naleznete na speciálních stránkách "The Stone Roses (20th Anniversary Edition)".


Dále vychází:

Bashmet/Kremer/Aimard/Stef - Bartók: Koncerty pro klavír / violu / klavír (Universal)
Beverly Knight - The Collection (EMI)
Brian Eno - Ambient 4/On Land (EMI)
Brian Eno - Before And After Science (EMI)
Brian Eno - Discreet Music (EMI)
Brian Eno - Here Come The Warm Jets (EMI)
Brian Eno - More Music For Films (EMI)
Brian Eno - Music For Films (EMI)
Brian Eno - Taking Tiger Mountain (EMI)
Brian Eno - Thursday Afternoon (EMI)
Eric Clapton And Steve Winwood - Live From Madison Square Garden (vinyl) (Warner Music)
Eric Clapton And Steve Winwood - Live From Madison Square Garden (BluRay) (Warner Music)
Job For A Cowboy - Ruination (Mystic Production)
Leaves' Eyes - My Destiny (Mystic Production)
Ligabue - Buon Compleanno Elvis (Deluxe Edition Remastered) (Warner Music)
Ligabue - Miss Mondo (Deluxe Edition Remastered) (Warner Music)
Ligabue - Nome E Cognome (Deluxe Edition Remastered) (Warner Music)
Různí - Original Hits 60s (EMI)
Různí - Original Hits 70s (EMI)
Různí - Original Hits Alternative (EMI)
Různí - Original Hits Easy (EMI)
Různí - Original Hits Number 1s (EMI)
Různí - Original Hits Rock&Roll (EMI)
Různí - Woodstock 40 (Warner Music)
Různí - Woodstock 40 (Box set) (Warner Music)
Různí - Woodstock Two (soundtrack) (Warner Music)
Různí - Woodstock: 3 Days Of Peace & Music (vinyl) (Warner Music)
Různí - Woodstock: Music From The Original Soundtrack And More (Vol. 1) (soundtrack) (Warner Music)
Syrach - A Dark Burial (Mystic Production)
Totalt Jävla Mörker - Söndra & Härska (Mystic Production)
Valkyrja - The Invocation Of Demise (Mystic Production)
Volbeat - Guitar Gangsters & Cadillac Blood (Tour Edition) (Mystic Production)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Adele - Easy On Me 7/10
Video: "Easy On Me" od Adele je sázkou na nostalgickou jistotu, která znovu funguje Éra nového alba "30" je teprve v začátcích, už nyní se ale ukazuje, že výjimečnou pozici Adele v hudebním průmyslu neohrozila ani šestiletá tvůrčí pauza od předešlé studiovky "25". Prvnímu singlu "Easy On Me" stačilo jen... čtěte zde
Vydáno: 15.10.2021 16:45 v sekci Audio / Video | Video
19
Michal Horák - Humor je můj nejpřirozenější jazyk
Rozhovory: Michal Horák - Humor je můj nejpřirozenější jazyk Michal Horák získává každou písní na popularitě. Nedávno vydal svou druhou řadovku, jejíž název "Michalbum" zrcadlí osobitý humor jeho songů. Nadsázka k jeho tvorbě patří, přestože během našeho povídání prozradil:... čtěte zde
Vydáno: 15.10.2021 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
1
Frankie & The Deadbeats - The Shining 8/10
Recenze: Zasnění kovbojové Frankie & The Deadbeats debutují výraznou deskou "The Shining" Pankáči a kotlíkáři, těžko si představit odlišnější subkultury. A přesto se, alespoň u nás, stalo první pro druhé překvapivým zdrojem. V současnosti moderní alternativní country totiž v Česku hrají lidé vzešli z... čtěte zde
Vydáno: 14.10.2021 15:40 v sekci Recenze
4
Podívejte se na čtyřminutový trailer k novému dokumentu o The Beatles
Podívejte se na čtyřminutový trailer k novému dokumentu o The Beatles Zatímco dosud byli na Myšáka Mickeyho & spol. naštvaní hlavně obdivovatelé Hvězdných válek a Avengers, nyní se blíží čas, kdy se objeví další armáda nespokojených, tentokrát hudebních fanoušků. Stále oddalovaný vstup... čtěte zde
Vydáno: 14.10.2021 08:11 v sekci Novinky
1
Pohled do českých hitparád - 40. týden 2021
Za Vladimírem Mišíkem odstartoval v albovém žebříčku Karel Gott, rádiím stále vládne Ed Sheeran Vítězové tuzemských žebříčků se v uplynulém týdnu nezměnili, za nimi ale došlo k četným přesunům. V rádiích vedoucímu Edu Sheeranovi šlapou na paty Dua Lipa a Imagine Dragons, v albech se na druhou pozici za Vladimíra Mišíka... čtěte zde
Vydáno: 13.10.2021 16:30 v sekci Novinky | České hitparády
7
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Za Vladimírem Mišíkem odstartoval v albovém žebříčku Karel Gott, rádiím stále vládne Ed Sheeran (13.10.2021 16:30)
- Nové desky 40/2021 - od Kryštof přes We Are Scientists po Oh Wonder (13.10.2021 08:00)
- Behemoth oslaví 30 let na scéně velkolepým streamovaným koncertem (11.10.2021 10:28)
- Nové desky 39/2021 - od Brandi Carlile přes Asking Alexandria po Ministry (06.10.2021 13:15)
- Nové desky 38/2021 - od Mig 21 přes Poppy po Vladimíra Mišíka (29.09.2021 17:05)
- Nové desky 37/2021 - od Daughtry přes 2Cellos po Toma Hodge & Floexe (22.09.2021 17:05)
- Český slavík začal novou éru s pozměněným hlasovacím systémem i pravidly. Karel Gott posmrtně vyhrát nemůže (22.09.2021 08:11)
- Nové desky 36/2021 - od Kacey Musgraves přes Manic Street Preachers po Metalliku (14.09.2021 08:00)
- Recenze: Karel Gott ve své knize "Má cesta za štěstím" potvrzuje, že žil krásný život (12.09.2021 09:00)
- Nové desky 35/2021 - od Imagine Dragons přes Iron Maiden po Rudimental (08.09.2021 08:00)

ALBUM TÝDNE 41/2021

Brandi Carlile
In These Silent Days

Miluje Joni Mitchell i Eltona Johna. Countryové hvězdě Tanye Tucker produkovala album, které získalo hned dvě Grammy. Za svou předchozí desku byla na tutéž cenu nominovaná tolikrát jako ten rok žádná jiná hudebnice. A taky zpívá se Soundgarden. Brandi Carlile je prostě žena, kterou chceš znát. Poznej "In These Silent Days".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 06.11.
Paul Kalkbrenner (DE) (Forum Karlín, Praha)
Út 09.11.
Ota Balage (CZ) - Balage 60 (O2 Universum, Praha)
Út 30.11.
Tata Bojs (O2 Universum, Praha)
Pá 10.12.
The Hives (SWE) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 31.12.
Rage Against The Machine (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 28.01.
Ozzy Osbourne (UK) + Judas Priest (UK) (O2 Arena, Praha)
Pá 28.01.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 05.02.
BirdPen (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 08.02.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay Lady Gaga Adele Rihanna Kryštof AC/DC Ewa Farna Beyoncé Ed Sheeran Metallica Karel Gott Billie Eilish BTS Pokáč Vladimír Mišík Madonna Jelen Dua Lipa Ozzy Osbourne The Cure
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu