02.03.2011 08:24, Lukáš Benda
European Reggae Contest je jednou z nejpopulárnějších reggae soutěží v Evropě. Snad i proto se letos pořadatelé rozhodli expandovat za její hranice a v těchto dnech paralelně probíhá Reggae Contest Argentina y Uruguay. Letošní ročník je na změny vůbec bohatý. V rámci snižování a sjednocování počtu regionů totiž letos budou v prvním kole soutěžit kapely z Česka, Slovenska, Maďarska, Polska a dalších východoevropských zemí dohromady.
Kdo naváže na vítězství Mr. Cocoman & The Solid Vibes a Homebwoyrasta z předchozích let, se ukáže až při finále 3. května. Už v průběhu března ale probíhá on-line hlasování poroty, ve které je stejně jako v minulém roce zastoupen i musicserver.cz. Skupiny se mohly přihlašovat do konce února a výčet tuzemských interpretů je pestrý. O prvenství se poperou Basta Fidel, Los Perdidos, DiscoBalls, Green Småtroll nebo Zion Squad.
Vítěz European Reggae Contest si zahraje na slavném španělském festivalu Rototom Sunsplash a dále se objeví i na Mighty Sounds, Sázavafestu a jiných dalších festivalech. Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)