Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 29. a 30. týden

Nové desky pro 29. a 30. týden

Vydáno: 31.07.2016 20:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Na novinky v obchodech s hudbou aktuálně lákají především rockeři Billy Talent. K nim se pak připojí bronzová ze Sound Of 2016 NAO, o člena chudší Bear's Den, elektronicko-soulové duo HONNE a připomeneme i slavnou desku Simple Minds. Na rockery čekají s novými deskami Billy Talent a Periphery. Pokud máte rádi instrumentální metal a vážnou hudbu, nenechte si ujít Vivaldi Metal Project.

SDÍLET:    
Pokud se v pondělí 25. července, respektive 1. srpna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

NAO - For All We Know (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: soul / funk / electronic / R&B

NAO - For All We Know
Londýnská zpěvačka a skladatelka Neo Jessica Joshua, která si říká jednoduše NAO, se v letošním ročník ankety BBC Sound Of... umístila na třetím místě hned za Jackem Garrattem a Alessií Carou. Doposud jsme ji znali především z posledního alba Disclosure, ale nyní tahle osmadvacetiletá umělkyně, která kombinuje soul, funk, a r'n'b s elektronickou hudbou, vydává své vlastní debutové album nazvané "For All We Know". Na svých příznivcích a těch, kteří ji teprve poznají, rozhodně nešetřila a servíruje jim hned osmnáct svých písniček, které produkovala společně s GRADES, A.K. Paulem, nebo Stintem, tedy s producenty, kteří se podíleli na albech Santigold, Bastille, či Carly Rae Jepsen. Prvních několik singlů sdílí zpěvačka na svém YouTube.com profilu.


Billy Talent - Afraid Of Heights (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock

Billy Talent - Afraid Of Heights
Po čtyřleté odmlce se kanadská formace Billy Talent hlásí o slovo s novou deskou. Nahrávka dostala do kolébky název "Afraid Of Heights" a jde vůbec o první nahrávku, na které se nepodílí bubeník Aaron Solowoniuk. Jeho místo za soupravou obsadil pro účely nahrávání i koncertů Jordan Hastings z kapel Alexisonfire a Say Yes. Na posluchače čeká třináct nových písní (včetně japonského bonusu) a pokud sáhnete po luxusní edici, čeká na vás navíc dalších sedm písní - demo verzí. Jako pilotní singl vybrali muzikanti titulní skladbu alba a vy si ji nyní můžete poslechnout na odkaz ven.


HONNE - Warm On A Cold Night (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: electronica / soul

HONNE - Warm On A Cold Night
Pod názvem HONNE, který pochází z japonštiny a znamená skutečný záměr, se skrývá dvojice Andy a James, z nichž první má na starosti produkci a druhý zpěv. Na hudební scénu se svojí kombinací soulu a elektroniky vstoupili před dvěma roky a od té doby vydali celkem čtyři EP. Zatím to poslední s názvem "Gone Are The Days" je i základem pro jejich LP debut, který pánové nazvali "Warm On A Cold Night". Naskládali na něj celkem dvanáct skladeb, které v deluxe edici rozšířili na patnáct. V jedné z nich, písničce "Someone That Loves You", jim vypomohla anglická zpěvačka Izzy Bizu. Bližší seznámení s HONNE můžete realizovat prostřednictvím jejich YouTube.com profilu.


Aeges - Weightless (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Aeges - Weightless
Poměr mezi kvalitou a kvantitou hardrockových kapel v Los Angeles je velice dynamický. Naštěstí tu jsou Aeges, kteří přichází na scénu se třetí studiovkou "Weightless". Na svých předchozích albech osazenstvo formace představilo inovativní přístup k rockové hudbě. Fanoušci pak další desku očekávají o to netrpělivěji a těší se, s čím kapela zase zaujme. Novinka má ale všechny aspekty jít ve šlépějích svých předchůdců: Za produkcí stojí Bob Marlette, známý ze spolupráce s Black Sabbath nebo Seether a vy si jednu z novinkových písní s titulem "Another Wasteland" můžete poslechnout na YouTube.com.


Bear's Den - Red Earth & Pouring Rain (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: indie folk / alternativní rock

Bear's Den - Red Earth & Pouring Rain
Britská kapela Bear's Den na sebe poprvé výrazně upozornila předloňským debutem "Islands", který jim zajistil společné turné s Mumford & Sons a Daughter. Loni už trio vystupovalo samostatně a během letošního roku začala připravovat prvotině nástupce. Během tohoto procesu ji ovšem opustil kytarista a bandžista Joey Haynes, a tak novinku "Red Earth & Pouring Rain" již nahrávali bez něj. Podepsalo se to pochopitelně i na zvuku nahrávky, kde dvanáct písniček už nemá tak silný folk rockový nádech jako v případě předchůdce. Kam se posunul zvuk Bear's Den, zjistíte poslechem ukázek, které kapela umísťuje na svůj facebookový profil.


Periphery - Periphery III: Select Difficulty (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: moderní progresivní metal

Periphery - Periphery III: Select Difficulty
Progresivní inovátoři z Washingtonu D.C. se rozhodli obohatit toto léto čerstvou tvorbou a k posluchačům posílají "Periphery III: Select Difficulty". "Posledních pár let jsme jako muzikanti a kapela museli přehodnotit svůj styl práce a po dokončení nové desky musím říct, že to bylo jen k lepšímu," prozradil kytarista Jake Bowen. Ještě dodal: "Psaním skladeb jsme strávili dva měsíce. Jak se sami přesvědčíte, naši dosavadní tvorbu příliš nereprezentují, ale za nás jako za muzikanty musím říct, že jde o velice důležitý posun." Přesvědčte se sami a poslechněte si skladbu "Marigold", ke které vznikl i videoklip odkaz ven.


Simple Minds - New Gold Dream (81-82-83-84) (Deluxe Edition) (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: new wave / synthpop

Simple Minds - New Gold Dream (81-82-83-84) (Deluxe Edition)
Album skotských Simple Minds z roku 1982 "New Gold Dream (81-82-83-84)" leckteří označují za jejich nejlepší, které natočili, a Robert Dimery jej zařadil i do své knížky "1001 alb, která musíte slyšet, než umřete". Právě tuto nahrávku se skupina rozhodla vydat v reedici, která zahrnuje hned několik podob. Vedle remasterované verze a digitálních edic původního alba bude fanoušky nejvíce zajímat deluxe edice, kde remasterovanou podobu ze studií Abbey Road doplní na druhém disku prodloužené dvanáctipalcové verze písniček a instrumentální podoba singlů. Ještě bohatší bude Deluxe Box Set, kde se k těmto dvěma diskům přidají další čtyři. Třetí disk nabídne sedmipalcové verze singlů a jejich b-strany, na čtvrtém najdete dosud nevydaný živý záznam z BBC a pátý je plný alternativních mixů a demoverzí. Box set uzavře DVD s vícekanálovým mixem a dalšími bonusy. Milovníci kvalitního zvuku si budou moci vychutnat album na Blu-Ray audiu ve vysokém rozlišení, nebo na vinylu a to ve dvou verzích - ve standardní a také remasteru, který probíhal poloviční rychlostí.


Rooney - Washed Away (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock

Rooney - Washed Away
Americká rocková formace Rooney má za sebou velkou metamorfózu, ze které vyšla s novým lineupem a novinkovou deskou "Washed Away". Fanoušci se o ní poprvé doslechli začátkem tohoto roku, kdy se Robert Schwartzman nechal slyšet, že společně s ostatními muzikanty nahrává nový materiál. Jako první singl vybrali skladbu "My Heart Beats 4 U", ke které vznikl i videoklip odkaz ven. Než si skladbu poslechnete, měli byste vědět, že stejně jako ostatní písničky na albu, vznikala ve stádiu masteringu a mixu na několikrát. Celkem třikrát prošla touto fází, kterou dostali na starost tři různí odborníci. K posluchačům se pak dostala ta, na které pracoval Dave Trumfio v Kingsize Soundlabs.


Leeland - Invisible (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: křesťanský pop / současná křesťanská hudba / worship

Leeland - Invisible
Americká kapela Leeland vám zřejmě nic říkat nebude, tedy pokud nesledujete současnou křesťanskou hudbu. Pokud ano, pak budete zřejmě vědět, že tahle skupina, jejímiž hlavními postavami jsou Leeland Mooring a Casey Moore, má na svém kontě čtyři alba, za které si vysloužila již čtyři nominace na Grammy a řadu nominací na Dove Awards. Nyní jistě členové kapely budou napjatě sledovat, zda se jim bude podobně dařit také s pátým albem "Invisible". Na základě prvních ohlasů kritiků, kteří patnáctku nových písniček měli možnost již hodnotit, lze předpokládat, že ano. Deska, na které v jedné ze skladeb uslyšíte také Briana Johnsona, sklízí samé pozitivní recenze. Zda jsou opodstatněné, zjistíte poslechem ukázek na webu vydavatelství Bethel.


Vivaldi Metal Project - Four Seasons (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: symfonický metal

Rooney - Washed Away
Příbuznost metalové a vážné hudby dnes už nikoho nepřekvapí. Přesto ale, pokud uslyšíte metalové předělávky klasického díla, jistě vás minimálně zaujmou. Proto byste si neměli nechat utéct desku "The Four Seasons" projektu Vivaldi Metal Project. Na díle se podílelo přes sto třicet muzikantů z celého světa a mezi nimi i umělci jako Fabio Lione z Rhapsody Of Fire nebo Victor Smolski, dříve známý z Rage. V podání skvělých hudebníků na vás čekají Vivaldiho písně v nabroušeném, doslova metalovém kabátku. Na YouTube.com se podívejte na oficiální trailer.


Lil Dicky - Professional Rapper (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hip hop / pop rap / komediální hip hop

Lil Dicky - Professional Rapper
Hip hop, rap a humor obvykle nebývají v takto úzkém slovním spojení. O tom, že to ale jde kombinovat hudebně, nás přesvědčí americký rapper a komik David Andrew Burd, který si říká Lil Dicky. Svoji první desku "Professional Rapper" vydal již před rokem, ale pouze vlastním nákladem a nyní se dostává do širší distribuce. Na desku zařadil celkem dvacet položek, kde přivítal několik hostů, jakou jsou Snoop Dogg, Brendon Urie, Hannibal Buress, Fetty Wap, Rich Homie Quan, nebo T-Pain. Seznámit se s touto nahrávkou můžete prostřednictvím rapperova profilu na YouTube.com.


Tip týdne

Jake Owen - American Love (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: country / bro-country

Justin Bieber - Purpose
Je to teprve několik měsíců, co jsme vás v souvislosti s novým albem Thomase Rhetta seznámili se stylem zvaným bro-country. Nyní tu máme dalšího zpěváka, který ho propaguje. Jmenuje se Jake Owen, na svém kontě má čtyři alba a s tím pátým nazvaným "American Love" to zkouší i v Evropě. Nutno poznamenat, že co se týče spolupracovníků, sází na mladé, dravé, a mimořádně úspěšné lidi. Celkem jedenáct písniček s ním připravovala taková esa country scény, jako jsou Luke Laird, Hillary Lindsey, Shane McAnally, nebo Ross Copperman. Jejich služeb jen tak namátkou využili Carrie Underwood, Eric Church, Kacey Musgraves, nebo Blake Shelton. Jednu písničku mu pomáhal skládat i letošní čtyřnásobný vítěz Grammy Chris Stapleton. První ukázky z desky najdete na Owenově YouTube.com profilu.


Dále vyšlo 22. července:

Jascha Heifetz - Jascha Heifetz - The Complete Stereo Collection Remastered (Sony Music)
Karmakanic - Dot (Sony Music)
Witherscape - The Northern Sanctuary (Sony Music)

Vychází na vinylu:
Allman Brothers Band - At Fillmore East (Universal)
Allman Brothers Band - Eat A Peach (Universal)
Allman Brothers Band - Enlightened Rogues (Universal)
Allman Brothers Band - Idlewild South (Universal)
Allman Brothers Band - Live At Ludlow Garage:1970 (Universal)
Allman Brothers Band - The Allman Brothers Band (Universal)
Allman Brothers Band - Win, Lose Or Draw (Universal)
Allman Brothers Band - Wipe The Windows, Check... (Universal)
Bear's Den - Red Earth & Pouring Rain (Universal)
Blumentopf - Gern Geschehen (Sony Music)
Karmakanic - Dot (Sony Music)
Michal Ambrož & David Koller - Srdeční příběh (Warner Music)
Opeth - Lamentations (Live At Shepherd's Bush Empire, London) (Sony Music)
Paradise Lost - Shades Of God (Sony Music)
Periphery - Periphery III: Select Difficulty (Sony Music)
Peter Gabriel - So (Universal)
Peter Gabriel - Up (Universal)
Peter Gabriel - Us (Universal)
Witherscape - The Northern Sanctuary (Sony Music)

Dále vyšlo 29. července:

Billy Talent - Afraid Of Heights (Deluxe Edition) (Warner Music)
Highly Suspect - Mister Asylum (Sony Music)

Vychází na vinylu:
Billy Talent - Afraid Of Heights (Warner Music)
Despised Icon - Day Of Mourning (Re-Issue 2016) (Sony Music)
Despised Icon - The Ills Of Modern Man (Re-Issue 2016) (Sony Music)
Hole - Live Through This (Universal)
James Brown - It's A Man's Man's Man's World (Universal)
Klaxons - Myths Of The Near Future (Universal)
Original Broadway Cast Of Kinky Boots - Kinky Boots (Original Broadway Cast Recording) (Sony Music)
R.E.M. - Dead Letter Office (Universal)
R.E.M. - Dead Letter Office (Universal)
R.E.M. - Eponymous (Universal)
R.E.M. - Eponymous (Universal)
R.E.M. - Lifes Rich Pageant (Universal)
R.E.M. - Lifes Rich Pageant (Universal)
Rooney - Washed Away (Sony Music)
Simple Minds - New Gold Dream/81-82-83-84 (Universal)
Tom Petty - Greatest Hits (Universal)

Reedice:
Ramones - Ramones (40th Anniversary Deluxe Edition) (Warner Music)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Billy Talent (Gouda, 01.08.2016 05:50) Reagovat

  Nemáte pravdu. Aaron Solowoniuk se na nahrávání Afraid of Heights podílel přímo a osobně. Jen nemohl sám bubnovat, protože se mu zhoršila roztroušená skleróza.

 • Periphery (Wdz, 02.08.2016 14:53) Reagovat

  Boží!!!!!

 • tolko platní vychádza, ale nič kvaalitné (martin dorecký, 05.08.2016 20:40) Reagovat

  ja sa dekády zameriavam na stredný úd, ale kvalita idě stale dole...

 • Periphery a jejich nové album na Česko-Slovensk (Libor, 18.08.2016 21:33) Reagovat

  Periphery a jejich nové album na Česko-Slovenské hudební databázi
  http://cshudba.cz/interpreti/40-Periphery

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Maggie Rogers - Heard It in a Past Life
Recenze: Maggie Rogers na albu "Heard It in a Past Life" nabízí vkusný pop podpořený velkým talentem Někdy stačí málo. Třeba svým songem vehnat slzy do očí samotnému Pharrellu Williamsovi. Pak už to jde samo. Život do té doby spíše folkařky Maggie Rogers nabral tehdy v roce 2016 zcela jiné otáčky. První zastávkou této nové... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2019 00:00 v sekci Recenze
1
Progres 2, 19.1.2019, Žlutý pes, Pardubice
Naživo: Progres 2 přivezli do Pardubic hity i žhavé novinky O Progres 2 se zase jednou mluví. Skoro se dá říct, že jich je všude plno: po třiceti letech vydali nové, vřele přijaté album, v pozici hlavních hvězd se objevili na obnoveném Beat Festu v pražské Lucerně. Letos slaví padesát let... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2019 16:50 v sekci Naživo
2
Aurora, Forum Karlín, Praha, 17.1.2019
Naživo: Aurora vzala diváky v Praze na éterickou procházku norskou krajinou Zdá se, že české publikum si pořídilo nového miláčka. Vedle LP nebo Hurts, kteří u nás zažívají větší a větší úspěch, se včerejší večer zařadila Aurora. Její koncert se pro nečekaný zájem přesunul z Roxy do Fora... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2019 08:36 v sekci Naživo
0
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2018 podle musicserveru (40-31)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2018 podle musicserveru (40-31) Rok se s rokem sešel a jednadvacet redaktorů musicserveru opět zasedlo k pomyslnému kulatému stolu, aby vybrali nejlepší alba uplynulého roku. V jejich hledáčku se objevilo 195 zahraničních desek, ovšem pouze čtyřicítka jich prošla... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2019 16:00 v sekci Publicistika
9
Snow Patrol, Foy Vance, JC Stewart, Velodrom, Berlín, Německo, 16.1.2018
Naživo: Snow Patrol dali Berlínu lekci ze stadiónového poprocku Ne, nezdá se vám to. Ani sedmé studiové album po sedmileté tvůrčí pauze naše promotéry nezlomilo, a tak na českou koncertní premiéru Snow Patrol i po čtvrtstoletí existence ještě pořád marně čekáme. A tak jsme se na ně už... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2019 09:00 v sekci Naživo
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 1-3/2019 - od ZAYNa přes Vídeňskou filharmonii po Zofie Dares (16.01.2019 19:26)
- Nové desky 51-52/2018 - od Ponk přes Andy Schofielda po Alana Walkera (26.12.2018 23:25)
- Nové desky 50/2018 - od Bruce Springsteena přes UDG po Paula Van Dyka (20.12.2018 07:07)
- Nové desky 49/2018 - od Coldplay přes LP po Oceán (11.12.2018 10:50)
- Nové desky 48/2018 - od Clean Bandit přes The 1975 po Alessiu Caru (04.12.2018 11:40)
- Nové desky 47/2018 - od Vesny přes Take That po Erose Ramazzottiho (27.11.2018 07:30)
- Nové desky 46/2018 - od Michaela Bublého přes Mumford & Sons po Zaz (19.11.2018 09:00)
- Nové desky 45/2018 - od Muse přes Lucii po Imagine Dragons (13.11.2018 22:00)
- Nové desky 44/2018 - od Prodigy přes Barbru Streisand po Wohnout (07.11.2018 09:04)
- Nové desky 43/2018 - od Toma Odella přes Monkey Business po Pentatonix (31.10.2018 00:02)

ALBUM TÝDNE 03/2019

Maggie Rogers
Heard It in a Past Life

Někdy stačí málo. Třeba svým songem vehnat slzy do očí samotnému Pharrellu Williamsovi. Pak už to jde samo. Život do té doby spíše folkařky Maggie Rogers nabral tehdy v roce 2016 zcela jiné otáčky. První zastávkou této nové cesty je album "Heard It in a Past Life", jedna z popových desek letošního roku.

0/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 22.01.
Jacob Lee (AUS) (Café V lese, Praha)
St 23.01.
Tom Odell (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 27.01.
Ghostemane (USA) (Roxy, Praha)
St 06.02.
The Neighbourhood (USA) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.02.
Animé (USA) (Roxy, Praha)
So 09.02.
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators (O2 Arena, Praha)
So 09.02.
IAMX (UK) (Fléda, Brno)
Po 11.02.
Good Charlotte (Forum Karlín, Praha)
So 16.02.
Twenty One Pilots (USA) (O2 Arena, Praha)
Út 19.02.
Tommy Cash (EST) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Sia Beyoncé LP Kryštof The Cure Coldplay Madonna Queen Ewa Farna Rihanna AC/DC Adele Linkin Park Muse Lucie Imagine Dragons Debbi Ava Max Pokáč
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver