Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 45. týden

Nové desky pro 45. týden

Vydáno: 02.11.2008 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Nejzajímavější záležitosti v hudebních novinkách se tento týden odehrávají v country, kde proti sobě jdou Kenny Chesney a Brad Paisley. Svojí troškou do mlýna ale přidají i rockoví Lordi, spojení Tata Bojs a Ahn Tria, tři města představí Erik Truffaz a na Vánoce vás bude ladit Sarah Brightman.

SDÍLET:    
Pokud se v pondělí 3. listopadu vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Brad Paisley - Play (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: country / jižanský rock

Brad Paisley - Play
Jak to tak vypadá, už i do country vstoupila móda featuringů. I když v případě "Play" Brada Paisleyho je to v trošinku jiné rovině, než jak jsme zvyklý z hip hopu. Paisley se sice na desce může pyšnit takovými jmény, jako B.B. King, Keith Urban, Vince Gill, Steve Wariner, ale zároveň "Play" nese podtitul "The Guitar Album" a je tedy hlavně o kytarách. Všichni pánové totiž nejsou pouze vynikajícími zpěváky, ale také neméně dobrými kytaristy, kteří obvykle zvládají i další strunné nástroje, dobrem počínaje a mandolínou konče. Velká část desky je instrumentální, není striktně countryová a najdete tu countryovou kytaru po boku jazzové, bluesové i rockové. Již z ukázek, které naleznete na webu Brada Paisleyho, lze soudit, že se bude jednat o mimořádně muzikantsky zajímavý počin, jenž si můžete zařadit mezi kandidáty na Grammy.


Tata Bojs & Ahn Trio - smetana (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop

Tata Bojs a Ahn Trio - smetana
O "novém" albu Tata Bojs jdou zprávy již nějaký ten čas. Proč je ovšem slovíčko nové v uvozovkách? Novinka "smetana" je totiž vlastně pouze výběrem jejich hitů, ale nebyli by to Tata Bojs, kdyby i tuto záležitost nepojali po svém. Hity jako "Tanečnice" či "Pěšáci" nahráli zcela nově a ve společnosti tří dam se smyčcovými nástroji, Ahn Triem, se kterými vystoupili i na předávání hudebních cen Anděl. Podrobně jsme se této desce věnovali již v rubrice Čerstvě (ne)staženo. Jak vlastně celá spolupráce obou těles dopadla, můžete zjistit na zpravodajském portále iDnes.cz, kde jsou všechny písničky v krátkých ukázkách.


Erik Truffaz - Rendez-vous (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: fusion jazz

Erik Truffaz - Rendez-vous
Erik Truffaz je bezesporu největší hvězdou současného fusion jazzu. Nedávno tento trumpetista svým hudebním uměním oblažil Brno a Prahu, ale to ještě není zcela všechno, čím potěšil nejen tuzemské příznivce. Nyní vydává nové album "Rendez-vous" skládající se ze tří disků, které k sobě vzdáleně nepatří. Po minulé desce "Archangelsk" se Truffazovi zalíbilo nalézat inspiraci v různých světových městech, a tak tři disky novinky mají svůj původ v Paříži, Mexiku a v Benares. Jeho pojetí jazzu se tu tak potkává s pařížským beatboxerem Slyem Johnsonem, mexickým elektronickým umělcem Murcofem a indickým duem Indrani & Apurba Mukherjee. Všechna tři CD lze sehnat i odděleně a něco z nich alba uslyšíte i v přehrávači na webu Erika Truffaze.


Kenny Chesney - Lucky Old Sun (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: country

Kenny Chesney - Lucky Old Sun
I druhá country deska tohoto týdne podporuje domněnku o módě spoluprací i v country. Kenny Chesney si na "Lucky Old Sun" pozval hosty hned čtyři a ještě o něco slavnější než jeho kolega. Na Chesneyho dvanáctém studiovém albu si zazpívali Dave Mathews, někdejší doprovodná kapela Boba Marleyho The Wailers, Mac McAnally a Willie Nelson. Během krátké doby se název titulu "Lucky Old Sun" pocházející z klasiky konce čtyřicátých let objevuje již podruhé. Stejně nazval své poslední album i Brian Wilson. Sázka na tento název vyšla ale lépe Chesneymu, který dotlačil v zámoří desku až na vrchol žebříčku, čemuž se Wilson ani zdaleka nepřiblížil. Zpěvákovo MySpace.com nabízí k poslechu z tohoto alba šest písniček.


Moby - Last Night Remixed (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: elektronika

Moby - Last Night Remixed
Je to poměrně krátká doba (zhruba třicet týdnů), co jsme v této rubrice psali o novince Mobyho "Last Night", a nyní se k němu opět vracíme. Už název jeho novinky "Last Night Remixed" jasně říká, že tentokrát nepůjde o další řadovku, ale "pouze" o zremixované poslední album. K tomuto účelu si Moby pozval řadu předních světových producentů dance music v čele s Chrisem Menacem, D.Ramirezem, Tocadiscem nebo The Shapeshifters. Album obsahující čtrnáct skladeb pak namixoval Moby sám a to naživo. Internetovému portálu Last.fm poskytl exkluzivně album k možnosti poslechu.


Imodium - Akustika (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock

Imodium - Akustika
Tuzemská kapela Imodium vypouští na trh akustické album "Akustika". Záznam, který nyní servírují na pulty obchodů, pořídili na dubnovém koncertě v Městském divadle v Broumově. CD přinese kromě vystoupení řadu bonusů - například videa nebo remixy. Muzikanti už stihli desku i pokřtít 30. října v pražském klubu Rock Café. Jako speciální vánoční dárek členové kapely nachystali na polovinu prosince již tradiční třídenní Bytové turné. Zastaví se v bytech fanoušků, kteří si je přes internetové stránky pozvali, a zdarma jim zahrají.


Zeurítia - Zeurítia (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: jazz / bossa nova

Zeurítia - Zeurítia
Česko nemá moc dobrých jazzových zpěvaček a těch, které by byly schopné prorazit do širšího podvědomí, aby lupou pohledal. Mladá jazzová zpěvačka Zeurítia (vlastním jménem Vendula Šmoldasová) tento potenciál má, avšak nezvolila si cestu právě nejjednodušší. Její eponymní album je složené z brazilských písní v rytmu bossa novy a samby v moderním jazzovém pojetí a z jazzových skladeb inspirovaných brazilskou hudbou - vše v pestrém a propracovaném aranžmá, na kterém se podílel i manžel zpěvačky Libor Šmoldas, člen Ondřej Pivec Organic Quartet. Skladby pocházejí z pera takových klasiků brazilské hudby, jako jsou například Antonio Carlos Jobim, Dorival Caymmi, Newton Mendonca, Carlos Lyra či Pedro Caetano. Jak si ve finále stojí Zeurítia zpívající portugalsky, zjistíte na jejím MySpace.com.


Lacuna Coil - Visual Karma (Body, Mind And Soul) (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: gothic metal

Lacuna Coil - Visual Karma (Body, Mind And Soul)
Italská formace Lacuna Coil vydává své vůbec první DVD "Visual Karma (Body, Mind And Soul)", které muzikanti pojali jako velmi odvážný projekt. Na disku nabízí retrospektivní pohled na události v kapele od vydání "Karmacode", která se do obchodů dostala před dvěma lety. DVD obsahuje záznamy koncertů pořízených na německém festivalu Wacken a v Japonsku na Loudpark Festival v roce 2007. Kromě toho přináší promo videa a materiál ze zákulisí. Do obchodů se dostane mimo klasické verze i limitovaná edice. Na trailer k DVD se můžete podívat na MySpace.com kapely.


Okrej - Je to důvod (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

OKREJ - Je to důvod
Jmenuje se Okrej a vydává to Indies, což svádí k myšlence, že by mohlo jít o nějakou novou folkovou skupinu. Pravda je ale ta, že za tímto názvem se ukrývá Olda Krejčoves, který posbíral věci nehodící se do repertoáru jeho domovských Monkey Bussines a vydal je na sólovém albu "Je to důvod". Díky jeho dlouholetému působení na hudební scéně zpívají na desce Dan Bárta, Matěj Ruppert, Karolína Ruppert, Viktor Dyk či Tonya Graves. I další hosté na albu jsou zárukou mimořádných hudebních zážitků, na perkuse hraje Imran Musa Zangi, na basu Jan Jakubec, René Pyszko, na trombon Martin Mach, objevují se i bubeníci Emil Valach, Roman Vícha, Marek Žežulka a další. Krejčoves dal za období několika let dohromady třináct skladeb, převážně s českými texty, které jsou ukázkou inteligentního a zároveň melodického rocku. Ukázky všech píasní se dají nalézt jako obvykle na stránkách vydavatelství Indies.


Lordi - Deadache (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock

Lordi - Deadache
Finské příšerky Lordi vydávají své čtvrté řadové album "Deadache". Deska čítá třináct nových skladeb a jako první singl muzikanti vypustili do rádií píseň "Bite It Like A Bulldog". Tu si můžete poslechnout na jejich MySpace.com, kam muzikanti umístili i videoklip. Lordi připravili pět odlišných verzích desky. Čtyři z nich se budou lišit v bonusových skladbách, klasická (pátá edice) bude bez bonusů. Po hudební stránce se fanoušci mohou těšit na drobné změny, které však klasický styl skupiny nijak nenaruší.


Zdeněk Vřešťál - Číslované album (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk

Zdeněk Vřešťál - Číslované album
Lídr skupin Nerez a Neřež Zdeněk Vřešťál přichází s unikátním sólovým albem, na které přenesl ledacos ze stylu svých skupin. Nejde jen o repertoár, který z části pochází z Neřež, ale i v tom, jak bojovat proti vypalování CD. "Číslované album" vychází nákladem pouhých tisíc kusů, každé je signované autorem a opatřené originálním číslem. Kupující tak získá zcela originální obal desky, který nebude mít nikdo jiný. Zajímavé je, že ačkoli je album deklarované jako sólové, část písniček z něj interpretují Neřež (jako třeba retro píseň "Červená Aerovka"), několik skladeb je pouze s klavírním doprovodem, něco jen klasicky s akustickou kytarou, ale pár písní bude i s velkou kapelou, kterou dal Vřešťál dohromady za účelem natáčení této desky. Album, jehož ukázky umístil na web své domovské kapely, obsahuje i novinkový erotický duet s Marií Rottrovou "Na koni".


Turisas - A Finnish Summer With Turisas (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: viking metal

Turisas - A Finnish Summer With Turisas
Finští vikingové Turisas se rozhodli zdokumentovat své bohaté koncertní turné, které letos podnikli. V rodném Finsku totiž odehráli víc vystoupení, než kdykoliv předtím. Kromě záznamu show se fanoušci mohou těšit na krátkou exkurzi do tamějších zvyků a tradicí. Posluchači mohou zvolit z několika edicí, které se do obchodů dostanou. Limitovaná verze DVD bude navíc obsahovat audio záznam z "Battle Metal 2008". Na trailer k DVD "A Finnish Summer With Turisas" se můžete podívat na YouTube.com.


Arctic Monkeys - At The Apollo DVD (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: indie rock

Arctic Monkeys - At The Apollo
Britská skupina Arctic Monkeys má za sebou dvě alba a s vervou se právě pouští do třetího. Předtím ovšem ještě stihne vydat svoje první DVD "At The Apollo", které zachycuje závěr jejich loňského turné v Manchesteru. Nebude to ovšem zcela klasický záznam koncertu, ale spíše film, který režíroval Richard Ayoade, kterého můžete znát ze seriálu "Ajťáci" ("I.T. Crowd"). Trailer a více informací o tomto DVD vám poskytnou ministránky tohoto titulu.


Sarah Brightman - A Winter Symphony (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: vánoční

Sarah Brightman - A Winter Symphony
Ani anglická sopranistka Sarah Brightman nenechává své fanoušky moc dlouho vydechnout. Nicméně, i když se název její novinky "A Winter Symphony" také odkazuje na její poslední desku, jež vyšla začátkem tohoto roku, jedná se o zcela novou záležitost. Titul již tak trochu předesílá, jaké téma si Sarah Brightman tentokrát, poprvé vybrala - zimu a tedy i Vánoce. Z těch nejznámějších písní na albu zazní například coververze "Arrival" od Abby, "Amazing Grace", "Ave Maria" a samozřejmě i naprostá klasika "Silent Night". Jak je již zvykem, zpěvačka je velmi štědrá i ke svým nejvěrnějším fanouškům. Deluxe edice určená hlavně pro ně nabízí o tři písničky více včetně "Carpe Diem" nebo Lennonovy "Happy Christmas (War Is Over)" a také dokumentární DVD s bohatou porcí informací o vzniku "A Winter Symphony". Pětiminutový sampler a několik ukázek můžete vyslechnout na oficiálních stránkách Sarah Brightman.


Elton John - Red Piano (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop

Elton John - Red Piano
O tom, jaké jsou koncerty Eltona Johna a že tenhle chlápek rozhodně nepatří do starého železa, jsme se mohli relativně nedávno přesvědčit i my v Česku. Jeho nové DVD "Red Piano" ovšem nezachycuje obyčejný koncert, nýbrž stejnojmennou show v Las Vegas v Caesar’s Palace, tedy v tom samém sále, kde vystupovala i Celine Dion. A stejně jako u ní, je i show Eltona Johna pojata opravdu velkolepě, včetně obří LED obrazovky za pódiem, orchestru či sboru. Již kvůli bohaté zvukové a bonusové výbavě, zahrnující například pohled režiséra David LaChapella na podstatnou část show ze zákulisí, seženete video podobu "Red Piano" na dvou DVD nebo jednom Blu-Ray. Dále je k dispozici i audio podoba na dvou CD a exkluzivně i třech LP. Krátký trailer internetového obchodu BestBuy.com, jenž vydání zaštiťuje, nastiňuje, na co se fanoušci Sira Eltona Johna mohou těšit.


Dále vychází:

Andrew Lloyd Webber - 60 (Universal)
Bob Dylan - Tell Tale Signs: The Bootleg Series Vol. 8 (Limited Edition) (Sony BMG)
Bohuš Matuš - Smíření (EMI)
Bosso/Grotto - Lati Moods (EMI)
Chinaski - Autopohádky 1+2 (Universal)
Cliff Richard - 50th Anniversary Album (EMI)
Doro - Celebrate (The Night Of The Warlock) (Mystic Production)
Ernest Hemingway - Stařec a moře (Panther)
Ferry Corsten - Twice In A Blue Moon 08 (EMI)
Goldfrapp - Seventh Tree/Tour Edition (EMI)
Harry Connick Jr. - What A Night! A Christmas Album (Sony BMG)
Hilary Duff - Best Of Hilary Duff (EMI)
Jarret - Sobě (EMI)
Laid Back - Good Vibes (EMI)
Little Jackie - The Stoop (EMI)
Magdalena Reifová - Majda a kamarádi nejen ze školky (Panther)
Manu Chao - Proxima Estacion: Esperanza (Warner Music)
Manu Chao - Babylonia En Guagua (Warner Music)
Martin Reiner - Plachý milionář přichází (Panther)
Miro Zbirka - Vies Byt Zla/Ep (Universal)
Pain - Cynic Paradise (M.A.B.Records)
Paolo Conte - Tutto Conte (Warner Music)
Pat Metheny - Question And Answer (Warner Music)
Pat Metheny - Upojenie (Warner Music)
Patrola/Šlapeto - Ta naše písnička česká (Universal)
Paul Weller - At The BBC (Universal)
Roald Dahl - Velká rošáda (Panther)
Různí - 20ers (EMI)
Různí - Bravo Hits 2008/3 (Universal)
Různí - Camp Rock Special Edition (soundtrack) (EMI)
Různí - Carmen (EMI)
Různí - Ever Better (EMI)
Různí - Music From The Original Motion Picture Soundtrack Twilight (International Version) (Warner Music)
Různí - Toulky českou minulostí 51-100 (Panther)
Rytmus - Si zabil (EMI)
Sara Bareilles - Between The Lines: Sara Bareilles Live At The Fillmore (CD+DVD) (Sony BMG)
Simply Red - Blue (Incl. Bonus Tracks) (Warner Music)
Simply Red - Life (Warner Music)
Simply Red - Men And Women (Incl. Bonus Tracks) (Warner Music)
Tenacious D - The Complete Master Works 2 (Sony BMG)
The Band - The Last Waltz (Warner Music)
Verona - Best Of (Sony BMG)
Vojtěch Steklač - Boříkovy lapálie (Panther)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tomáš Klus, Vyšehraní, Praha, 17.6.2018
Naživo: Vyšehraní zakončil Tomáš Klus, vzpomínalo se na Wabiho Daňka Patnáctý ročník multižánrového festivalu divadla a hudby Vyšehraní je za námi. Třítýdenní nabitý program zakončil dvouhodinovým koncertem Tomáš Klus za doprovodu Jiřího Kučerovského. Komorní vystoupení nepostrádalo nic z... čtěte zde
Vydáno: 18.06.2018 12:08 v sekci Naživo
0
Asking Alexandria, Forum Karlín, Praha, 17.6.2018
Naživo: Asking Alexandria si v Praze napravila reputaci Už podruhé po personálních čachrách se v plné síle vrátila do Prahy metalcorová sebranka Asking Alexandria. Tentokrát jí ve Foru Karlín dělali společnost Any Given Day, Blessthefall či Bury Tomorrow, kteří sice trpěli slabším... čtěte zde
Vydáno: 18.06.2018 08:53 v sekci Naživo
1
Rock im Park, 2. den, Norimberk, Německo, 2.6.2018
Naživo: Druhý den Rock im Parku patřil šokujícím výkonům Thirty Seconds To Mars a Marilyna Mansona Nejen o nich ale pokračování reportáže z německého monstrfestivalu tentokrát bude. Mimo jiné na něm totiž zahrály i takové hvězdy, jakými jsou Alt-J, Enter Shikari, A Perfect Circle, Jonathan Davis, Jimmy Eat World nebo japonská... čtěte zde
Vydáno: 16.06.2018 14:24 v sekci Naživo
16
Lara Fabian, Kongresové centrum, Praha, 14.6.2018
Naživo: Lara Fabian okouzlila Prahu i pošesté Koncert Lary Fabian v České republice je vždy významnou událostí - pro její příznivce i pro zpěvačku samotnou. Vskutku vřelé přijetí českým publikem zapříčinilo, že odehrála rovnou dva koncerty za sebou. A spokojenost na všech... čtěte zde
Vydáno: 15.06.2018 11:01 v sekci Naživo
9
Jamiroquai - Emergency On Planet Earth
Zaprášenosti: Jamiroquai - Emergency On Planet Earth Čtrnáctý červen roku 1993 se zapsal jako důležité datum pro britské funkové bardy Jamiroquai. V tento den vyšlo po třech singlech jejich debutové album "Emergency On Planet Earth", kterým oficiálně odstartovali svou kariéru trvající... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2018 17:10 v sekci Recenze | Zaprášenosti
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 23/2018 - od Lykke Li přes Karla Gotta po Lily Allen (12.06.2018 13:28)
- Recenze: Finští Lordi na albu "Sexorcism" odhalují všechny odstíny záhrobního sexu (07.06.2018 19:30)
- Nové desky 22/2018 - od Morcheeby přes Bena Howarda po Marcuse Millera (04.06.2018 08:54)
- Nové desky 21/2018 - od CHVRCHES přes Shawna Mendese po Snow Patrol (29.05.2018 07:07)
- V českých rádiích se nestalo vůbec nic, vládu nad albovým žebříčkem převzal Post Malone (22.05.2018 15:30)
- Nové desky 20/2018 - od Jamese Baye přes Five Finger Death Punch po Paula Kalkbrennera (21.05.2018 08:19)
- Recenze: S Arctic Monkeys na Měsíc a ještě kousek dál (14.05.2018 13:00)
- Nové desky 19/2018 - od RSO přes Loreenu McKennitt po Celtic Woman (13.05.2018 22:39)
- Nové desky 18/2018 - od Franka Turnera přes Plan B po Ihsahn (08.05.2018 23:38)
- Nové desky 16/2018 - od Stinga a Shaggyho přes Báru Basikovou po A Perfect Circle (23.04.2018 09:45)

ALBUM TÝDNE 25/2018

Ghost
Prequelle

Ghost se vrací, a to rovnou na úplný počátek. Papa Emeritus je minulostí (a vlastně také budoucností) - s novým albem "Prequelle" přichází Cardinal Copia v kůži lídra formace Tobiase Forgea. Ten hodil za hlavu všechny soudní tahanice kolem kapely a připravil dlouho očekávaného nástupce desky "Meliory".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 18.06.
Powerflo (USA) (Futurum Music Bar, Praha)
St 20.06.
Iron Maiden (UK) (Letiště Letňany, Praha)
St 20.06.
Queens Of The Stone Age (USA) (Forum Karlín, Praha)
So 23.06.
Metronome (Výstaviště Holešovice, Praha)
Út 26.06.
King Crimson (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 27.06.
King Crimson (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 27.06.
Black Rebel Motorcycle Club (USA) (Roxy, Praha)
Čt 28.06.
Aerodrome Festival (letiště, Panenský Týnec)
Ne 01.07.
Pearl Jam (USA) (O2 Arena, Praha)
Po 02.07.
Deep Purple (UK) (DRFG Arena, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Lady Gaga Coldplay Sia The Cure Beyoncé Kryštof Adele Madonna Metallica Linkin Park 30 Seconds To Mars Avicii Amy Winehouse Ed Sheeran Richard Krajčo Marilyn Manson Pavel Callta Kelly Family Lucie
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver