21.01.2012 10:13, Tomáš Parkan
V pátek 20. ledna zemřela ve věku nedožitých 74 let americká zpěvačka Etta James. Jak jsme vás již informovali, posledních několik let bojovala s řadou nemocí a především pak s leukémií, které v nemocnici v kalifornském Riverside v pátek ráno podlehla.
Etta James se narodila 25. ledna 1938 a během své kariéry zasáhla do řady žánrů jako blues, rhythm and blues, rock and roll, soul, gospel a jazz. Od poloviny padesátých let natočila přes třicet studiových i živých alb, z nichž poslední "The Dreamer" vyšlo teprve před pár měsíci. Má na kontě téměř šedesát singlů, z nichž nejslavnější jmenujme například "Dance With Me, Henry", "Tell Mama", "I'd Rather Go Blind" a především pak "At Last". Zpěvačka během své hudební dráhy posbírala šest cen Grammy, včetně té za celoživotní přínos, sedmnáct Blues Music Awards, byla uvedena nejen do Rock And Roll Hall Of Fame, ale i Rockabilly Hall Of Fame či Blues Hall Of Fame a má i svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
Kariéra Etty James byla poznamenána i její závislostí na heroinu a rodinnými problémy. Přesto svým zpěvem a hudbou ovlivnila řadu interpretů. K jejímu odkazu se hlásili a hlásí například Diana Ross, Christina Aguilera, Janis Joplin, Bonnie Raitt, Rolling Stones, Rod Stewart, Amy Winehouse, Paloma Faith, Joss Stone nebo Adele.
Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)