Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 34. - 35. týden

Nové desky pro 34. - 35. týden

Vydáno: 17.08.2008 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Hudební novinky se velmi pozvolna probouzejí z mírné letargie. Stále ještě dominují metalové desky, tento týden například od Destruction či Dream Evil, ale dávají o sobě vědět i jiné žánry - třeba rapper The Game, britpopoví navrátilci The Verve či francouzský písničkář Christophe Maé.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 18., respektive 25. srpna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

The Verve - Forth (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: brit pop

The Verve - Forth
Velmi dlouho se čekalo, jestli se angličtí The Verve ještě někdy vrátí. K tomu došlo loni, kdy tahle legendární sestava okolo Richarda Ashcrofta vyjela na světové turné a záhy začala mluvit i o nové desce. Ta se dostává na pulty obchodů nyní, jedenáct let po posledním albu "Urban Hymns". Dostala název "Forth" a původně měla čítat dvanáct skladeb, ale po závěrečném mixu se skupina rozhodla dvě vyřadit. Podle prvních ohlasů to vypadá, že The Verve se příliš neodchýlili od stylu, který u nich známe z předchozích let. "Forth" vyjde i ve speciální edici s DVD, kde si budou moci fanoušci vychutnat pět skladeb v živé podobě a také dokument s názvem "Space And Time". Na MySpace.com The Verve je ke slyšení první singl "Love Is Noise".


Destruction - D.E.V.O.L.U.T.I.O.N. (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: thrash metal

Destruction - D.E.V.O.L.U.T.I.O.N.
Německá thrashmetalová formace Destruction nachystala pro své fanoušky nové album, jež je součástí oslav jubilejního pětadvacátého výročí skupiny. Na novince si zahostovalo plno známých osobností metalové scény, pro příklad jmenujme kytaristy Garyho Holta z Exodus, Jeffa Waterse z kanadské thrashmetalové formace Annihilator a Vinnieho Moorea z britské hardrockové skupiny UFO. Fanoušci budou moct po albu "D.E.V.O.L.U.T.I.O.N.", které ve finále čítá deset skladeb, sáhnout v několika formátech. Vedle klasického CD je připravena edice na dvou LP deskách a verze v digipacku. Jednu z nových písní "Vicious Circle / The Seven Deadly Sins" si můžete poslechnout na stránkách MySpace.com.


The Game - L.A.X. (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop / rap

The Game - L.A.X.
Americký rapper The Game, kterého jsme mohli loni vidět v Česku na festivalu Hip Hop Jam, vydává po kritiky ceněném albu "Doctor's Advocate" novou desku "L.A.X". Název je zkratkou Los Angeles Times a toto album mělo být dle vlastních slov rappera jeho posledním, i když již nedávno prohlásil, že by zanedlouho mohlo přijít pokračování. A bylo by to i logické. Na "L.A.X." měl nahráno přes 220 skladeb, ze kterých vybral šestnáct. Na těch se vystřídala celá řada producentů a hostů. Společně s The Game si zazpíval respektive zarapoval Ludacris, Ne-Yo, Lil Wayne či Keyshia Cole a s produkcí mu pomohli Cool & Dre, J.R. Rotem, Timbaland, Kanye West a řada dalších. Několik skladeb z "L.A.X." hraje na jeho MySpace.com.


Dream Evil - Gold Medal In Metal (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: heavy metal

Dream Evil - Gold Medal In Metal
Nebýt producenta Fredrika Nordströma, známého ze spolupráce s Dimmu Borgir a Hammerfall, švédská heavymetalová pětice Dream Evil by nikdy nevydala jediné album. Byl to totiž právě Fredrik, který muzikanty objevil, dal je dohromady a stojí za produkcí všech řadových desek skupiny. Dream Evil ale nyní vydávají svůj vůbec první živý set, který bude kromě CD obsahovat ještě DVD se záznamem vystoupení členů formace v Gothenburgu. Zde odehráli koncert 25. listopadu roku 2006, teprve pár měsíců po vydání čtvrté plnohodnotné studiovky "United". Kromě toho je pro posluchače nachystaná řada bonusů včetně doposud nevydaného materiálu a písní, které byly dříve k dostání pouze na japonských edicích. Sladkou tečkou na závěr jsou tři nové písně nahrané v loňském roce. Jedna ze skladeb "Dominator" je k náslechu na stránkách MySpace.com.


Christophe Maé - Mon Paradis (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / folk

Christophe Maé - Mon Paradis
Jméno písničkáře Christophe Maého a název jeho debutu dává tušit, že nás hudba tentokrát zavane do země galského kohouta. Tato deska vyšla ve Francii již před více jak rokem a měla zde velký úspěch. Dosáhla diamantového ocenění a nebýt Miky, stala by se nejprodávanější francouzskou nahrávkou minulého roku. Čím vlastně Christophe Maé tak zaujal Francouze? Melodickým soft rockem inspirovaný hudbou Bena Harpera, Tracy Chapman, Jacka Johnsona a Boba Marleyho. Na jeho webu v sekci Audio naleznete celou desku k náslechu v krátkých ukázkách.


Into Eternity - The Incurable Tragedy (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní death metal

Into Eternity - The Incurable Tragedy
Kanadští metalisté Into Eternity nechali fanoušky na svou pátou řadovkou čekat dva roky. Desku "The Incurable Tragedy" naštěstí však dotáhli do zdárného konce, a i když se na ní nepodílel dlouholetý bubeník Jim Austin, muzikanti nechtějí své fanoušky o nic připravit. Prázdnou stoličku za bicí soupravou obsadil Steve Bolognese a skupina navíc přibrala kytaristu Justina Bendera. Připravená novinka je koncepčním albem a je zaměřená na osobní boje člověka trpícího nádorovým onemocněním. Inspiraci k tomuto konceptu našli členové kapely po traumatických zážitcích - smrti dvou nejlepších přátel a nemocí otce kytaristy Tima Rotha. Na MySpace.com si čtenáři mohou poslechnout jednu z nových písní desky "Diagnosis Terminal".


Deborah Bonham - Duchess (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: blues-rock / soul

Deborah Bonham - Duchess
Deborah Bonham je sestrou někdejšího bubeníka Led Zeppelin Johna Bonhama, který zemřel v roce 1980. Jeho sestra natočila první desku až o pět let později a na druhou se čekalo bezmála dvacet let. Novinka "Duchess" je tedy teprve její třetím albem, jež se opět podle čtyř ukázek na jejím MySpace.com nese v duchu klasického rocku, blues a soulu. V jedné písničce jí pomohl i Paul Rodgers z Bad Company, jehož známe i z působení na postu zpěváka Queen.


Jeff Loomis - Zero Order Phase (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: heavy metal

Jeff Loomis - Zero Order Phase
Americký kytarista Jeff Loomis, známý jako člen skupiny Nevermore, před třemi lety prohlásil, že by potřeboval pauzu a chtěl by nahrát sólové album. Na začátku tohoto roku obletěla svět zpráva o desítce nových skladeb a nyní se tato čerstvá novinka vyhřívá na pultech obchodů. Produkci "Zero Order Phase" dostal na starost Neil Kernon, který teď spolupracuje také s Cannibal Corpse či Nile. S Jeffem ale přeladil na čistší metalovou odnož a nahrál s ním deset skladeb, z nichž se jedna píseň "Jato Unit" dostala na internet na MySpace.com.


Vesselina Kasarova - Caro Amor (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: opera

Vesselina Kasarova - Caro Amor
Vedle opravdu tvrdé hudby bude tento týden zářit na opačném hudebním spektru Vesselina Kasarova s novinkou "Caro Amor". Tato původem bulharská mezzosopranistka začala zpívat v bulharské národní opeře ještě v době studia a nyní působí ve švýcarské Opernhouse. Na desku "Caro Amor" si tentokrát připravila patnáct árií ze čtyř oper Georga Friedricha Händela "Ottone re di Germania", "Arianna in Creta", "Terpsicore" a "Alcina". Dodejme jen, že její zpěv doprovodil orchestr Il Complesso Barocco Alana Curtise.


Stick To Your Guns - Comes From The Heart (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock

Stick To Your Guns - Comes From The Heart
Americký hardcoreový kvitnet Stick To Your Guns vydává druhé řadové album. Muzikanti jsou na scéně pět let a vše začalo v roce 2003, kdy se zpěvák Jesse Barnett rozhodl založit nový projekt, kterým by mohl dát najevo své hudební cítění. Od té doby kombinuje dohromady melodii, tvrdost a ryzost. Výsledek práce těchto muzikantů bývá připodobňováno ke tvorbě skupiny Hatebreed. Nástupce alba "For What It's Worth" z roku 2008 obsahuje deset nových skladeb a jednu z novinek pojmenovanou "Tonight's Entertainment" si můžete poslechnout na MySpace.com a společně s dalšími písněmi také naživo. 12. října se Stick To Your Guns totiž objeví v pražském klubu Abaton v rámci svého turné Hell On Earth.


Miro Žbirka - Sezónne lásky (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

Miro Žbirka - Sezónne lásky
Po debutu "Doktor sen" se na pulty obchodů dostává další z remasterovaných alb Miro Žbirky "Sezónne lásky". Stejně jako předchůdce i toto album s sebou přinese druhý disk s anglickou verzí této druhé desky, ze které vyšly takové obrovské hity, jako "Biely kvet" či třeba "Atlantida". Anglická verze je tentokrát od té slovenské mírně odlišná. Na anglické chybí písnička "Bažant na víne", ale naopak zase navíc obsahuje "Singing To My Little Lady", anglickou verzi písničky "Zažni". Album "Sezónne lásky" znamenalo ve Žbirkově kariéře definitivní zlom a přineslo mu ve své době ocenění Zlatý slavík, odkud po dlouhých letech sesadil Karla Gotta.


Basshunter - Now You're Gone - The Album (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: eurodance

Basshunter - Now You're Gone (The Album)
Švédského producenta a zpěváka Jonase Erika Altberga budete znát spíše pod pseudonymem Basshunter. Ten nyní vydává své třetí album "Now You're Gone - The Album" a ve světě, kde album vyšlo o pár týdnů dříve, s ním zaznamenal velký úspěch. Dobyl například vrchol britského žebříčku a v Irsku skončil těsně pod prvním místem. Tracklist desky čítá hned šestnáct skladeb, kde vedle novinek naleznete i skladby z předchozího "LOL <(^^,)>". Na MySpace.com Basshuntera zjistíte v několika skladbách, že se od minulých alb na novince příliš neodlišil.


V krátkosti - The Jacksons

Po výroční edici "Thrilleru" Michaela Jacksona se dostává podobné pozornosti i neméně kvalitním deskám "Triumph" a "Destiny" The Jacksons. Obě vycházejí v rozšířené verzi o raritní tři respektive dva mixy. Další alba The Jacksons budou následovat později.

Dále vychází:

Blessed By A Broken Heart - Pedal To The (EMI)
Descending - Enter Annhilation (Mystic Production)
Eisbrecher - Blut Und Tränen (Mystic Production)
Gang Of Hour - Hard (EMI)
Gang Of Hour - Songs Of The Free (EMI)
Huecco - Reina De Los Angelotes (singl) (Warner Music)
Různí - Bravo Hits 2008/2 (Universal)
Různí - Thrash 'Til Death (Mystic Production)
Shaun Baker - 1 (Universal)
Squealer - The Circle Shuts (Mystic Production)
The Jacksons - Destiny (Sony BMG)
The Jacksons - Triumph (Sony BMG)
The Ten Tenors - Nostalgica (Warner Music)
Tiamat - The Ark Of The Covenant 12Cd+Dv (EMI)


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • Verve jsou dobrý... (eagle-eye, 19.08.2008 10:25) Reagovat

    už jsem to slyšel a fakt pěkný, typický Verve s troškou psychedelie, písničky veskrze nejdou pod pět minut a instrumentální pasáže příjemné...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lankum - The Livelong Day 9/10
Recenze: Na albu "The Livelong Day" míchají Lankum irskou depresi s nadějí Dublinské kvarteto Lankum (dříve Lynched) má za sebou dvě ceněné nahrávky, na kterých zaujalo vlastní interpretací lidových písní irského obyvatelstva. Na třetí desce "The Livelong Day" ovšem skupina zapracovala na zvuku a nové... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2020 09:05 v sekci Recenze
0
Deset nejbizarnějších českých klipů roku 2019
Top 10: Deset nejbizarnějších českých klipů roku 2019 Leden je měsíc, který svádí k ohlédnutí se za uplynulým rokem. Různě se bilancuje, rekapituluje. Nejsme výjimkou. Rozhodli jsme se ale, že nebudeme vzpomínat jen na to povedené, ale i na to, co nějak vybočilo, či dokonce šokovalo.... čtěte zde
Vydáno: 17.01.2020 08:00 v sekci Publicistika | Top 10
11
Makrorecenze "Everyday Life" Coldplay
Makrorecenze: Makrorecenze "Everyday Life" Coldplay Vydání každé nové desky Coldplay je vždy velká událost a u aktuální nahrávky "Everyday Life" tomu nebylo jinak. Jedna věc je ovšem očekávání a jiná výsledek. Jak si experimentální nahrávka této kapely vedla pod drobnohledem... čtěte zde
Vydáno: 16.01.2020 10:00 v sekci Recenze | Makrorecenze
7
Pohled do českých hitparád - 2. týden 2020
Jonas Brothers napodobili loňský úspěch v rádiích, albovému žebříčku dominuje rap V minulém roce se Jonas Brothers v českém rádiovém žebříčku vydrápali až na vrchol s písní "Sucker", letos se jim hned zkraje roku zadařilo s "Only Human". Ke změně na prvním místě došlo také v pořadí alb. Karel Gott vyklidil... čtěte zde
Vydáno: 15.01.2020 17:05 v sekci Novinky | České hitparády
0
Nové desky 1/2020 - od Seleny Gomez přes Apocalypticu po Echosmith
Nové desky 1/2020 - od Seleny Gomez přes Apocalypticu po Echosmith První týden roku 2020 přinesl nová alba Seleny Gomez, Apocalyptiky, Rage nebo Circa Waves. Echosmith konečně nabídli druhou řadovku, sólovku vydává Mark Morton z Lamb Of God, představíme vám neortodoxní Poppy, debut Davida Keenana,... čtěte zde
Vydáno: 15.01.2020 08:01 v sekci Novinky | Nové desky
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 1/2020 - od Seleny Gomez přes Apocalypticu po Echosmith (15.01.2020 08:01)
- Nové desky 52-53/2019 - od Laleh přes Star Wars po Gucci Mane (30.12.2019 12:00)
- Nové desky 51/2019 - od Harryho Stylese přes Adama Mišíka po Stormzyho (16.12.2019 13:30)
- Nové desky 50/2019 - od Camily Cabello přes Liama Payna po The Chainsmokers (12.12.2019 20:30)
- Nové desky 49/2019 - od Marpa & TroubleGang přes Kacey Musgraves po The Flaming Lips (03.12.2019 21:00)
- Nové desky 48/2019 - od Coldplay přes Becka po Robbieho Williamse (27.11.2019 06:44)
- Nové desky 47/2019 - od Céline Dion přes Westlife po DJ Shadowa (19.11.2019 23:52)
- Nové desky 46/2019 - od Simply Red přes Stinga po Blind Guardian (13.11.2019 06:41)
- Nové desky 45/2019 - od Tomáše Kluse přes Hootie & The Blowfish po Mirandu Lambert (06.11.2019 20:11)
- Nové desky 44/2019 - od Ringo Starra přes Stereophonics po Mydy Rabycad (31.10.2019 00:05)

ALBUM TÝDNE 02/2020

Phil Shoenfelt
Cassandra Lied

Phil Shoenfelt se po docela dlouhé době hlásí s novým materiálem. A tentokrát desku také, v podstatě po čtvrtstoletí, pouští do světa sám za sebe. Sólové album "Cassandra Lied" nachází tohoto britského muzikanta, který našel domov v Praze, na určitém rozcestí jeho kariéry.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 19.01.
Anti-Flag (USA) (Roxy, Praha)
So 25.01.
Michael Malarkey (USA) (Roxy, Praha)
So 25.01.
Devendra Banhart (USA) (Palác Akropolis, Praha)
Ne 26.01.
The Murder Capital (IRL) (Underdogs', Praha)
Ne 26.01.
Beacon (USA) (Café V lese, Praha)
Út 28.01.
James Arthur (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 02.02.
Keane (UK) (Forum Karlín, Praha)
Po 03.02.
Melanie Martinez (USA) (Forum Karlín, Praha)
St 05.02.
teepee (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 10.02.
Lindemann (DE/SWE) (O2 Universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Mandrage Coldplay Ed Sheeran Misery Index Kryštof Lady Gaga Rihanna Adele Madonna The Cure Sia Kapitán Demo Beyoncé Ewa Farna Britney Spears AC/DC Metallica Panic! At The Disco Marek Ztracený Chinaski
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver