VNV Nation vystoupí v Praze

Vydáno: 01.09.2007 10:58 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
VNV Nation
© vnvnation.com
Irsko-anglické duo VNV Nation kráčí od úspěchu k úspěchu a v průběhu doby se jim podařilo dostat až na vrchol alternativní elektronické a industriální scény. Přesvědčit se o tom můžete sami, a to 6.září od 21:00 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Jejich unikátní mix současných elektronických stylů, industriálních, rockových a tanečních elementů, tematických textů a inspirujících emotivních vokálů sahá od tvrdých moderních elektronických beatů po naléhavé balady a symfonické kompozice. VNV Nation si vysloužili uznání za svoje energická živá vystoupení a získali tak velkou a diversifikovanou skupinu fanoušků z různých zemí a hudebních kultur.

Poslední album VNV Nation "Matter And Form" bylo kritikou příznivě přijato pro svůj široký rozsah tónu a zvuku od tvrdých úderných skladeb až po euforické symfonie. Album bylo velkým krokem kupředu z hlediska zvuku kapely a škály stylů a získalo kapele nové příznivce po celém světě. Alba se zatím prodalo přes 55 tisíc kopií, a to ještě zdaleka není konečná cifra. V dubnu 2007 kapela vydala další album "Judgement", které má být jejím nejnadupanějším a nejunikátnějším počinem vůbec. Ačkoli už na desce "Matter And Form" se kapele podařilo prolomit hranice mezi elektronickými, industriálními a dalšími alternativními styly, jejich nejnovější album v tomto ohledu přináší další rozměr. Album čerpá z různých stylů současnosti, což má za následek zvuk, kde se střetávají energie, emoce, empatie, minulost a budoucnost, přičemž stále vyjadřuje ony jedinečné kvality, které dělají hudbu VNV Nation tak unikátní.

"Judgement" je album kontrastů a srovnávání. Z hlediska textů se jedná o různé interpretace názvu alba a v zásadě o analýzu dnešního světa, jeho hodnot, etiky, duše a směřování, stejně tak jako kam každý z nás kráčí ve svém životě a hledání odpovědí. "The Farthest Star" a "Carry You" přináší hymnické, nadějné i odvážné pohledy na svět, ve kterém žijeme. Rychlá našláplá basová linka a melodie, zvuky syntetické kytary a vokál Ronana Harrise podněcující k zamyšlení charakterizují píseň "Nemesis" jakožto jednu z nejagresivnějších skladeb VNV Nation, k čemuž přispívá i stěžejní verš skladby: "Judgement Day's not coming, soon enough". Skladba "Testament" by se dala popsat jako elektronický indie hymnus. "Momentum" dodává albu temnou, industriální trance příchuť. Vševědoucí "Descent" tvrdě zasáhne posluchače temnou rytmikou, zatímco texty popisují totální devastaci. Naprostým protikladem je pak éterická balada "Secluded Spaces", která ve vás vzbudí pocit, že nemůže být na světě nic krásnějšího. Zbývajícími skladbami jsou balada "Illusion" a instrumentálky "Prelude" a "As It Fades", které působí jako titulní a koncová skladba z nějakého velkofilmu, spíše než začátek a konec hudebního alba. Podíváme-li se na album jako celek, můžeme říci, že všechny části mají svůj smysl a krásně do sebe zapadají a vytvářejí tak dílo, které vás zaujme a donutí se zamyslet.

VNV Nation začali své turné v německém Frankfurtu 21. března. Turné je přivede do všech koutů Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie. Velmi úspěšně se kapela prezentovala na světově proslulém Coachella Festivalu v kalifornském Indiu, což jen potvrzuje její skvělou formu. Tři věci jsou jisté: "Judgement" je tady, rok 2007 bude pro VNV Nation skvělým rokem a nakonec - to nejlepší ještě přijde.

Jako předkapela se v Lucerna Music Baru představí drážďanské seskupení Head-Less.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a pokladně Lucerna Music Baru za 250 Kč, na místě za 300 Kč.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Suicide Silence, Dying Fetus, Slaughter to Prevail, Forum Karlin, Praha, 8.2.2026
Naživo: Karlín pod palbou: Slaughter to Prevail rozpoutali rituál zkázy, Dying Fetus a Suicide Silence přiložili pod kotel Praha hostila večer, který představil tři zásadní proudy současného extrémního metalu. Technická brutalita Dying Fetus, groove orientovaný deathcore Suicide Silence a moderně produkovaná, monumentální masa Slaughter to Prevail... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2026 18:00 v sekci Naživo
Rybičky 48 - Nebeská prána 9/10
Video: Kuba Ryba napsal vlastní pohřební píseň. Klip k "Nebeské práně" je nejlepší od Rybiček 48 vůbec Už je to pár pátků, co kapela Rybičky 48 vydala desku "BIG⚡️BÝT". Jako předposlední na ní najdeme "Nebeskou bránu" - skladbu, která u kutnohorské party vybočuje z řady. Nesází v ní totiž na humor, spíš na bilancování, které... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2026 13:00 v sekci Audio / Video | Video
Sugar & Spice Holding Company - I/II 7/10
Recenze: Sugar & Spice Holding Company bilancují. Vinylem "I/II" dělají radost sobě i posluchačům Mít desku na vinylu představuje pro řadu muzikantů určitou prestiž. A co si budeme povídat: fanoušci tu velkou placku ve čtvercovém obalu neodmítnou. Navíc se někdy jedná o ideální příležitost k bilančnímu ohlédnutí - třeba... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Karol Komenda a Michal Prokop - Spomínam 9/10
Video: Nejkrásnější československý duet loňského roku už má i klip. "Spomínam" Karola Komendy a Michala Prokopa ani s časovým odstupem neztrácí na síle O překrásném duetu Karola Komendy a Michala Prokopa jsme vás už před pár týdny informovali. Tehdy šlo jen o singl samotný, přičemž právě audio stránka je na této skladbě s decentním kytarovým sólem tím nejnádhernějším. Není... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2026 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Alice Merton - Visions 8/10
Recenze: Sebevědomá, hitová i zábavná - Alice Merton na "Visions" konečně ví, co chce Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2026 10:04 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- VNV Nation přijedou v úterý do Prahy (10.10.2018 10:37)
- Němečtí Straftanz přivezou v neděli do Lucerna Music Baru své poselství komunitě (23.09.2011 23:05)
- VNV Nation představí pražskému publiku chystanou novinku (16.05.2011 11:43)
- Fotogalerie: VNV Nation podruhé v Praze (15.09.2009 14:21)
- Jako další předkapela před VNV Nation vystoupí Solar Fake (03.09.2009 08:50)
- VNV Nation míří do Prahy (10.07.2009 16:42)
- Recenze: Temný rytmus nejen pro temné publikum (24.09.2007 05:00)
- Recenze: Hra na slepou bábu v červeném (06.09.2007 05:00)
- Recenze: Hrajeme, ale pro koho vlastně? (05.09.2007 05:00)
- VNV Nation, Robots In Disguise a Fun-Da-Mental se chystají do Prahy (02.07.2007 09:29)

ALBUM TÝDNE 06/2026

Alice Merton
Visions

Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale dovedly až k její třetí řadovce "Visions". A ta se jí opravdu povedla.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)
Pá 27.02.
Westerman (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga The Cure Madonna Adele
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe