shop.musicserver.cz
Fourth Face, Hazydecay, Rock Café, Praha, 17.10.2007

Pokřtěná čtvrtá tvář

Vydáno: 19.10.2007 19:58 v sekci Naživo - Petr Adámek | foto: Fourth Face/karaya1

Po třech letech od posledního studiového počinu se pražští zástupci tvrdé rockové muziky Fourth Face vytasili s novou deskou. Jmenuje se "Sonido Triste" a její velký den nastal 17. října. V klubu Rock Café se totiž za pomoci spřízněné party Hazydecay dočkala svého slavnostního křtu.

Fourth Face
© Fourth Face/karaya1
Ani ne týden po křtu novorozence broumovských Imodium, desky "Stigmata" si na tomtéž místě daly dostaveníčko dvě tuzemské formace, aby zde podnikly stejnou proceduru. Konal se tu křest nové placky Fourth Face nazvané "Sonido Triste". Kapela připravila návštěvníkům kromě hudebního zážitku jedno příjemné překvapení před samotným začátkem: namísto obvyklé tříciferné částky za vstup lístek tentokrát vyšel pouze na pade. To se ale částečně vykompenzovalo, když jste si několik desítek minut museli počkat v horní části klubu, než se ve tři čtvrtě na devět začalo pouštět do jeho útrob.

Bylo něco před devátou, když jsem z reprobeden zaslechl Bohuše Matuše. Žádný šok, to se pouze zpěvák Adam z Hazydecay procvičoval na úvodní sloce jeho známé písně z nejmenovaného televizního seriálu.
Hazydecay
© bandzone.cz/hazydecay
Tvrdé HC, od kterého se za poslední dobu Fourth Face odklonili, nabídla návštěvníkům právě tato hanácká formace. Hazydecay se obešli bez slyšitelnějšího náznaku elektroniky, ke které naopak Fourth Face stále víc natahují svoje prsty. Od první minuty sypali Hazydecay pod pódium jednu dávku hutných kytarových riffů za druhou. Jejich zemité hardcore nenechalo téměř nikoho líně postávat.

Nutno říct, že už během supportu byl klub velmi slušně zaplněn a nárůst diváků při setu FF nebyl takřka znatelný. O stabilní přísun energie se staral zejména jmenovaný zpěvák, jeho skoro deathmetalový řev střídaly klidnější zpěvné pasáže. Jedním z nejlepších momentů byl náznak balady "Wings For Stars", tím úplně nejlepším pak HC-punková vypalovačka "Lady Carneval". Ano, slyšíte dobře. Místo slavíka Gotta však na pódiu stála banda čtyř nabušených chlapíků; autor známé skladby Karel Svoboda by se zajisté otáčel v hrobě, kdyby tohle slyšel.

Fourth Face
© Fourth Face/karaya1
Na Fourth Face přišla řada něco po čtvrt na jedenáct. Po úvodním intru vtrhla na scénu značně obměněná sestava, než jak jí znají její skalní příznivci z let minulých. Časy se mění a dost znatelně se změnila i hudba této bandy. Fourth Face však nevsadili pouze na interpretaci novinkových skladeb, ale prošpikovali své vystoupení i mnoha ostatními fláky z historie. První vzpomínkou byla hned úvodní našlapaná "Ve jménu integrity" z úspěšné desky "Tváří v tvář". Už od počátku mě překvapil na tento kalibr muziky až nečekaně vybroušený zvuk. Stejně tak jsem uvítal skutečnost, že elektronika, kterou se to na novince hemží, byla naživo jaksi utopená a přehlušená instrumentální složkou. Upřímně řečeno: elektronika mi v repertoáru Fourth Face příliš nešmakuje.

Co však po celý koncert bavilo o poznání víc, bylo duo Petr Incédy (Inci) & Zbyněk Pošmura (ZBK). Označení "pěvecké" by nebylo na místě - pěvec je zejména druhý zmíněný, zatímco Inci se stará zejména o řev, křik, hulákání, zkrátka o ty hlučnější složky projevu FF. Když si navrch přibere ještě rap, dvojice se dokonale doplňuje, což bylo během koncertu slyšet jak u starých, tak u těch nových skladeb.

Fourth Face
© Fourth Face/karaya1
Po několika vlídných slovech, jež směřovala lidem okolo natáčení nového CD, se na pódiu objevila manažerka kapely. Ta bez ostychu provedla celým křtem, pozvala na scénu Zellera z Cocotte Minute, dalších pár hostů a celou sestavu předskakujících Hazydecay. Marně bych vzpomínal, kdy naposledy jsem viděl na jednom pódiu šestnáct lidí (nepočítaje kameramany). Bouchly bohemky, které nahrávku zkropily, a Zeller si následně vystřihl s kapelou skladbu "Flashback". Nešlo o náhodu, právě v tomto songu frontman Cocottů hostuje. Jelikož před týdnem účinkoval i při zmíněném křtu Imodia (mimochodem její zpěvák Thom pokyvoval hlavou opodál), zdá se, že se mu role zalíbila. Svých pár minut slávy si vychutnal i kytarista J.T., který se při představování kapely dočkal zdaleka největšího ohlasu.

Fourth Face
© Fourth Face/karaya1
V sále i nadále panovala výborná atmosféra. Ačkoli jsem se obával, že některé písně z nového alba díky své až popové melodičnosti vyšumí, vzhledem k agresivnímu podání zdařile sekundovaly svým starším sestrám. V druhé polovině představení, kdy už byl pokérovaný Inci bez trika, se na pódiu objevil i bývalý kytarista Jirka Ekrt. V tu chvíli byli na scéně dokonce tři kytaristé. Vedle Ekrta a J.T. ještě Dejf, svojí vizáží i sedmistrunnou kytarou velmi blízký Munkymu z Korn. Přídavková "Modlitba" s dramaticky protahovaným šeptaným začátkem rozpoutala pod pódiem závěrečný zběsilý tanec.

Malou kaňkou na celém večeru byla nakonec neúčast hlášeného Tomáše Hajíčka z Krucipüsk, stejně jako i absence bývalého zpěváka George (ten se ale v Rock Café nacházel), jehož mám s Fourth Face neodmyslitelně spojeného. I ten setlist mohl být o tři čtyři skladby delší. Přesto všichni ti, kteří dali před kvalifikačním fotbalovým duelem s Německem přednost večeru ve společnosti hudby, nelitovali. Dočkali se totiž kvalitní porce tvrdé agresivní muziky a o tu přece není nikdy nouze.

Fourth Face, Hazydecay, Rock Café, Praha, 17.10.2007

Fotogalerie:

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

Fourth Face, Hazydecay, Praha, 17.10.2007
© Fourth Face/karaya1

NÁZORY
 • Lady Karneval (Flozik, 21.10.2007 10:32) Reagovat

  Jen bych rad podotkl, ze Karel Svoboda se pri Lady Karneval urcite v hrobe neotaci, protoze aby ji Hazy mohli nahrat, museli ziskat souhlas autoru. Tudiz ji Karel Svoboda slysel a kdyby se mu tak nelibila, urcite by ji nenechal nahrat.

 • covece mylis se (martin, 21.10.2007 23:17) Reagovat

  na to aby jakakoliv kapela hrala jakoukoliv pisnicku neni potreba souhlas autora. staci nahlasit iterpretaci pisne OSA. Souhlas autora by kluci potrebovali pouze v pripade, ze by nejak menili text nebo hudbu. coz si myslim ze neudělali.

  • Re: covece mylis se (Flozik, 22.10.2007 15:08) Reagovat

   No ja sem to hlavne cet v jednom rozhovoru s Hazydecay, ze to takhle udelali (museli udelat??) No a ted zalezi, co znamena zmena hudby?? Ono hrat Lady Karneval na sedmistrunnou elektrickou kytaru tu hudbu trochu zmeni, myslim.....

 • FOURTH FACE (Žanda, 19.03.2009 11:35) Reagovat

  AHOJ TAK TIHLE HOSI JSOU FAKT PECKOZNI ! ! !

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Megadeth - We’ll Be Back 8/10
Video: Megadeth v akčním klipu k "We’ll Be Back" popisují zrod svého maskota Další dlouhé čekání je u konce. Megadeth, jedni z The Big 4 thrash metalu, jsou přes veškerou nepřízeň osudu zpátky a 2. září vydají své šestnácté řadové album "The Sick, The Dying…And The Dead". Je to první deska, kterou... čtěte zde
Vydáno: 28.06.2022 07:55 v sekci Audio / Video | Video
0
Metronome Prague, den 3, Výstaviště Holešovice, Praha, 25.6.2022
Naživo: Procházka parkem a strhující horečka sobotní noci s Underworld. Takový byl závěr Metronome Prague Třetí den festivalu Metronome Prague byl ve znamení čekání na Underworld. Odpolední program byl poznamenán vypořádáním se s pátečními rozmary počasí a svým línějším tempem směřoval k jasnému finále. Skvělé sety si... čtěte zde
Vydáno: 27.06.2022 16:09 v sekci Naživo
0
Polemic vymetli se "Štramákem" Matějem Ruppertem pražské bary
Polemic vymetli se "Štramákem" Matějem Ruppertem pražské bary Oblíbená slovenská parta Polemic se spojila s Matějem Ruppertem v novém singlu "Štramák". Klip k songu se natáčel v Praze hned v několika oblíbených podnicích. Ve videoklipu si zahrála i Matějova manželka Tereza. Autorem textu... čtěte zde
Vydáno: 27.06.2022 09:00 v sekci Novinky | Tiskové zprávy
0
Porcupine Tree - Closure/Continuation 8/10
Recenze: "Closure/Continuation" znovu opatrně otevírá příběh Porcupine Tree Studiový návrat Porcupine Tree patří v progrockových kruzích k těm nejvíce vyhlíženým hudebním událostem tohoto roku. Na albu "Closure/Continuation" jsou tedy Steven Wilson & spol. po třinácti letech zpátky. Stálo za to příběh... čtěte zde
Vydáno: 27.06.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Metronome Prague, den 2, Výstaviště Holešovice, Praha, 24.6.2022
Naživo: Beck zachránil Metronome od průšvihu, skutečnými hvězdami ale byli Oh Wonder Prší, prší, jen se leje... To bylo hlavní téma druhého dne akce s názvem Metronome Prague, která do České republiky po mnoha letech přivezla kromě jiných i oceňovaného Becka. Vzhledem k nelítostnému počasí ale dlouho nebylo... čtěte zde
Vydáno: 26.06.2022 21:01 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Druhý den Nova Rocku ovládli erotikou sálající Måneskin i snaživí Bring Me The Horizon (14.06.2022 16:35)
- Naživo: Korn v Praze předvedli předpisovou show (28.05.2022 17:15)
- Fotogalerie: Korn vrátili Prahu do dob, kdy nu-metal vládl světu (28.05.2022 09:56)
- PREMIÉRA: Cocotte Minute s Elektrïck Mann a Vojtaanem oslavují rádoby celebrity společným singlem "V.I.P.iče" (05.05.2022 10:00)
- Video: Korn v novém klipu vzkazují, že to nejhorší teprve přichází (27.04.2022 10:39)
- Video: Tomáš Hajíček (Krucipüsk) ON AIR: Devadesátky byly období největší svobody (06.04.2022 11:51)
- Naživo: Krucipüsk oslavili ve Foru Karlín třicátiny a dali zapomenout na dva roky v pekle (02.04.2022 16:37)
- Fotogalerie: "30 + 2 roky v pekle" s Krucipüsk ve Foru Karlín stály za to (02.04.2022 12:32)
- Rozhovory: Cocotte Minute, Elektrick Mann, Vojtaano - Vždy zahajuje ten, kdo je víc ožralý (01.04.2022 08:00)
- Krucipüsk zve na výroční koncert do pražského Fora Karlín (21.03.2022 14:51)

ALBUM TÝDNE 26/2022

Porcupine Tree
Closure/Continuation

Studiový návrat Porcupine Tree patří v progrockových kruzích k těm nejvíce vyhlíženým hudebním událostem tohoto roku. Na albu "Closure/Continuation" jsou tedy Steven Wilson & spol. po třinácti letech zpátky. Stálo za to příběh skupiny znovu otevřít a připsat k němu další kapitolu?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 28.06.
Passenger (UK) (Žluté lázně, Praha)
Út 05.07.
Jack White (US) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.07.
Thievery Corporation (US) (Žluté lázně, Praha)
St 13.07.
Colours Of Ostrava (Dolní Vítkovice, Ostrava)
St 13.07.
Kiss (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 15.07.
Harry Styles (UK) (O2 Arena, Praha)
Pá 15.07.
Hrady CZ Točník/Žebrák (Točník, Točník)
So 16.07.
Hrady CZ Točník/Žebrák (Točník, Točník)
Pá 22.07.
Pearl Jam (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 22.07.
Hrady CZ Kunětická hora (Kunětická hora, Ráby)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lucie Vondráčková Slash BTS Madonna Adele Michal Prokop Viktor Sheen Vojtaano Jack White Queen Justin Bieber Abba Liam Gallagher Mirai Dua Lipa Pink Floyd The Beatles The Weeknd Ed Sheeran Avril Lavigne
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu