Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 15. týden

Nové desky pro 15. týden

Vydáno: 12.04.2009 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

O Velikonočních svátcích si vybraly volno i nahrávací společnosti a na příští týden přichystaly méně novinek, než jsme byli v minulých týdnech zvyklí. Čest jim zachraňují především Češi UDG s Tam-Tam Orchestra a dále metalové a rockové kapely jako Ministry, francouzští Hacride či jižani Flashback Of Anger.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 13. dubna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

UDG - Autoportrét (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / pop

UDG - Autoportrét
Šestičlenná formace z Ústí nad Labem alias UDG se právě chystá společně s další kapelou Wohnout objet Českou republiku, na kterém představí svůj třetí počin "Autoportrét". Ten navazuje na debut "Ztraceni v inspiracích" a na druhotinu "Buď a nebe". Skupina, jež se proslavila především vítězstvím v Coca-Cola Popstar, na něm spolupracovala s Borisem Carloffem a do nahrávání se posléze zapojil a David Koller. Vedle něj se na albu jako host objeví ještě zpěvačka Jana Lota, DJ Atwork z kapely 100°C a klávesista Petr Tichý. Dvě ochutnávky z nové desky, která bude k dostání i na flashdisku, nabídly UDG prostřednictvím portálu t-music.cz.


Allhelluja - Breath Your Soul (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: heavy rock

Allhelluja - Breath Your Soul
Nadějná rocková formace Allhelluja vznikla v roce 2003 a od té doby vydala dvě řadové desky. Pětice muzikantů nyní vypouští do obchodů nové řadové album pojmenované "Breath Your Soul". Podle členů kapely se na nástupci tři roky starého díla "Pain Is The Game" posunuli dopředu a posluchači se mouhou těšit na třaskavý mix zvuku známých kapel jako Entombed, Carcass, Black Sabbath, Mastodon a Slipknot. Deska obsahuje deset skladeb a cover verze několika písní, pro příklad jmenujme "21st Century Schizoid Man" od King Crimson a "Into The Void" z dílny Black Sabbath. Jednu z nových písní "Face To Face With The Devil" najdete k náslechu na MySpace.com profilu kapely.


Tam-Tam Orchestra - Sambista (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: samba / latin

Tam-Tam Orchestra - Sambista
Miloš Vacík se svou Tam-Tam Orchestrou na následovníka třetího alba "Rytmikon" příliš nespěchal - od zmíněného titulu už uběhly čtyři roky. Nyní se konečně příznivci samby a latinsko-amerických rytmů dočkají a do rukou se jim dostane "Sambista", kde jakožto interpret nefiguruje pouze Tam-Tam Orchestra, ale i jeho odnož, pouze z bubeníku sestavený orchestr Tam-Tam Batacuda. Album produkoval Michal Dvořák a jeho křest proběhne 17. dubna v Paláci Akropolis za asistence kamer, výsledkem čehož bude první DVD skupiny.


Jadakiss - The Last Kiss (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop / rap

Jadakiss - The Last Kiss
Dlouho napínal své příznivce i americký rapper Jadakiss, když vydání novinky "The Last Kiss" několikrát odložil. S třetí řadovkou si dával opravdu na čas - její příprava začala už před třemi lety a za tu dobu sesbíral spoustu hostů - několik poměrně čekatelných jako Lil' Wayne, Nas, Faith Evans, Ne-Yo, Young Yeezy, či Pharell z The Neptunes, ale i třeba dva míň očekávatelné, ovšem o to exkluzivnější Mary J. Blige a Luthera Vandrose. To je ovšem jen hrubý výběr těch, kteří se na desce podíleli, další sáhodlouhý seznam by zabral i výčet producentů. Výsledek tříletého Jadakissova snažení můžete z části zhodnotit na jeho MySpace.com.


Flashback Of Anger - Splinters Of Life (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: power metal

Flashback Of Anger - Splinters Of Life
Státy na jihu Evropy chrlí poslední dobou jednu nápaditější kapelu za druhou. Vedle plejády v čele s řeckými Firewind a španělskými Dark Moor se nyní řítí na scénu nové album od italské formace Flashback Of Anger. Pro milovníky melodického metalu bude jejich debutová novinka "Splinters Of Life" pastvou pro uši. Šestice muzikantů připravila jedenáct skladeb, které režíroval Dirk Schlächter. Jak nahrávání probíhalo a jestli bylo úspěšné, můžete sami ohodnotit na MySpace.com kapely, kde najdete k náslechu tři songy.


Pussycat Dolls - Doll Domination 2.0 (Universal Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / r'n'b / dance-pop

Pussycat Dolls - Doll Domination 2.0
Podobně jako softwarové firmy i hudební interpreti občas vydávají upgrady svých produktů. Holky z Pussycat Dolls to navíc pojaly s plnou zodpovědností, neschovávají jej za závorky typu "repackage" či "cosi edition", ale na rovinu ho nazvaly "Doll Domination 2.0". A co tedy tato verze přináší jiného a nového? Předně je to uptempo remix skladby "Hush, Hush" tak, jak ho Dolls předvedly na koncertě, dále nový singl "Jai Ho (You Are My Destiny)" z filmového trháku "Milionář z chatrče", který uslyšíte na jejich MySpace.com, a nakonec nové skladby "Top Of The World" a "Painted Windows".


Hacride - Lazarus (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: groove metal

Hacride - Lazarus
Francouzská metalová kapela začínala na své první desce "Cyanide Echoes" u technického deathmetalu, ale nyní zabředla i do vod alternativnější odnože s avantgardními prvky. Jejich čerstvě ukované dílo "Lazarus" je toho důkazem. V pořadí čtvrtá studiovka přinese sedm skladeb a jednu z nich, pojmenovanou "My Enemy", najdete společně s trailerem na jejich MySpace.com. Na desce se sice nachází pouze sedm skladeb, avšak z nich jedna dosahuje stopáže cca patnácti minut. Na posluchače tedy ve výsledku čeká zhruba hodinový materiál.


Xavier Baumaxa - Desperanto (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folkový crossover

Xavier Baumaxa - Desperanto
Jako již tradičně v dubnu lichý rok, tedy i letos vyšlo nové CD Xaviera Baumaxy s názvem "Desperanto". Deska se nahrávala ve studiu Ondřeje Ježka, našeho vynikajícího hráče na sitár. Opět si na ní zafoukaly dechy šedogroove, objeví se piano, přijelo i pár muzikantů z Moravy a hlavně poprvé lidé uslyší nové společné studiové nahrávky s uskupením Hnědé smyčce. Společně s nimi album Xavier Baumaxa pokřtil na apríla, tedy 1.dubna v Lucerna Music Baru. "Desperanto", z něhož několik ukázek uslyšíte jak na Baumaxově MySpace.com, tak i na jeho profilu na bandzone.cz, je opět plné folku obohaceného nejrůznějšími žánry rockem začínaje a funky konče.


Mely - Portrait Of A Porcelain Doll (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: gothic metal

Mely - Portrait Of A Porcelain Doll
Rakouská formace Mely posílá na pulty obchodů čtvrté řadové album. "Portrait Of A Porcelain Doll" obsahuje devět skladeb, jež mohou svou atmosférou posluchačům připomínat díla kapel jako My Dying Bride nebo Tiamat. Pětice muzikantů svěřila produkci do rukou Maria Locherta a Andrease Matalna a jestli udělali dobře, můžete sami otestovat na své MySpace.com. Tam melancholičtí metalisté umístili k poslechu dvě z nových písní. Pokud chcete slyšet ukázky z dalších skladeb, je vám k dispozici internetový obchod Amazon.de a jestli ani to vám nebude stačit, navštivte jejich oficiální kanál YouTube.com, kde najdete několik dokumentů pořízených během natáčení.


Crashpoint - Millions Of Figurines (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hard core

Crashpoint - Millions Of Figurines
Tuzemské kapele Crashpoint se podařilo splnit svůj osm let starý sen. Po debutu vydaném na vlastní náklady připravili muzikanti před třemi lety druhé album "Acid Vitamin" a nyní vydávají své třetí album "Millions Of Figurines". Novince nechybí nic z razance ani tvrdosti předchozích desek. O to víc ale klade důraz na dynamiku a celistvý dojem. Textově se však zaobírá tématy jako mediální manipulace nebo sociální selekce. Některé z nových písní si můžete poslechnout na Bandzone.cz stránkách kapely. Na stejné adrese naleznete i videoklip ke skladbě "Millions Of Figurines".


Galactic Industry - Key To Space Love (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: world music

Galactic Industry - Key To Space Love
Od vydání poslední desky "Remake" tuzemské alternativní formace Galactic Industry uplynuly dva roky. Na pulty obchodů míří nové a v pořadí třetí CD "Key To Space Love", které přináší deset nových skladeb. Všechny písně prodchnuté rockem a elektronikou najdete na profilu Bandzone.cz. Přípravy desky začaly v listopadu minulého roku a pro nahrávání a mix si pětice muzikantů vybrala studio Citron. Úpravy proběhly ve studiu GM Jablunkov a finální mastering, který si členové formace nechali na únor letošního roku, se konal ve studiu Biotech Praha.


Ministry - Adios Putas Madres - Live (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: industriální metal

Ministry - Adios Putas Madres
Rozloučit se stylově a udělat při tom trochu randálu si američtí metalisté nemohli odpustit. Jako poslední zámávání fanouškům posílají na pulty obchodů živák "Adios Putas Madres". Materiál použitý na CD muzikanti pořídili na různých koncertech svého posledního turné "C U LaTouR". Kromě CD o třinácti skladbách si fanoušci mohou zakoupit i DVD edici, která má ale vyjít až koncem května. Přinese dva disky včetně dalších skladeb, bonusů a také dokumentu nazvaném "Fuchi Requiem". Ukázky několika skladeb a klip z DVD najdete na MySpace.com Ministry.


Spice & The RJ Band - Shave Your Fear (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock

Spice & The Rj Band - Shave Your Fear
Bývalý zpěvák švédské stoner rockové formace Spiritual Beggars Christian "Spice" Sjöstrand dal před časem dohromady svou vlastní skupinu Spice & The RJ Band. Společně s dalšími dvěma muzikanty připravili novou studiovku "Shave Your Fear", laděnou do blues a hard rocku s nádechem sedmdesátých let. Pozorným posluchačům jistě neuniknou ani odkazy na psychedelii a soul. Jak tato směsice chutná, můžete koštovat na MySpace.com uskupení, kam muzikanti umístili čtyři nové songy.


Dále vychází:

Bee Gees - Odessa (Warner Music)
Handel - Messiah (EMI)
Jason Mraz & Colbie Caillat - Lucky (singl) (Warner Music)
Jeff Healey - Legacy: Volume One (Warner Music)
Jeff Healey - Legacy: Volume One (CD+DVD) (Warner Music)
Martha Argerich - The Berlin Recital (EMI)
Naďa Urbánková - Pop Galerie (Supraphon)
Oceano - Depths (Mystic Production)
Ota Petřina - Super-Robot / Komplet (Supraphon)
Pavel Fajt/Hosté - Souhvězdí Santini (EMI)
Různí - Club Files 6 (EMI)
Sinead O'Connor - I Do Not Want What I Haven't Got (Limited Edition) (EMI)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Billie Eilish, O2 arena, Praha, 20.8.2019
Naživo: Vřískot v O2 areně: Minimalistická Billie Eilish zhypnotizovala davy teenagerů Svět nejopěvovanější teenagerky současnosti Billie Eilish je temný a úzkostný. A podobný byl i její pražský koncert, který se odehrál ve vyprodané O2 areně, i když se původně měl konat ve Foru Karlín. Fanoušci ale lístky... čtěte zde
Vydáno: 21.08.2019 09:56 v sekci Naživo
15
Pohled do českých hitparád - 32. týden 2019
Ed Sheeran a Justin Bieber s "I Don't Care" opanují český éter, Viktor Sheen se vrací na jedničku v albech Ed Sheeran sice prvenství v albové hitparádě po třech týdnech přepustil Viktorovi Sheenovi, urval ale zlato v singlovém žebříčku. Nejhranější písní v českém éteru se stal jeho duet s Justinem Bieberem "I Don't Care". Na novinky... čtěte zde
Vydáno: 20.08.2019 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
1
Nové desky 33-34/2019 - od Slipknot přes The Regrettes po Lionela Richieho
Nové desky 33-34/2019 - od Slipknot přes The Regrettes po Lionela Richieho Před tím, než se opět otevřou stavidla přívalu hudebních novinek velkých hvězd, se nám s novými alby představí Slipknot, stále populárnější The Regrettes, irský objev The Murder Capital, dívčí industriální duo Bones UK či... čtěte zde
Vydáno: 20.08.2019 17:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Jen - Z angličtiny jsem se vrátil k češtině a moc mě to baví
Rozhovory: Jen - Z angličtiny jsem se vrátil k češtině a moc mě to baví "Konečně jsem našel svoji cestu, vím přesně, co chci dělat a co pro to musím obětovat," shrnuje posledních několik let zpěvák Jen. Kapelu Bek Ofis vyměnil za sólovou tvorbu, angličtinu za češtinu. Proč by si ho lidi měli... čtěte zde
Vydáno: 20.08.2019 08:01 v sekci Publicistika | Rozhovory
2
Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18.8.2019
Naživo: Nedotknutelné riffy Metallicy působily v Letňanech poněkud včerejším dojmem Americká skupina Metallica, globální kolos a jedna z nejsilnějších hudebních značek na světě, se v neděli večer vrátila do Prahy. Potvrdila status heavymetalové jedničky a nestárnoucí žánrové klasiky. A pokud vás to zajímá, tak... čtěte zde
Vydáno: 19.08.2019 12:05 v sekci Naživo
62
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 33-34/2019 - od Slipknot přes The Regrettes po Lionela Richieho (20.08.2019 17:00)
- Nové desky 32/2019 - od Volbeat přes Sugar Ray po Skillet (07.08.2019 18:30)
- Nové desky 31/2019 - od Kaiser Chiefs přes Lordi po Of Monsters And Men (30.07.2019 07:01)
- Nové desky 30/2019 - od Sabaton přes Sabrinu Carpenter po Sum 41 (22.07.2019 22:53)
- Nové desky 29/2019 - od Eda Sheerana přes Banks po Paula McCartneyho (15.07.2019 11:00)
- Nové desky 28/2019 - od Lighthouse Family přes Firespawn po Inona Zura (11.07.2019 21:25)
- Naživo: Ministry si v Praze střihli koncert dvou poločasů (11.07.2019 17:24)
- Nové desky 27/2019 - od The Black Keys přes Kylie Minogue po Generation Axe (05.07.2019 07:05)
- Nové desky 26/2019 - od Marka Ronsona přes Collective Soul po The Hollywood Vampires (26.06.2019 21:26)
- Nové desky 25/2019 - od Bruce Springsteena přes Madonnu po Bastille (19.06.2019 23:32)

ALBUM TÝDNE 33/2019

Charlie Cunningham
Permanent Way

V soukromí je tento týpek spíše tichý a plachý, na koncertech však v plné míře předvádí své emoce z příběhů, které ve svých skladbách vypráví. Jeho druhé album "Permanent Way" je nečekaně velký grower, který má ten dar vás zcela pohltit. S každým poslechem Cunninghamovi čím dál více věříte vše, co do něj vložil.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 22.08.
Paul Kalkbrenner (DE) (Žluté lázně, Praha)
So 24.08.
JMSN (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 27.08.
Hozier (IRL) (Forum Karlín, Praha)
Út 03.09.
Helmet (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 04.09.
Ariana Grande (USA) (O2 Arena, Praha)
Čt 05.09.
Zebrahead (USA) (MeetFactory, Praha)
Čt 05.09.
Courtney Barnett (AUS) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 09.09.
Cassia (UK) (Cross Club, Praha)
Út 10.09.
Sean Koch (RSA) (Café V lese, Praha)
Út 17.09.
Michael Bublé (CAN) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Kryštof The Cure Rihanna Coldplay Sia Adele Madonna Ewa Farna Beyoncé AC/DC Ed Sheeran Ghost Rammstein Britney Spears Linkin Park Avicii Kylie Minogue Metallica Taylor Swift
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver