Recenze CD

Pozor, přicházejí Liquido

29.05.2002 05:00, Luboš Kreč

Němečtí Liquido se hlásí s novou, v pořadí třetí deskou nazvanou "Alarm! Alarm!". Jejich hudba se od dob hitu " Narcotic " vůbec nezměnila - pořád dělají chytlavou pop-rockovou muziku, v níž jde v první řadě o pohodu a veselou náladu.

7/10

Liquido - Alarm! Alarm!

Celkový čas: 53:30

Skladby: 7", Stay With Me, All Dead Wrong, Shoot Me, I’m A Fool, Why Are You Leaving, Not Again, Umbrella Song, Just A Boy, Page One, Get It All Done, Wine Like Water, What’s Next?, What The Heck!, Také Off, Go Far

Vydavatel: EMI Czech Republic

Dozajista si mnozí z vás ještě vzpomenou na rok 1999, kdy rádia nejen v České republice ale takřka v celé Evropě objížděl hit německé skupiny Liquido "Narcotic" - takový ten klasický kytarový chyták s vygradovaným riffem a jednoduchou, neurvalou melodií. Singl "Narcotic" spolu s debutovou deskou posloužil kapele jako vstupenka za hranice Německa. Když ale o rok později vydávali další album "At The Rocks", věnovali mu pozornost už podstatně menší davy posluchačů. Letos vychází disk číslo tři "Alarm! Alarm!" a opět se zdá, že komerční úspěch debutu zůstane nepokořen. A to i přes fakt, že Liquido natočili docela povedenou desku.
Kytarista Tim Eiermann se jednou nechal slyšet, že album "At The Rocks" není žádnou revolucí v hudbě, a že to od skupiny ani nikdo nemůže očekávat. Jako bych jej slyšel, kterak komentuje i "Alarm! Alarm!". Liquido skutečně nejsou žádným muzikantským zázrakem a naštěstí se nepokoušejí to ani předstírat, takže průměrná stopáž písniček je tři minuty, nenajdete v nich monumentální kytarová sóla (vlastně tam nenajdete sóla), marně budete hledat složité kompozice. Liquido svou tvorbu stavějí na úderných skladbách, které mohou poslouchat jak rockeři, tak popaři. Většina písní je melodická a zpěvná do té míry, že už po prvním poslechu se vám zaryje pod kůži - když se tak stane, je dobré ji rychle "vyrýt", protože není tajemstvím, že zpod kůže je velice blizoučko k nemilovanému oposlouchání a otrávení.
Především první poloviny desky se týkají má slova chvály. Písně mají uvolněnou atmosféru, lehce grungeový nádech, sem tam zajímavý nápad a pochopitelně jsou výrazně melodické. Liquido prostě umějí složit chytlavou, byť jednoduchou písničku. Bohužel se však skupina dopustila chyby, která se v žánru, jehož jsou představiteli (pop-rock-punk), neodpouští - album přeplácali. Nemohu si pomoct, ale když poslouchám čtrnáct kompozičně dosti podobných písní, nutně se u mě dostaví pocit nudy.
I přes skutečnost, že na desku bylo zařazeno více skladeb, než kolik jich bylo zapotřebí (ono je to i tím, že některé kousky poněkud zaostávají za průměrnou kvalitou těch ostatních), musím Liquido pochválit za vcelku příjemný hudební zážitek. Jak řekl sám člen kapely, nejsou sice nic revolučního, světoborného, ale i tak stojí nad průměrem.

Názory

Vložit názor

Zaškrtněte, pokud nechcete zobrazit u svého příspěvku Váš e-mail.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na následující otázku nebude názor přidán.

  • Liquido rulezzz! (Olja, 10.09.2002 16:37) Reagovat

    Hi there! I just want to say that Liquido do brilliant music created by great musicians! Alarm!Alarm! a little bit differs from 2 previous albums. It's more pops, but anyway I love every their work, cause it's done by very nice persons!My favourites from Alarm! album are Not Again, Umbrella Song, Shoot me I'm a fool, Stay with me.

    Keep rockin!

    Olja

    http://geocities.com/liquidofanart

Album týdne 21/2012

Na okraj Lukáše Bendy

Bene, řekni prdel, máš na to?


Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.

Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...

celý článek »

Filmserver.cz píše

CoKdyKde

Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)

So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)

Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)

Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)

Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)

více akcí