Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Top 25 česko-slovenských alb dekády (5-1)

Top 25 česko-slovenských alb dekády (5-1)

Vydáno: 09.04.2010 05:00 v sekci Publicistika - Katka Guziurová a Tomáš Tenkrát

Je jen jedna věc, na které kritici ujíždějí více než na škatulkování - žebříčky. Po tom, který vám v několika dílech shrnul sto nejlepších světových desek uplynulého desetiletí podle musicserveru, jsme pro vás připravili další - pětadvacet nejlepších alb z česko-slovenské produkce. Tady je nejlepší pětka.

SDÍLET:    
PSH
Nedávno jsme si úspěšně zrekapitulovali uplynulou dekádu na poli světové popmusic a nyní nastal čas přejet orbou i to naše políčko. Pravda, neurodilo se mnoho pochutin. Dokonce se dá říct, že se nám stále ještě nepovedlo vypěstovat interpreta, co by v mainstreamovém měřítku zachutnal i nepotomkům knedlíků praotce Čecha. Na druhou stranu nelze generalizovat. Ta naše malá dekádka vlastně kopírovala zahraničí v tom, že nepřinesla velkou vlnu zájmu o nějaký hudební směr. Žádný trend se nenastartoval, každý poslouchal všechno.

Úspěšně jsme přejali trend hudebních soutěží, kdy především první řada SuperStar s vítězkou Anetou Langerovou neminula nikoho. Vyhledávat talenty se pokoušela v undergroundovějším prostředí třeba i Coca-Cola PopStar. Chtěli jsme najít čerstvá jména. Mít svou r'n'b hvězdičku případně hvězdičkáře, ale všechno dopadlo katastrofálně. A tak si statut ochranných andělů české hudební scény vzali na svá bedra Kabáti, kteří nabalovali nové a nové posluchače, až skončili na pražském Vypichu s koncertem pro sedmdesát tisíc lidí. Haly kromě nich objížděli jen Chinaski, Kryštof, Richard Mülller a v menším Mig 21, Tatáči a Mankáči. Lucii už nepočítáme. Ano, naši desetiletku charakterizují Kabáti. Ostatně i oni chtěli soutěžit. Na průšvih jménem Eurosong by ale nejspíš všichni, dramaturgy ČT počínaje a Gipsy.cz konče, rádi zapomněli. A když už jsme u těch Gipsy.cz, tak právě oni byli prvním českým interpretem, co si zahrál na festivalu v Glastonbury.

OTK
© noise.cz/otk
Nezapomeňme, že se úspěšně zresuscitoval český hip hop. Hlavně lidi kolem labelu Bigg Boss dokázali, že všechno jde. "Repertoár" od PSH, sólovka Vladimira 518, James Cole či WWWčka obalili český rap zlatou strouhankou. Dan Bárta zase zjistil, že mu je nejlépe mimo showbusiness, a natočil tři neskutečně vyzrálé a kvalitní najazzlé nahrávky. To jeho kamarád Roman Holý si založil Monkey Business a pokračoval v učení tleskání Čechů na druhou dobu, jak vtipně poznamenal Ondřej Brzobohatý. Štít proti konzumnímu stádu hrdě drželi i Tata Bojs, kteří se stali chtěnou kapelou i na největších festivalech. Zesměšnit všechny české pokusy o kytarovky se povedlo Sunshine s jejich světovým "Dreamerem". Nulté roky nám končily ve znamení písničkářství. Klus, Xindl X, Baumaxa, Ztracený a další. Že je to málo? Naše hudební scéna je taková, jaká si být zaslouží.

Náš třídílný průlet domácí dekádou uzavíráme první pětkou, ve které dojde na Květy a trojpísmenné projekty Dva, PSH, OTK a WWW.


25 - 16 | 15 - 6 | 5 - 1

5. místo: OTK - Okolo

Průměrná známka: 8.800

OTK - Okolo
Datum vydání:
21.4.2008

Stojí-li za produkcí desky zvukový mistr Ondřej Ježek, vyplatí se zbystřit a o album se aktivně zajímat. Dvojnásob to platí o nahrávkách pražských alternativců OTK, v nichž Ježek zpívá a hraje na kytaru a je vlastně nejdůležitějším článkem - řídící jednotkou - tohoto originálního hudebního soukolí. Fakt, že zatím poslední album "Okolo" zastihlo skupinu ve vynikající formě, je u OTK tak nějak samozřejmostí a příjemnou jistotou. Co se ale jednoduše předvídat nedalo, byl posun od hraní si s neživými zvuky zpět ke kořenům a poctivé hře na nástroje. Kapela, jako by si chtěla hlavně užít hru samotnou, připravila své nejsyrovější a nejrockovější, nejtvrdší album. Pořád tu samozřejmě zůstávají klasické prvky, které OTK charakterizují - ať už je to zpěv Ondřeje Ježka, nebo zkratkovité texty, které naznačují své téma, rozehrávají danou situaci -, ale o dohrání a závěrečné odžití se už musí postarat posluchač sám.

Vedle toho je tu ale jasněji prezentován přírodní odkaz. Návrat k poctivosti, samostatnosti, obrácení se do sebe samého, útěk pryč. To ostatně koresponduje i se samotným zvukem a přímočarostí celé desky. Do výsledného zvuku "Okolo" se také výrazně zapsaly klávesy Honzy Klempíře. "Okolo" je také hravé, plné invence, a to jak ve své hudební složce, která nemůže nudit, tak i v dalších faktorech, jako je vtipně řešený rozkládací a děrovaný booklet s neméně vtipně řešenou prezentací textů.

Je pravda, že hudba OTK není pro každého. Kdo se jí ale dokáže otevřít, pochopí, o jak nadčasovou a výjimečnou záležitost jde. Pochopili to i akademici populární hudby, kteří "Okolo" právem vyhlásili alternativním albem roku 2008.

-- Honza Průša


OTK - Krajina

"I bez dobarvujících květnatých zvukových kouzel se OTK povedlo nahrát výjimečnou desku. Soudržnou, rockově syrovou s občasnými odkazy k tvorbě klasiků naší alternativní scény. Desku, která umí stále a znova odhalovat svá i vaše skrytá místa, a stát se tak příjemným společníkem, katalyzátorem, zdrojem inspirace i drogou. Něčím, co nejde odmítnout."

Honza Průša, hlavní recenze


4. místo: DVA - Fonók

Průměrná známka: 8.833

Dva - Fonók
Datum vydání:
13.10.2008

Manželé Kratochvílovi, ti dva, kteří si tři roky pohrávali a hrstmi rozsévali empétrojky a CD-Rka. Vydání první studiovky tak bylo přirozené a očekávatelné. Díky hudební nečekanosti jim ale tato deska zajistila parádní entrée do našeho hudebního rybníčku. Meotaroví Dva na ní totiž obhájili svá surrealistická tvrzení o spektru pojatých žánrů, která mohla vyznívat velice nepředstavitelně a možná až ironicky. Prý fiktivní řeč a folk neexistujícího národa. Je sporné, je-li tato nahrávka opravdová a autentická a je-li s jejím výrazem vůbec onen fiktivní národ spokojen... Jisté ale je, že "Fonók" svou nevídanou originalitou pokořil meze veškerých českému uchu známých žánrů.

Nabídli osobité subžánry, ať už tango, disco, melancholie nebo veselé popěvky, které On okořenil beatboxem a kytarou a Ona klarinety a hlasem. Oba svou pestrostí, ságem a krabičkami s efekty vytvořili vkusný hudební neodadaismus. Tato nahrávka bývá sice bez přívlastku kategorizována jako folk či etno, na naše poměry tedy lehčeji identifikovatelné žánry, díky své jedinečné melodičnosti, hravosti a technicky brilantnímu hudebnímu výrazu si ale vybudovala originální a nezaměnitelnou pozici nejen na poli, ale i v dějinách, české hudební scény.

-- Adam Eff


DVA - Francé Trancé

"["Fonók"] Působí, jako by bylo možné si laskavou něhu a dětskou rozjívenost pustit rovnou z CD přehrávače a nechat je rozplynout se v místnosti. Jako by se vám z repráku nelinul jen zvuk, ale i barvy, chutě a tvary."

Tereza Nádějová, hlavní recenze


BESTSELLERY V LETECH 2008 a 2009

Víme, na čem celých deset let frčeli Američané, Britové i celý svět. Ale co nejvíce nakupovali Češi? Až na výjimky šli proti celému světu a nejvíce ujížděli na domácí tvorbě a čas od času i na pořádně bizarních kouscích. Pojďme si je všechny popořadě připomenout.

Rok 2008 podle IFPI

Čechomor - Koledy
Počet týdnů na čele: 6
Tip: Keď ta jasná hviezda

Lucie Bílá - Woman
Počet týdnů na čele: 6
Tip: Miluji tě

Lucie Vondráčková - Pelmel 1997 - 2003
Počet týdnů na čele: 6
Tip: Strach

Glen Hansard & Markéta Irglová - Once Soundtrack
Počet týdnů na čele: 6
Tip:
Falling Slowly

Jaromír Nohavica - Ikarus
Počet týdnů na čele: 6
Tip: Píseň o příteli

R.E.M. - Accelerate
Počet týdnů na čele: 1
Tip: Supernatural Superserious

Madonna - Hard Candy
Počet týdnů na čele: 4
Tip: 4 Minutes

Dan Bárta - Animage
Počet týdnů na čele: 3
Tip: Dech

Bratři Ebenové - Chlebíčky
Počet týdnů na čele: 6
Tip: Folkloreček

Lucie Vondráčková - Fénix
Počet týdnů na čele: 2
Tip: Tenkej led

Různí - Mamma Mia! (soundtrack)
Počet týdnů na čele: 5
Tip: Thank You For The Music

Metallica - Death Magnetic
Počet týdnů na čele: 5
Tip: The Day That Never Comes

AC/DC - Black Ice
Počet týdnů na čele: 1
Tip: Rock N' Roll Train

Kabát - Corrida 2007
Počet týdnů na čele: 2
Tip: Corrida

Michal Horáček - Ohrožený druh
Počet týdnů na čele: 14
Tip: Tramtárie


Rok 2009 podle IFPI

Michal Horáček - Ohrožený druh
Počet týdnů na čele: 14
Tip: Tramtárie

Monkey Business - Twilight Of Jesters?
Počet týdnů na čele: 1
Tip: Who Killed My Libido?

U2 - No Line On The Horizon
Počet týdnů na čele: 6
Tip: Get On Your Boots

Depeche Mode - Sounds Of The Universe
Počet týdnů na čele: 5
Tip: Wrong

Green Day - 21st Century Breakdown
Počet týdnů na čele: 2
Tip: Know Your Enemy

Daniel Landa - Nigredo
Počet týdnů na čele: 6
Tip: Malá díra v hlavě

Michael Jackson - Thriller
Počet týdnů na čele: 2
Tip: Billie Jean

Michael Jackson - Live In Bucharest: The Dangerous Tour
Počet týdnů na čele: 1
Tip: Smooth Criminal

Karel Gott - 70 Hitů Když jsem já byl tenkrát kluk
Počet týdnů na čele:2
Tip: Trezor

Madonna - Celebration
Počet týdnů na čele: 3
Tip: Celebration

Petr Hapka a Michal Horáček - Kudykam
Počet týdnů na čele: 2
Tip: Havrani

Rammstein - Liebe Ist Für Alle Da
Počet týdnů na čele: 1
Tip: Pussy

Aneta Langerová - Jsem
Počet týdnů na čele: 1
Tip: V Bezvětří

Lucie Bílá - Bang! Bang!
Počet týdnů na čele: 2
Tip: Život vypadal krásně

Kabát - Po čertech velkej koncert
Počet týdnů na čele: 3
Tip: Má ji motorovou

3. místo: PSH - Repertoár

Průměrná známka: 8.857

PSH - Repertoár
Datum vydání:
2001

Diskuze o nejlegendárnější, nejpřelomovější nebo nejlepší české hiphopové desce by nejspíše vždy vedly k jednomu výsledku: "Repertoáru" Penerů strýčka Homeboye. Debutové album dvojice rapperů Oriona a Vladimira 518 je klenotem hned z několika důvodů. Předně jde o první velkou rapovou desku řekněme moderního střihu u nás, vyšla v roce 2001, ještě před "My 3" Indyho & Wiche. S nimi Peneři už předtím spolupracovali například na singlu "Cesta štrýtu" a DJ Wich dokonce "Repertoár" produkoval, což málokdo ví.

Po téměř dekádě je skvěle vidět posun, který všichni aktéři zaznamenali. Dnes by asi melodické a pomalejší produkce nezaujaly, flow Oriona a Vladimira by někdo označil za slabé a texty by mnoha lidem přišly naivní. Přesto je i dnes výpověď alba zcela unikátní. Nemusíte zažít pražský underground, abyste příběhy z desky pochopili. Samozřejmě ale mezi posluchači nejvíce uspěla nenáročná věc "Hlasuju proti" s chytlavým refrénem a Indym na featuringu, "Společné zájmy" s Čistychovem a zejména pak hymna "Praha" s LA4, která patří k povinné položce v koncertním setu dnešních PSH. Ta později vyšla ve Wichově remixu, kde zascratchoval DJ Mike Trafik, pozdější stálý člen kapely.

-- Petr Doupal


PSH feat. LA4 - Praha (Wich Remix)

2. místo: Květy - Myjau

Průměrná známka: 9.000

Květy - Myjau
Datum vydání:
19.10.2009

Už na základní škole, coby třináctiletý kluk, založil Martin Evžen Kyšperský svou kapelu Květy. "Točili jsme v garáži řvaní do kazeťáků a bouchání na plechovky a já pak těm 'deskám' dělal obaly," vzpomínal zpěvák brněnské alernativní jistoty na svém facebookovém profilu na začátku března. Už tenkrát měl rád koláže. Dominantou obalu na kazetu z roku 1993 je kapela složená ze samých Gustávů Husáků. Padesátihaléřovým známkám s naším zatím posledním komunistickým prezidentem jsou dokreslená těla a nástroje. Husák za bicími kouří cigáro, Husák basák má tmavé brýle.

O šestnáct let později vydali Květy album "Myjau". Booklet je zase plný koláží a hudba opět nezná hranic, i když svou formu rozšířila podstatně dál nad rámec řvaní a plechovek. Kyšperský je glosátorem dnešní doby, zpívá svým nezaměnitelným hlasovým projevem. Jeho hlavní charakteristikou je zcela originální výraz. Expresivní, plný emocí a prožitku. A je jedno, zda jde o vyjádření zklamání, beznaděje nebo častěji lásky a něhy, zpěvák se do všeho vrhá po hlavě, naplno. A naprosto upřímně. Základním poznávacím znamením alba "Myjau" jsou ale housle Alberta Nováka. Slyšitelné v každé skladbě dávají písním čitelnější rámec a Květům nové, ještě neznámé barvy a vůně. Skladby jsou sevřenější, housle je uzavírají do kompaktnějších elementů. Deska se stává srozumitelnější i pro nealternativní uši. Své často hodně snové příběhy kořenili Květy vzácnými ingrediencemi. Hlasem Lenky Dusilové, pozounem Ondřeje Galušky a také produkcí a multinstrumentální zručností Ondřeje Ježka.

Vzniklo výjimečné a vyvážené album, které se jen tak neoposlouchá. Album, jež patří právem na samý vrchol naší domácí scény posledních desti let.

-- Honza Průša


Květy - Na balkóně zpívá pták

"(...) je příjemné, že ani po letech nehodlají Květy seschnout a zbavit se své přirozené vůně. I nadále myjou zážitky z běžného života a předávají je dál. Nevysvětlují, nepoučují, neradí. Pouze přinášejí barvu smytou ze skutečných příběhů dneška. A daří se jim to opět s lehkostí jim už léta vlastní."

Honza Průša, hlavní recenze


1. místo: WWW - Neurobeat

Průměrná známka: 9.111

WWW - Neurobeat
Datum vydání:
25.11.2006

Příběh s podtitulem WWW začíná v uvolněné 90s atmosféře, kdy stál Sifon u zrodu tuzemského hip hopu v jeho dnešní podobě. S demáčem "Noční můra" se wéčka na dlouho stala zlým snem všech konzervativců tvrdících, že hip hop patří do ghett a ne do pražského podzemí. Přesto už tehdy zaznívaly hlasy, že produkce WWW se ani tak netýká hiphopové subkultury jako vysoce alternativního způsobu uchopení umění. Po ukončení činnosti se karamelové nahrávky WWW virálně šířily virtuálním prostorem a čas dal tezi o alternativním přístupu k umění za pravdu.

WWW před dvaceti lety předběhli svou dobu a právě ve chvíli, kdy doba dohnala je a o původní devadesátkovou produkci přestal být v metropoli zájem, vydali zcela nečekaně svůj oficiální debut - "Neurobeat". Proč "Neurobeat"? Protože Gibson a jeho "Neuromancer", protože cyberpunk. Protože všechny nervy v těle třesoucí se vlivem agresivních beatů, vibrující při každém Sifonově odseknutí. Nic tak nečeského, originálního, nic tak výjimečného dosud na CZ/SK scéně nevzniklo. A nemluvíme tady jen o hiphopové pseudoscéně, ale o nahrávkách napříč žánry. "Neurobeat" není jen nejlepší deskou poslední dekády, je dost možná i nejlepší českou deskou všech dob.

Sifonova dikce je nenapodobitelná, jeho štěkání vás nutí zatnout zuby a pozorně naslouchat. Typltovy texty? Jedna báseň. Jedna báseň za druhou a zuby pořád zatnuté. A tančíte. "Neurobeat" je tanec mezi nedopalky. Není to produkce pro konzumní společnost, spíše pro elitáře z Nyxu a pár dalších vyvolených, jenže dopad na myšlení lidí mají Wéčka o dost větší než všechny mainstreamové zhovadilosti dohromady. WWW nejsou hudbou, jsou náboženstvím. A "Neurobeat" je jeho Svatou knihou - Biblí generace X.

-- Lukáš Benda


WWW - Lexikon

"Vydat něco jako 'Neurobeat' na našem zoufale zkostnatělým (ve všech směrech) trhu je odvážný pokus. Nezastírám, že hodnocení je taky z velký části ovlivněno tím, že jsem nikdy nic podobnýho neslyšel, ale přesto mi přijde, že veškerá tuzemská produkce, která mi prošla ušima, působí vedle debutový desky WWW jako dětská a naivní."

Lukáš Franz, hlavní recenze


25 - 16 | 15 - 6 | 5 - 1

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Ach jo (47hitman, 09.04.2010 07:40) Reagovat

  Nic proti hip-hopu, ale vynechat z listu Vypsanou fiXu a Sunshine mi přijde skoro jako hřích....

  • Re: Ach jo (Doupik, 09.04.2010 09:07) Reagovat

   Mně se to taky nelíbí, bohužel bylo v redakci více fanatických nesnašečů takových kapel než fanatických fanoušků (:-)) a průměrné hodnocení tak spadlo pod hranici postupu...
   Ale o významu našeho seznamu platí to samé jako u žebříčku světového, mrkněte na novou glosu v Na okraj či na diskuze k těm článkům.

   • Re: Ach jo (Lukáš Benda, 09.04.2010 12:50) Reagovat

    Že zrovna ty, hopere, si stěžuješ... :-)

    Určitě chybí fixí "Fenomén" a stejně tak "Album" Peťo Tázoka. Sunz při vší úctě k nim, asi nemají v TOP25 co pohledávat. To spíš Esgmeq, Flaming Cocks debut Love Gangsters nebo Sporto . A "Repertoár" je sice kult, ale do TOP5 mi taky nezapadá. Ale odhlasovali jsme si to, tak si za tím musíme chtě nechtě stát a ne výsledek hlasování rozvracet... :-)

  • Re: Ach jo (pH 77, 09.04.2010 10:47) Reagovat

   Fixu vlastně vůbec neznám nebo o tom nevím (asi dvanáct let už nemám rádio ani televizi). Ovšem Sunshine? To je pro mě snůška všech hudebních klišé navlečená do vypasovaných gatí a ječící jako kočka při mrouskání.

 • :-( (eagle-eye, 09.04.2010 10:00) Reagovat

  ...tak jsem zase netrefil ani jedno. Jsem asi presprilis konzumni, ale ze chybi v zebricku Prvni hore, to nepochopim. Stejne jako absenci Sunshine nebo i zminovane Fixy...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Radůza - Muž s bílým psem 9/10
Recenze: Radůza vás vtáhne do světa indiánů. "Muž s bílým psem" je nádhernou poctou trampům Radůza nezapře kreativní slinu. Posledních pět let u ní platí jednoduchá rovnice - co rok, to nová deska. A navíc většinou koncepční. V případě novinky "Muž s bílým psem" sepsala k písničkám i povídky, takže k albu vychází... čtěte zde
Vydáno: 22.10.2018 00:00 v sekci Recenze
2
Three Days Grace, Bad Wolves, Malá sportovní hala, Praha, 19.10.2018
Naživo: Three Days Grace i Bad Wolves si potlesk z Prahy zasloužili A že to byl pořádný potlesk. Skandování "Three Days Grace! Three Days Grace! Three Days Grace!" se během večera už nedalo ani spočítat, jak často ho fanoušci vyvolávali. Evidentně potěšená kapela se jim za to odměnila výkonem, za... čtěte zde
Vydáno: 20.10.2018 10:38 v sekci Naživo
3
Manon Meurt, Altenburg 1964, Praha, 17.10.2018
Naživo: Tance smutných víl: Manon Meurt křtili album "MMXVIII" Manon Meurt rostou před očima. O jejich nové desce "MMXVIII" se určitě ještě nějakou dobu bude mluvit, posun je viditelný i v živé performanci. Působí sebejistě, jsou si vědomi svých předností. Altenburg 1964 si ve středu užil... čtěte zde
Vydáno: 19.10.2018 11:00 v sekci Naživo
0
Robin Mood - Jsem rád za každou příležitost, kde se můžu otrkat
Rozhovory: Robin Mood - Jsem rád za každou příležitost, kde se můžu otrkat Za jménem Robin Mood se skrývá producent, kytarista Eddie Stoilow a nově také zpěvák Jakub Lenz. Jeho nový pseudonym odkazuje na Robina Hooda ne náhodou. Sám říká: "Tak jako Robin Hood šířil dobro sekyrou, já ho šířím muzikou a... čtěte zde
Vydáno: 18.10.2018 12:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Kodaline, Lucerna, Praha, 16.10.2018
Naživo: Kodaline teplotu v tradičně vyhřáté Lucerně nezvedli Irské pop-rockery Kodaline máme v České republice rádi. Hit "All I Want" zněl z mnoha dětských pokojíčků už před pěti lety a od té doby se skupinu naučili znát jak návštěvníci letních festivalů, tak i rádioví dramaturgové,... čtěte zde
Vydáno: 17.10.2018 22:34 v sekci Naživo
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Květy jsou coby YM na "Antidepresivech" a tancují po nemocnici v pláštěnkách (18.10.2018 19:18)
- Recenze: Dva a jejich splašené "třešně" (14.07.2018 15:41)
- Fotogalerie: Festival Mezi ploty v obrazech (28.05.2018 10:58)
- Projekt Dva se opět noří do počítačových her, tentokrát s "Chuchlem" (27.04.2018 09:07)
- Video: Poslechněte si, jaké to je, když Květy hrají country (16.02.2018 08:32)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2017 podle musicserveru (10-6) (07.02.2018 09:20)
- Video: PSH si diss trackem "Ticho" vykopali vlastní hrob (02.09.2017 11:22)
- Nové desky 26/2017 (03.07.2017 06:10)
- Fotogalerie: Kapela Květy představila novou desku a zahrála akusticky v Audigu (29.06.2017 09:39)
- Fotogalerie: Festival Mezi ploty v obrazech (29.05.2017 21:48)

ALBUM TÝDNE 43/2018

Radůza
Muž s bílým psem

Radůza nezapře kreativní slinu. Posledních pět let u ní platí jednoduchá rovnice - co rok, to nová deska. A navíc většinou koncepční. V případě novinky "Muž s bílým psem" sepsala k písničkám i povídky, takže k albu vychází kniha, audiokniha namluvená Františkem Segradem a také zpěvník. 

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 22.10.
Yellowjackets (USA) (Metro Music Club, Brno)
Čt 25.10.
The Black Queen (USA) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 25.10.
Jason Derulo + Marcus&Martinus (Tipsport Arena, Praha)
Po 29.10.
Stu Larsen (AUS) + Natsuki Kurai (JAP) (Vila Štvanice, Praha)
Út 30.10.
Dirty Loops (SWE) (Metro Music Club, Brno)
Čt 01.11.
[loveit] sound: Metric (CAN) (Roxy, Praha)
Pá 02.11.
Our Last Night + Hands Like Houses + Hawthorne Heights + Jule Vera (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 02.11.
Akua Naru (USA/DE) (Rock Café, Praha)
St 07.11.
Lukas Rieger (DE) (Semilasso, Brno)
Po 12.11.
[loveit] sound: Jungle (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Beyoncé Jananas Lady Gaga Sia Coldplay Ewa Farna Kryštof Rihanna Adele The Cure Debbi AC/DC Madonna Pokáč Linkin Park Britney Spears František Černý Tomáš Klus Voxel Marilyn Manson
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver