Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 10. týden

Nové desky pro 10. týden

Vydáno: 08.03.2015 14:27 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Příští týden budou pomyslný souboj na novinkových stojanech svádět například Madonna s Noel Gallagher's High Flying Birds, po dlouhých devíti letech se vrátí Camouflage, Rebecca Ferguson se pustí do Billie Holiday a představíme si electro folkový projekt Fyfe. Rockery zase potěší nové desky Europe nebo remasterovaná deska Judas Priest "Defenders Of The Faith".

SDÍLET:    
Pokud se v pondělí 9. března vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday (Bertus)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock / brit pop / psychedelický rock

Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday
Zatímco Beady Eye Liama Gallaghera loni skončili, jeho bratr Noel pokračuje dál se svými Noel Gallagher's High Flying Birds. Nyní dokonce vydává druhou desku "Chasing Yesterday", která navazuje na čtyři roky starý eponymní debut. Při jeho nahrávání nemohl být přítomný dlouholetý spolupracovník a producent David Sardy, který se podílel už na deskách Oasis, a tak se Noel Gallagher rozhodl, že si tutonahrávku vyprodukuje sám. Pouze ke dvěma písničkám si přizval Amorphous Androgynous, za nímž stojí Garry 'Gaz' Cobain a Brian Dougans. Společně s trojicí muzikantů pro standardní edici nahrál celkem deset skladeb, kde k té poslední "Ballad Of The Mighty I" přizval i Johnnyho Marra z The Smith. Nasměroval je na rozhraní alternativní rocku a brit popu a k tomu přidal i prvky psychedelického rocku. Ukázky výsledku si můžete poslechnout například v internetovém obchodě Amazon.co.uk a pokud se vám zalíbí, můžete sáhnout i po deluxe edici, která je bohatší o tři další písničky a jeden remix.


Madonna - Rebel Heart (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: pop / taneční pop

Madonna - Rebel Heart
Ačkoli se prodeje Madonniných alb v posledních letech výrazně propadly, rozhodně jí to neodrazuje od další práce. V pořadí třinácté studiové album s názvem "Rebel Heart" vychází prakticky přesně po třech letech po předcházejícím "MDNA" a americká zpěvačka s jeho vydáním nezažila právě šťastné začátky. Už na konci minulého roku na veřejnost unikly nehotové verze několika písní, na což zareagovala tím, že všem, kteří si její nové album digitálně předobjednali, věnovala k okamžitému stažení šest nových písní, což byla takřka polovina standardní verze. Ve finále tuto šestici doplnila o dalších osm kousků a přestože nezměnila svůj tanečně popový styl, opět vsadila na jiný tým než u minulých dvou alb. Tentokrát sáhla po takových producentech a hitových autorech jako jsou Diplo, Kanye West, Avicii, DJ Dahi, Ryan Tedder nebo Toby Gad. "'Rebel Heart' prozkoumává dvě hodně odlišné stránky mé osobnosti - rebelujícího odpadlíka a romantickou stránku mého já," prohlásila o albu nedávno Madonna a dodala, že svoji novou desku natáčela střídavě v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Ve výčtu hostů opět najdeme Nicki Minaj, k níž se přidali Kanye Westa, Nas, Chance The Rapper nebo boxer Mike Tyson. Prvním singlem z desky se stala "Living For Love", která má i svůj videoklip. Na své si přijdou i milovníci deluxe edicí. Dostanou pět bonusových skladeb navíc a v superdeluxe edici dokonce ještě dalších šest songů včetně dvou remixů.


Tip týdne

Rebecca Ferguson - Lady Sings The Blues (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: jazz / tradiční pop / blues

Rebecca Ferguson - Lady Sings The Blues
Britská zpěvačka Rebecca Ferguson se po dvou autorských albech rozhodla, že tento rok vzdá hold hudební ikoně Billie Holiday. Není to rozhodně žádný náhodný krok, od jejího narození totiž letos uplyne přesně sto let. Někdejší finalistka britského X Factoru na tuto počest přezpívala a natočila její v pořadí sedmé album "Lady Sings The Blues", na němž najdete takové skvosty jako "Summertime", "God Bless The Child" nebo "Strange Fruit". Vzhledem k tomu, že verze Rebeccy Ferguson čítá celkem sedmnáct písní, znalci si jistě domyslí, že původních dvanáct písniček doplnila ještě o dalších pět skladeb, kterými jsou big bandové coververze, jako třeba "All Of Me". Desku nahrávala ve studiích v Los Angeles, kde jí za zády stál orchestr, jenž v minulosti doprovázel i Franka Sinatru. Produkce se navíc ujal věhlasný Troy Miller, známý svojí spoluprací s Amy Winehouse, Rumer, Dexys Midnight Runners nebo s Chakou Khan. Jak to celé dopadlo, zjistíte poslechem ukázek v internetovém obchodě Amazon.co.uk.


Waltari - You Are Waltari (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní metall

Waltari - You Are Waltari
Jestli někdo umí novou deskou překvapit, pak to bezpochyby budou finští Waltari. Kromě toho, že jsou dobře znají svou žánrovou flexibilitou, překvapují na novince "You Are Waltari" skladbou zpívanou v českém jazyce. Má ji na svědomí zpěvák a kytarista Jariot "Jari" Lehtinen. Formace totiž při skládání zvolila zcela jiný koncept: "I když jsem hlavním skladatelem, mám při psaní v hlavě melodii každého hudebníka, který se podílí a píšu přesně na to", prozrazuje Kärtsy Hatakka. Nakonec se zapojilo sedm umělců a když by se sečetli všichni hosté, je to více než deset lidí. A co do hudebních škatulek zde najdete velmi pestrou paletu: "Je důležité si uvědomit, že není třeba ctít žádná pravidla", dodává Kärtsy. Po posluchače to znamená nevšední kombinace, jako metal-country, metal-dubstep nebo metal-latin. Přesvědčte se sami a poslechněte si "Diggin The Alien".


Camouflage - Greyscale (H'art)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: new wave / synth pop

Camouflage - Greyscale
Fanoušci německé synth popové legendy Camouflage se načekali na nové album pořádně dlouho. Do této doby poslední album "Relocated" je staré již devět let a novinka "Greyscale" tak už byla toužebně vyhlížená. Začala se nahrávat již v roce 2011 a měla původně vyjít již loni. Nakonec práce na ni pokračovaly až do konce roku a výsledkem je celkem třináct skladeb v čele s prvním singlem "Shine". Najdeme na nich i jednoho hosta, kterým je další německý interpret Petter Heppner. První ukázky z "Greyscale" umístila formace na soundcloud.com svého vydavatelství Bureau B a my pouze dodáme, že album byste měli sehnat i na vinylu.


Steven Wilson - Hand.Cannot.Erase (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní rock

Steven Wilson - Hand.Cannot.Erase
Britského hudebníka Steven Wilsona si můžete pamatovat jako vůdčí osobnost Porcupine Tree a nyní se s ním můžete seznámit také jako se sólovým umělcem. Zpěvák, kytarista a skladatel vyadává své čtvrté sólové album "Hand. Cannot. Erase.", které vznikalo v britských AIR Studios. Jak Steven sám prozradil, nahrávka je oproti ostatním méně "jazzová" a posluchači na ní najdou jen pár partů napsaných pro flétnu nebo saxofony. Zato se na ní objevuje pár elementů elektronické hudby a v neposlední řadě také zpěvačka Ninet Tayeb, se kterou se Wilson podělil o vokální party. Dodejme ještě, že k dostání bude také luxusní edice desky. Podrobnosti najdete tady.


Azealia Banks - Broke With Expensive Taste (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: house rap

Azealia Banks - Broke With Expensive Taste
Jak jsem vás již informovali, americká zpěvačka, rapperka a skladatelka Azealia Banks vydala začátkem listopadu svoje debutové album "Broke With Expensive Taste". Nyní bude její prvotina k sehnání fyzicky konečně i u nás. Vzhledem k tomu, že jste si již mohli na tuto desku přečíst recenzi, dovolíme si pouze zrekapitulovat, že na albu najdete celkem šestnáct písniček, na nichž se vedle ní samotné producentsky podíleli ještě Ariel Pink, M. J. Cole, Apple Juice Kid, nebo Lazy Jay, kterého i uslyšíte v singlu "212". Dalším hostem je pak trinidadský rapper Theophilus London. Jakým směrem zpěvačka nasměrovala svoji první desku, zjistíte díky sampleru na YouTube.com.


Moonspell - Extinct (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: gothic metal

Moonspell - Extinct
Příznivci portugalské gothic metalové formace Moonspell se už jistě nemohli dočkat novinkové desky "Extinct", která nyní míří na pulty. Na nástupce "Alpha Noir/Omega White" si fanoušci totiž museli počkat tři roky. Odměnou jim je ale deset nových písní, na kterých muzikanti spolupracovali se známým producentem Jensem Bogrenem, který pomohl také Soilwork, Paradise Lost nebo Amon Amarth. Na stránkách YouTube.com si můžete výsledek spolupráce poslechnout - najdete zde titulní skladbu, která je současně druhým albovým singlem.


Fences - Lesser Oceans (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: pop rock / indie rock

Fences - Lesser Oceans
Americká rocková kapela Fences svým čtyři roky starým eponymním debutem velkou díru do světa neudělala, nicméně, když loni přišli se singlem "Arrows", na kterém se podílel Macklemore a Ryan Lewis, vypadalo to, že se blýská na lepší časy. Zmíněný singl předznamenal druhou desku "Lesser Oceans", s níž kvartetu vypomohli vedle již zmíněných také Chris Walla z Death Cab For Cutie a Jacquire King, který se podílel na deskách Kings Of Leon nebo Of Monsters And Men. Celkem v tomto složení pro CD připravili deset písniček, z nichž něco málo odhalují na svém YouTube.com kanálu.


Judas Priest - Defenders Of The Faith (30th Anniversary Remastered Edition) (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer psali jsme
žánr: heavy metal

Judas Priest - Defenders Of The Faith
Judas Priest slaví letos se svou deskou "Defenders of Faith" třicetileté výročí a pro své příznivce připravili novou rozšířenou edici, která bude čítat celkem tři disky. Vedle standardního desetiskladbového tracklistu se posluchači mohou těšit na remasterovaný živý záznam ze stejnojmenného turné. Nahrávka byla pořízen na vystoupení v Long Beach Areně v Kalifornii. Set s živákem obsahuje na jednadvacet písní, které jsou rozdělené do dvou disků. Můžete se tak těšit na živá podání skladeb jako "Metal Gods", "Breaking the Law", "Sinner", "Electric Eye", "The Green Manalishi (With the Two-Pronged Crown)", "Victim of Change" a "You’ve Got Another Thing Coming".


fyfe - Control (Bertus)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: electro folk

Fyfe - Control
Pětadvacetiletý britský zpěvák, skladatel a kytarista Paul Dixon už za svoji kariéru vystřídal více jmen. Potom, co si říkal David's Lyre, nyní vystupuje pod názvem fyfe. Prvním albem pod novým jménem je deska "Control", pro níž ve stylu elektronického písničkářství, či chcete-li folku, připravil celkem jedenáct písniček. Jejich ukázky si můžete poslechnout na fyfeho facebook.com, případně na jeho soundcloud.com profilu.


Europe - War Of Kings (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Europe - War Of Kings
švédská hardrocková formace Europe má úctyhodnou výdrž. Stálice na rockové scéně totiž potěší své posluchače už desátou studiovkou, které dala název "War Of Kings". Nahrávání probíhalo ve zbrusu nových studiích PanGaia Studios ve Stockholmu a produkci obstaral Dave Cobb. Společně s muzikanty dal dohromady jedenáct nových písní, které budou k dostání na CD, vinylu a také v digitálním formátu. "Deska "War Of Kings" je album, které jsme vždy chtěli udělat, už od dob, co jsme jako mladí poslouchali kapely jako Led Zeppelin, Deep Purple nebo Black Sabbath," prozradil zpěvák Joey Tempest. Jak se dílo povedlo, můžete ohodnotit sami prostřednictvím ukázky "Hole In My Pocket".


Rae Sremmurd - SremmLife (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hip hop

Rae Sremmurd - SremmLife
Ačkoli by jméno Rae Sremmurd mohlo svádět k domněnce, že se jedná o nějakou zpěvačku world music, skutečnost je odlišná. Za tímto názvem se skrývá hip hopové duo z Mississippi, jehož členy jsou bratři Khalif 'Swae Lee' Brown a Aaquil 'Slim Jimmy' Brown. Jejich debutové album "StremmLife" vyšlo ve Spojených státech již na začátku ledna a hlavní produkce se ujal Mike Will Made It společně s dalším rapperem, který si říká A+. V celkem jedenácti písničkách pak duo přivítalo i několik slavnějších kolegů, jako například Nicki Minaj, Big Sean, Jace z Two-9 nebo Young Thug. Vzhledem k datu vydání už má několik písniček svá videa, která najdete na VEVU formace.


Enslaved - In Times (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní black metal

Enslaved - In Times
Norská progresivní blackmetalová formace Enslaved připravila pro své posluchače nové studiové album. Deska dostala do kolébky název "In Times" a přesto, že čítá pouze šest písní, dosahuje její stopáž bezmála hodiny. Reakce na nástupce tři roky staré "RIITIIR" se očekávají minimálně tak pozitivní, jako na doposud poslední nahrávku. Jestli se tak skutečně stane, musíte ale posoudit sami. Každopádně osazenstvo kapely je - co se týče charakteru nových písní - skoupé na slovo. "Jsem do nich tak ponořený, že na ně nedokážu mít žádný "názor"," prozradil kytarista Ivar Bjørnson. "Myslím si ale, že se jedná o nejvíce konzistentní dílo, jaké jsme kdy vydali." Oficiální stream alba najdete k poslechu na YouTube.com.


Dále vychází:

A Forest Of Stars - Beware The Sword You Cannot See (Mystic Production)
A Forest Of Stars - Beware The Sword You Cannot See (Box) (Mystic Production)
Answer - Raise A Little Hell (Mystic Production)
Exhumed - Gore Metal Redux (A Necrospective 1998-2015) (Mystic Production)
Feed Her To The Sharks - Fortitude (Mystic Production)
Helrunar - Niederkunfft (Mystic Production)
Helrunar - Niederkunfft (Book Edition) (Mystic Production)
Karyn Crisis' Gospel Of... - Salem's Wounds/Limited Ed. (Universal)
Masters Of Disguise - The Savage And The Grace (Mystic Production)
Negura Bunget - Tau (Mystic Production)
Negura Bunget - Tau (Art Book) (Mystic Production)
Různí - Café Del Mar Dreams 7 (H'art)
Různí - Cinderella (soundtrack) (Universal)
Různí - Interstellar (Illuminated Star Edition) (soundtrack) (Bertus)
Různí - Pinocchio (soundtrack) (Universal)
Santa Cruz - Santa Cruz (Universal)
Wolfpakk - Rise Of The Animal (Mystic Production)
Yes - The Early Years (Mystic Production)

Vychází na vinylu:
Helrunar - Niederkunfft (Mystic Production)
Imagine Dragons - Smoke + Mirrors (Universal)
Karyn Crisis' Gospel Of... - Salem's Wounds (Universal)
Santa Cruz - Santa Cruz (Universal)

Reedice:
Lucie - Černý kočky mokrý žáby (Universal)
Lucie - Dobrá kočzka která nemlsá (Universal)
Lucie - In The Sky (Universal)
Lucie - Lucie (Universal)
Lucie - Pohyby (Universal)
Lucie - Slunečnice (Universal)
Lucie - Větší než malé množství lásky (Universal)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Rae Sremmund (Doupik, 08.03.2015 16:08) Reagovat

  Kaju se za můj nelichotivý komentář k Rae Sremmund z americké hitparády. Zjistil jsem, že to nakonec je zatím letošní nejlepší hiphopové album, doporučuji :-)

 • O víkendu jsem to nestihla ale dneska si skočím... (Klárka, 09.03.2015 08:38) Reagovat

  O víkendu jsem to nestihla ale dneska si skočím pro novou Madonnu. :)

 • TAK ALBUM "FIALOVÉ DÁSNĚ" OD LUCKY BÍLÉ NEVYJDE - BYLA TO FÁMA (Jarka, 09.03.2015 17:43) Reagovat

  VYPUŠTĚNA NAŠIMI NEPŘÁTELI

  • Re: TAK ALBUM "FIALOVÉ DÁSNĚ" OD LUCKY BÍLÉ NEVYJDE - BYLA TO FÁMA (Anonym, 15.03.2015 12:45) Reagovat

   Vy jste nepritelem hlavne sama sobe ....


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava, 2. den, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 19.7.2018
Naživo: Kensington v Ostravě překonali další metu, Aurora očarovala i napodruhé Také druhý den měl festival Colours Of Ostrava co nabídnout. Kromě výše uvedených přilákali tisíce návštěvníků také islanďané Kaleo, roztančený projekt Mura Masa nebo soulový zpěvák Jacob Banks. A spousta zajímavých věcí... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2018 14:09 v sekci Naživo
4
Colours Of Ostrava, 1. den, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2018
Naživo: Pharrell s N.E.R.D. Ostravu "Happy" neudělal, Beth Ditto však ano V den, kdy uběhlo deset let od premiéry "Temného rytíře" v kinech, se Heath Ledger nejspíše probudil z mrtvých a coby Joker s nadsázkou řečeno připravil ostravský festival o první oběť. Mimo to ale vystoupili i Future Islands, George... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2018 14:29 v sekci Naživo
1
Nové desky 27-28/2018 - od Florence And The Machine přes The Vamps po druhý díl "Mamma Mia!"
Nové desky 27-28/2018 - od Florence And The Machine přes The Vamps po druhý díl "Mamma Mia!" V Nových deskách tentokrát shrneme novinky posledních dvou týdnů, a tak se konečně dočkáte čtvrté desky Florence And The Machine, debutu Tom Grennan, soundtracku k druhému dílu "Mamma Mia!" či denní části posledního alba The Vamps.... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2018 06:57 v sekci Novinky | Nové desky
1
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2018
Kodaline i Drake uhájili vedení, žebříčky se ponořily do prázdninové nudy Jedno z nejméně záživných kol v celém tomto roce mají za sebou české hitparády IFPI. Vítězové minulého kola nenašli přemožitele ani tentokrát, a navíc se toho mnoho významného nestalo ani na dalších příčkách. Okurková... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2018 16:07 v sekci Novinky | České hitparády
0
Jon Hopkins - Singularity 8/10
Recenze: "Singularity" je 50 odstínů tvorby Jona Hopkinse Své páté album "Singularity" vydal po pěti letech od velmi zdařilé "Immunity". Jon Hopkins zde ještě více nechává rozeznít kontrasty své tvorby umístěné kamsi mezi acid house a sonický ambient. A svůj převážně hybný hudební... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2018 10:21 v sekci Recenze
3
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 27-28/2018 - od Florence And The Machine přes The Vamps po druhý díl "Mamma Mia!" (19.07.2018 06:57)
- Nové desky 26/2018 - od Gorillaz přes Bullet For My Valentine po Floexe s Tomem Hodgem (04.07.2018 07:26)
- Nové desky 25/2018 - od Nine Inch Nails přes Bebe Rexhu po Panic! At The Disco (26.06.2018 23:33)
- Nové desky 24/2018 - od Mika Shinodu přes Walda Gang po Christinu Aguileru (18.06.2018 22:14)
- Fotogalerie: Judas Priest + Megadeth - metalový svátek v Plzni (13.06.2018 08:28)
- Nové desky 23/2018 - od Lykke Li přes Karla Gotta po Lily Allen (12.06.2018 13:28)
- Nové desky 22/2018 - od Morcheeby přes Bena Howarda po Marcuse Millera (04.06.2018 08:54)
- Nové desky 21/2018 - od CHVRCHES přes Shawna Mendese po Snow Patrol (29.05.2018 07:07)
- Nové desky 20/2018 - od Jamese Baye přes Five Finger Death Punch po Paula Kalkbrennera (21.05.2018 08:19)
- Nové desky 19/2018 - od RSO přes Loreenu McKennitt po Celtic Woman (13.05.2018 22:39)

ALBUM TÝDNE 29/2018

Buddy Guy
The Blues Is Alive And Well

Ze žijících bluesmanů je Buddy Guy asi tím nejhvězdnějším, lze-li to v rámci tohoto starého žánru vůbec takto nazvat. Ani ve svých jednaosmdesáti letech ale nelení a neužívá si muzikantského důchodu, naopak dál tvoří i koncertuje. S nikdy nemizejícím úsměvem na tváři letos vydal album "The Blues Is Alive And Well".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 22.07.
The Dead Daisies (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 28.07.
AIR Festival (Festivalpark, Hradec Králové)
Út 31.07.
Robert Plant & The Sensational Space Shifters (UK) (Tipsport Aréna, Pardubice)
St 08.08.
Sziget (Budapešť, Budapešť)
Pá 10.08.
Dance Divas (Výstaviště Holešovice, Praha)
Ne 12.08.
Goo Goo Dolls (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 12.08.
alt-J (UK) (Sono Centrum, Brno)
Po 13.08.
Grizzly Bear (USA) (Roxy, Praha)
Čt 23.08.
Hop Hop Kemp (Festivalpark, Hradec Králové)
Čt 23.08.
Hip Hop Kemp (Festivalpark, Hradec Králové)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Puding pani Elvisovej The Cure Linkin Park Beyoncé Adele Ewa Farna Lady Gaga Rihanna Kryštof Coldplay Madonna Sia AC/DC Metallica Avicii Richard Krajčo Ronnie Wood Ed Sheeran Pavel Callta Traktor
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver