22.02.2012 22:22, Adam Eff
I když to tak možná nevypadalo, rádiová hitparáda má novou jedničku. Desetitýdenní kralování Mandrage bylo uťato jednou rajskou písní jedněch Coldplay. A jak to dopadlo v prodejnách? Na jedničce se stále drží Leonard Cohen a českou Adele se stává Tomáš Klus!
RÁDIA - Předchozích deset týdnů rotoval nejvíce singl "Šrouby a matice" plzeňských Mandrage. Deset týdnů na vrcholu je úctyhodným výkonem, každá odrhovačka ale jednou musí dolů a ten čas sestupu pro Mandrage přišel právě nyní - pro tento týden okupují trojku. Ona ta nová hitparáda není vlastně ani trošku dramatická, příčky se víceméně jen promíchaly. Coldplay si z dvojky hopli na jedničku, Marlon Roudette ze čtyřky na dvojku, výrazněji si popolezli jen Flo Rida (z deset na pět) a jedna lama s videohrama ("Video Games" Lany Del Rey přistálo z třináctky na šestku)
Novinek je pro tento týden pět a všechny stojí za to. Ale tak jsou alespoň relativně čerstvé, pánové diskžokejové se už asi snaží neservírovat jen prošlé zboží. Songy jsou podepsány zvučnými i méně zvučnějšími jmény, i přesto se ale nedá říct, že by nějak extra válely a dobývaly naše étery. Kelly Clarkson sedmdesát, osmdesátiletý Jiří Suchý na pětasedmdesátce a na překrásné stovce najdete opravdovou elitu, Eddie Stoilow s Xindlem X. Níže na vás čeká i čerstvý videoklip.
Top 10 ČR - rádia:
PRODEJNOST - Žebříček prodejnosti se nám za poslední týden decentně přeskládal. A to i přesto, že první dvě místa zůstávají stejná. Vypadá to, že Leonard Cohen české publikum ještě stále baví, už třetí týden se totiž drží na vrcholu. Druhé místo si hřeje Tomáš Klus se svým Rackem. Ten se v žebříčku drží mimochodem už jednadvacátý týden (dosud neklesl pod dvojku) a jak už to tak vypadá, den ode dne má více fanoušků - za poslední týden má v první desítce opět všechny tři své desky. Gratulace!
Mezi padesátku nejprodávanějších hudebních nosičů zavítaly tento týden čtyři novinky. Dvě z nich se, kupodivu, vyšplhaly až do první desítky - na čtyřce Kašpárek v rohlíku a na devítce Katarína Knechtová. Překvapivě nízko, (až) na čtyřicítku zavítal záznam koncertu z Royal Albert Hall, ceněné, prodávané, třiadvacetileté Britky Adele. Ale tak to se u nás stává, když teprve minulý týden objevili lidi třeba Kluse, podlehnou hudbě a hlasu Adele až třeba někdy za pět let...
Top 10 - prodejnost:Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)