Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Aneta Langerová - Cítím se zatím asi nejlíp za celý svůj život

Aneta Langerová - Cítím se zatím asi nejlíp za celý svůj život

Vydáno: 07.12.2010 05:00 v sekci Rozhovory - Lukáš Boček

Aneta Langerová nezahálí. Letos již podruhé putuje po všech koutech naší země a hraje písničky ze svých tří alb, především pak aktuálního alba "Jsem". Kromě toho tančí v soutěži a pomáhá druhým. V novém rozhovoru byla řeč především o koncertování, charitě, ale také i o veřejném coming outu.

SDÍLET:    
Ceny Anděl, Aneta Langerová, Incheba Aréna, Praha, 17.4.2010 (fotogalerie)
© Vladimir Komjati / musicserver.cz
Chystáš se na nové turné. Jak moc bude jiné oproti původní, jarní, části?

Na turné zahrajeme stejně jako na jaře písně hlavně z poslední desky "Jsem" a výběr z desek předchozích "Spousta andělů" a "Dotyk". Některé písně jsou v jiném kabátě, jiné jsme třeba na jaře nehráli, ale pro mě je hlavní rozdíl v tom, že na jaře jsem se cítila úplně jinak než teď, což ovlivňuje přístup k výrazu a podání jednotlivých písní. Turné má zkrátka zase jinou atmosféru.

Jak moc pro tebe znamenají koncerty? Často o sobě mluvíš jako o introvertovi, ale vystoupit na pódium před tolik lidí musí být přece pro introverta hrozný záhul.

Jsem introvert s extrovertem v těle. (smích) Baví mě vystupovat a sdělovat něco lidem písní, je to to, pro co dýchám.

Podle jakého klíče vybíráš města a místa, ve kterých hraješ?

Teď jsme vybírali docela jednoduše, jsou to města, ve kterých jsme třeba ještě nikdy nebyli. Je fajn jezdit do různých míst, ať jsou malá, či velká, atmosféra koncertů se pak stále mění a každý koncert je úplně jiný a má svou tvář.

Co říkáš na situaci hudebního průmyslu v ČR? Spousta lidí alba stahuje. Jaký je to pro tebe pocit, když na koncert přijde plno lidí, ze kterých jen část opravdu kupuje tvá alba?

Tak samozřejmě mě to netěší, nejen kvůli sobě, ale když se podívám, kolik lidí se na tom podílí, dá do toho kus sebe, a pak si to někdo jen tak stáhne. Vadí mi ten princip, že hudba i filmy jsou považovány za samozřejmost, která je naprosto zdarma, jako kdyby to ty tvůrce vůbec nic nestálo, a teď nemyslím jen peníze, ale hlavně to důležité, jejich osobní niterný vklad. Z principu mi to přijde padlé na hlavu, ale poslední dobou to už moc neřeším, soustředím se na to, aby má hudba a všechno s ní spojené bylo co nejlepší, a pokud se to podaří, má to pro mě pak samo o sobě nezaplatitelnou hodnotu jako pro člověka.

Aneta Langerová
© Stanislav Merhout
Odehrála jsi pár koncertů s Katarínou Knechtovou a cimbálovkou Hudci z Kyjova s názvem "Radost být s Vámi", jaké to bylo?

Katarína mě oslovila, zda bych s ní nejela a nezahrála pár písní jak s Hudci, tak sama s její kapelou, nadchlo mě to, bylo to něco, co jsem do té doby nikdy neudělala, a vzhledem k tomu, že mám Katarínu i její hudbu ráda, kývla jsem a nelituju toho, byl to skvělý zážitek a moc jsem si to užila.

Jaká pozitiva má oproti koncertování nahrávání ve studiu?

Koncertování a nahrávání ve studiu jsou dva rozdílné procesy, každý z nich má svůj půvab. Když člověk tvoří a nahrává nové písně, je jak v jiném světě, v novém světě, poznává a je to dobrodružství, na koncertech člověk sděluje, co už objevil, a případně se svými písněmi neustále ptá sám sebe, co bude dál. (smích) Je to obojí něco, bez čeho bych asi už nedokázala žít.

A bere Aneta Langerová koncertování jako tvůrčí činnost, nebo jen jakési živé provedení či reprodukování svých písní?

Díky koncertování a reprodukci písní stále na něco přicházím, tvořím, ale je to jiné, než když se pak opravdu dělá nová deska. Řekla bych, že u mě to funguje jako velká inspirace k novým písním, k tomu, kam chci jít dal, co chci dělat.

Jak se ti zpívalo "Peace Of My Life" na narozeninách Monkey Business, jak ses k tomu vůbec dostala?

Roman mi jednoho dne zavolal, že mají za pár dní narozeninový koncert a co v tu dobu dělám, zda bych si nechtěla zazpívat tuto píseň. Obdivuju tuto kapelu už dlouho. Fascinuje mě, jak jsou sehraní, jak dobře hrají naživo, a zazpívat si s nimi byla pro mě docela výzva, stalo se a jsem za to ráda. Koncert měl skvělou atmosféru.

Aneta Langerová...

Aneta Langerová, Hard Rock Cafe, Praha, 4.12.2009
... je zpěvačka, skladatelka, textařka a multiinstrumentalistka. Její kariéra začala raketovým startem po vítězství v prvním ročníku soutěže Česko hledá SuperStar. Následovala extrémně úspěšná první deska "Spousta andělů" a nejrůznější ocenění. Albem "Dotyk" se Aneta obrátila k trochu jinému publiku a hudbu začala tvořit ve více autorském duchu. Zatím poslední deskou je "Jsem". Zpěvačka se kromě hudby a momentálně i účinkování v taneční soutěži aktivně věnuje charitě a dobročinným projektům. Několik let se spekulovalo o sexuální orientaci nadané interpretky, letos Langerová veřejně přiznala, že má přítelkyni.

Dalo by se říct, že nyní máš takové holčičí období. Vyplynulo to přirozeně, nebo k tomu byl nějaký impuls?

Naprosto přirozeně, žádný konkrétní impuls nebyl, ale můj život a život asi každého z nás je plný impulsů, takže se to asi nějak všechno pospojovalo a takhle to dopadlo, což je super. Cítím se zatím asi nejlíp za celý svůj život.

Aneta Langerová
© Stanislav Merhout
A nemrzí tě teď například, že jsi na maturáku byla v džínách? Tedy jestli jsou mé zprávy správné.

Nepamatuju si, v čem jsem tam byla, každopádně jsem vždy chodila v tom, v čem jsem chtěla. Jsem zvyklá na hudbu, která je pro mě symbolem svobody, ale samozřejmě hledím na to, abych byla oblečená slušně, ať už si to každý vykládá po svém.

Vím, že toto se tvé hudby týká možná okrajově, ale ovlivnil tvůj coming out nějak tvůj náhled na svět, hudbu, budoucí tvorbu?

Mě ovlivnila spíš samotná podstata toho všeho, že to mám jinak, a to už dávno. Ale musím říct, že když se člověk vlastně otevře úplně všem, nejen svým známým, rodině, kamarádům, ale zkrátka všem, kteří to chtějí vědět, je fakt, že ho to trochu změní. Ulevilo se mi.

Byla jsi nominována za Česko a Slovensko na cenu MTV. Nakolik si vážíš této nominace? Mnoho lidí touto stanicí pohrdá, jaký k ní máš vztah ty?

Kdybych si toho nevážila, ani bych na samotný večer nepřišla a nezahrála bych. Nemám ve zvyku něčím pohrdat, buď mi něco sedí, anebo ne, podle toho se chovám a rozhoduju. Je fakt, že jsem na místě byla trochu jak v Jiříkově vidění, jsou mi blíž trochu jiné akce, ale to je jen můj pohled a vkus.

Je to už skoro rok, co vyšla tvá poslední deska "Jsem". Ačkoliv je možná trochu brzo - už máš nějaké plány na něco nového? S kým budeš spolupracovat, jakých témat by ses chtěla dotknout?

To je ve hvězdách. (smích) Mám samozřejmě už nějaká dema, ale to bych zatím nechala zavřené, ze zkušenosti vím, že ještě projdu několika kotrmelci a vše bude nakonec trochu jiné. Desky dělám v momentě, kdy cítím, že je čas, což tento rok určitě ještě nebude.

Aneta Langerová
© Karel Prchal
Kromě hudby se věnuješ i nadaci Světluška nebo před volbami to bylo sdružení Vyměňte politiky, co ti tato zkušenost přinesla?

Jeje... to je na dlouhé povídání. Světluška mi v mnoha věcech otevřela oči, ukázala svět, který byl a vlastně stále je nepředstavitelný, a zároveň mi dodnes ukazuje, jak člověk dokáže být statečný a odvážný, když se nepoddá depresím a hledá stále na věcech něco pozitivního. Vyměňte politiky mě zasvětilo trochu do světa, o kterém jsem jako holka téměř nic nevěděla. Snažila jsem se to vždy sledovat, abych byla v obraze, chodila jsem volit, ale dnes mi je mnohem jasnější, o co v politice jde a jak jsme na tom. To je kolikrát nemilé poslouchat, jelikož mívám tendence být hodně naivní, ale věřím, že se s tím stále dá něco dělat, a tak se snažím skrz tuto iniciativu povzbuzovat lidi, aby chodili volit a měnili věci k lepšímu, i když po malých krůčkách, ale měnili. Nedokázala bych doma sedět a žít s pocitem, že se s tím nedá nic dělat. A ještě ke všemu stále věřím i přesto všechno v dobrotu tohoto národa, poctivost a čestnost, jen je třeba hledat. Ano, připomíná to hledání jehly v kupce sena, ale co když ji jednou najdeme? Nikdy to nebude pro všechny ideální, ale i kdyby byla naše politika čistší každým rokem o něco víc a politici začali ctít obyčejné lidské hodnoty, bude se nám tu všem lépe dýchat. Je to na každém z nás.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • zzz (xxx, 18.12.2010 23:49) Reagovat

    Melissa Vs. tahle buranka...!

    • Re: zzz (Martin, 20.12.2010 22:16) Reagovat

      cože????

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rock im Park, 2. den, Norimberk, Německo, 2.6.2018
Naživo: Druhý den Rock im Parku patřil šokujícím výkonům Thirty Seconds To Mars a Marilyna Mansona Nejen o nich ale pokračování reportáže z německého monstrfestivalu tentokrát bude. Mimo jiné na něm totiž zahrály i takové hvězdy, jakými jsou Alt-J, Enter Shikari, A Perfect Circle, Jonathan Davis, Jimmy Eat World nebo japonská... čtěte zde
Vydáno: 16.06.2018 14:24 v sekci Naživo
13
Lara Fabian, Kongresové centrum, Praha, 14.6.2018
Naživo: Lara Fabian okouzlila Prahu i pošesté Koncert Lary Fabian v České republice je vždy významnou událostí - pro její příznivce i pro zpěvačku samotnou. Vskutku vřelé přijetí českým publikem zapříčinilo, že odehrála rovnou dva koncerty za sebou. A spokojenost na všech... čtěte zde
Vydáno: 15.06.2018 11:01 v sekci Naživo
9
Jamiroquai - Emergency On Planet Earth
Zaprášenosti: Jamiroquai - Emergency On Planet Earth Čtrnáctý červen roku 1993 se zapsal jako důležité datum pro britské funkové bardy Jamiroquai. V tento den vyšlo po třech singlech jejich debutové album "Emergency On Planet Earth", kterým oficiálně odstartovali svou kariéru trvající... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2018 17:10 v sekci Recenze | Zaprášenosti
0
Ozzy Osbourne, Letňany, Praha, 13.6.2018
Naživo: Loučící se Ozzy Osbourne vedl přehlídku hudebních legend Prague Rocks Před časem se legendární Ozzy Osbourne rozloučil s posledním turné Black Sabbath, nyní přišla na řadu jeho sólová kariéra. V rámci svého posledního turné Farewell World Tour zavítal i do Prahy, kde společně s tímto téměř... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2018 10:35 v sekci Naživo
10
Pohled do českých hitparád - 23. týden 2018
Post Malone má stále nejžádanější album, nesesadil ho ani Kanye West. Rádiím kraluje Lost Frequencies V albové hitparádě si vedoucí dvojice neotřesitelně drží pozice, takže podobně jako v minulých týdnech registrujeme nejúspěšnější novinku kola na bronzu. Tentokrát v ní má prsty Kanye West. To v rádiích bylo docela živo.... čtěte zde
Vydáno: 13.06.2018 08:20 v sekci Novinky | České hitparády
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Katarína Knechtová v novém singlu poodkrývá naše vnitřní "Svety" (07.06.2018 12:35)
- Monkey Business slaví plnoletost. Večírek s fanoušky "Jsme jen boží onuce" chystají v květnu ve Žlutých lázních (20.04.2018 17:49)
- Monkey Business slibují novou desku a vyrazí na turné. Pojedou na "Maximum Power!" (19.01.2018 12:07)
- Naživo: Aneta Langerová se symfonickým orchestrem skvěle zahalila "Na Radosti" do vážného kabátku (04.12.2017 09:59)
- Fotogalerie: Aneta Langerová zazpívala za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu (04.12.2017 09:10)
- Rozhovory: Aneta Langerová - Vidět se ve filmu je něco úplně jiného než v klipu (03.11.2017 10:43)
- Nové desky 38/2017 - od Anety Langerové přes The Killers po Těžkýho Pokondra (25.09.2017 07:41)
- Recenze: "Na vlně Radosti" Anety Langerové je skvělý koncertní živák (22.09.2017 10:30)
- Aneta Langerová vydává živé CD a DVD "Na vlně Radosti" (16.09.2017 17:19)
- Fotogalerie: Padesátý ročník Vizovického Trnkobraní v obrazech (21.08.2017 10:00)

ALBUM TÝDNE 25/2018

Ghost
Prequelle

Ghost se vrací, a to rovnou na úplný počátek. Papa Emeritus je minulostí (a vlastně také budoucností) - s novým albem "Prequelle" přichází Cardinal Copia v kůži lídra formace Tobiase Forgea. Ten hodil za hlavu všechny soudní tahanice kolem kapely a připravil dlouho očekávaného nástupce desky "Meliory".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 18.06.
Powerflo (USA) (Futurum Music Bar, Praha)
St 20.06.
Iron Maiden (UK) (Letiště Letňany, Praha)
St 20.06.
Queens Of The Stone Age (USA) (Forum Karlín, Praha)
So 23.06.
Metronome (Výstaviště Holešovice, Praha)
Út 26.06.
King Crimson (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 27.06.
King Crimson (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 27.06.
Black Rebel Motorcycle Club (USA) (Roxy, Praha)
Čt 28.06.
Aerodrome Festival (letiště, Panenský Týnec)
Ne 01.07.
Pearl Jam (USA) (O2 Arena, Praha)
Po 02.07.
Deep Purple (UK) (DRFG Arena, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Lady Gaga Coldplay Sia The Cure Adele Kryštof Beyoncé Madonna Metallica Linkin Park 30 Seconds To Mars Avicii Ed Sheeran Amy Winehouse Richard Krajčo Marilyn Manson Kelly Family Pavel Callta Lucie
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver