16.10.2006 05:00, Tomáš Tenkrát
Mňága a Žďorp připravila novou desku "Dutý, ale free" a nedá se říct, že by na ní ztratila něco ze svého půvabu. Opět si v plné míře užijete saxofon, který dodává melodickým a hodně pozitivně naladěným písním ten potřebný šmrnc, a po druhém poslechu si jistě s Petrem Fialou budete zpívat vlezlé refrény.
Mňága a Žďorp - Dutý, ale free
Celkový čas: 43:49
Skladby: Hovnivál, Večerky, Dutý, ale free, Miluju!, Panenky, Barikády, Prádelník, Dnes konečně!, Ultralight, Trouba, Některé otázky už si prostě nekladu, Včela na nádraží
Vydavatel: EMI
jo (morrissey, 16.10.2006 08:01) Reagovat
super deska ,,, nejlepší od ryzího zlata (1995),, já dávám 9/10
souhlas (skokanka, 16.10.2006 19:23) Reagovat
s autorem musim ve většině souhlasit, písničky jsou chytlavé a optimistické. pohladí na duši a v tom nikdo Mňágu nepřekoná:).
Snad jen... (romale, 17.10.2006 10:45) Reagovat
...by bylo možná vhodné zůraznit, že "dutý, ale free" není jen název alba, ale motiv, který se nese skoro všemi písničkami... a taky, že to není až taková klasika, protože náladou je to hodně posunuté od těch starých alb, tak jak kdesi říkal Fiala - "že teď prožívá nejšťstnější období života a tvoří podle toho", což předtim neplatilo... zároveň tam ale uchovává tu míru jeho -zdravého cynismu-, takže "dutý, ale free" odpovídá...
Panenky jsou fakt chytlavé, nevim proč, s tim jednoduchym textem, ale je to fakt paráda...
No a proč sedm z deseti? Když autor nic nekritizoval, snad jen, že je to furt to samé, což ale neni na škodu...?
Já bych kritizoval třeba strašně tuctový refrén v pilotní skladbě a tak. Ale asi bych zatim nehodnotil, nemám ještě odstup, líbí se mi to moc...!
No a z Web site story si vybavím všecky, ale já si vybavim uplně všecky z každého alba...;-))
Zatim.
hodně dutá mňága (drinker, 17.10.2006 22:46) Reagovat
Tahle kapela nikdy neměla co říct, ale pro studentíky s mastnými vlasy, lennonkami a neustálou touhou babrat se ve svých nanicovatých pocitech při poslechu docela velkého tragéda Fialy je to docela vyhovující zboží.
nejsem (morrissey, 18.10.2006 07:58) Reagovat
studentík ty pasko, je mi 26 a jsem právník a nějakýma depresama netrpím,, je vidět že se vyznáš
Bene, řekni prdel, máš na to?
Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.
Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...Pá 25.05. Photolab (BIO OKO, Praha)
So 26.05. Mezi ploty 2012 (Bohnice, Praha)
Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 16.06. Respect Festival 2012 (Štvanice, Praha)
Ne 24.06. She Wants Revenge (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)