Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Česko Slovenská SuperStar II - Top 7, 1.5.2011

Rockový nářez drtil SuperStar

Vydáno: 02.05.2011 00:54 v sekci Naživo - Tomáš Parkan a Honza Průša

Všichni, kdo sledují Česko Slovenskou SuperStar, se na to těší. Na co? No přece na rockové kolo. Svátek práce, tedy první květen, jim tento styl konečně nadělil. Soutěž tentokrát sice nenavštívil Ozzák, ale přesto bylo na co koukat. Sedmička finalistů poprvé zpívala hned dvě písničky a děly se velké zvraty.

SDÍLET:    

Live: Česko Slovenská SuperStar II

kolo: Top 7 - Rock
datum: 1. května 2011
Předchozí kolo

Česko Slovenská SuperStar
© superstar.tv
Rockové kolo otevřela společná písnička všech finalistů, kteří zpívali "Láska je tu s nami" Petera Nagye a jeho skupiny Indigo jakožto poctu měsíci lásky. Mno, podobných písniček už zněla v soutěži řada, ale snad nikdo v nich nezpíval tak falešně, jako právě kdosi tentokrát. Nemám tušení, kdo to byl, ani to nehodlám zkoumat už proto, že by mi to zbytečně kazilo dojem z jinak veskrze povedeného kola, v němž mimochodem zaznělo nejvíce soutěžních písniček v historii.

Opravdové soutěžení začala osoba z nejpovolanějších - Gabriela Gunčíková - konkrétně filmovou "I Don't Wanna Miss A Thing". Očekávaní byla veliká, možná až příliš na takto nezkušenou zpěvačku. Gábina zazpívala dobře, ale osobně mi v jejím projevu tentokrát vadilo v určitých momentech jakési zalykání (či jak ony koncovky jinak popsat). Byly mi natolik nepříjemné, že mi to naprosto zkazilo celkový dojem.

Naprosto odlišné očekávání s sebou nesl Martin Harich s "Beautiful Day" od U2 a možná i proto jeho vystoupení ve výsledku předčilo Gábinu. Čekal jsem průšvih, a ono to bylo výborné. Velmi příjemně mě překvapily nízké polohy a i refrén se mu povedl. Hodně mu prospělo i to, že se opět oprostil od hlazení holčiček, pitvoření a soustředil se pouze na zpěv. Kdyby nebylo jeho nosového zpívání, bylo by to perfektní.

Petr Ševčík dostal na bedra naloženou také těžkou kládu v podobě "Highway To Hell" AC/DC. Neskutečně náročná písnička, pro kterou se musí člověk snad narodit. A Petr se snažil a hodně. Jenže není rocker a už vůbec ne ten s přídomkem hard. Slušné, patrně jeho nejlepší výkon ve finálových kolech, nicméně ne zcela přirozené. Už kdysi jsem psal, že má výborný countryový hlas, a je zajímavé, že u téhle písničky mě to napadlo znova.

Všechny předchozí řádky o naturelu zpěváka snad pětkrát víc platí o Martinu Kurcovi, který v prvním kole zpíval opět hodně našlápnutou "It's My Life" od Bon Jovi. V jeho případě byl ale ještě jeden problém, a sice že na takovouhle písničku zkrátka nemá hlas a celou se jí vysloveně protrápil. Zkusil si párkrát zařvat, což výsledný dojem mírně vylepšilo, ale naprostou katastrofu zvrátit snad ani nebylo v jeho moci.

Alžbětě Kolečkářové byl do prvního kola vybrán "Dreamer" Ozzyho Osbourna a já celou písničku přemýšlel, co vlastně o tom napsat. Nebyl to žádný průšvih, ale beze studu se přiznám, že mě to vůbec nebavilo, respektive že přes obrazovku ke mně nedoplynuly žádné emoce, zkrátka nuda, kterou jsem do této doby neměl s Bětkou vůbec spojenou.

Asi každý byl zvědavý, jak se Michal Šeps popere s naprostou klasikou "(I Can't Get No) Satisfaction" od Rolling Stones, a byl to boj více než urputný. Zajímavé ale je, že občas vítězila písnička a donutila rastamana "normálně" zpívat, což zapříčinilo, že v Šepsově vystoupení byly snad poprvé fragmenty, které se mi docela i líbily. Jinak ale ve chvíli, kdy vyhrával Michal, byla to opět parodie na alkoholovém dýchánku s mírným záchvatem padoucnice.

Poslední si v prvním kole střihl rock Lukáš Adamec. Produkce mu předhodila "Whiskey In The Jar" v úpravě od Metalliky. Je velká škoda, že si Lukáš nenašel nějakou jinou verzi téhle irské lidovky (a že ji zpíval snad každý irský zpěvák včetně třeba Ronana Keatinga). Ne že by to pak bylo lepší, ale mohl trochu pošetřit nemocný hlas. Jinak i přes to to byl zřejmě nejlepší výkon první části. Bylo zkrátka poznat, že Lukáš je naturelem právě rocker a ani nemoc ho nemůže zastavit, maximálně přibrzdit.

Zatímco v prvním kole zněly písničky v poměrně slušné stopáži, v tom druhém to byly povětšinou fragmenty, což bylo nejvíce patrné u Martina Haricha a jeho podání "The Scientist" od Coldplay. Nicméně i v těchto několika sekundách se opět blýsknul a ukázal výborné přechody z nízkých do vysokých poloh, které na druhou stranu nebyly úplně nejjistější. V jeho zpěvu bylo v tu chvíli něco neurovnaného a přesně to do té písničky zapadlo. Martin Harich se mi v tomto kole hodně líbil.

Petr Ševčík ve svém druhém vystoupení s "Behind Blue Eyes" původně od The Who bohužel nenavázal na své první vystoupení. Jeho podání v druhém kole už nemělo s rockem nic společného a levitoval někde na rozhraní folku a popu. Co je ale daleko nejhorší, opět působil tak chladně a bezduše, že bude mít co dělat, aby v soutěži uhájil své místo.

Po prvním kole (a tedy nejen po něm) byl ale největším adeptem na odchod Martin Kurc, a pokud se tak nestane, bude to buď díky jeho vzhledu, nebo díky "(Everything I Do) I Do It For You" Bryana Adamse, která mu konečně po asi třech kolech konečně přinesla jeho styl. A bylo to sakra znát, včetně toho, jakým způsobem si ji vnitřně užíval. Nejlepší pomalá píseň tohoto kola.

Druhou písničkou Alžběty Kolečkářové byla "You Oughta Know" Alanis Morissette a opravdu mi to nedá nesrovnat ji s výkonem Kláry Zaňkové z druhé řady české SuperStar. Klára byla o dobrou třídu lepší, Bětce vázlo frázování, dávala důraz na nesprávných místech, takže pak písnička působila nevyváženě, a naprosto iritující byla její výslovnost. Na druhou stranu byla pořád lepší než Tereza Najdekrová v třetí řadě, které v ní byla zoufale nevýrazná, což se o Bětce napsat nedá.

Pokud se dalo najít pár hudebně zajímavých momentů v prvním vystoupení Michala Šepse, pak v "Iron Man" Black Sabbath to bylo pouze úvodní intro. Jinak to byl pouze zoufalý pokus o jakýsi jamajský black metal, který neměl s muzikou nic společného. Ještěže za ním stála alespoň dobrá kapela.

Když jsem psal, že měl Lukáš Adamec trošku pošetřit hlas, pak jsem měl na paměti jeho druhou věc "More Than Words" od Extreme, což je hodně těžká písnička především na rozsah. V jeho podání bylo znát, že má tuhle písničku zvládnutou, že ví, kam položit tón včetně těch vysokých poloh i jak ji výborně nafrázovat, ale prostě to i se sebevětším sebezapřením nešlo. Troufnu si napsat, že takto heroický výkon jsme v SuperStar ještě neviděli.

Celé rockové kolo uzavřela Gabriela Gunčíková s "The Final Countdown" a nedá se to říct snad jinak, než že jej v tu chvíli doslova rozbila. Osmdesátkový rock jí opět sedl naprosto dokonale a všem připomněla, proč je horkým kandidátem na finále. Předvedla představení hodné profesionála a zároveň jednoznačně nejlepší výkon kola, ne-li celého ročníku.

Rockové kolo se i v letošním ročníku SuperStar povedlo. Je škoda, že Lukáše Adamce postihla choroba, mohlo to být ještě o fous lepší. Mé pořadí by bylo asi následující: na prvním místě zřejmě Garbiela Gunčíková, následovaná Martinem Harichem a Lukášem Adamcem. Zmíněné trio by následoval Martin Kurc, v těsném závěsu s Alžbětou Kolečkářovou, která si naopak vybrala zřejmě nejslabší moment soutěže. Za nimi by byla už dvojice Petr Ševčík a Michal Šeps. Kdybych si měl vybrat, kdo z těchto dvou vypadne, asi by to byl Petr Ševčík, který ve finálových kolech ztratil veškerou sílu.

Jak to viděl Honza Průša

Rock je, na rozdíl od taneční hudby, styl, k němuž má finálová sedmice mnohem vřelejší vztah. A tak to dnes naštěstí nebyla taková tragédie jako minule.

Gábina Gunčíková je skvělá zpěvačka, která prostě ví, jak má co odzpívat. Její síla je, když si pěkně od plic zařve, a až se naučí používat hlas i v nízkých polohách, bude jednou z technicky nejlepších rockerek v Česku. Europe jí vyšly o něco lépe (a já si zavzpomínal na konec 80. let), ale tentokrát mi i Aerosmith, na rozdíl od Tomáše, docela sedli.

Škoda že Martin Harich nedostal ke zpěvu nějaký fakt pořádný rock (evidentně ho štáb má mnohem raději než Martina Kurce). "Beautiful Day" je tak trochu popík, který navíc Martinovi dost sedl. A tak mi nezbývá než konstatovat, že benjamínek Harich je kolo od kola lepší a jediné, co mě na něm dnes děsí, je jeho falzet (ale ani ti Coldplay nebyli úplně marní).

Petra Ševčíka velmi dobře okomentovala porota. Je špatný herec a žádná osobnost. U každé písničky se snaží hrát a nasadí nějakou naprosto umělou a trapnou masku. AC/DC zpíval o něco lépe, ale v obou případech šlo o příšerné pózy a vystoupení, na které se nedalo dívat.

To Martin Kurc byl mnohem zajímavější. I když "It's My Life" odzpíval velmi mizerně, byl alespoň přirozený. Skvělě mu sedla samozřejmě "(Everything I Do) I Do It For You" od Bryana Adamse a já si uvědomil jednu nepěknou věc. Kromě toho, že si trochu šlape na jazyk, je to skutečnost, že by mohl udělat docela dobrou kariéru v nějakém revivalu, ale na víc podle mě nemá.

Alžběta Kolečkářová má v SuperStar zásadní problém - neroste. Od začátku byla vynikající a zatímco jiní se výrazně zlepšují, ona si drží svůj standard. "Dreamer" mě nudil stejně jako Tomáše (ale problém je tady podle mě v písničce), "You Oughta Know" se mi líbila. Nepamatuju si sice všechny její předchozí verze z minulých SuperStar, ale pokud budu srovnávat se samotnou Alankou, tak Alžběta byla mnohem tvrdší a zlejší a mně to nevadilo. Hodně mě bavilo, jak pracovala s dynamikou, a také to, že si tu písničku výrazně přizpůsobila svému obrazu.

Svému obrazu přizpůsoboval i Michal Šeps. A zatímco "Iron Man" byl podle mě dokonalý a navíc v obou písních to byl přesně ten Šeps, kterého mám rád - tzn. výborné pohyby, nadhled, nic mu není svaté a dělá si, co chce, u "(I Can't Get No) Satisfaction" to na mě nepůsobilo. On mi tu klasiku Stounů zprasil ve sloce tak, že to vypadalo, jako by nezpíval s kapelou, ale proti ní, a nadhled tentokrát chyběl mně.

Lukáš Adamec bojoval, co mu síly stačily, ale svou hlasovou indispozici nemohl skrýt, a tak nemá smysl jej hodnotit. V prvním kole při "Whiskey In The Jar" do toho šel s nasazením jak kráva (mělo to koule a bylo to přirozené), v kole druhém se ale už jenom trápil.

Rozhodně to ale neznamená, že by měl Lukáš vypadnout. Na vyřazení je totiž už delší dobu ten největší pozér, jaký se kdy v SuperStar objevil, herec Petr Ševčík.


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • rockovy kolo (Lukáš Frank, 02.05.2011 01:03) Reagovat

  Myslím, že po minulým pruserovym tanečním kole tohle bylo super :) Jednoznačně nejlepší byla Gabi Gunčíková a její Final countdown - standing ovation bylo zasloužené :) Takže moje pořadí:
  1. Gabi Gunčíková
  2. Bety Kolčkářová - Alanis na jedničku, Dreamer trochu horší, ale i tak byla super
  3. Lukáš Adamec - i přes nemoc je strčil do kapsy
  4.Petr Ševčík - Highway to hell bylo skvělý a Behind blue eyes taky nebylo špatný
  5. Martin Kurc - Bon Jovi průser, ale Bryan byl skvělej, takže si tím zlepšil reputaci
  6.Martin Harich - má dobrou barvu hlasu, ale vadí mi jeho obličeje, Coldplay se mi od něj nelíbili vůbec
  7. Michal Šeps - nechápu, jak mezi 11 000 přiuhlášených může být mezi nejlepšími sedmi!

  A stejně si myslím, že Šepse lidi nevyhoděj, takže to bude buď Martin Kurc nebo Petr Ševčík!

  • Re: rockovy kolo (Luboš, 03.05.2011 10:17) Reagovat

   Nebo nikdo, možná Harich :D

   • Re: rockovy kolo (Jura, 09.05.2011 13:39) Reagovat

    Martin Harich - má dobrou barvu hlasu, ale vadí mi jeho obličeje,
    Michal Šeps - nechápu, jak mezi 11 000 přiuhlášených může být mezi nejlepšími sedmi! = 100% souhlas!!!!!!

 • Rockové kolo (Petr, 02.05.2011 09:01) Reagovat

  S Gabrielou souhlasím, včera byla jednička. U Aerosmith se chtěla co nejvíce podobat originálu a možná to bylo na škodu. S Europe ale všechny smetla. Poprvé se odvázala a dokázala strhnout celou halu i s fanoušky ostatních zpěváků. Klobouk dolů. Co se týká Bětky, zpívá skvěle, ale pořád naprosto stejně. Stejný pohyb, výraz, barva, připadá mi jako stroj který už ničím nepřekvapí. Včera jsem se poprvé u jejího vystoupení nudil. Škoda. Ostatní mě nezaujali vůbec.

 • ....... (NextE, 02.05.2011 09:23) Reagovat

  Vyber pisnicek opet nuda nuda nuda

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rudolf Brančovský - Poletíme? jsem měl založit už v roce 1991
Rozhovory: Rudolf Brančovský - Poletíme? jsem měl založit už v roce 1991 Poletíme? za sebou mají deset let úspěšného brázdění českou scénou a na kontě jim svítí pět studiových nahrávek včetně aktuální "Chce to hit!". Popularita této multižánrové party zaslouženě album od alba stoupá. Nejen o... čtěte zde
Vydáno: 22.06.2018 08:20 v sekci Publicistika | Rozhovory
1
Iron Maiden, Letiště Letňany, Praha, 20.6.2018
Naživo: Iron Maiden pálili v Letňanech ostrou municí té nejvyšší jakosti Díkybohu za Letňany. Konečně máme dostatečně velký, důstojný a dostupný plac na pořádání koncertů. Těch velkých. Minulý týden se zde loučil Ozzy Osbourne, v červenci přijedou Rolling Stones se svým rock'n'rollovým cirkusem,... čtěte zde
Vydáno: 21.06.2018 08:57 v sekci Naživo
11
Christina Aguilera - Liberation 7/10
Recenze: Christina Aguilera na albu "Liberaton" dosáhla svobody Na novou desku Christiny Aguilery se čekalo dlouhých šest let. Během té doby často usedala v porotcovském křesle pěvecké soutěže The Voice a své příznivce zásobovala pouze svými příspěvky u jiných umělců ("Moves Like A Jagger",... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2018 08:35 v sekci Recenze
17
Pohled do českých hitparád - 24. týden 2018
Nová deska Karla Gotta je dle hitparády "Ta pravá". Úspěch slaví i Marek Ztracený Nadvláda hip hopu končí, do čela české albové hitparády zamířili domácí popoví zpěváci. Novému šampionovi Karlovi Gottovi kryje záda Marek Ztracený, který mu napsal titulní singl vítězné desky "Ta pravá". Se svou novinkou... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2018 14:00 v sekci Novinky | České hitparády
1
Nové desky 24/2018 - od Mika Shinodu přes Walda Gang po Christinu Aguileru
Nové desky 24/2018 - od Mika Shinodu přes Walda Gang po Christinu Aguileru Obvykle v půli června dochází k útlumu. Ne tak letos, kdy vás v jednom týdnu zahrnou svými novinkami Mike Shinoda z Linkin Park, Christina Aguilera, bluesová legenda Buddy Guy, kanadští Chromeo, kytarista Johnny Marr, anglická... čtěte zde
Vydáno: 18.06.2018 22:14 v sekci Novinky | Nové desky
3
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Přípravy na souboj Hlasu a X Factoru vrcholí (08.01.2014 09:50)
- SuperStar Sabina Křováková poskládala kapelu a tvoří vlastní písně (05.07.2013 09:31)
- Sabina Křováková i Štefan Pčelár vydali svá debutová alba (11.06.2013 16:48)
- Naživo: Třetí ex-federální SuperStar se stala Sabina Křováková (03.06.2013 00:15)
- Naživo: V GrandFinále si to rozdá Sabina se Štefanem (27.05.2013 00:11)
- Nové desky pro 22. týden (26.05.2013 05:00)
- Naživo: Diváci volili, volili až odvolili Šafu (20.05.2013 00:21)
- Naživo: Mírně fousaté devadesátky v SuperStar (13.05.2013 00:43)
- Naživo: Konec lásky v SuperStar (06.05.2013 00:17)
- Naživo: Před prahem nejlepší šestky zůstala Kristína Debnárová i s věnováním (29.04.2013 00:53)

ALBUM TÝDNE 25/2018

Ghost
Prequelle

Ghost se vrací, a to rovnou na úplný počátek. Papa Emeritus je minulostí (a vlastně také budoucností) - s novým albem "Prequelle" přichází Cardinal Copia v kůži lídra formace Tobiase Forgea. Ten hodil za hlavu všechny soudní tahanice kolem kapely a připravil dlouho očekávaného nástupce desky "Meliory".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 23.06.
Metronome (Výstaviště Holešovice, Praha)
Út 26.06.
King Crimson (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 27.06.
King Crimson (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 27.06.
Black Rebel Motorcycle Club (USA) (Roxy, Praha)
Čt 28.06.
Aerodrome Festival (letiště, Panenský Týnec)
Ne 01.07.
Pearl Jam (USA) (O2 Arena, Praha)
Po 02.07.
Deep Purple (UK) (DRFG Arena, Brno)
Po 02.07.
Fleet Foxes (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 04.07.
Rock For People (Festivalpark, Hradec Králové)
Pá 06.07.
Plechovka Fest (Cvikov, Cvikov)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Beyoncé Lady Gaga Coldplay Sia Kryštof The Cure Adele Madonna Metallica Linkin Park 30 Seconds To Mars Avicii Amy Winehouse Richard Krajčo Ed Sheeran Pavel Callta Marilyn Manson Kelly Family Lucie
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver