Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Pojištění.cz - nejširší nabídka online pojištění v ČR!

Makrorecenze 'Polib si dědu' Wohnout

Vydáno: 03.11.2006 12:00 v sekci Makrorecenze - Redakce

Páté LP Wohnout "Polib si dědu" vyrazilo na pulty poněkud rozpačitě a poněkud rozpačitě bylo i přijato. Zatímco zklamaní si vyměňují argumenty s nadšenými, kapela sama to dle tradice neřeší, protože "jen když cajdá to a hudba laláto a xichty dokola štěstím oplývaj." A musicserver se jal "Polib si dědu" řešit nejen v recenzi, ale i v makrorecenzi.

SDÍLET:    
Wohnout - Polib si dědu
Wohnout jsou z těch kapel, které vám na žádost o recept na úspěch patrně odpoví něco ve smyslu: "Cvičit, hrát a pilovat." Právě takto - podobně jako třeba před léty Mňága a Žďorp či později Vypsaná fiXa - se dostali nahoru a právě z toho dnes dolují. Ostatně, muzikantskou zdatnost téhle sebranky uznávají i její odpůrci, jak vidno v níže uvedených soudech deseti redaktorů musicserveru, týkajících se nové desky Wohnoutů "Polib si dědu". Jeden z nich, Ondřej Ručka, dokonce sáhnul po pouhé a zde rozhodně ne obvyklé jedničce, čímž srazil průměrné hodnocení makrorecenze na cifru 5,7/10, což je o více než stupínek méně než známka hlavní recenze z klávesnice Tomáše Tenkráta. Proč se tak rozhodl? A jak se rozhodli další recenzenti a recenzentky?

Upozornění: Pokud vás přepadne chuť ostře reagovat na příspěvky v makrorecenzi v názorech, přečtěte si nejdříve článek K čemu jsou makrorecenze aneb hledání obecné pravdy. Třeba tím předejdete reakci vyvolané nepochopením, proč makrorecenze existují.

Ondřej Ručka - 1/10

Wohnouti. Makrorecenze. Něco mi říká, že je čas na subjektivitu. S Wohnouty to mám těžké, při jejich poslechu nastupuje Pavlovův reflex, na který mě vycvičil můj bývalý spolubydlící, který si Wohnouty rád pouštěl mezi šestou a sedmou ráno, co nejhlasitěji to šlo, neb jak tvrdil, bylo to pro něj příjemné probuzení do nového dne. Pro mě ne. Brzké vstávání mi navozuje fyzickou nevolnost a přesně tohle je ten pocit, který mi navozuje i deska "Polib si dědu". Málokdy se mi stává, abych pociťoval k hudbě i fyzický odpor, jenže ranní vstávání a Wohnouti jsou tím, co nelibé pocity v těle vždy navodí. Osobně nechápu, jak někdo může tuhle kapelu poslouchat a ještě při tom snad dokonce cítit nějaké potěšení z písně či zpěvu. Znám jen dva fanoušky téhle kapely a shodou okolností jsou i oba klinickými psychology a psychiatry klasifikováni jako psychopatologické osobnosti. Můj bývalý spolubydlící je jeden z nich, jeho zálibou bylo ohrožovat mě armádním nožem, se kterým i spal. Měl ho zavěšený těsně u hlavy. Druhý z nich je medik, který nenávidí lidi a tím víc ho štvou pacienti - obvykle na ně křičí, některým i nadává, mladým do debilů, starým do senilů. Wohnouty zbožňují oba dva. A na druhé straně už nevím o nikom dalším.

Michal Koch - 5/10

Jejich debut "Cundalla" jsem blahé paměti ve svých pisálkovských začátcích recenzoval pro jeden časopis. Deska se mi nelíbila. Neuměli hrát, neuměli zpívat, jejich humor byl infantilní, ale evidentně je to bavilo. Co se za dekádu změnilo? Inu, něco ano, něco ne. Podstatná změna je, že pánové se naučili hrát. Jejich riffy a aranže mě baví. Nebo lépe řečeno bavily by mě, kdyby... Kdyby za ta léta udělali něco se zpěvem. Nemohu si pomoct, ale za deset let by se zpěvák buď zpívat mohl trochu naučit, anebo by mohl pochopit, že je to marná snaha a najít si do kapely někoho, komu je zhůry dáno. A když už ne zpívat, tak alespoň vyslovovat tak, aby bylo těm stále infantilním vtípkům (i když přiznávám, že s věkem se objevují občas celkem vydařené slovní hříčky) lépe rozumět. Škoda - kdyby ve zpěvu udělali Wohnout poloviční pokrok, jaký udělali po instrumentální stránce, byl bych je snad začal poslouchat. Takhle je moje hodnocení průměrem: sedm bodů za instrumentaci, tři za zpěv. A je mi to trochu líto, protože je to pořád evidentně velice baví.

Marie Malechová - 5/10

S předchozími čtyřmi řadovkami a dvěma raritami Wohnoutů jsem strávila kus života. Logicky bych tedy měla být v tomto makru za tu hodnou. Možná bych mohla sklouznout k pochvalnému fanynkovskému výlevu, ale neudělám to. Tuhle desku nepochválím už proto, že jí zůstal ten podivný pracovní název "Polib si dědu". Nepochválím ji, protože polovinu hudebních nápadů jsem už slyšela na albech předchozích. Nepochválím ji, protože zpěv bratrů Homolových už mě opravdu irituje. Není totiž dobré dělat ze znouzectnosti ctnost. Nepochválím ji, protože jsou na ní ty nejslabší texty, co jsem kdy od Wohnoutů slyšela. Ten "princezně táhnou příšerně nohy, vyzula svoje boty do nepohody," je vrcholem nevkusu. Nepochválím ji, protože na ní místy slyším zpívat i Duo Egon a to se nemělo stát. Říkáte si, proč to padesátiprocentní hodnocení? Asi kvůli tomu, že se tahle banda za deset let existence naučila výborně hrát a že spolupráce s Waltari a Lenkou Dusilovou dopadla excelentně. Vliv má rozhodně taky již zmíněná skutečnost, že jsem s jejich deskami strávila kus života. Obávám se, že s "Dědou" už nestrávím ani dnešní večer.

Ondřej Michal - 5/10

Wohnouty mám rád asi jako nováckou psinu "Tele Tele". No, pravdou je, že tuhle partu oháknutou do kompletů od Quicksilvera mám přeci jenom o něco radši. Moje antipatie vůči nim došla tak daleko, že mě iritují i názvy jejich alb. Výjimkou není ani letošní deska. "Polib si dědu", to mi řekněte, co to je za blbost? Předpokládám, že každý má nějakou kapelu, kterou prostě nemusí. Já to takhle mám s Wohnouty. Vždycky jsem měl dojem, že je kolem nich víc povyku než si zaslouží. Úsměvné texty jsou asi to jediné, co na jejich tvorbě stojí za pozornost. Naopak Homolův projev považuju za to nejméně zábavné. Možná až otravné. To ostatní je do nebe volající rockový šedý průměr. Názor jsem nezměnil ani u "políbeného dědy". A to prosím pěkně s vědomím, že se na desce podíleli finští chameleóni Waltari, kteří si vzali na paškál čtvrtou pecku "Činely". Ať to je s mým vztahem k Wohnoutům jakkoliv, jejich novinka nalezne nejspíš povícero způsobů uplatnění než jenom coby podšálek pod hrnek s kafem nebo jako podložka pod rozviklaný stůl. Tím chci říct, že si je fanoušci určitě najdou a placku náležitě užijí. Já v tom mám ovšem jasno. Na světě není síla, která by mě přinutila poslechnout si tohle album celé.

Radek Antl - 6/10

Protože nechápu, co ve třináctém století dělá lisovna na cédéčka ("Kulibrci"). Protože fór s pískáním v refrénu už jsem od nich slyšel (opět "Kulibrci"). Protože jsem se - až na pár zmínek o trávě a chlastu - nedozvěděl, jaké to tehdy bylo a co vlastně tehdy mělo být ("Ganga"). Protože jeden z mála skvělých muzikantských nápadů pokazil text hodný žáčka páté základní, nikoli těch, kteří mnohokrát prokázali cit pro krásu češtiny ("Princezny nohy"). Protože buranský "Don Číčo" nemá ani ten melodický nápad. Protože tupý "Pseudobůček" svým "furt stejnej stejnej stejnej refrén sázím / mám smůlu jestliže / i stejný stejný stejný rýmy nacházím" definuje příliš velkou část tracklistu. Protože ze čtrnácti písní mě baví sotva půlka: "Činely" (vtipný "slitek řeči finské, anglické a české" se zajímavými hosty), "Jaroušek na tři" (nečekaná flétna a la Buty plus zábavně výpravný text), "Dům bez oken" (až vábné pojetí nevábného prostředí), "Když chlapi pláčou" (trefné, výstižné a ještě jednou trefné), "Polib si dědu" a "Housenky" (v obou případech vše, co má fanoušek Wohnoutů na Wohnoutech rád, pěkně pohromadě). Protože zklamání z téhle nahrávky je srovnatelné se zklamáním z "Asi se něco děje" Ready Kirken. Protože už moc nedoufám. Proto lepší šestka.

Radek Londin - 6/10

Je to s nimi těžké, na jednu stranu musím uznat, že si je na české scéně s nikým nespletete a nejsou ani jednoduchou nápodobou žádného zahraničního vzoru. To je obzvláště příjemné v době vzrůstající obliby stylových kytarovek v Česku, kdy má každá dříve podomácku upřímná partička od vedle (ano, je v tom ironie...) potřebu si dokazovat, jak je světová. Taková originalita má však i svůj zádrhel, o nějž se wohnutá partička už pěkných pár let odírá - věčné opakování dávno objevené účinné formulky. Co se týče hudby, musím říct, že pánové asi pravidelně konzumují vtipnou kaši, překvapivé nápady a zejména harmonické hrátky s etno vlivy jsou důkazem, přitom zůstává jednoduchá kostra. Stačí poslech přesvědčivé první pětice písní zakončené delikátním valčíčkem "Jaroušek na tři". Ale zpět k zádrhelu, jímž je přílišná monotónnost, způsobená zejména vokálním projevem "šibalský šepot" Matěje Homoly - hází opět všechny kousky do jednoho pytle, na který by šla připíchnout třeba cedulka "intoxikovaný rock" (a je to vlastně špatně?). Texty jsou tradičně na hraně, jednu chvíli trapné (rýmuje se to, tak to tak necháme), jindy zas poškádlí posluchačův smysl pro ironii a metaforu. Tenhle děda není zlej, ale nejvíc wohnutej stejně zůstává Pedro.

Kateřina Červenková - 7/10

Nemůžu říct, že by mi Wohnouti někdy nějak výrazně učarovali, ale rozhodně mi nevadí. Do stejné skupiny jako Divokej Bill, Chinaski nebo Ready Kirken bývají podle mě řazeni nesmyslně a hlavně nespravedlivě. Ano, jejich zábavná muzika může znít tak trochu jako obyčejný posluchačsky vděčný kalkul. V létě si je ale na rozdíl od ostatních jmenovaných kapel na festivalech vždycky ráda poslechnu. Jejich veselé a optimistické, ale nevtíravé trylkování na pódiu mě baví. Čiší z nich pozitivní energie. Rozsévají okolo sebe dobrou náladu. Se svojí hudbou si pohrávají s lehkostí a notnou dávkou ironie. Jejich tvorba je snůška zatraceně kvalitně zahraných odrhovaček, carára, carára. Ty se tváří jednoduše, ale mají celkem hodnotný hudební základ. Wohnout jsou zárukou i vtipných a nápaditých textů. A na novém albu tohle všechno zase funguje. Zpěv se tradičně podobá rychlému, hlasitě našeptávanému přeříkávání jazykolamů. Kytary místy trochu přitvrdily, což jsou jen body k dobru. Naopak bych vynechala občasnou dechovou berličku. Ani tentokrát se nezpronevěřili svému tradičnímu zvuku, zachovali si svůj standard. Kdo by po nich taky chtěl něco odlišného a nového, že? "Polib si dědu" je příjemná deska, která si tu sedmičku po několikátém poslechu i zaslouží.

Martin Svetlík - 7/10

Na Wohnoutech je pozoruhodné především to, že se neberou vážně. Za to jim patří velké plus. Jsou přímí a bezprostřední a hrají přesně tak, jak jim to slina na kytaru přinese. Žádné čachry se styly či s prvními, druhými, třetími plány. Takhle to tam prostě vychází, tak to tam střelíme. Občas je to odzbrojujícím způsobem jednoduché, občas fádní a nudné. A to i na novém albu. Za to moje velké mínus. S peckou jako "Činely" nebo aranžérsky hodně odvážnou "Polib si dědu", navíc se skvělým texty, které jen výjimečně sklouznou do nevkusu o "Princezny nohách, to špatná deska sice být nemůže, ale lepší to být každopádně mohlo. Resumé: Dát tam víc silných melodií jako právě v "Činelech" a méně drbání v podstatě neutrálních riffů ("Kdy chlapi pláčou" apod.), kdy hudba jen nezáživně teče okolo vás - a takové momenty mám u Wohnoutů opravdu s každou deskou - byl by to náběh klidně na devět bodů. Nezbývá než doufat, že jednou jim to dojde, že každá sranda má svoje meze.

Ondřej Ševela - 7/10

Tuším, že Wohnouti se od redaktorů musicserveru asi moc chvály nedočkají, takže buď budu sám, nebo nás bude málo: Mně se to líbí. Wohnout dělají odjakživa svoji hudbu, kterou nikomu nepodsouvají a na nic si nehrají. Možná právě ta odlehčenost, ta myšlenka, že na desce může být všechno (včetně dříve docela častého jevu - dost drsných vulgarismů), hlavně když to baví kapelu, z muziky Wohnoutů dělá nadprůměrnost. Z jejich tvorby mám dodnes oblíbené "Sejko-no-pí" a z desky předposlední, "Rande s panem Bendou", "Durovou kovbojku". Tímto albem se posunuli technicky ještě o stupínek výše, nyní jsou to profíci přes svoje hudební instrumenty. Výraz nového alba zůstal ("pojď dáááááááááááál, ty péro ušatý") a to, na co se soustředím vždycky, baskytara, zní zase dobře. Tož, velmi rád jsem si "Dědu" poslechnul a dávám pěknou černou sedmičku. Stále se mi totiž nelíbí Wohnoutí texty, takže výš už se u mě asi nedostanou. Leda že by kvalitativně zopakovali "Zlý noty k večeři".

Jakub König - 8/10

Panečku, docela překvapení. Wohnouty jsem vždycky vnímal jako takovou legrační partičku kolem bří Homolových. Nijak extra jsem je nežral, když je ale náhodou někde zahráli, měl jsem spíš radost, že slyším někoho, kdo to má v hlavě tak trochu v pořádku. A u minulé desky mě opravdu štvalo, že nebylo rozumět textům. Ale vůbec. Divný, divný. Ani na "Polib si dědu" to leckdy se srozumitelností není úplně ideální. Což je škoda, protože mě fikaný hříčky rozdováděných Wohnoutů opravdu baví. Ale co, kluci to tak asi chtěj a v bookletu si koneckonců můžu přečíst, o co jim vlastně jde. O co jim vlastně jde: Wohnoutům jde prosím o to, aby se bavili. Zdá se. Hrajou dobře, to jako jo, lehce osmdesátkama načichlý hardrockový riffy, pumpující basa a chytlavý refrény. Dobře se na to určitě skáče, příjemně se to poslouchá. Alespoň mně. Přístupný a vtipný. S občasným opravdu výborným výstřelkem směrem vzhůru. Tak třeba "Jaroušek na tři" si mě omotal kolem prstu. Skvěle zachycená nálada večírku, jo, takhle to zkrátka na oslavách vypadá. Už úvodní "Ganga" je super. Ale jednoznačným vrcholem desky jsou pro mne skvělé "Činely". To je teda opravdu pecka, která se jen tak neslyší, a tak si ji pouštím porád dokola. A díky ní dostali Wohnouti tu chybějící půlku bodu a vytáhli to na 8/10. Dobře jim tak. Dělaj si co chtěj. Dobrý.

WEDOS.cz - Nejlevnější registrátor domén v ČR, neomezený webhosting, virtuální a dedikované servery

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Pane Ručka, jsem naprosto normální... (slim_jim, 03.11.2006 12:32) Reagovat

  ...alespoň si to teda já i moje okolí myslí, v současné době studuji druhou vysokou školu a Wohnouty mám rád zhruba stejně, jako Vámi ziňovaí pánové, což znamená, že máte třetího na seznam. Nechám teď stranou to, že "Děda" je dle mého názoru nejlepší wouhoutí deska, zaráží mě, jak někdo může psát recenzi na něco, k čemu má tak absurdní odpor. Stejně jako já nikdy nebudu moci psát politické komentáře, protože Jiří Paroubek pro mě bude vždycky nebetyčný ko*ot (což ale rozhodně není irelevantní), tak i Vy se pokuste psát recenze na něco, co jste si alespoň poslechl...

 • Trochu soudnosti (Hugo (Boss), 03.11.2006 12:50) Reagovat

  Je mi 30 a miluju Hudbu. Vyrostl jsem na Beatles, klasickým hardrocku, Olympicu a metalu 80. let. V devadesátkách jsem ujel jako všichni na Nirvaně a spol, a kolem maturity už jsem poslouchal se zaujetím jakoukoli dobrou hudbu, škatulky zavrhujíce. Přesto se sem tam najde něco, co se mi opravdu nelíbí, ačkoli to plno lidí "bere". V tom případě, si takové hudby prostě nevšímám....
  Proto nechápu, proč pan Ručka vůbec tu recenzi píše, když tu kapelu dopředu zavrhuje.
  Wohnouti mě dostali svým třetím albem, když jsem je od debutu taky moc nemusel. Pak jsem té jejich teatrální praštěnosti přišel velmi na chuť a považuju je za špičku klubového rocku v ČR. Promiňte, ale dát kapele, která opravdu umí hrát, nejede na žádné komerční vlně a poctivě koncertuje pro plný sály i bez pitvoření se na TV Nova pouze 1 bod, to je přinejmenším dost krátkozraké, nemyslíte ? A pokud to už předem považujete za sračku, tak to nechte ležet. Já vím, že Wohnouti nepřináší zdaleka nic novýho, ale každá kapela snad revoluci v hudbě působit nemusí...

 • Ještě příklad... (Hugo (Boss), 03.11.2006 13:00) Reagovat

  ....Jen doplním, co jsem měl na mysli přesně. Namátkou mě napadá třeba již neexistující kapela Dunaj. Tvorbu téhle kapely jsem nikdy nepochopil a nelíbilo se mi to, ale bylo z toho znát,že "tam něco je", akorát, že já osobně jsem to nikdy nerozkryl. Na hodnocení 1/10 tady máme jiné borce, přdevším ty z party okolo kádru Franty Janečků

 • rucka (stromx, 03.11.2006 14:39) Reagovat

  buuu, ty ses mi ale drson

 • děs (dr.Zoidberg, 03.11.2006 14:43) Reagovat

  Nemám nic proti té hudbě ,ta je v pohodě ,ale poslouchat se to nedá kvůli tomu zpitvořenýmu ,buzerantskýmu hlásku .Až změní zpěváka ,tak to bude ok.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Yello - Live In Berlin 7/10
Recenze: Yello živě? Na stará kolena ano! Švýcarská dvojice Yello byla spíše studiovou záležitostí a jejich živá vystoupení by se dala snadno spočítat. Až loňský rok přinesl nečekaný zvrat - sérii koncertů v Berlíně. Ta byla tak výjimečná, že se i zaznamenala.... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2017 10:17 v sekci Recenze
1
Petr Bende Band, Cimbálová muzika Gromba, Fórum Třebíč, 12.12.2017
Naživo: Petr Bende naladil svým koncertem Třebíč na vánoční strunu Petr Bende jezdí svá vánoční turné už prakticky dvě desítky let. Letos udělal drobnou změnu, Cimbálovou muziku Grajcar nahradilo podobné seskupení Gromba, tradiční zastávku v třebíčském Fóru však nevynechal. Jak koncert... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2017 08:46 v sekci Naživo
0
Celeste Buckingham - Už jsem jiný člověk
Rozhovory: Celeste Buckingham - Už jsem jiný člověk Celeste Buckingham má za sebou rok duetů, vydala nové album "Bare", kde se otevřela, a zahrála si ve filmu "Bajkeři", kde si vystřihla jednu z hlavních rolí. Chystá se zaujmout japonský trh a v rozhovoru nám třeba také prozradila své... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2017 12:20 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Fast Food Orchestra - Jenom změna člověka někam posunuje
Rozhovory: Fast Food Orchestra - Jenom změna člověka někam posunuje Fast Food Orchestra s češtinou koketovali už dlouho - několik písní v mateřštině už měli na kontě, a tak jejich nová ryze česká deska "Struny" nepůsobí jako pěst na oko. Aby těch změn nebylo málo, tak jim během roku odešel... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2017 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Enter Shikari, Lower Than Atlantis, Astroid Boys, Divadlo Archa, Praha, 9.12.2017
Naživo: Enter Shikari v Arše opět prokázali, že jsou jednou z nejlepších živých kapel současnosti Byli jste se odpoledne podívat na Staroměstské náměstí, na němž hráli Kryštof zredukovaní na dva členy? Pak jste si možná mysleli, že nic kratšího než jejich dvoupísňový koncert už ten den neuvidíte. Omyl. Fantastickou show... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2017 08:52 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Akustičtí Wohnout míří znovu do divadel (05.10.2017 12:19)
- Recenze: Wohnout oslavil "Sladkých dvacet na Vyžlovce" i na CD a DVD (02.03.2017 14:10)
- Nové desky pro 45. týden (13.11.2016 11:12)
- Wohnout oslaví v Praze dvacítku a vydá živák (21.10.2016 08:22)
- Naživo: Julianna Barwick a Lenka Dusilová zahájily pražský podzim (07.09.2016 10:20)
- Fotogalerie: Julianna Barwick dojala publikum (04.09.2016 09:07)
- Music Infinity se vydá do krajiny snů s Juliannou Barwick (23.08.2016 18:11)
- Wohnouti na svůj open air zvou řadu hostů, chybět nebude ani Eva Pilarová (14.06.2016 09:00)
- Matěj Homola z Wohnout vydává knihu o skateboardingu "Chci bejt jako oni" (07.06.2016 13:41)
- Naživo: Mezi ploty se tančilo hlavně na klasická jména, zářila ale i alternativa (30.05.2016 21:38)

ALBUM TÝDNE 50/2017

Zvíře jménem Podzim
Zvíře jménem Podzim

Dobrý večer. Po setmění táhnou krajem mlčenlivý obři. Dobrý večer. Čím dál dřív přikryjou vás tmou mý opuštěný děti. Jsem zvíře jménem Podzim. Zvíře jménem Podzim. Do tváře ti foukám potrhaný vzpomínky. Jsem zvíře jménem Podzim. Zvíře jménem Podzim. Jsem to pořezaný nebe. I ta černá země pod ním.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 16.01.
Wolf Alice (UK) (Roxy, Praha)
St 31.01.
Depeche Mode (UK) (O2 Arena, Praha)
St 31.01.
Steve Aoki (USA) (SaSaZu, Praha)
Ne 04.02.
alt-J (UK) (Forum Karlín, Praha)
Čt 08.02.
Iron & Wine (USA) (DIvadlo Hybernia, Praha)
Ne 11.02.
The Chainsmokers (USA) (Tipsport Arena, Praha)
Pá 16.02.
Hollywood Undead (USA) (Forum Karlín, Praha)
So 17.02.
Milky Chance (DE) (Roxy, Praha)
So 17.02.
The Hunna (UK) + Coasts (UK) (Rock Café, Praha)
Út 27.02.
Toto (USA) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay Lady Gaga Sia Rihanna Beyoncé Ewa Farna Madonna Kryštof The Cure AC/DC Adele U2 Linkin Park Katy Perry Taylor Swift Metallica Ed Sheeran David Bowie Ben Cristovao Lucie Bílá
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2017 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
DOPORUČUJEME: Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: MUSICSERVER)
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver