Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 32. - 33. týden

Nové desky pro 32. - 33. týden

Vydáno: 09.08.2009 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Letní hudební letargie ještě zdaleka nekončí, ale i tak hudební fanoušky může potěšit jamajský dancehallový premiant Sean Paul, bluesman Robert Cray, nová r'n'b naděje Kristinia DeBarge, představitelé filmu "Bandslam" a pětice metalových kapel v čele s Hackneyed a Behemoth.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 10. srpna, respektive 17. srpna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Sean Paul - Imperial Blaze (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: dancehall / hip hop / reggae

Sean Paul - Imperial Blaze
Nové album momentálně jednoho z nejvýraznějších představitelů jamajské hudby Seana Paula bylo plánováno na léto 2007, posléze bylo odsunuto na listopad o rok později a nakonec "Imperial Blaze" vychází až nyní. Sean Paul čekací lhůtu kompenzuje hned devatenácti písničkami, přičemž vybíral z celkem šedesáti nahraných skladeb. Hudba Seana Paula se stále nese především v rytmu dancehallu, ovšem tématicky se rapper začíná obracet k zodpovědnějšímu směru a zaměřuje se především na násilí mladých na Jamajce. Novinku reprezentuje první singl "So Fine" a písnička "Press It Up". Obě naleznete na jeho MySpace.com.


Behemoth - Evangelion (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: death / black metal

Behemoth - Evangelion
Polští Behemoth se nikdy nebáli kontroverzních témat a po vyšperkované "The Apostasy" zabrousili rovnou do svatých textů a posluchačům představí svou verzi příběhu o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Deska "Evangelion" toto téma rozebírá v devíti nových písní, které v plném počtu najdete na MySpace.com profilu formace. Nápaditý přebal alba z dílny Tomasze Danilowicze vyobrazuje postavu Harlot z Babylonu (známou také jako "Whore Of Babylon"). O té vypráví poslední kniha Nového zákona "Zjevení svatého Jana" a popisuje ji jako symbol rebelství a odporu proti Bohu.


Robert Cray - This Time (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: blues

Robert Cray - This Time
Robert Cray patří momentálně ke špičce bluesových kytaristů - ověnčený několika cenami Grammy a vyučený spoluprácí s Ericem Claptonem, B. B. Kingem, Tinou Turner či Dianou Ross. České publikum jej mohlo vidět krátce naživo jako předskokana Erica Claptona a nyní si jej může vychutnat i na jeho nové desce "This Time", první studiové po pěti letech. K nahrání novinky hledal Cray novou kapelu - ke spolupráci s ním se vrátil basák Richard Cousins, který s sebou přivedl klávesistu Jima Pugha. Této trojici se pak podařilo ulovit ještě vynikajícího bubeníka Tonyho Braunagela, který v minulosti bubnoval pro Bonnie Raitt, Keb’ Mo’ nebo B. B. Kinga. Výsledek práce kvartetu ale není čistě bluesový; vstupují do něj rock, soul, jazzu a gospelu.


Hackneyed - Burn After Reaping (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: death metal

Hackneyed - Burn After Reaping
Poté, co na sebe Hackneyed strhli pozornost loni vydanou deskou "Death Prevails", se němečtí řezníci pustili do práce na dalším počinu a nová deska na sebe nenechala dlouho čekat. Členové formace jsou oproti předchozí desce o něco starší (nahráli ji v šestnácti letech) a po hudební stránce se opět posunuli dopředu. Jedna z nejmladších deathmetalových formací nyní posílá k fanouškům čtrnáctku nových skladeb včetně dvou bonusů. Pomohl s nimi producent Corni Bartels, který spolupracoval také s End Of Green nebo Killerpilze. Výsledek této spolupráce můžete otestovat poslechem několika nových skladeb na MySpace.com kapely a pokud to chcete vidět na vlastní oči, je pro vás připraven trailer na YouTube.com.


Kristinia DeBarge - Exposed (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: r'n'b / pop

Kristinia DeBarge - Exposed
Ačkoli je Kristinii DeBarge teprve devatenáct let a album "Exposed" je jejím debutem, stojí za ní velká zkušenost. Ať už v podobě jejích rodičů, kteří působili v rodinné skupině DeBarge, nebo v podobě dvojice, která má album z velké části na svědomí. Je jí mírně nesourodé duo Ryan Tedder z OneRepublic a Babyface. Oba se podíleli jak na psaní písniček, tak i na jeho produkci. Už ze složení této dvojice je patrné, že "Exposed" bude oscilovat mezi r'n'b a popem, což dokládají i ukázky na MySpace.com Kristinie DeBarge.


Andreas Kisser - Hubris I & II (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: thrash / heavy metal

Andreas Kisser - Hubris I & II
Pokud obdivujete Sepulturu a milujete ten třaskavý zvuk kytar, vůbec první sólový počin kytaristy a thrashmetalového virtuoza Andrease Kissera by vám rozhodně neměl uniknout. Nejen, že spolupracoval s řadou slavných kapel a interpretů, jako třeba Metallica nebo Scorpions, je také zodpovědný za progresívní zvuk brazilské modly. Na materiálu svého debutu rozhodně nešetřil a po strastiplném nahrávání vydává rovnou dvojalbum s jednadvaceti skladbami. Šest z nich si můžete poslechnout už nyní na Andreasově MySpace.com a jeho práci zhodnotit. Třeba pak přestane být tím "nejvíce přehlíženým kytaristou", jak se o něm říká.


Různí - Bandslam (soundtrack) (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop rock / rock / filmová hudba

Různí - Bandslam (soundtrack)
Po "Camp Rock" či "High School Musical" se hlásí další hudební film pro mladé - "Bandslam" o jedné hudební soutěži. Hlavními představiteli jsou kytarista a zpěvák Gaelan Connell, člen kapely Exit, polovina dua Aly & AJ, zpěvačka, kytaristka, pianistka a skladatelka Alyson Michalka, dobře známá Vanessa Hudgens a Lisa Kudrow alias Phoebe z "Přátel". Na soundtracku k tomuto filmu si pochopitelně zazpívali jeho představitelé, ovšem mezi nimi se dostalo i na Davida Bowieho, kapelu Wilco, Velvet Underground, Cheap Trick a další. Poslechový náhled na "Bandslam (soundtrack)" nabízí web filmu.


Horde Of Hel - Blodskam (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: black / death metal

Horde Of Hel - Blodskam
Na tvrdé metalové scéně se nyní hlásí o slovo nová formace Horde Of Hel. Tvoří ji členové sesbíraní ze švédských deathmetalových kapel a jako debut posílají do světa dílo "Blodskam". Toto CD přináší čtrnáct skladeb, jejichž mastering obstaral Magnus Devo Andersson z formace Marduk. Slabým náturám je vstup zakázán, neboť i přes svůj nepolitický ráz se muzikanti netají obdivu k tyranům, kteří dříve vládli světu. Imponuje jim jejich um srazit lidské bytosti na kolena. Pokud se sami chcete přesvědčit, na jejich MySpace.com najdete několik skladeb a pokud se vám zalíbí, jistě vás potěší zpráva o dalším albu. Členové formace totiž nyní dokončují i druhou desku otitulovanou "Likdagg", má vyjít na konci tohoto roku.


Karel Gott - Mé písně - Zlatá albová kolekce 36CD (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / swing / střední proud

Karel Gott - Mé písně - Zlatá albová kolekce
Letošní životní jubileum Karla Gotta bylo už několikrát omíláno a u této příležitosti vyšlo několik titulů. Vydavatelství Supraphon ale tentokrát přichystalo velikou specialitu v podobě luxusního boxu "Mé písně - Zlatá albová kolekce". V limitované edici se tu k posluchači dostává mohutná dávka Gottovy hudby v podobě kompletu 33 supraphonských alb z let 1965 až 1992 plus dalších 3 bonusových CD, shrnujících jeho nahrávky z oblíbeného televizního pořadu natáčeného ve Slaném, ale také hity v angličtině a italštině. Celkově několik stovek písní dostalo nový zvukový remastering, každé albové CD je umístěno v samostatném a graficky originálním obalu, součástí kartonové krabice o rozměru 32 x 28 cm je také velkoformátová tištěná příloha, plná zajímavých údajů a fotografií. Kompletní seznam písniček naleznete na stránkách Supraphonu.


The Stone Roses - The Stone Roses (20th Anniversary Edition) (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

The Stone Roses - The Stone Roses (20th Anniversary Edition)
Anglická kapela The Stones Roses natočila před dvaceti lety svůj eponymní debut, který posléze vstoupil do hudebních dějin jakožto jedna ze zásadních nahrávek, přičemž britský časopis NME jej dokonce v roce 2006 prohlásil nejlepším britským albem všech dob. Při příležitosti tohoto výročí vychází speciální edice této desky. "The Stone Roses (20th Anniversary Edition)" bude k sehnání hned ve třech verzích. Ta nejjednodušší přináší pouze remastrovanou verzi CD s "Fool's Gold" v celé své původní délce. O něco bohatší The Legacy Edition má už disky tři. K prvnímu z předešlé přidává ještě jedno audio s demoverzemi a živé DVD "Live In Blackpool" s koncertem z roku 1989. Třetí verzí je neuvěřitelně bohatá sběratelská edice, jejíž popis naleznete na speciálních stránkách "The Stone Roses (20th Anniversary Edition)".


Dále vychází:

Bashmet/Kremer/Aimard/Stef - Bartók: Koncerty pro klavír / violu / klavír (Universal)
Beverly Knight - The Collection (EMI)
Brian Eno - Ambient 4/On Land (EMI)
Brian Eno - Before And After Science (EMI)
Brian Eno - Discreet Music (EMI)
Brian Eno - Here Come The Warm Jets (EMI)
Brian Eno - More Music For Films (EMI)
Brian Eno - Music For Films (EMI)
Brian Eno - Taking Tiger Mountain (EMI)
Brian Eno - Thursday Afternoon (EMI)
Eric Clapton And Steve Winwood - Live From Madison Square Garden (vinyl) (Warner Music)
Eric Clapton And Steve Winwood - Live From Madison Square Garden (BluRay) (Warner Music)
Job For A Cowboy - Ruination (Mystic Production)
Leaves' Eyes - My Destiny (Mystic Production)
Ligabue - Buon Compleanno Elvis (Deluxe Edition Remastered) (Warner Music)
Ligabue - Miss Mondo (Deluxe Edition Remastered) (Warner Music)
Ligabue - Nome E Cognome (Deluxe Edition Remastered) (Warner Music)
Různí - Original Hits 60s (EMI)
Různí - Original Hits 70s (EMI)
Různí - Original Hits Alternative (EMI)
Různí - Original Hits Easy (EMI)
Různí - Original Hits Number 1s (EMI)
Různí - Original Hits Rock&Roll (EMI)
Různí - Woodstock 40 (Warner Music)
Různí - Woodstock 40 (Box set) (Warner Music)
Různí - Woodstock Two (soundtrack) (Warner Music)
Různí - Woodstock: 3 Days Of Peace & Music (vinyl) (Warner Music)
Různí - Woodstock: Music From The Original Soundtrack And More (Vol. 1) (soundtrack) (Warner Music)
Syrach - A Dark Burial (Mystic Production)
Totalt Jävla Mörker - Söndra & Härska (Mystic Production)
Valkyrja - The Invocation Of Demise (Mystic Production)
Volbeat - Guitar Gangsters & Cadillac Blood (Tour Edition) (Mystic Production)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Keane - Live At Largo 8/10
Minirecenze: Keane si vás akustickým živákem "Live At Largo" podmaní Covidová omezení celkem výrazně omezila aktivity umělců pouze na práci ve studiu nebo na prohrabávání archivů. Keane si pro své fanoušky nachystali ohlédnutí do minulosti. "Live At Largo" je před mnoha lety zaznamenaný speciální... čtěte zde
Vydáno: 11.04.2021 08:45 v sekci Recenze | Minirecenze
0
Slavná alba: Bezejmenný debut Elvise Presleyho jako cesta na trůn Krále rock 'n' rollu
Publicistika: Slavná alba: Bezejmenný debut Elvise Presleyho jako cesta na trůn Krále rock 'n' rollu Od hudby do putyk a bordelů až na trůn Krále rock 'n' rollu a statusu nezpochybnitelné ikony. To byla cesta Elvise Presleyho. Podstatným zlomem na cestě mladíka z amerického Tupela až na absolutní vrchol bylo první dlouhohrající album... čtěte zde
Vydáno: 10.04.2021 09:00 v sekci Publicistika
0
Sheppard - Kaleidoscope Eyes 8/10
Minirecenze: Sheppard na "Kaleidoscope Eyes" sázejí jeden hit za druhým Australská indiepopová kapela Sheppard se sice do uší posluchačů na celém světě zapsala před několika lety hlavně svým singlem "Geronimo", na svém rodném kontinentě ale stále platí za velké hvězdy. A její třetí řadovka... čtěte zde
Vydáno: 09.04.2021 09:45 v sekci Recenze | Minirecenze
4
Pohled do českých hitparád - 13. týden 2021
České žebříčky mají nové vítěze: JC Stewart si podmanil rádia, Koky nahrál nejžádanější album Sedmnácté vítězství v rádiové hitparádě zatím skupina Mirai nepřidala. Na její hit "I přes to všechno" totiž trochu překvapivě vyzrál JC Stewart s "I Need You To Hate Me". Albům po týdenní pauze už zase dominují domácí... čtěte zde
Vydáno: 08.04.2021 18:00 v sekci Novinky | České hitparády
1
Štěpán Urban - Les Fleurs 8/10
Recenze: Jako rozkvétající jarní louka. Štěpán Urban nabízí na EP "Les Fleurs" intimní a vkusné písničky Ve známost vešel stříbrným umístěním v SuperStar 2015, dnes je ale tento údaj spíše novinářskou zkratkou než něčím, co by tvorbu Štěpána Urbana definovalo. Šest songů na jeho debutovém EP "Les Fleurs" dokazuje, že mladý... čtěte zde
Vydáno: 08.04.2021 08:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 13/2021 - od Demi Lovato přes Bryce Dessnera po The Snuts (06.04.2021 08:00)
- Nové desky 12/2021 - od Evanescence přes Joea Strummera po Carrie Underwood (30.03.2021 12:15)
- Nové desky 11/2021 - od Lany Del Rey přes Justina Biebera po Stinga (23.03.2021 08:00)
- Nové desky 10/2021 - od Seleny Gomez přes Nicka Jonase po Roba Zombieho (16.03.2021 08:00)
- Nové desky 9/2021 - od Kings Of Leon přes Zaru Larsson po A Day To Remember (10.03.2021 08:25)
- Nové desky 8/2021 - od Nicka Cavea s Warrenem Ellisem přes Alice Coopera po Robina Schulze (02.03.2021 15:15)
- Nové desky 7/2021 - od Mogwai přes Tindersticks po Marka Ztraceného (23.02.2021 12:00)
- Nové desky 6/2021 - od Sii přes Florida Georgia Line po Pentatonix (17.02.2021 14:00)
- Nové desky 5/2021 - od Foo Fighters přes Ondřeje Hejmu po Korpiklaani (08.02.2021 15:30)
- Nové desky 4/2021 - od Weezer přes Accept po Stevena Wilsona (02.02.2021 15:30)

ALBUM TÝDNE 14/2021

Clark
Playground In A Lake

Christopher Stephen Clark na své nové řadovce "Playground In A Lake" odkrývá svou vizi postapokalyptického věku, v němž přežije jen jeden mladý a osamocený jedinec, který hledá cestu z ulity dětství do dospělosti. Impresivní hudební složka spojuje svět akustiky a elektroniky, což má ostatně Clark léta v malíku.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Bruno Mars Nirvana Viktor Sheen Pink Floyd Selena Gomez Kings Of Leon Lady Gaga Taylor Swift Britney Spears Coldplay Madonna Beyoncé Kryštof AC/DC Lana Del Rey Eminem Demi Lovato Karel Gott Ewa Farna Květy
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu