Americké hitparády

Susan Boyle pokořila americké rekordy

03.12.2009 15:21, Petr Doupal

Účastnice Britain's Got Talent Susan Boyle podle očekávání dominuje americkému albovému žebříčku. Sedm set tisíc kusů také znamená nejvyšší číslo pro ženský debut. Rihannino "Rated "R" je čtvrté. V singlech se první dvě pozice nezměnily, ponechali si je Jay-Z a Lady GaGa.

Jay-Z - Empire State Of MindV singlech na prvních dvou pozicích nenastala změna. Lady GaGa s "Bad Romance" zatím Jay-Zho newyorskou hymnu nedokázala porazit, "Empire State Of Mind" tak žebříčku dominuje už třetí týden. Ke$he jsem minule gratuloval k pátému místu, skok na bronz jsem totiž ani nečekal. Velmi pěkný výsledek. Owl City, Iyaz a Jason Derülo si zase akorát promíchali pozice. Zpátky do první desítky putovalo "Meet Me Halfway" Black Eyed Peas, jejich letní "I Gotta Feeling" taky šlo kupředu, z osmnáctky na patnáctku.
Jen velmi pomalu se dopředu posunuje "Forever" Drakea, Kanye Westa, Lil Waynea a Eminema. Skladba se však objeví na Eminemově "Relapse: Refill", nynější šestnácté místo tak může ještě vylepšit. Rihannino "Russian Roulette" dále spadlo, druhý singl "Hard" však z osmdesátky putoval rovnou na devatenáctku. Po třech týdnech v šesté a sedmé desítce se "Give It Up To Me" Shakiry a Lil Waynea dostalo až na 29. místo. Hned za nimi je nejvyšší debut uplynulého týdne, "Telephone" Lady GaGa a Beyoncé z "The Fame Monster". Skladba nemá nic společného s "Video Phone" stejné dvojice, které debutuje na 65. místě.
Na 36. pozici je další novinka, "Bedrock" uskupení rapperů z Young Money Entertainment, což je například Lil Wayne a Drake. Do stovky nejoblíbenějších singlů se dostalo taky "I Dreamed A Dream" Susan Boyle, což ani není oficiální singl, ale jmenuje se tak i celá deska (viz níže), a vynesla 62. místo. Poslední novinkou stojící za zmínění je "Morning After Dark" Timbalanda, Nelly Furtado a SoShy na sedmdesát šestce.
    Top 10 - singly:
  1. Jay-Z feat. Alicia Keys - Empire State Of Mind
  2. Lady GaGa - Bad Romance
  3. Ke$ha - Tik Tok
  4. Owl City - Fireflies
  5. Iyaz - Replay
  6. Jason Derülo - Whatcha Say
  7. Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
  8. David Guetta feat. Akon - Sexy Bitch
  9. Jay Sean feat. Lil Wayne - Down
  10. Britney Spears - 3
Susan Boyle - I Dreamed A DreamPředpovědi se nemýlily, vícevítězka Britain's Got Talent Susan Boyle si podmanila USA. Jejího debutového alba "I Dreamed A Dream" se prodalo šílených sedm set tisíc kusů, což jí stačilo na stanovení nového rekordu pro ženský albový debut. Počítaje i muže, tak poslední tak vysoké číslo své první vydané desky měl Snoop Dogg v roce 1993 s "Doggystyle".
Stejně jako minulý týden se nám první desítka z poloviny obměnila. Andrea Bocelli si udržel stříbro, protože jeho vánočního alba se prodalo ještě více než naposled. Na trojce je novinka "For Your Entertainment" Adama Lamberta. Toto jméno jsem musel vygooglit. Jedná se o soutěžícího American Idolu, který podlehl až ve finále Krisi Allenovi. Zvláštností však je, že ten se svým albem debutoval minulý týden až na jedenáctce. Nemusí tedy platit, že vítěz bude vždy nakonec úspěšnější. Doporučuji se podívat na přední obal Lambertovy desky, kde nemá pravé rameno a to levé nekonečně pokračuje do vesmíru, nehledě na to, že jsem si ho spletl s ženou.
Rihanna pokořila prodejností prvního týdne všechna svá předchozí alba, 180 tisíc kusů "Rated R" však tento týden stačilo jen na bramborovou medaili. Další dvě pozice obsadila Lady GaGa s původním albem "The Fame" i jeho reedicí samostatným EPčkem "The Fame Monster". Dohromady se obou desek za týden prodalo okolo 325 tisíc kusů, GaGa tak může být spokojená. "The Fame" zanedlouho dosáhne hranice dvou milionů prodaných kusů, oproti poslednímu týdnu se ho prodalo pětkrát více. Miley Cyrus se nějakým způsobem podařilo její EPčko "The Time Of Our Lives" dostat z třetí desítky až na sedmičku.
Minulý výherce John Mayer spadl až na třináctku, Casting Crowns spadli z čtyřky na dvacet čtyřku a novinkové album tak překonala i jejich předchozí deska. 50 Cent z pětky putoval až na dvacítku a za dva týdny prodal jen okolo 225 tisíců kusů "Before I Self Destruct". Zklamaná musí být i Shakira, "She Wolf" na patnáctce (90 tisíc) je její nejhorší americký debut. To Birdman na 33. místě s "Pricele$$" a 35 tisíci prodanými kusy může být rád, jiné podobné hiphopové releasy dopadly mnohem hůře. Poslední zajímavou novinkou je Jay Sean, kterého znáte už ze singlového žebříčku: jeho "All Or Nothing" je třicáté sedmé.
    Top 10 - alba:
  1. Susan Boyle - I Dreamed A Dream
  2. Andrea Bocelli - My Christmas
  3. Adam Lambert - For Your Entertainment
  4. Rihanna - Rated R
  5. Lady GaGa - The Fame Monster (EP)
  6. Lady GaGa - The Fame
  7. Miley Cyrus - The Time Of Our Lives (EP)
  8. Taylor Swift - Fearless
  9. Carrie Underwood - Play On
  10. Norah Jones - The Fall
Kompletní singlovou hitparádu Billboardu najdete zde, albovou zase tady.

Názory

Vložit názor

Zaškrtněte, pokud nechcete zobrazit u svého příspěvku Váš e-mail.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na následující otázku nebude názor přidán.

  • Lady Gaga a Susan Boyle (DJ Volder, 03.12.2009 18:08) Reagovat - e

    CD The Fame se už dávno 2 000 000 prodali, takže trošku zásek ne? Susan Boyle mě teda překvapila, takový prodej jsem nečekal.

    • Re: Lady Gaga a Susan Boyle (Doupik, 03.12.2009 18:11) Reagovat - e

      (autor článku) Myšleno pouze v USA.

  • :) (chocobo, 03.12.2009 23:03) Reagovat

    sem trochu prekvapen (ovsem chapu to), ze je autorovi neznamo jmeno adam lambert, kdyz napr. minuly tyden pobouril celou ameriku, kdyz pri predavani hudebnich cen predstiral oralni sex s jednim z tanecniku a pak se zacal libat s kytaristou :) nasledne zrusili jeho planovane vystoupeni u lettermana.

    ovsem vystoupil u Ellen DeGeneres a jeho vystoupeni mi celkem vyrazilo dech (v poziivnim slova smyslu) www.youtube.com/watch?v=EmnezPYI1t8

    jinak teda susan me dost prekvapila, tolik prodanych alb sem vazne necekal. a mam radost za Rihannu a Lady GaGa, obe dve to dotahly vysoko :)

    • Re: :) (hanka, 30.12.2009 00:02) Reagovat - e

      Lambert mi vyrazi dech od te chvile, co jsem se s nim setkala, rada bych si cd koupila, ale zatim jsem ho nasla jen v nejakem online shopu v cr. kazdopadne to album se prave takhle nahoru vysplhalo diky te libacce, takze PR vyborne. Idola nevyhral asi opravdu, protoze sice ma genialni hlas a je to sympatak, co v tom umi chodit, ale na druhou stranu je pro nektere ay prilis excentricky gay (pro me teda tak akorat:). nastupce freddieho jedna basen.

  • Chyba (Dany, 07.12.2009 17:51) Reagovat

    Tím, že Susan prodala přes 700 000 kusl v USA v prvním týdnu nestanovila žádný rekord. Album Oops!...I Did It Again od Britney Spears prodalo v 1. týdnu v USA 1 319 000 kusů


zobrazit všechny názory (7 celkem)

Album týdne 22/2012

Na okraj Lukáše Bendy

Bene, řekni prdel, máš na to?


Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.

Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...

celý článek »

Filmserver.cz píše

CoKdyKde

Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)

So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)

Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)

Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)

Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)

více akcí