16.06.2008 05:00, Petra Hubáčková
Metalová legenda Iron Maiden se i po třiatřiceti letech na scéně snaží být v popředí a dodržovat laťku, kterou nastavili v osmdesátých letech. Kromě posledního řadového CD "A Matter Of Life And Death" na sobě stále pracují, což dokazuje i zremasterované DVD "Live After Death".
Iron Maiden - Live After Death
Vydáno: 04.02.2008
Celkový čas: 90 a 180 minut
Skladby: DVD 1: Chruchill Speech/Aces High, 2 Minutes To Midnight, The Trooper, Revelations, Flight Of The Icarus, Rime Of The Acient Mariner, Powerslave, Number Of The Beast, Hallowed By The Name, Iron Maiden, Run To The Hills, Running Free, Sanctuary
DVD 2: History Of Iron Maiden, Behind The Iron Curtain, Rock In Rio '85, 'Ello Texas, Gallery, Promotional Clips
Vydavatel: EMI
jaka svetla, jaka plet? (Petr, 16.06.2008 09:15) Reagovat - e
To se mi snad jenom zda, hodnotit nasvicenou plet muzikantu nebo kruhy cerveneho reflektoru? Co to ma znamenat? Pani recenzentko, nepisete do Rytmusu zivota nebo Brava, uf. Na to jake se vam do rukou dostalo koncertni dvd zachycujici koncert, ktery je mnohymi oznacovan jako nejlepsi heavymetalovy (rockovy) audiovizualne energicky zaznam je recenze velmi slaba a povrchni.
K hodnoceni je treba objektivne pridat jeste minimalne 2 body.
Dodatek k článečku (David, 18.06.2008 23:07) Reagovat - e
K celkem povrchnímu popisu DVD se hodí doplnit, že Iron Maiden jedou letos turné, připomínající repertoárem a kulisami na scéně právě období kolem živáku Live after death, tedy roky, kdy byli na špici a řekněme i středobodem zájmu tehdejšího metalového publika (pochopitelně vedle dalších part, z nichž většina je dnes pasé). Současně s DVD je aktuálně v prodeji i výběrovka Somewhere back in time, shrnující právě největší pecky, které "mejdny" v 80. letech proslavily. Kapela se tak pomyslně vrací do doby, kdy ještě měla co říct, nahrávky z poslední doby jsou sice fajn, ale existují už mladší a lepší skupiny a hlavně se hraje jinak. Bonusový disk je zajímavý dobovým dokumentem o Poweslave (co tam však konkrétně je autorka zamlčuje), záznam z Brazílie je svým způsobem také historický, protože tehdy IM vystoupili na vůbec prvním festivalu Rock in Rio a show tenkrát rozjížděli pro mnohem větší hvězdy - Queen! Behind the iron curtain jsem měl kdysi dávno na VHS, jde o celkem nudné záběry na šedivé "exteriéry" Polska, kde tenkrát IM hráli poprvé (tj. i ve východní Evropě). Následně to řízli autobusem přes Československo a v Budapešti to rozjeli úplně na prvním open airu na parkovišti vedle Nepstadionu (dodnes mám schovaný lístek). Videoklip k Aces high je sestaven z dobových výlečných záběrů a mimo sekundy s nejznámějším malířem pokojů je to hlavně o úvodní řeči Winstona Churchilla atd. atd., ale to by chtělo trochu prohrabat wikipedii, nebo nějakou lepší stránku o Iron Maiden, nejlépe www.ironmaiden.com a ne jenom ledabyle přeložit promo materiál a přidat pár "postřehů" o digitálně vyčistěném obrazu. Jo, v Praze vystoupí výše jmenovaná parta 8. srpna na Slávii :-)
UP THE IRONS! (David, 19.06.2008 11:49) Reagovat - e
Normální recenze s veškerými podrobnostmi, vč. seznamu skladeb, stopáží jednotlivých bonusů a navíc názory těch, kdo to mají doma pro radost, ne jen "pracovně": www.amazon.co.uk/Iron-Maiden-Live-After-Death/dp/B0010X7TJ6/ref=pd_rhf_f_t_cs_1
IRON MAIDEN v Evropě (David, 28.06.2008 10:27) Reagovat - e
Včera kapela v Itálii zahájila evropské turné, tohle je včerejší playlist, obsah téměř totožný s aktuální kompilací Somewhere in time a DVD Live after death.
01. Aces High
02. 2 Minutes To Midnight
03. Revelations
04. The Trooper
05. Wasted Years
06. The Number Of The Beast
07. Can I Play With Madness?
08. Rime Of The Ancient Mariner
09. Powerslave
10. Heaven Can Wait
11. Run To The Hills
12. Fear Of The Dark
13. Iron Maiden
14. Moonchild
15. The Clairvoyant
16. Hallowed Be Thy Name
Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 25.06. Sting (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 28.06. Ugly Kid Joe (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)