26.06.2009 12:24, Petra Hubáčková
Kultovní formace The Beatles může posluchače těšit již jen z vinylových desek a CD, ale její hudební odkaz si budou fanoušci předávat ještě dlouho. Kromě nejrůznějších výběrů si milovníci brouků mohli nyní zakoupit i raritní plakát z roku 1967.
Obrázek pochází z arzenálu fanklubu Velké Británie a kromě podobizen na něm fanoušci najdou i podpisy všech členů kapely. V nedávné aukci v New Yorku tento plakát naše nového majitele, který za něj zaplatil téměř padesát tři tisíc dolarů.
Ve stejné aukci se mohli realizovat i skalní fandové jiných velikánů populární scény. Ke koupi byly také ručně psané texty Boba Dylana, které stály pětadvacet tisíc dolarů, a mezi předměty se objevila i baskytara bývalého frontmana Nirvany Kurta Cobaina. Její cena dosáhla téměř pětatřiceti tisíc dolarů. Jen pro zajímavost dodejme, že aukce v Christie's vydělala celkem na šest set padesát tisíc dolarů. Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)