shop.musicserver.cz
Nové desky pro 21. týden

Nové desky pro 21. týden

Vydáno: 18.05.2008 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

V nových deskách mimo Foxboro Hot Tubs, za kterými se ukrývají Green Day, žádná velká jména nečekejte. Musíte se spokojit s 3 Doors Down, Avishai Cohen Trio, Death Cab For Cutie, King's X, Moonspell, The Ting Tings, IMT Smile, Jenniffer Kae, Keith Sweat, Laďou Kerndlem, Samem Sparro a Scarlett Johansson.

Pokud se v pondělí 19. května vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Foxboro Hot Tubs - Stop Drop And Roll!!! (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock'n'roll / punk

Foxboro Hot Tubs - Stop Droll And Roll
Představte si: už notnou řádku let děláte punk, jste slavní, ale dostanete chuť udělat ve své podstatě rock'n'rollovou desku. Co uděláte? No přece vymyslíte si alter ego, které nemá vůbec nic společného s tím, co děláte obyčejně. Green Day, kterých se tyto řádky týkají, nejsou rozhodně první. Vzpomeňme z poslední doby například Sashu a jeho Dicka Bravea. Členové Green Day svoji skupinu nazvali Foxboro Hot Tubs a rozhodli se, že pod tímto názvem budou dělat podobnou hudbu jako Iggy Pop, Buddy Holly, The Smiths a The Kinks, zkrátka, že se na debutu "Stop Drop And Roll!!!" inspirují šedesátými léty. Velmi povedený výsledek můžete slyšet na jejich MySpace.com.

3 Doors Down - 3 Doors Down (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: post-grunge / rock

3 Doors Down - 3 Doors Down
Americká rocková kapela 3 Doors Down letos mírně mate své věrné fanoušky tím, že vydává eponymní novinku. Je to totiž již druhá deska, která nese pouze jméno kapely. Tu první vydala skupina v roce 1997, ale jen v omezeném množství na nezávislém labelu. Novinka ovšem nemá kromě názvu se svým předchůdcem nic společného, i když 3 Doors Down své rockové vyznání příliš nemění. O tom se můžete přesvědčit na MySpace.com této pětice, kde novinku reprezentuje několik krátkých ukázek.

Scarlett Johansson - Anywhere I Lay My Head (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní folk

Scarlett Johansson - Anywhere I Lay My Head
Scarlett Johansson známe především z pláten kin, ale nyní by se to mělo změnit. Tato americká star je další herečkou, která by chtěla proniknout i do hudebního světa. Pomoci ji k tomu má debutové album "Anywhere I Lay My Head", které na první poslech nezní rozhodně prvoplánově. O hudební náplň se postaraly písničky Toma Waitse a o produkci pak člen TV On The Radio David Andrew Sitek, který remixoval i skladby Becka a Nine Inch Nails. Zajímavým hostem je pak David Bowie, který přispěl dvěma vokály. Kompletní náhled v krátkých ukázkách na toto album nabízí speciální web a čtyři kompletní písničky naleznete na MySpace.com.

Moonspell - Night Eternal (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: gothic metal

Moonspell - Night Eternal
Portugalská knížata nechala své fanoušky na novou desku čekat dva roky, přičemž před rokem vyslali do obchodů příslib v podobě nahrávky "Under Satanæ", která obsahovala jedny z prvních písní skupiny. Nyní se však na pultech skví dílo "Night Eternal", na kterém muzikanti dělali společně s producentem Tuem Madsenem. Ten dříve pracoval pro The Haunted či Roba Halforda na jeho projektu Halford. Ze spolupráce vzešlo na devět nových skladeb, přičemž v jedné z nich ("Scorpion Flower") si zahostovala bývalá zpěvačka The Gathering Anneke van Giersbergen. K této skladbě je natočen i videoklip, na který jsme vás již upozornili. Nové písně si poslechnete na MySpace profilu kapely.

Avishai Cohen Trio - Gently Disturbed (Panther)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: jazz / rock

Avishai Cohen Trio - Gently Disturbed
Izraelská jazzová scéna není moc početná, ale může se pochlubit výtečnými muzikanty, kteří patří mezi světovou špičku současného jazzu. Jedním z nich je i geniální basista Avishai Cohen, který byl ve své době členem Chick Corea New Trio a zahrál si například s Bobbym McFerrinem a Herbiem Hancockem. Novinku "Gently Disturbed" natočil v osvědčené sestavě Avishai Cohen Trio, v němž kromě něj ještě hrají izraelský kreativní pianista Shai Maestro a americký bubeník Mark Guiliana. Několik ukázek z této desky si můžete poslechnout na Cohenově MySpace.com.

Death Cab For Cutie - Narrow Stairs (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie pop rock

Death Cab For Cutie - Narrow Stairs
Multiinstrumentalista Ben Gibbard dal dohromady novou desku svého projektu Death Cab For Cutie. Od vydání "Plans", díky které si muzikanti vydobyli renomé uznávané alternativní kapely, uplynuly tři roky a nyní chtějí v této tradici pokračovat. V pořadí už sedmá studiová nahrávka "Narrow Stairs" byla nahrána v Seattlu za pomoci producenta Chrise Wally. Ten dal společně s muzikanty dohromady jedenáct nových písní, jejichž ukázky si můžete poslechnout v internetovém obchodu Amazon.com a celou skladbu "I Will Possess Your Heart" kliknutím na MySpace stránky skupiny. Tento sedmiminutový song byl také prvním singlem.

IMT Smile - Hlava má sedem otvorov (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock / funky

I.M.T.Smile - Hlava má sedem otvorov
K propagaci svého nového alba "Hlava má sedem otvorov" zvolili slovenští I.M.T. Smile ne zrovna běžný způsob. Jedna z nejpopulárnějších slovenských skupin nejprve vyjela s písničkami z tohoto alba na turné po Slovensku a Velké Británii a teprve nyní jej vydává. Tato deska je už sedmou studiovou záležitostí kapely kolem Ivana Táslera a mimo dvanácti nových písniček na něm najdete jako bonus ještě skladbu "My" z nedávné pocty Jarovi Filipovi. K tomu všemu navíc IMT Smile přidávají DVD se záznamem koncertu z Bratislavy a pět videoklipů. MySpace.com kapely přináší z této novinky dvě písničky.

King's X - XV (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal

King's X - Xv
Uznávaná americká formace King's X nachystala pro své fanoušky novou desku, která by se mohla stát jedním z jejich klasických alb. Po slibném přijetí "Ogre Tones" z roku 2005 se muzikanti rozhodli dát naplno průchod své kreativitě. Nahrávání novinky probíhalo ve studiích Wireworld Studios v Tennessee za dohledu producenta Michaela Wagnera, který dříve spolupracoval se Skid Row či Alicem Cooperem. Vzniklo čtrnáct nových skladeb, které si alespoň z části můžete poslechnout na stránkách CD Universe. Tři celé písně "Blue", "Move" a "Alright" máte možnost okusit na MySpace.com King's X nebo návštěvou oficiálních stránek skupiny.

Keith Sweat - Just Me (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: r'n'b / pop

Keith Sweat - Just Me
Americký zpěvák, skladatel a producent Keith Sweat už okupuje tamější r'n'b scénu přes dvacet let. Album "Just Me", které nyní celosvětově vychází, ukončilo fanouškům dlouhé čekání na novou desku od roku 2002, kdy vyšlo album "Rebirth". Jako u jiných alb Keitha Sweata nemůže chybět producent Teddy Riley známější ze spolupráce s Michaelem Jacksonem, Athena Cage a po letech se Sweat setkává také s Kyeshiou Cole. Na zpěvákově MySpace.com jsou ke slyšení z "Just Me" dvě ukázky.

The Ting Tings - We Started Nothing (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie pop

The Ting Tings - We Started Nothing
Britští elektroničtí The Ting Tings nachystali po dvou letech od založení první pořádnou řadovou desku. Debut "We Started Nothing" obsahuje celkem deset nových skladeb. Prvním singlem, jenž vyšel už v roce 2007, je "Great DJ" a další ze skladeb "Shut Up And Let Me Go" znáte z komerčních aktivit firmy Apple. Některé z nových písní si můžete poslechnout na MySpace.com a akustický set k "That's Not My Name / Great DJ" zhlédnete na internetovém obchodu Amazon.com.

Laďa Kerndl - Golden Evergreens (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: r'n'b / pop

Laďa Kerndl - Golden Evergreens
Český jazzový zpěvák Laďa Kerndl proslulý svým úspěšným bojem s rakovinou přichystal pro své věrné další desku s názvem "Golden Evergreens", kde nechybí standardy jako "Quando, Quando, Quando", "Sway" či "Hit The Road Jack". Vedle nich se na desce ale objeví i dvě původní skladby "Největší láska" a "Loving Me Like You Do" z pera Jana Gajdoše. V několika písních na "Golden Evergreens" hostuje i dcera Tereza.


Sam Sparro - Sam Sparro (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: eletrofunk / pop / soul

Sam Sparro - Sam Sparro
Z někdejšího dětského herce Sama Falsona se za několik let stal producent, skladatel a zpěvák Sam Sparro, který nyní vydává eponymní debut. Na něm míchá všemožné styly jako pop, soul, r'n'b a funk a vše to balí do elektronického hávu. Deska"Sam Sparro" už nějaký čas boduje v britské a irské hitparádě a samotný Sparro v těchto dnech dělá předskokana Robyn. Jeho hudbu vám přiblíží profil na MySpace.com.

Jenniffer Kae - Faithfully (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / neo-soul

Jenniffer Kae - Faithfully
Jenniffer Kae je se svojí deskou "Faithfully" další debutantkou na světové hudební scéně, která by se ráda svezla na neo-soulové vlně, již rozjela Joss Stone a později i Corinne Bailey Rae. Vnímání hudby Jenniffer Kae je ještě okořeněno jejím filipínským původem. První dvě skladby z alba nabízí tato dvacetiletá zpěvačka trvale žijící v Německu na svém MySpace.com.


Dále vychází:

Andre Rieu/Mirusia - Waltzing Matilda (Universal)
Barry White - Just For You (Universal)
Felix Slováček - Made In Czecho Slováček (Supraphon)
Hail Of Bullets - ...Of Frost And War (Mystic Production)
John Williams - Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull (Universal)
Maná - Arde El Cielo (Warner Music)
Maná - Arde El Cielo (CD+DVD) (Warner Music)
Marsyas - Jubilejní Edice 1978 - 2008 (Supraphon)
Mary J Blige - Live From The House Of... DVD (Universal)
Metallica - Kill Em All Vinyl (Universal)
Metallica - Kill Em All/Deluxe Vinyl (Universal)
Metallica - Ride The Lightning Vinyl (Universal)
Metallica - Ride The Lightning/Deluxe Vinyl (Universal)
Michal Prokop - Pořád to platí 1968 - 1989 (6Cd) (Supraphon)
Michal Viewegh - Krátké pohádky pro unavené rodiče (Supraphon)
No Angels - Very Best Of (Universal)
Různí - Forgetting Sarah Marshall (soundtrack) (Universal)
Různí - Guitar Heroes (Sony BMG)
Různí - Power & Glory (Mystic Production)
Různí - Krakonošské pohádky (Universal)
Různí - U mě dobrý (soundtrack) (Sony BMG)
Různí - Ultimate Voices (Universal)
Sex Pistols - Never Mind The Sex Pistols (Warner Music)
Stephen Sondheim - Company DVD (Sony BMG)
Sukovo Trio - Klavírní Tria (Supraphon)
Tom Petty & The Heartbreakers - Greatest Hits (Universal)
X-World 5 - New Universal Order (Mystic Production)

NÁZORY
  • spatny nazev kapely (zavert, 18.05.2008 11:24) Reagovat

    Urcite ne The Ting Things - ale Ting Tings ;-)

    • Re: spatny nazev kapely (Tomáš Parkan - autor, 18.05.2008 11:41) Reagovat

      Děkujeme za upozornění. Opraveno.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lewis Capaldi - Broken By Desire To Be Heavenly Sent 8/10
Recenze: Lewis Capaldi nabízí v "Broken By Desire To Be Heavenly Sent" intimní zpověď o bolestech lásky a mentálního zdraví Nové album populárního skotského muzikanta Lewise Capaldiho "Broken By Desire To Be Heavenly Sent" vyšlo teprve 19. května, přesto je už teď poměrně jasné, že bude dominovat předním příčkám výročních žebříčků. Zpěvák nám... čtěte zde
Vydáno: 29.05.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Jan Fic - Vždycky se ti v životě něco pos*re, ale jde o to, jak to přijmeš
Rozhovory: Jan Fic - Vždycky se ti v životě něco pos*re, ale jde o to, jak to přijmeš Písničkář Jan Fic nedávno vydal své třetí album "Homunkulus", které v mnoha ohledech uzavírá příběh načatý na obou předchozích. Do jaké míry je jeho dílo autobiografické, co obnáší kytarářské řemeslo a jak došel k... čtěte zde
Vydáno: 28.05.2023 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Céline Dion kvůli nemoci zrušila celé evropské turné
Céline Dion kvůli nemoci zrušila celé evropské turné Zatímco před pár dny mohli být fanoušci Céline Dion překvapeni a potěšeni, neboť po letech nahrála nové písničky (staly se součástí soundtracku k filmu "Love Again"), nyní jejich dobrá nálada dostala další tvrdou ránu.... čtěte zde
Vydáno: 27.05.2023 18:43 v sekci Novinky
0
Ghost - Phantomine 7/10
Recenze: Ghost předělávkami na "Phantomime" zabaví, nic nového ale nepřinášejí Maskovaná švédská parta Ghost vyrostla v posledních několika letech z obskurní formace v celosvětový metalový fenomén. Ze zaplivaných klubů se cílevědomě vyhrabala až do velkých hal, svůj zvuk zpřístupnila mainstreamu, zároveň... čtěte zde
Vydáno: 27.05.2023 09:00 v sekci Recenze
0
Lana Del Rey - Say Yes to Heaven 8/10
Audio: Lana Del Rey překvapila fanoušky předělanou verzí nevydané skladby "Say Yes to Heaven" Lana Del Rey nedávno do světa vypustila svou devátou řadovku "Did You Know That There's a Tunnel Under Ocean Blvd". A zdá se, že populární americká zpěvačka je v plném rozkvětu, což dokázala i ve výpravném videoklipu "Candy... čtěte zde
Vydáno: 26.05.2023 17:26 v sekci Audio / Video | Audio
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 20/2023 - od Paula Simona přes Keshu po Lewise Capaldiho (24.05.2023 20:00)
- Nové desky 19/2023 - od Jonas Brothers přes Lauren Daigle po Alison Goldfrapp (17.05.2023 16:30)
- Nové desky 18/2023 - od Eda Sheerana přes Divokýho Billa po The Smashing Pumpkins (10.05.2023 20:15)
- Nové desky 17/2023 - od The National přes Jessie Ware po Dipla (03.05.2023 08:00)
- Nové desky 16/2023 - od Enter Shikari přes Everything But The Girl po Tiësta (25.04.2023 18:00)
- Nové desky 15/2023 - od Metallicy přes Katapult po Feist (19.04.2023 08:00)
- Nové desky 14/2023 - od Ellie Goulding přes Mudhoney po Powerwolf (12.04.2023 08:00)
- Nové desky 13/2023 - od Davida Kollera přes Melanii Martinez po Bury Tomorrow (05.04.2023 09:00)
- Nové desky 12/2023 - od Depeche Mode přes Lanu Del Rey po Fall Out Boy (28.03.2023 17:30)
- Nové desky 11/2023 - od U2 přes All Time Low po Kamelot (22.03.2023 20:00)

ALBUM TÝDNE 22/2023

Lewis Capaldi
Broken By Desire To Be Heavenly Sent

Nové album populárního skotského muzikanta Lewise Capaldiho "Broken By Desire To Be Heavenly Sent" vyšlo teprve 19. května, přesto je už teď poměrně jasné, že bude dominovat předním příčkám výročních žebříčků. Zpěvák nám totiž kromě typických rozchodových skladeb ukazuje i část duše člověka, který bojuje s psychikou.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 30.05.
Iron Maiden (UK) (O2 arena, Praha)
Út 30.05.
Walter Trout (US) (Palác Akropolis, Praha)
Ne 04.06.
Tenacious D (US) (Forum Karlín, Praha)
Po 05.06.
Pusha T (US) (SaSaZu, Praha)
St 07.06.
The Lumineers (US) (Sportovní hala FORTUNA, )
St 07.06.
Scorpions (DE) (Winning Group arena, Brno)
St 07.06.
Hazmat Modine (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 08.06.
Rock For People 2023 (Festivalpark, Hradec Králové)
So 10.06.
Kiss (US) (O2 arena, Praha)
Čt 22.06.
Metronome 2023 (Výstaviště, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Adele The Cure AC/DC Coldplay Kryštof Rihanna Ewa Farna Sia Lucie Vondráčková Viktor Sheen Metallica Dua Lipa Ed Sheeran
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu