04.04.2010 23:24, Katka Guziurová
Velikonočního zajíčka budou zítra s největším úsměvem hledat po zahradě týpci ze Scouting For Girls, kteří týden před vydáním desky dobyli singlový žebříček s aktuální peckou "This Ain't A Love Song". Rozjařené tváře štěstím mají určitě i Boyzone, kteří podruhé v řadě mezi alby nenašli přemožitele.
Londýnská britpopová trojice Scouting For Girls sesadila dámský tandem Lady GaGa a Beyoncé z vedení. A týden před vydáním druhého počinu si s pilotním singlem "This Ain’t A Love Song" zařídili dobrou výchozí pozici pro celou placku. Další novinka je hned na trojce, tam se ze své nejvyšší dosažené pozice v singlovém žebříčku těší Plan B, kterému k úspěchu singlu "She Said" pomohl fakt, že dělal minulý týden support Noelu Gallagherovi. Třetím nováčkem v Top Tenu je kdysi populární sextet Delirious?, který zamával na rozloučenou hudební scéně před rokem. Ti letos nachystali rozlučkový živák, ze kterého pochází i singl "History Makers". Live verzi songu z roku 1979 propagovali výhradně skrze Facebook a vyneslo je to až na čtyřku.
O pět pozic nahoru na osmičku se posunul Usher s will.i.amem. Těm v minulém týdnu k posunu vydatně pomohl i videoklip, který si odbyl premiéru v úterý. Ve zbytku čtyřicítky se divy neděly. Za zmínku stojí jen Timbalandův singl "Carry Out", který si oproti minulému týdnu polepšil o třináct pozic na šestnáctku a na samém chvostu debutující N-Dubz se singlem "Say It’s Over". Ten zatím jen vyčkává, jeho žně se čekají za dva týdny.
Mezi alby je vše ve vegetativním stavu. První tři příčky se za sedm dní nezměnily. První Boyzone, druhá GaGa, třetí Bieber. K životu se opět probudily oba soundtracky ke "Glee", které vylepšily svoje pozice o čtyři a o jednu šprušli. Jediná novinka evidovaná v nejlepší desítce je až na jejím konci. Jedná se o výběr největších hitů Free & Bad Company.
Nápady už úplně došly Craigu Davidovi, který se po čtyřech autorských albech vrhl na předělávky, konkrétně zprznil známé pecky od Marvina Gaye nebo Stevieho Wondera. Ale i tak si za coververze vysloužil slušnou třináctku. Madonnino "Sticky & Sweet Tour" debutuje na sedmnáctce. Sedmadvacátý je druhý kotouč pětice z Walesu říkající si Kids In Glass Houses. Ti od minulé placky zažili velký třesk v podobě výměny členů, který ale zdárně ustáli, přesto konec třicítky asi není to pravé ořechové.
Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)