Rozporuplný návrat rádiového krále

06.01.2007 05:00 - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Tomuto výběru předcházela velká sláva, ta se však zběsile rozplynula při prohlédnutí tracklistu a omdlení nad odporným obalem. Dnes již nestačí nastrkat jen hity na jeden stříbrný kotouč, "Now! 2006" je tudíž pouze rádiovou výkladní skříní, na kterou se bude brzy prášit.
4/10

Různí - Now! 2006

Skladby: Freddie Mercury - Love Kills (Sunshine People Radio Remix), Robbie Williams - Lovelight, All Saints - Rock Steady, Rihana - Unfaithful, Pink - U + Ur Hand, Simon Webbe - Coming Around Again, Jamelia - Beware Of The Dog, Bob Sinclar & Cutte B feat. Dollarman & Big Ali - Rock This Party (Everybody Dance Now), Naturally 7 - Feel It (In The Air Tonight) (Radio Version), Christina Aguilera - Ain't No Other Man, The Black Eyed Peas - Pump It, Depeche Mode - Martyr (Single Version), Karmah - Tom's Diner (DJ Gabry Ponte Radio Edit), Beyoncé - Deja vu (Non Rap Version), Shakira - Illegal (feat. Carlos Santana), Paris Hilton - Stars Are Blind, Basement Jaxx - Take Me Back To Your House, Kate Ryan - Alive (Radio Edit), The Pussycat Dolls - Buttons (feat. Snoop Dog), Lily Allen - LDN
Celkový čas: 75:44
Vydavatel: EMI
Dnes je díky internetu možné stáhnout cokoliv, pokud jste fér, šáhnete po něčem legálním, nebo v opačném případě nelegálním. Když se s velkou slávou vracel na scénu vyhlášený výběr "Now!", očekávání byla veliká. Ta se však záhy rozplynou v momentu, kdy si člověk prohlédne tracklist a jeho oko utrpí pichlavou bolest při shlédnutí žalostného obalu. Nestačí odporné lokální edice s vlaječkami, balení "Now! 2006" jde dál a dokonale ukazuje bezradnost designérů při návrhu čehosi, co by mělo spíše potencionálního kupce nalákat a ne odradit.

"Now!" s přívlastkem roku dva nula nula šest nabízí několik jasných hitů, zbytek je veteš, jakou snad ani rádia se skřípěním zubů nenasadí ani do těch nejnižších rotací. Na jednu stranu je to slušná rekapitulace časového úseku, kterému jsme čerstvě zamávali a rozloučili se s ním. All Saints, Robbie Williams, Pink, Christina Aguilera a další (viz. seznam na konci recenze, vyberte si, co poslechové ústrojí ráčí) zručně fungují, naopak Depeche Mode a jejich "Martyr" je již poněkud slabší odvar.

Už jsem si zvykl, že se sampluje kde co, ale takové katastrofy, které jsou tady, to je tedy nářez. Bob Sinclar asi fakt nemá žádné zábrany ani soudnost, "Rock This Party" je děs už sám o sobě a brakování geniálních C&C Music Factory je deklasující. Parodie na klasiku Suzanne Vega "Tom's Diner" v rukou Karmah je bludiště nevkusu a vykradená "In The Air Tonight" Phila Collinse v podobě "Feel It" Naturally 7 je ukázkou, jak už i producenti mohou být dokonale neschopní.

Osobně bych si tento výběr nekoupil, ale vám v tom zabránit nemohu. Drahé polovičce bych asi prominul, kdyby si jej koupila coby bezplatnou přílohu časopisu "Žena a život" nebo něčeho podobného. Tato odfláknutá a rádoby výkladní skříň radiového éteru bude totiž velmi rychle zapadat pod nánosem prachu.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY