05.07.2009 21:20, Karel Veselý
Michael Jackson znovu ovládl albový žebříček, tentokrát s kompilací "The Essential", jež porazila novinkový debut La Roux. V singlech se ale Jackson vítězství nedočkal. "Man In The Mirror" nakonec zastavil obří nástup německého dance tria Cascada, jejichž "Evacuate The Dancefloor" hlásí nejvyšší prodeje.
Celá Británie netrpělivě čekala, jestli deset dní po smrti Michaela Jacksona uctí britská Top 40 Krále popu posmrtným číslem jedna. Pietu nakonec rozprášil německý taneční projekt Cascada, jejichž nový singl "Evacuate The Dancefloor" porazil Jacksonův singl "Man In The Mirror". Rozdíl byl něco málo přes pět tisíc prodaných kusů (61 tisíc vs. 56 tisíc). Pro Cascadu je to první britské číslo jedna v kariéře. Doposud byli nejvýše na dvojce s "Everytime We Touch" v roce 2005, o rok později "Truly Madly Deeply" bodovalo na čtyřce.
Synth-popová dvojice La Roux musí být pořádně naštvaná na zesnulého Michaela Jacksona. Minulý týden smrt Krále popu zastínila jejich první číslo jedna v singlovém žebříčku, tento týden zastavil Jackson jejich debutové album těsně před vrcholem. Po minulotýdenním vítězství sbírky "Number Ones" vítězí tentokrát dvoudisková kompilace "The Essential". Vyšla původně v roce 2005, ale tehdy brala jen dvojku. Jackson si tak připisuje sedmé číslo jedna v UK Album Chart. (Jedničku braly všechny jeho studiové desky od "Thriller" včetně "Blood On The Dancefloor".)
La Roux se musí se svým eponymním debutem spokojit s dvojkou. Trojka patří Jacksonově výběru "Number Ones", aktuální výběr "King Of Pop" je pátý, "Thriller" šestý a "Off The Wall" desáté. Ve stovce je pak ještě dalších šest jeho alb.
Druhá nejlépe postavená novinka je sólovka Aliho Campbella z UB40 nazvaná "Flying High". Patří jí třináctka a je to jeho první sólový pokus, který minul Top 10. Číslo 21 patří Keňskému chlapeckému sboru a jejich kolekci afrických písní na albu "Spirit Of Africa". Eponymní album Killswitch Engage boduje na čísle 29 a britští metalcoristé si tak vylepšili svůj osobák, kterým zatím bylo číslo 40 pro "The End Of Heartache". Ve čtvrtek uvidíme, jestli se jim - jako obvykle - dařilo lépe za oceánem.
Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)