Pohled do hitparád IFPI - 23. týden

Landa převzal v Česku otěže

Vydáno: 10.06.2009 20:13 v sekci České hitparády - Petr Balada | foto: daniellanda.cz

I za dvacátý třetí týden má nejhranější skladbu v rádiích Alesha Dixon. O její porážku se nově snaží také Michal Hrůza a Beyoncé. Velké změny postihly žebříček nejprodávanějších desek. Všechny suverénně převálcoval Daniel Landa, když Green Day spadli z jedničky až na čtyřku.

Alesha Dixon - The Boy Does Nothing
© facebook interpreta
RÁDIA - Pohled na pořadí za dvacátý třetí týden je stejně vzrušivý, jako sledování výkonu naší reprezentace. Předcházející oživení budiž zapomenuto, nastal čas stagnace. Ale ne všechna jména se jen tak povalují na svých místech. Michal Hrůza ve skromnosti sobě vlastní popošel o jeden flek a vysloužil si tím bronz. Beyoncé je přeci jenom o něco pružnější, i když uspávačka slonů "Halo" nemá zrovna dynamiku trhače parket, podařilo se jí přeskočit třináctku soupeřů s dopadem na čtyřku. Ještě ohebnější umí být Lady GaGa. Aby se dostala na místo páté, udolala hned dvacítku interpretů. Bohužel, jak je v našich rozhlasových éterech zvykem, nebylo to s novinkovým singlem, ale s ojetinou "Poker Face". Mimochodem za tímto šlágrem stojí nové producentské eso říkající si RedOne, které má na svědomí úspěch posledního alba New Kids On The Block. A hádejte, s kým tam mají hoši duet? No ano, je to Lady GaGa.

Nováčkovskou pozici si nenápadně upevňuje David Deyl. S každým týdnem zhušťující se rotace mu tentokrát vynesla čtrnáctku. Hned za zadkem má Black Eyed Peas, kterým se nedaří vrátit zpátky do první desítky. Začátek té třetí je čistě dámskou záležitostí. Děvčata Lady Sovereign se "So Human", Tereza Kerndlová "Holka jako já" a Katarína Knechtová "V tichu" se od jedenadvacátého místa seřadila pěkně za sebou a připsala si tím svá nejlepší umístění.

Nejspíše díky objíždění místních diskoték má Shaun Baker za sebou vydařený týden. Se skladbou "Give!" postoupil o třicet sedm příček na dvacet sedmičku, čímž se mu určitě splnil dávný sen o úspěchu alespoň v jedné cizokrajné zemi. O stejný počet míst se s rozkrokem mezi kotníky prodral vpřed také Eminem. Ten má ale úplně jiný sen. Být ještě tvrdší rapper, než byl George Bush. A když už jsem rozverného exprezidenta zmínil, příznivý ohlas zaznamenal track "Spaceman" od The Killers. Zvládl přemluvit devatenáct kolegů, aby ho pustili před sebe na šedesát jedničku.

Novinky jsou dvě. Ze čtyřicet devítky startuje německá partička Reamonn s třetím singlem "Milion Miles" z eponymního alba, které vyšlo minulý rok v listopadu a je už páté studiové v pořadí. Stejně je na tom také Ronan Keating. Tedy jenom do počtu alb. Singl "Time After Time" začíná svou pouť rádiovou hitparádou na osmdesát sedmičce. Pochází z desky "Songs For My Mother" producentsky zaštítěné Stephenem Lipsonem, který stejnou práci odvedl i pro první tři sólová alba Annie Lennox.

Top 10 - rádia:
  1. Alesha Dixon - The Boy Does Nothing
  2. Pink - Sober
  3. Michal Hrůza - Napořád
  4. Beyoncé - Haló
  5. Lady GaGa - Poker Face
  6. Veronicas - Untouched
  7. September - Can't Get Over
  8. Xindl X - Anděl
  9. Flo Rida - Sugar
  10. Pussycat Dolls - I Hate This Part

Daniel Landa - Nigredo
© facebook interpreta
PRODEJNOST - Jestliže sto nejhranějších skladeb přežilo uplynulých sedm dní v bezvětří, prodejnami se prohnal tajfun, který už odmítl vát pouze do věží. Důvodem byly dva nevyhnutelné osudové okamžiky s urnou ve znaku: smrt a volby. Část voličů malých stran si nejspíše spletla tu volební s prodejními regály a zajistila tak vítězství Danielu Landovi. Ten naštěstí nekandidoval, ale pouze vydal desku jako vždy odsouzenou k prodejnímu úspěchu. Jeho "Nigredo" převálcovalo všechny dosavadní lídry. Waldemar Matuška bohužel zemřel, ale více bodů přinesla tato událost Karlu Gottovi. Jeho výběr skončil druhý, "Slavík z Madridu" třetí. Až na čtvrté místo se tak propadla dosavadní jednička Green Day.

Nevím, jestli bulvár nenabídl nějaké její pikantní záběry, ale každopádně se s deskou "Retro" vrátila do pořadí Tereza Kerndlová. A návrat to není ledajaký. Za dvacátý třetí týden je to hned sedmé místo. Kdo naopak první desítku opustil, jsou U2. Nejedná se však o žádný závratný propad, deska "No Line On The Horizon" má jedenáctku. O devět míst klesl Michal Horáček, o jedenáct Leonard Cohen a o patnáct minulý týden osmý Eros Ramazzotti. Oproti tomu nepatrně lepší výkon hlásí například Hana Hegerová nebo Kryštof.

Vedle Landy zabodovaly u kupujících také další dvě novinky. Na dvaadvacítce obligátní zástupce výběrové ždímačky, která tentokrát nese jméno "Best Of Dance 2009/2". Rovnou čtyřicítku pak pro sebe ulovili Robert Křesťan a Druhá tráva.

Top 10 - prodejnost:
  1. Daniel Landa - Nigredo
  2. Karel Gott - 70 hitů - Když jsem já byl tenkrát kluk
  3. Waldemar Matuška - Slavík z Madridu
  4. Green Day - 21st Century Breakdown
  5. Depeche Mode - Sounds Of The Universe
  6. Eminem - Relapse
  7. Tereza Kerndlová - Retro
  8. Lucie Vondráčková - Fénix
  9. Iron Maiden - Flight 666 DVD
  10. Lady GaGa - The Fame

A závěr věnuji Danielu Landovi, který kdysi v jednom rozhovoru řekl, že rád provozuje thaibox, neboť je fajn si s kamarádama rozbít hubu. Zkoušel jsem o tom přesvědčit i ty své, ale z jejich reakce mi přišlo, že jsem nebyl úplně pochopen. Až když mně splaskly otoky, pochopil jsem, jak dobré kamarády vlastně mám. Díky, Dane!

Tak zase za týden, vlastenci!

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 23. týden najdete na stránkách IFPI zde.

  • Aha (j-dawe, 11.06.2009 19:40) Reagovat

    Halo uspavacka slonu? Jedna z nejnadhernejsich balad posledni doby

  • :D:D (Sam, 25.06.2009 16:20) Reagovat

    Nee :D:D prej HALÓ _:D:D:D:D....
    btw :HALO = svatozář :D
    prej Haló :D:D no já se asi p....

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Šimon Opp - Netvrdíme, že jsme v kapele alfa samci, ale stydět se za svoji nahotu nemusíme
Rozhovory: Šimon Opp - Netvrdíme, že jsme v kapele alfa samci, ale stydět se za svoji nahotu nemusíme Zpěvák Šimon Opp vydal své první česky zpívané EP s názvem "Strippers". Vzdává jím poctu své stejnojmenné rockové kapele, se kterou dlouhodobě spolupracuje a sdílí s ní svou hudební vizi. O tom, jak novinka vznikala, co ho pojí s... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Metric - Romanticize the Dive 8/10
Recenze: "Romanticize the Dive" ukazuje Metric v nejintimnější podobě Metric nedávno vydali svou již desátkou studiovku "Romanticize the Dive". Jedná se o ambiciózní, vrstevnaté a emocemi přetékající album, které balancuje mezi nostalgií, existenciální únavou a znovunalezenou radostí z tvorby. Stačí... čtěte zde
Vydáno: 18.05.2026 17:45 v sekci Recenze
Flo Rida - V Praze jsem kdysi byl. Ale nic si z toho nepamatuju
Rozhovory: Flo Rida - V Praze jsem kdysi byl. Ale nic si z toho nepamatuju Rozhovory s americkými hvězdami pro česká média už nejsou tak dostupné jako dříve. Po možnosti mluvit s Flo Ridou před jeho koncertem v O2 areně 19. května jsme proto skočili rádi. A to i přesto, že se plány opakovaně změnily,... čtěte zde
Vydáno: 18.05.2026 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
něco něco - majonéza 10/10
Recenze: něco něco namíchali poctivou domácí "majonézu" s pořádným řízem i kaloriemi Kapela něco něco už dávno nepatří mezi nováčky. Na čtvrté desce "majonéza" ale (nově) trojice citelně přitvrdila, přidala na přímočarosti a během jediného roku dala dohromady ucelenou výpověď vyprávěnou ženskýma očima -... čtěte zde
Vydáno: 18.05.2026 00:00 v sekci Recenze
Renne Dang, Forum Karlín, Praha, 16.5.2026
Naživo: Renne Dang pokřtil "Trauma Party" ve velkém. Vyprodané Forum Karlín mu padlo k nohám Co se ještě před rokem mohlo zdát jako bláznivý nápad, se stalo skutečností. Renne Dang si na kariérní cestě odškrtl další zásadní milník - vyprodané Forum Karlín. Pokřtil nové album, oprášil hity, které ho definovaly, pozval... čtěte zde
Vydáno: 17.05.2026 20:12 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Lady Gaga hraje v troskách popového impéria. Hit "Die With A Smile" rozebrala na kusy (16.05.2026 09:00)
- Přízrak ve své vlastní gotické opeře. Lady Gaga uvádí "Mayhem Requiem" (13.05.2026 10:22)
- Video: Lady Gaga nahrála svůj nejslabší singl. Videoklip k filmové písni "RUNWAY" je lepší sledovat bez zvuku (29.04.2026 11:19)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (20-11) (23.01.2026 13:00)
- Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" (25.12.2025 17:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Audio: Tereza Kerndlová jde jako "Anima sola - Žena v plamenech" vstříc mladším posluchačům. Vkus ale neztratila (04.10.2025 15:30)
- Tereza Kerndlová oslaví 25 let na scéně ve Foru Karlín, s Černochovou připomenou i Black Milk (02.10.2025 11:55)
- Recenze: Babymetal bourají konvence: nová deska "Metal Forth" přináší chaos, odvahu i triumf (31.08.2025 08:00)
- Video: Tereza Kerndlová přináší v klipu k "Věř mně" příjemné letní vibrace (28.07.2025 08:05)

ALBUM TÝDNE 20/2026

něco něco
majonéza

Kapela něco něco už dávno nepatří mezi nováčky. Na čtvrté desce "majonéza" ale (nově) trojice citelně přitvrdila, přidala na přímočarosti a během jediného roku dala dohromady ucelenou výpověď vyprávěnou ženskýma očima - osolenou kytarami, punkovou energií i zdravou drzostí.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 20.05.
Chris Grey (CAN) (Rock Café, Praha)
Čt 21.05.
Paledusk (JP) (Cargo Gallery, Praha)
Čt 28.05.
Acidéz (MEX), The Neunikneš (Barrák Music Club, Ostrava)
Ne 31.05.
Conan Grey (US) (O2 arena, Praha)
St 03.06.
Sabaton (SWE) (Přírodní amfiteátr Lochotín, Plzeň)
St 03.06.
Escuela Grind (US) / Carnal Diafragma (CZ) / Critical Madness (CZ) / Kožis (CZ) (Barrák Music Club, Ostrava)
Út 09.06.
Garbage (UK) (Velký sál Lucerny, Praha)
St 10.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Už jsme doma (CZ) / Čtvrt na smrt (Barrák Music Club, Ostrava)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Prince The Prodigy Vladimír Mišík Ewa Farna Madonna Beyoncé Lady Gaga Coldplay The Cure
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe