© Monitor / EMI Daniel Landa se vrátil do světa filmu, tentokrát nejen jako herec, ale také coby producent a samozřejmě i autor hudby. Romance "Kvaska", natočená na scénář a v režii manželky Miriam Landa, vyrazí na plátna pětadvaceti českých kin. Premiéra proběhne 23. listopadu v pražském Slovanském domě.
Příběh filmu se z části odehrává za mřížemi věžnice, z drtivé většiny však na muzikálových pódiích - natáčelo se v pražském Divadle Kalich. Landa ztvárnil muzikálového herce, který má problémy s alkoholem i kariérou. Za pouhých dvacet natáčecích dnů se před kamerou střídali také Filip Tomsa ("Dobrá čtvrť", "Ordinace v růžové zahradě"),
Lucie Vondráčková, Rudolf Hrušínský nejml. nebo
Jiří Korn.
Daniel Landa už před časem slíbil, že pokud "Kvaska" sklidí úspěch, pokusí se zásluhu svojí ženy na filmu příští rok přetrumfnout jiným, větším projektem.